TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ajax harron zhgënjimin në Champions, shpallet kampion i Holandës

Top Channel - 15.05.2019

Ajax i Amsterdamit e mbyll në mënyrën më të mirë një sezon të jashtëzakonshëm. “Harkëtarët” fituan zyrtarisht titullin kampion në Holandë për herë të 34-t në historinë e tyre, skuadra më e suksesshme ...

Ajax shpallet kampion i Hollandës, titulli i 34 në histori

BalkanWeb - 15.05.2019

Nuk ia doli të shkonte në finale të Ligës së Kampioneve por u shpall kampion i Haollandës për herë të 34-t në histori. Ajax ka mundur 4-1 ekipin e Graafschapin në transfertë dhe ka ngritur lart ...

Ajaxi i yjeve të rinj, zyrtarisht kampion i Holandës për herë të 34-t!

SuperSport - 15.05.2019

Ajaxi i Amsterdamit bën “double” dhe mbyll në mënyrën më të mirë një sezon të jashtëzakonshëm. Harkëtarët fituan zyrtarisht titullin kampion në Eredivisie për herë të 34-t në historinë e tyre, një ...

Ajaxi i mahnitshëm shpallet kampion i Holandës, e mbyll sezonin me dy trofe

Gazeta Express - 15.05.2019

Ajaxi e ka përmbyllur një sezon të paharrueshëm duke e fituar titullin e parë në Ligë që prej vitit 2014, pasi e mposhti 4:1 De Graafschapin në ditën finale të kampionatit.

Ajaxi shpallet kampion, ia dedikon Nourit

Koha.net - 15.05.2019

Ajaxi është shpallur kampion i Holandës. Ky është titulli i 34 që përkon edhe me numrin e ish-yllit të kësaj skuadre, Appie Nouri, transmeton Koha.net.

E kërkon Barcelona, kjo është përgjigja e trajnerit të Ajax

Botasot - 15.05.2019

Trajneri i Ajax, Erik ten Hag, tha të martën në konferencë për shtyp para ndeshjes finale të kampionatit kundër De Graafschap, se është kënaqur me interesimin e skuadrave si Barcelona, Bayern Munich ...

Trajneri i Ajaxit iu përgjigjet Barcelonës dhe Bayern Munichut

Gazeta Express - 14.05.2019

Erik ten Hag i ka hedhur poshtë thashethemet se do të braktisë Ajaxin në fund të këtij sezoni për ta marrë postin e trajnerit të Barcelonës apo Bayern Munichut, duke pohuar se është duke kaluar kohë ...

Ajax shpallet kampion

Albeu.com - 15.05.2019

Ajax i Amsterdamit e mbyll në mënyrën më të mirë një sezon të jashtëzakonshëm. “Harkëtarët” fituan zyrtarisht titullin kampion në Holandë për herë të 34-t në historinë e tyre, skuadra më e suksesshme ...

Super Ajaxi shpallet kampion i Holandës, dy trofe këtë sezon

Zeri - 15.05.2019

Ajaxi e ka përmbyllur një sezon të paharrueshëm duke e fituar titullin e parë në Ligë që prej vitit 2014, pasi e mposhti 4:1 De Graafschapin në ditën finale të kampionatit.

Trajneri i Ajax i kthen përgjigje Barcelonës dhe Bayern Munchen

Albeu.com - 14.05.2019

Erik ten Hag ka sheshaur cdo thashethem për një largim të mundshëm të tij nga Ajax në fund të këtij sezoni për të marrë postin e trajnerit të Barcelonës apo Bayern Munchen.

Ajax harron zhgënjimin në Champions, shpallet kampion i Holandës

Ina - 16.05.2019

Ajax i Amsterdamit e mbyll në mënyrën më të mirë një sezon të jashtëzakonshëm. “Harkëtarët” fituan zyrtarisht titullin kampion në Holandë për herë të 34-t në historinë e tyre, skuadra më e suksesshme ...