TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Veseli: Hasan Prishtina, njëri ndër ideologët kryesorë të pavarësimit dhe bashkimit kombëtar

Botasot - 14.08.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës ka përkujtuar Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vdekjes së tij. Veseli, përmes një shkrimi në Facebook, ka kujtuar veprimtarin e art që ka pasur Hasan Prishtina, duke ...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës – Thaçi kujton figurën e tij

Tetova Sot - 14.08.2019

Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe presidenti Hashim Thaçi, njofton Klan Kosova.

Rrëfimi i stërnipit: Si Hasan Prishtina i kërkoi dyluftim një deputeti turko-arab që sulmoi fizikisht Ismail Qemalin

Gazeta Express - 13.08.2019

Mehmet Prishtina, stërnip i Hasan Prishtinës, kryeministri i 8-të i shtetit shqiptar, ministër i Brendshëm në qeverinë e Ismail Qemalit, në një intervistë për emisionin “Debati në Channel One”, të ...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

Botasot - 13.08.2019

Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, ...

Veseli kujton Hasan Prishtinën: Politikan idealist dhe i pakorruptuar

Telegrafi - 14.08.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kujtuar Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vdekjes së tij. Veseli përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Hasan Prishtina ishte njëri ndër ...

Thaçi përkujton Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vrasjes së tij

Botasot - 14.08.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka përkujtuar veprimtarin e çështjes kombëtare, Hasan Prishtina në 86 vjetorin e vrasjes së tij. Përmes një postimi në Facebook, presidenti ka thënë se Hasan ...

Zëvendëskryeministri Duraki mori pjesë në nderimet kushtuar Hasan Prishtinës dhe Isa Boletinit

Medial - 12.08.2019

Shkup, 12 gusht 2019 Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Ministër për sistem politik dhe marrëdhënieve ndërmjet bashkësive, Sadulla Duraki, sot mori pjesë në ...

107 vjet nga çlirimi i Shkupit, zyrtarët vendosin lule te busti i Hasan Prishtinës

Flaka - 12.08.2019

Sot mbushen 107 vjet nga çlirimi i Shkupit nga forcat kryengritëse shqiptare të udhëhequra nga strategu ushtarak Hasan Prishtina. Kjo datë u shënua me vendosjen e kurorave me lule tek busti i Hasan ...

Rrëfimi i stërnipit: Si Hasan Prishtina i kërkoi dyluftim një deputeti turko-arab që sulmoi fizikisht Ismail Qemalin

Botasot - 13.08.2019

Mehmet Prishtina, stërnip i Hasan Prishtinës, kryeministri i 8-të i shtetit shqiptar, ministër i Brendshëm në qeverinë e Ismail Qemalit, në një intervistë për emisionin “Debati në Channel One”, të ...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

Telegrafi - 13.08.2019

Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, ...

Hipokrizi, Veseli e Thaçi e përkujtojnë Hasan Prishtinën, tregojnë si e shkriu pasurinë për komb

Gazeta Express - 14.08.2019

Në 86-vjetorin e vrasjes, liderët po e përkujtojnë njërën nga figurat e spikatura për pavarësi dhe bashkim kombëtar. Në postimet e tyre Veseli e Thaçi kanë lartësuar figurën e Prishtinës.

Kadri Veseli e kujton Hasan Prishtinën, e quan shembull të politikanit të pakorruptuar

Gazeta Express - 14.08.2019

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, me një shkrim në Facebook e ka kujtuar 86 vjetorin e vrasjes së atdhetarit Hasan Prishtina. Veseli e ka quajtur Hasan Prishtinën njërin ndër ideologët ...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës – Thaçi kujton figurën e tij

Medial - 14.08.2019

Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe presidenti Hashim Thaçi, njofton Klan Kosova.

107 vjet nga çlirimi i Shkupit, zyrtarët vendosin lule te busti i Hasan Prishtinës

Zhurnal - 12.08.2019

Shkup, 12 gusht, Zhurnal.mk – Sot mbushen 107 vjet nga çlirimi i Shkupit nga forcat kryengritëse shqiptare të udhëhequra nga strategu ushtarak Hasan Prishtina.

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

Gazeta Express - 13.08.2019

Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, ...

Veseli për Hasan Prishtinën: Është shembull, politikan idealist dhe i pakorruptuar

Zeri - 14.08.2019

Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe kryekuvendari Kadri Veseli. “86 vjet më parë u vra Hasan Prishtina, njëri ndër ideologët ...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës – Thaçi kujton figurën e tij

Zeri - 14.08.2019

Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe presidenti Hashim Thaçi. Thaçi ka thënë se "Figura monumentale e Hasan Prishtinës ka qenë ...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

Alsat - 13.08.2019

Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, ...

Veseli: Hasan Prishtina është model si politikan idealist dhe i pakorruptuar

Zhurnal - 14.08.2019

Prishtinë, 14 gusht – Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në 86 vjetorin e vrasjesë së veprimitarit të shquar të çështjes kombëtare, Hasan Prishtinës, e ka kujtuar lartë veprën e tij në të ...

Thaçi kujton Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vrasjes

Telegrafi - 14.08.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vrasjes së tij. Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se Hasan Prishtina ishte ideator i ...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

Zeri - 13.08.2019

Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, ...

Thaçi përkujton Hasan Prishtinën

Ina - 14.08.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci ka përkujtuar, Hasan Prishtinën, personalitetin e ndritur të shqiptarisë. “Para 86 vitesh u vra pabesisht Hasan Prishtina, një nga personalitetet më të ndritura të ...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

Koha.net - 13.08.2019

Sot mbushen 86 vjet kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, ...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës

Zhurnal - 13.08.2019

Sot mbushen 86 vjet kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, ...