TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zgjedhjet në Kosovë, dyshime për pastërtinë e kandidatëve

Alsat - 10.09.2019

Njëzetepesë subjekte politike, nga të cilat 20 parti e katër koalicione si dhe një kandidat i pavarur, janë regjistruar për të marrë pjesë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit në ...

Zgjedhjet në Kosovë, dyshime për pastërtinë e kandidatëve

VOA - 10.09.2019

Njëzetepesë subjekte politike, nga të cilat 20 parti e katër koalicione si dhe një kandidat i pavarur, janë regjistruar për të marrë pjesë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit në ...

18 kandidatët e listës AAK-PSD që u doli punë me drejtësinë

Zeri - 10.09.2019

Koalicioni AAK e PSD kanë publikuar listën me 110 kandidatët për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Ndonëse në premtimet kryesore para nisjes së fushatës, është lufta kundër korrupsionit dhe sundimi i ...

“Rrush” nga aktakuzat – 18 kandidatët e listës AAK-PSD që u doli punë me drejtësinë

Lajmi.net - 10.09.2019

Ndonëse në premtimet kryesore para nisjes së fushatës, është lufta kundër korrupsionit dhe sundimi i ligjit, këto dy subjekte nuk i kanë filtruar aspak kandidatët të cilët kanë qenë të dënuar, apo ...

Gjatë 24 orëve janë ngritur 46 aktakuza kundër 61 personave për vepra të ndryshme penale

Telegrafi - 10.09.2019

Prokurori i Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur dyzetegjashtë (46) aktakuza kundër gjashtëdhjetenjë (61) personave për vepra të ndryshme penale.

Prokuroria e shtetit për 24 orë ngre 46 aktakuza ndaj 61 personave

Gazeta Express - 10.09.2019

Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur dyzetegjashtë (46) aktakuza kundër gjashtëdhjetenjë (61) personave për vepra të ndryshme ...

Për 24 orë në Kosovë u ngritën 46 aktakuza

Koha.net - 10.09.2019

Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 46 aktakuza kundër 61 personave për vepra të ndryshme penale.

Kadrijaj mbron të akuzuarit që po garojnë për deputetë me AAK-në

Koha.net - 09.09.2019

Duke thënë se s’janë konfirmuar aktakuzat, ish-deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, u ka dalë në mbrojtje zyrtarëve të partisë së saj, që edhe pse kanë aktakuzë janë pjesë e listës së kandidatëve për ...

Kandidatët me aktakuza - Bakija thotë se ka përmirësim në listat zgjedhore

Zeri - 09.09.2019

Jetmir Bakija nga Democracy Plus, ka mirëpritur listat e partive politike të publikuara së fundi me të cilat do t’i futen në garë zgjedhjeve të 6 tetorit.

Kandidatë me probleme, jo të gjitha partitë pastrojnë listat

ABC News - 09.09.2019

Në prag të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, jo të gjitha partitë i kanë shkuar deri në fund premtimit se nuk do të fusin në lista për deputetë kandidatët, të cilët kanë probleme me ligjin.

Kandidatë me aktakuza, edhe në zgjedhjet e 6 tetorit

Zeri - 09.09.2019

Në listat e kandidatëve për deputetë nga partitë politike janë radhitur edhe persona, të cilët kanë probleme me ligjin. Meqë në aspektin juridik kandidimi i personave me aktakuza nuk është i ndaluar, ...

Kandidatë me aktakuza, edhe në zgjedhjet e 6 tetorit

Telegrafi - 09.09.2019

Në listat e kandidatëve për deputetë nga partitë politike janë radhitur edhe persona, të cilët kanë probleme me ligjin. Meqë në aspektin juridik kandidimi i personave me aktakuza nuk është i ndaluar, ...

Vetëm partitë mund t’i mbajnë larg listave zgjedhore kandidatët me aktakuza

Zeri - 09.09.2019

Në listat e kandidatëve për deputetë nga partitë politike janë radhitur edhe persona, të cilët kanë probleme me ligjin. Meqë në aspektin juridik kandidimi i personave me aktakuza nuk është i ndaluar, ...

Demaliaj: Gjysma e kandidatëve për deputetë nga VV-ja, të dënuar nga gjykata

Zeri - 09.09.2019

Kandidati për deputet nga AAK, Shkumbin Demaliaj ka theksuar se thuajse në të gjitha partitë ka njerëz me aktakuza dhe të dënuar. Sipas tij, VV ka më së shumti në Listën Zgjedhore, derisa nuk e ka ...

Kandidatë me aktakuza, edhe në zgjedhjet e 6 tetorit

Gazeta Express - 09.09.2019

Në listat e kandidatëve për deputetë nga partitë politike janë radhitur edhe persona, të cilët kanë probleme me ligjin. Meqë në aspektin juridik kandidimi i personave me aktakuza nuk është i ndaluar, ...

Personat me aktakuza, rrezik për legjislaturën e ardhshme

Zeri - 09.09.2019

Në listat e kandidatëve për deputetë nga partitë politike janë radhitur edhe persona, të cilët kanë probleme me ligjin. Meqë në aspektin juridik kandidimi i personave me aktakuza nuk është i ndaluar, ...

Prokuroria e shtetit për 24 orë ngreh 46 aktakuza ndaj 61 personave

Zeri - 10.09.2019

Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur dyzetegjashtë (46) aktakuza kundër gjashtëdhjetenjë (61) personave për vepra të ndryshme ...

Prokuroria e shtetit për 24 orë ngreh 46 aktakuza ndaj 61 personave

Botasot - 10.09.2019

Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur dyzetegjashtë (46) aktakuza kundër gjashtëdhjetenjë (61) personave për vepra të ndryshme ...

Kandidatë me aktakuza, edhe në zgjedhjet e 6 tetorit

Lajmi.net - 09.09.2019

Meqë në aspektin juridik kandidimi i personave me aktakuza nuk është i ndaluar, njohësit e drejtësisë kërkojnë nga subjektet politike që kandidimin e tyre ta ndalojnë me rregullore e me statute të ...