TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bytyqi: Kosova ka nevojë për modelin e arsimit gjerman

Botasot - 06.12.2018

Ministri i Arsimit Shyqiri Bytyqi njofton se bashkë edhe me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, kanë takuar sot ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë Kristian Heldt dhe udhëheqësin e projektit ...

Haradinaj: Duhet angazhuar për një arsim të mirëfilltë

Lajmi.net - 06.12.2018

“Tani, bashkë na mbetet të angazhohemi që implementimi i agjendës tonë për një arsim të mirëfilltë të shkojë në rrugën e duhur” “Përmirësimi i sistemit të arsimit, krijimi i shkollave kampione sipas ...

Haradinaj preferon modelin gjerman të shkollave

Koha.net - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka pritur sot përfaqësuesin e projektit të GIZ-it gjerman, Boris Scharlowski, njofton kumtesa. “Përmirësimi i sistemit të arsimit, krijimi i shkollave ...

Haradinaj takon përfaqësuesit e GIZ-it gjerman: Ngritja e cilësisë në arsim, prioritet i qeverisë

Telegrafi - 06.12.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka takuar sot përfaqësuesit e GIZ-it gjerman, ndërsa me këtë rast tha se ngritja e cilësisë në arsim është prioritet i qeverisë.

Bytyqi: Kosova ka nevojë për modelin e arsimit gjerman

Telegrafi - 06.12.2018

Ministri i Arsimit Shyqiri Bytyqi njofton se bashkë edhe me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, kanë takuar sot ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë Kristian Heldt dhe udhëheqësin e projektit ...

Haradinaj takon përfaqësuesit e GIZ-it gjerman: Ngritja e cilësisë në arsim, prioritet i qeverisë

Botasot - 06.12.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka takuar sot përfaqësuesit e GIZ-it gjerman, ndërsa me këtë rast tha se ngritja e cilësisë në arsim është prioritet i qeverisë.