TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VIDEO/ Banesat të pushtuara nga uji në Shkodër

Java News - 22.03.2018

Prej më shumë se një jave, situata e krijuar për shkak të përmbytjeve në Qarkun e Shkodrës vijon të jetë tejet e rënduar. Pamjet janë filmuar në zonën e quajtur Mali i Jushit, në Bushat.

Përmbytjet në Shkodër, harta zgjerohet në 5000 ha

RTSH - 22.03.2018

Përkeqësohet edhe më tej situata e përmbytjeve në Shkodër. Sipërfaqja nën ujë është zgjeruar në 5 mijë hektarë, ndërsa qindra shtëpi janë izoluar nga uji, njoftojnë burimet e emergjencave civile.

Shkodër rrëzohen shtyllat elektrike, Bashkia kërkon ndërhyrjen e OSHEE

ABC News - 22.03.2018

Situata në zonën e përmbytjeve në Shkodër vazhdon të jetë e rëndë dhe Ministria e Mbrojtjes ka shtuar forcat operacionale dhe mjetet. Por siç raporton Bashkia, gjatë natës kanë rënë disa shtylla ...

Revolta në Shkodër/ Banorët e përmbytur përplasen me ministrin Peleshi: Ne jena të mytun ju nuk sillni asnjë eskavator

Zhurnal - 22.03.2018

Revolta në Shkodër/ Banorët e përmbytur përplasen me ministrin Peleshi: Ne jena të mytun ju nuk sillni asnjë eskavator Tiranë, 22 mars - Ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi është përballur me revolt ...

Shkodër, rritet sipërfaqja e zonave të përmbytura

ABC News - 21.03.2018

Bashkia e Shkodrës njoftoi këtë të mërkurë se në Njësitë Administrative të përmbytura situata vazhdon të përkeqësohet dhe sipërfaqja totale ka arritur afro 5 mijë ha dhe 400 shtëpi të rrethuara nga ...

Rreth 4700 ha të përmbytura në zonën e Shkodrës

Koha.net - 21.03.2018

Bashkia e Shkodrës njoftoi këtë të mërkurë se në njësitë administrative të përmbytura situata e përmbytjeve vazhdon të përkeqësohet dhe sipërfaqja totale ka arritur mbi 4698 ha.

FOTOT/ Përmbytjet në Shkodër, dhjetëra banesa nën ujë, FA evakuon familjet

Java News - 21.03.2018

Reshjet intensive të shiut, mospastrimi i kanaleve kulluese nga bashkia Shkodër, shkrirja e dëborës dhe fryrja e liqeneve, lumenjve dhe përrenjve kanë bërë që sipërfaqja e tokave të prekura nga uji ...

Situatë alarmante, 5 mijë ha tokë e dhjetëra banesa nën ujë në Shkodër

Java News - 21.03.2018

Rëndohet edhe më tej situata nga përmbytjet në Shkodër. Pas reshjeve të dendura të shiut të ditëve të fundit sipërfaqja e tokës së përmbytur ka arritur mbi 4698 ha.

Situatë e rëndë në Shkodër/ Përmbyten shkollat, bien shtyllat e energjisë, banorët pa ujë

BalkanWeb - 22.03.2018

SHKODËR- E gjithë Shkodra është nën pushtetin e ujit. Sipas të dhënave të shtabit të emergjencave sipërfaqja totale e përmbytur është rritur ndjeshëm, duke shkuar në 4958 hektarë.

Shkodër, zgjerohet sipërfaqja e përmbytur, dhjetra banesa të rrethuara nga uji

SOT - 21.03.2018

Sipërfaqja e përmbytur në Shkodër është zgjeruar duke shkuar në mbi 4698 Ha tokë. Situata paraqitet e rënduar ku me dhjetra banesa janë të rrethuara nga uji, ndërsa në disa prej tyre uji ka depërtuar ...

Situatë e rëndë në Shkodër, përmbyten shkollat, bien shtyllat e energjisë, banorët pa ujë të pijshëm

LajmiFundit - 22.03.2018

Shkodra është nën pushtetin e ujit. Sipas të dhënave të shtabit të emergjencave sipërfaqja totale e përmbytur është rritur ndjeshëm, duke shkuar në 4958 hektarë.

Zgjerohet sipërfaqja e përmbytur në Shkodër, dhjetra banesa të rrethuara nga uji

Lajmi.net - 21.03.2018

Zgjerohet më tej sipërfaqja e përmbytur në Shkodër, duke shkuar mbi 4698 Ha tokë. Situata paraqitet e rënduar, ku me dhjetra banesa janë të rrethuara nga uji, ndërsa në disa prej tyre uji ka ...

Përmbytjet në Shkodër, bien shtyllat e energjisë, banorët pa ujë të pijshëm

SOT - 22.03.2018

E gjithë Shkodra është nën pushtetin e ujit. Sipas të dhënave të shtabit të emergjencave sipërfaqja totale e përmbytur është rritur ndjeshëm, duke shkuar në 4958 hektarë.

Zgjerohet sipërfaqja e përmbytur në Shkodër, dhjetra banesa të rrethuara nga uji

Zhurnal - 21.03.2018

Zgjerohet sipërfaqja e përmbytur në Shkodër, dhjetra banesa të rrethuara nga uji Tiranë, 21 mars - Zgjerohet më tej sipërfaqja e përmbytur në Shkodër, duke shkuar mbi 4698 Ha tokë.

‘Përmbytjet’, Bashkia Shkodër: Vazhdon të përkeqësohet situata

Mapo - 22.03.2018

Bashkia e Shkodrës ka dhënë informacion mbi situatën e krijuar nga moti deri në orën 09:00 të datës 22 mars 2018, si më poshtë: Pas inspektimeve në terren të bëra nga Bashkia Shkodër, në Njësitë ...

Zgjerohet harta e përmbytjeve në Shkodër

RTSH - 21.03.2018

Sipërfaqja e përmbytur në Shkodër ka arritur në mbi 4700 Ha tokë dhe situata është rënduar më tej, njoftojnë burime lokale. Bashkia e Shkodërës po ripërsërit kërkesën e vazhdueshme për shpalljen e ...

Shkodër, situatë e rëndë, përmbyten shkolla dhe bien shtyllat e energjisë

Java News - 22.03.2018

E gjithë Shkodra është nën pushtetin e ujit. Sipas të dhënave të shtabit të emergjencave sipërfaqja totale e përmbytur është rritur ndjeshëm, duke shkuar në 4958 hektarë.

Përmbytjet, Rama s’shkon në Shkodër, por ka diçka “përtej llafeve e shpifjeve”

BalkanWeb - 22.03.2018

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me përmbytjet në qytetin e Shkodrës. Edhe pse i pari i qeverisë nuk ka shkuar ende të shohë nga afër situatën e krijuar atje, është mjaftuar të hedhë disa foto ...

Përmbytjet/ Rama s’shkon në Shkodër, por ka diçka ‘përtej llafeve e shpifjeve’

Mapo - 22.03.2018

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar lidhur me përmbytjet në qytetin e Shkodrës. Edhe pse i pari i qeverisë nuk ka shkuar ende të shohë nga afër situatën e krijuar atje, është mjaftuar të hedhë disa ...