TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rivaliteti me Messin, Ronaldo: Kam fituar me klube të ndryshme

BalkanWeb - 14.08.2019

Debati se kush është futbollisti më i mirë, Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo nuk do të ketë kurrë një përgjigje përfundimtare, megjithatë sulmuesi portugez ka vendosur të distancohet nga homologu i ...

Ronaldo: Nuk kam nevojë për para, dua historinë me Juventusin

Portalb - 13.08.2019

Sezoni i ri po afron dhe Cristiano Ronaldo dëshiron ta arrijë synimin e madh të Juventusi, fitoren në Ligën e Kampionëve. Portugezi zbuloi për DAZN se për çfarë punon, duke treguar se më në ka nevojë ...

Ronaldo: Nuk kam nevojë për para, dua historinë me Juventusin

Telegrafi - 13.08.2019

Sezoni i ri po afron dhe Cristiano Ronaldo dëshiron ta arrijë synimin e madh të Juventusi, fitoren në Ligën e Kampionëve. Portugezi zbuloi për DAZN se për çfarë punon, duke treguar se më në ka nevojë ...

Evra zbulon diçka interesante për Ronaldon

Botasot - 13.08.2019

Kjo e hënë shënoi 16-vjetorin e transferimit të Cristiano Ronaldos te Manchester Unitedinga Sporting Lisbona për 20 milionë euro. Në gjashtë vitet e tij në “Teatrin e Ëndrrave,” portugezi fitoi ...

Cristiano Ronaldo flet për diferencën mes tij dhe Lionel Messit

ABC News - 13.08.2019

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë dominuar futbollin në dekadën e fundit ndërkohë që vazhdon dilema se cili është futbollisti më i mirë në planet.

Ronaldo tregon dallimin mes tij e Messit

Koha.net - 13.08.2019

Cristiano Ronaldo ka dhënë mendimin e tij për rivalitetin e madh mes tij dhe Lionel Messit, duke deklaruar se dallimi qëndron se portugezi ka fituar Ligën e Kampionëve me më shumë se një klub.

Cristiano Ronaldo: Ja diferenca me Messin, personifikohem me…

SuperSport - 13.08.2019

Vetëvlerësimi është një nga çelësat e suksesit të Cristiano Ronldos. Edhe në intervistën e fundit dhënë për Dazn, doli në pah me të gjithë forcën, sidomos kur i kërkohet një mendim për krahasimin me ...

Ronaldo tregon se ku është dallimi mes tij e Messit, si dhe për çka do të mbahet mend argjentinasi i Barçës

Telegrafi - 13.08.2019

Cristiano Ronaldo ka kontribuar në debatin e përjetshëm se kush është më mirë, ai apo Lionel Messi. Portugezi është shfaqur në një dokumentar të DAZN-it, “The Making Of”, teksa ka treguar se ku është ...

Ronaldo: Messi është fantastik, do të mbahet mend gjithmonë

Lajmi.net - 13.08.2019

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë dyshja që bëjnë pjesë në debatin më të madh në futboll, pra në dilemën për lojtarin më të mirë në histori. Në secilën nga deklaratat e tyre, dyshja janë ...

Dallimi midis Ronaldos dhe Messit?

Botasot - 13.08.2019

Rivaliteti midis Kristiano Ronaldos dhe Leo Mesit, ishte shumë i madh gjatë kohës kur portugezi luante në Spanjë, për Real Madridin.Mesi-Ronaldo Pavarësisht se 34-vjeçari tani luan për Juventusin, ...

Ronaldo flet për dallimet e tij me Messin

Gazeta Express - 13.08.2019

Cristiano Ronaldo insiston se dallimi kryesor mes tij dhe Lionel Messi është se ai ka triumfuar në Ligën e Kampionëve me disa klube të ndryshme dhe se ai identifikohet me këtë turne.

Evra rrëfen historinë qesharake për rastin kur kishte ngrënë drekë te shtëpia e Ronaldos

Gazeta Express - 13.08.2019

Ish-mbrojtësi anësor i Manchester Unitedit, Patrice Evra, e ka rrëfyer një histori qesharake me ish-bashkëlojtarin e tij, Cristiano Ronaldon, Portugezi e kishte ftuar Evran për drekë, mirëpo ata më ...

Ronaldo flet për dallimet e tij me Messin

Tetova Sot - 13.08.2019

Cristiano Ronaldo insiston se dallimi kryesor mes tij dhe Lionel Messi është se ai ka triumfuar në Ligën e Kampionëve me disa klube të ndryshme dhe se ai identifikohet me këtë turne.

Giggs e kishte parashikuar fiksimin e Ronaldos me Messin

Gazeta Express - 14.08.2019

Legjenda e Manchester Unitedit dhe trajneri i Uellsit, Ryan Giggs, e kishte parashikuar saktësisht se Cristiano Ronaldo do ta thumbonte Lionel Messin për faktin se ai e ka kaluar të gjithë karrierën ...