TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Medaljet që japin shpresë për të ardhmen

Koha.net - 12.02.2019

Pas muajsh shterpësie në shumicën e sporteve individuale, në fundjavë në tri sporte të ndryshme janë arritur rezultate, që sipas përgjegjësve japin shpresë për të ardhmen.

E argjendta në Paris, dëshmi që Distria ka prekur kulmin

Koha.net - 11.02.2019

Me paraqitje impresive deri në finale, Distria Krasniqi ka tejkaluar suksesin që në dy vjetët e kaluar e kishte arritur në Grand Slam të Parisit, garën më të famshme të xhudos.

Kosova i fitoi 9 medalje brenda 7 viteve në Paris

Botasot - 10.02.2019

Kosova e ka fituar të paktën një medalje në vit në Grand Slamin e xhudos në Paris në shtatë vitet e fundit, falë Majlinda Kelmendit me shokë. Kosova u përfaqësua dje nga tre xhudistë në Grand Slamin ...

Pas suksesit në Grand Slamin e Parisit, Driton Kuka ka diçka interesante për të thënë

Zeri - 10.02.2019

Në Grand Slamin e Parisit, Distria Krasniqi arriti të kurorëzohet me medaljen e argjendtë. Xhudistja kosovare bëri paraqitje impresive në kryeqyetin francez, megjithatë nuk ia doli që ta fitojë ...

Kosova i fitoi 9 medalje brenda 7 viteve në Paris

Gazeta Express - 10.02.2019

Kosova e ka fituar të paktën një medalje në vit në Grand Slamin e xhudos në Paris në shtatë vitet e fundit, falë Majlinda Kelmendit me ...

Kuka: Medalja e fituar të jetë dhuratë për dy ngjarje të reja për sportin dhe sportistët

Telegrafi - 10.02.2019

Distra Krasniqi është mposhtur në finalen e Grand Slamit të Parisit. Xhudistja nga Kosova shkëlqeu në Paris, por në fund nuk kishte fat për ta fituar medaljen e artë.

Kuka: Medalja e fituar të jetë dhuratë për dy ngjarje të reja për sportin dhe sportistët

Almakos - 10.02.2019

Distra Krasniqi është mposhtur në finalen e Grand Slamit të Parisit. Xhudistja nga Kosova shkëlqeu në Paris, por në fund nuk kishte fat për ta fituar medaljen e artë.