TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gjermania kritikon planin e Izraelit për aneksimin e territoreve të pushtuara

SOT - 11.09.2019

Gjermania kritikoi sot premtimin kontrovers të kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu për të aneksuar pjesë të mëdha të pushtuara të Bregut Perëndimor.

Gjermania kritikon planin e Netanyahut për aneksimin e territoreve të pushtuara

Zhurnal - 11.09.2019

Gjermania kritikoi premtimin kontrovers të kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu për të aneksuar pjesë të mëdha të Bregut Perëndimor të pushtuar. “I bëjmë thirrje qeverisë izraelite të përmbahet ...

Bota arabe dënon planet e Netanyahut për pushtim të Bregut Perëndimor

SOT - 11.09.2019

Vendet arabe kanë dënuar një plan të kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, për të aneksuar një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor. Të martën Netanyahu u zotua të zbatojë sovranitetin e ...

Liderët arabë dënojnë planin e Netanyahut për aneksimin e territoreve palestineze

Gazeta Express - 11.09.2019

Liderët arabë e kanë dënuar planin e Netanyahut për aneksimin e disa pjesëve të mëdha të territoreve palestineze në rast re i fiton zgjedhjet e javës së ardhshme.

Bota arabe reagon ndaj planeve të Netanyahut për Bregun Perëndimor

Portalb - 11.09.2019

Vendet arabe kanë dënuar një plan të kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, për të aneksuar një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, njofton REL .

“Krim lufte që do të varroste çdo shans për paqe”, vendet arabe kundër Netanyahut

Alsat - 11.09.2019

Vendet arabe kanë dënuar planin e kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu për të aneksuar një pjesë të Bregut Perëndimor të okupuar. Të martën, Netanyahu u zotua të zbatojë sovranitetin e Izraelit ...

Bota arabe reagon ndaj planeve të Netanyahut për Bregun Perëndimor

Evropaelire - 11.09.2019

Vendet arabe kanë dënuar një plan të kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, për të aneksuar një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor. Të martën Netanyahu u zotua të zbatojë sovranitetin e ...

Netanjahu kërkon të aneksojë Luginën e Jordanit, protestojnë vendet arabe

Alsat - 11.09.2019

Kryeministri i Izraelit do të zgjerojë kufijtë e tij. Ndërsa nga ana tjetër vendet arabe kërkojnë një mbledhje emergjente të Këshillit të Sigurisë në OKB për këtë çështje.

Netanyahu: Nëse fitoj zgjedhjet do aneksoj një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor

BalkanWeb - 11.09.2019

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është zotuar se do të aneksojë një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, në kufi me Jordaninë, nëse ai rizgjedhet kryeministër.

Netanyahu: Do të aneksoj Bregun Perëndimor, vendet arabe kundër

RTSH - 11.09.2019

Vendet arabe kanë dënuar planin e kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu për të aneksuar një pjesë të Bregut Perëndimor. Një dite më parë Netanjahu u zotua të zbatojë sovranitetin e Izraelit mbi ...

Netanyahu zotohet se do të aneksojë pjesë të mëdha të Bregut Perëndimor

Gazeta Express - 11.09.2019

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka njoftuar se do t’i aneksojë disa pjesë të mëdha të territoreve të pushtuara palestineze, nëse rizgjidhet në postin e shefit të qeverisë.

Netanyahu: Do aneksojmë kolonitë hebraike në Bregun Perëndimor

ABC News - 10.09.2019

Në përpjekje për të siguruar rizgjedhjen, kryeministri i Izraelit Beniamin Netanjahu u ka premtuar votuesve se në rast fitoreje do të aneksojë të gjitha kolonitë hebraike.

Sirenat që paralajmërojnë sulmet ajrore alarmojnë pjesëtarët e sigurimit të kryeministrit izraelit, e largojnë nga ...

Telegrafi - 10.09.2019

Sirenat për sulm të mundshëm ajror janë dëgjuar sot në qytet Ashkelon dhe Ashdod në jug të Izraelit, duke paralajmëruar lansimin e raketave nga Rripi i Gazës, duke bërë kështu që fjalimi i ...

Netanyahu: Do aneksojmë kolonitë hebraike në Bregun Perëndimor

Medial - 10.09.2019

Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Netanyahu zotohet se do të aneksojë një pjesë të Bregut Perëndimor

Evropaelire - 10.09.2019

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është zotuar të aneksojë një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, në kufi me Jordaninë, nëse ai rizgjedhet kryeministër.

Netanyahu zotohet ta aneksojë Bregun Perëndimor

Lajmi.net - 10.09.2019

Netanyahu tha që ai do të zbatonte “sovranitetin e Izraelit mbi Luginën e Jordanit dhe pjesën veriore të Detit të Vdekur”. Një veprim i tillë do të ishte i popullarizuar për partitë e krahut të ...

Netanyahu: Nëse fitojë do të aneksojë Bregun Perëndimor

Zhurnal - 10.09.2019

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu është zotuar se nëse fiton zgjedhjet dhe vjen sërish në krye të vendit do të aneksojë një pjesë të Bregut Perëndimor të okupuar në kufirin me Jordaninë.

Fushata Izrael, Netanjahu premton të aneksojë luginën e lumit Jordan në Bregun Perëndimor

SOT - 10.09.2019

Gjatë një fjalimi elektoral sot, kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu u zotua të aneksojë luginën e lumit Jordan dhe veriun e detit të Vdekur, nëse rizgjidhet në zgjedhjet e përgjithshme të 17 ...

Netanyahu: Irani kishte një vend sekret të zhvillimit të armëve bërthamore

BalkanWeb - 10.09.2019

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha të hënën se Irani kishte zhvilluar armë bërthamore në një vend sekret pranë qytetit Abadeh, por që Teherani shkatërroi objektin pasi mësoi se ishte ...

Liderët arabë dënojnë planin e Netanyahut për aneksimin e territoreve palestineze

Zeri - 11.09.2019

Liderët arabë e kanë dënuar planin e Netanyahut për aneksimin e disa pjesëve të mëdha të territoreve palestineze në rast re i fiton zgjedhjet e javës së ardhshme.

Netanyahu zotohet se do të aneksojë një pjesë të Bregut Perëndimor

Flaka - 11.09.2019

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është zotuar të aneksojë një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, në kufi me Jordaninë, nëse ai rizgjedhet kryeministër.

Bota arabe reagon ndaj planeve të Netanyahut për Bregun Perëndimor

Tetova Sot - 11.09.2019

Vendet arabe kanë dënuar një plan të kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, për të aneksuar një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, njofton REL.

Netanyahu zotohet se do të aneksojë pjesë të mëdha të Bregut Perëndimor

Botasot - 11.09.2019

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka njoftuar se do t’i aneksojë disa pjesë të mëdha të territoreve të pushtuara palestineze, nëse rizgjidhet në postin e shefit të qeverisë.

Netanyahu zotohet se do të aneksojë një pjesë të Bregut Perëndimor

Botasot - 10.09.2019

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është zotuar të aneksojë një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, në kufi me Jordaninë, nëse ai rizgjedhet kryeministër.

Netanyahu: Do të aneksojmë një pjesë të Bregut Perëndimor

Alsat - 10.09.2019

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është zotuar të aneksojë një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor, në kufi me Jordaninë, nëse ai rizgjedhet kryeministër.