TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Stop përgjithmonë “zhivelive” që flasin shqip

Portalb - 06.12.2017

Hamdi Nuhiju Është e habitshme me disa shqiptar të Luginës së Preshevës që po ngrenë pluhur në opinionin publik, me porosi të strukturave që dhanë gjithçka për shpërnguljen e shqiptarëve të Luginës ...

Ndihma amerikane i siguron Preshevës furnizim afatgjatë me ujë

Ina - 05.12.2017

Përfaqësues nga Agjencia Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID), Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP), Ambasadori i SHBA-së në Beograd, qeveria e Serbisë dhe pushtetit lokal në ...

Ambasadori amerikan në Preshevë, drekë pune me Shqiprim Arifin (FOTO)

Ina - 05.12.2017

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ka zhvilluar takim pune me ambasadorin e SHBA-ve në Serbi, Kyle Scott. Në këtë takim, ambasadori amerikan është njoftuar për ...

Lufta speciale kundër Shqiprim Arifit, plani i ish-komunistëve dhe Rrahman Morinave?!

Ina - 04.12.2017

Anëtarë të ish-Lidhjes Komuniste që veprojnë në Kosovë janë vënë në shërbim të planit për të nxirë kreun e Alternativës për Ndryshim, Shqiprim Arifi. Janë zbardhur në prapaskenë shumë detaje lidhur ...

Shqipërim Arifi mbështetje masive nga diaspora shqiptare në Evropë

Ina - 04.12.2017

Politika e vjetër i shkaktoi 5 milion euro humbje Preshevës Kryetari i Alternativës për Ndryshime, Shqiprim Arifi ka vazhduar takimet me diasporën shqiptare në Gjermani, njofton agjencia e lajmeve ...

E gjithë mërgata me Shqipërim Arifin, karton të kuq Rizës e Mustafës (Video)

Ina - 04.12.2017

Kryetari i Alternativës për Ndryshime. Shqipërim Arifi ka udhëtuar drejtë Zvicrës për realizuar takimet me preshevarët në kuadër të fushatës për zgjedhjet lokale në Luginë të Preshevës, njofton ...

Diaspora me Shqiprim Arifin dhe ndryshimin për Preshevën (FOTO)

Ina - 04.12.2017

Kryetari i Alternativës për Ndryshim, Shqiprim Arifi ka marrë përkrahje të gjerë nga diaspora e Luginës së Preshevës që jeton dhe vepron në vendet evroperëndimore.

Shqiprim Arifi hap fushatën në Preshevë, salla nuk i zë mbështetësit e tij (Foto)

Lajmi.net - 04.12.2017

Kryetari i Alternativës për Ndryshim, Shqiprim Arifi e ka hapur fushatën zgjedhore për kryetar të Preshevës. Zgjedhjet në këtë komunë shqiptare do të mbahen më 24 dhjetor dhe Arifi pretendon ta ...