TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dështon nisma e Lushtakut për importimin e veturave të vjetra deri në 15 vjet

Botasot - 15.05.2019

Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot sërish për të vazhduar seancën plenare me pikat e lëna përgjysmë nga seancat e kaluara, gjithsej 59 sosh. Fillimisht është bërë shkëputja nga rendi i ditës për ...

Sami Lushtaku: I madh e i vogël kemi qenë në LDK o vëlla!

Botasot - 14.05.2019

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku, ka thënë se, në kohën e para luftës, i madh e i vogël ishin në LDK. Ai në një emision televiziv, ka theksuar se, të gjithë ishin në një ...

Ja çka thotë Sami Lushtaku për Komunikatën nr. 59, tregon çfarë embleme kishte Geci

Botasot - 14.05.2019

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku gjatë një emisioni televiziv ka folur për Komunikatën numër 59, e cila ishte lëshuar gjatë luftës kundër luftëtarit Gani Gecit.

Sami Lushtaku tregon se çfarë bisedoi me Ahmet Krasniqin në telefon më 1998

Gazeta Express - 13.05.2019

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku, ka kujtuar një bisedë që ka zhvilluar me komandantin e Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës, Ahmet Krasniqi, në fillimin e ...

Lushtaku: Nuk do t’ia jap më kandidaturën Bekim Jasharit

Zeri - 13.05.2019

Kryetari i degës së PDK’së në Skenderaj, Sami Lushtaku, në emisionin Pressing të T7 thotë se ka ambicie të rikthehet prapë në krye të komunës së tij, e në zgjedhjet e ardhshme tregon se nuk do të ...

Sami Lushtaku kundër Thaçit për idenë e korrigjimit të kufijve

Gazeta Express - 13.05.2019

Kryetari i PDK’së në degën e Skenderajt, Sami Lushtaku, në emisionin Pressing të T7, thotë se është kundër idesë së korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë.

Nuk votohet propozimi i Mërgim Lushtakut për importimin e veturave të vjetra

Gazeta Express - 15.05.2019

Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot sërish për të vazhduar seancën plenare me pikat e lëna përgjysmë nga seancat e kaluara, gjithsej 59 sosh. Fillimisht është bërë shkëputja nga rendi i ditës për ...

Lushtaku për Kamishin: Nuk e toleroj mënyrën se si funksionon

Zeri - 13.05.2019

Kryetari i Degës në Skenderaj të Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku, ka folur për raportin e tij me bashkëpartiakun e tij, Bekim Haxhiu, i njohur si Kamishi.

Sami Lushtaku flet për “shkuarjen” e Veselit në Gjykatën Speciale

Botasot - 13.05.2019

Kryetari i degës së PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtaku ka folur për atë se a ishte kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, në Gjykatën Speciale. Ai në emisionin Pressing të T7 tha se nëse ai shkon atje do ...

Sami Lushtaku tregon se çfarë bisedoi me Ahmet Krasniqin në telefon më 1998

Zeri - 13.05.2019

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku, ka kujtuar një bisedë që ka zhvilluar me komandantin e Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës, Ahmet Krasniqi, në fillimin e ...

Lushtaku nuk do t’ia jap më kandidaturën Bekim Jasharit

Botasot - 13.05.2019

Kryetari i degës së PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku, në emisionin Pressing të T7 thotë se ka ambicie të rikthehet prapë në krye të komunës së tij, e në zgjedhjet e ardhshme tregon se nuk do të ...

Sami Lushtaku kundër Thaçit për idenë e korrigjimit të kufijve

Zeri - 13.05.2019

Kryetari i PDK’së në degën e Skenderajt, Sami Lushtaku, në emisionin Pressing të T7, thotë se është kundër idesë së korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë.

Dështon nisma e Lushtakut për importimin e veturave të vjetra deri në 15 vjet

Zeri - 15.05.2019

Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot sërish për të vazhduar seancën plenare me pikat e lëna përgjysmë nga seancat e kaluara, gjithsej 59 sosh. Fillimisht është bërë shkëputja nga rendi i ditës për ...

Sami Lushtaku flet për bisedën që kishte me Ahmet Krasniqin më 1998

Botasot - 13.05.2019

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku, ka kujtuar një bisedë që ka zhvilluar me komandantin e Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës, Ahmet Krasniqi, në fillimin e ...

Sami Lushtaku kundër Thaçit për idenë e korrigjimit të kufijve

Botasot - 13.05.2019

Kryetari i PDK’së në degën e Skenderajt, Sami Lushtaku, në emisionin Pressing të T7, thotë se është kundër idesë së korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë.

Dështon nisma për rritjen e importit të veturave të vjetra deri në 15 vjet

Telegrafi - 15.05.2019

Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot sërish për të vazhduar seancën plenare me pikat e lëna përgjysmë nga seancat e kaluara, gjithsej 59 sosh. Fillimisht është bërë shkëputja nga rendi i ditës për ...

Sami Lushtaku flet për bisedën që kishte me Ahmet Krasniqin më 1998

Ina - 14.05.2019

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku, ka kujtuar një bisedë që ka zhvilluar me komandantin e Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës, Ahmet Krasniqi, në fillimin e ...

Edhe Sami Lushtaku del kundër Hashim Thaçit

Albeu.com - 13.05.2019

Kryetari i PDK-së në degën e Skenderajt, Sami Lushtaku , në emisionin Pressing, thotë se është kundër idesë së korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë.

Sami Lushtaku kundërshton idenë e korrigjimit të kufijve

Telegrafi - 13.05.2019

Kryetari i PDK-së në degën e Skenderajt, Sami Lushtaku, thotë se është kundër idesë së korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Lushtaku thotë se e di që gjendja e shqiptarëve në Preshevë, ...