TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Osja: Mungesat ndikojnë, Vllaznia meritonte fitoren

SuperSport - 08.11.2019

Për shkak të skualifikimit me 2 ndeshje që ka marrë trajneri Mirsad Jonuz, në sfidën ndaj Tiranës, rolin e trajnerit te Vllaznia e bëri zëvendësi i tij, ish-mesfushori i shkodranëve Safet Osja i cili ...

Derbi i Shqipërisë mbyllet pa fitues, Tirana dhe Vllaznia ndalen te shtylla!

SuperSport - 08.11.2019

Derbi i Shqipërisë mbyllet pa fitues. Tirana dhe Vllaznia nuk i bëjnë keq njëra-tjetrës në Selman Stërmasi duke u ndarë në një barazim pa gola. Supersfida e javës së 12-të u luajt nën dritat e ...

Superliga/ Shtylla, raste por asnjë gol! Tirana e Vllaznia ndahen në paqe

BalkanWeb - 08.11.2019

Një paqe e ftohtë, në një stadium të ftohtë! Tirana dhe Vllaznia nuk kanë shkuar më shumë sesa një rezultat pa gola në sfidën e parë të javës së 12-të të luajtur në “Selman Stërmasin” e zbrazët për ...

Tirana dhe Vllaznia japin gjithçka, në fund ndajnë pikët

Mapo - 08.11.2019

Klasikja e futbollit shqiptar prodhon gjithçka, por jo fitues. Tirana dhe Vllaznia kanë barazuan me shifrat 0-0 në takimin e vlefshëm për javën e 12-të të Kategorisë Superiore.

Pjesa e parë/ Raste dhe traversa, klasikja Tirana-Vllaznia nuk prodhon gola

Albeu.com - 08.11.2019

Pjesa e parë e klasikes së futbollit shqiptar, Tirana-Vllaznia nuk ka prodhuar fitues, pavarësisht rasteve nga të dy krahët. Sfida e vlefshme për javën e 12-të të Kategorisë Superiore nuk prodhoi ...

Dalin formacionet zyrtare të supersfidës Tirana-Vllaznia

Albeu.com - 08.11.2019

Do të startojë në orën 18:00, “klasikja” e futbollist shqiptar mes Tiranës dhe Vllaznisë. Pritet që të luhet në një atmosferë realisht të zymtë. Dhe kjo, jo vetëm prej shirave që kanë pushtuar ...

Pjesa e parë i dhuron të gjitha, Tirana-Vllaznia nuk ka fitues

Mapo - 08.11.2019

Nuk ka fitues në pjesën e parë të klasikes së futbollit, Tirana-Vllaznia. Sfida e vlefshme për javën e 12-të të Kategorisë Superiore nuk prodhoi gola, me 45 minutat e parë që u mbyllën me rezultatin ...

Klasike pa tifozë, zbardhen formacionet në Tirana-Vllaznia

Mapo - 08.11.2019

Stadiumi “Selman Stërmasi” ka hapur dyert për të pritur klasiken e futbollit shqiptar mes Tiranës dhe Vllaznisë. Një 90 minutësh emocionues, ku vihen përballë dy skuadrat historike në vendin tonë, ...

Klasikja shqiptare/ Jonuz: Sa keq që luhet pa tifoz

Top Channel - 07.11.2019

Java e 12 e Kategorisë Superiore do të hapet me atë që konsiderohet si Klasikja e futbollit shqiptar, sfidën mes Tiranës dhe Vllaznisë në Selman Stermasit, një sfidë kjo që do të luhet pa tifozë pas ...

Ahmataj: Vllaznia e fortë, por duam vetëm fitoren

SuperSport - 07.11.2019

Julian Ahmataj pret fitoren e Tiranës në sfidën e nesërme me Vllazninë. Në konferencën për shtyp para derbit të Shqipërisë tekniku 40-vjeçar iu përgjigj me detaje të gjitha pyetjeve të gazetarëve.

Jonuz: Vllazni, luaj pa inferioritet, pres reagimin ndaj Tiranës!

SuperSport - 07.11.2019

Trajneri i Vllaznisë, Mirsad Jonuz, është dënuar dy ndeshje nga Disiplina e për rrjedhojë nuk do të jetë stol në derbin e Shqipërisë, ndaj Vllaznisë, që do të luhet pa tifozë.

Ora 18:00, luhet derbi i Shqipërisë, Vllaznia synon kthesën, Tirana konfirmimin

SuperSport - 07.11.2019

Luhet derbi i Shqipërisë, Tirana-Vllaznië, sfida hapëse e javës së 15-të të Kategorisë Superiore, e cila nis në orën 18:00, në “Selman Stërmasi”. Një Tirana-Vllaznia pa tifozë nuk mund të krijojë ...

VIDEO/ U dënua nga Disiplina, “trembet” Jonuz: Nuk flas më për FSHF-ën

BalkanWeb - 07.11.2019

Vllaznia-Bylis ishte një ndeshje ku shkodranët humbën më shumë se sa tri pikët. Për sjellje të gabuar të spektatorëve, Komisioni i Disiplinës ka mbyllur për 2 ndeshjet e ardhshme disa sektorë të ...

Konfirmohet nga Tirana, derbi i Shqipërisë luhet të premten me drita

Mapo - 07.11.2019

Klubi i Tiranës ka konfirmuar se derbi i Shqipërisë mes bardhebluve dhe Vllaznisë do të luhet ditën e premte në stadiumin “Selman Stërmasi” nën dritat e prozhektorëve në orën 18:00.

Derbi i Shqipërisë, Vllaznia kërkon daljen nga kriza përballë Tiranës

Gazeta Tema - 07.11.2019

Vllaznia përballet këtë të premte me Tiranën në një nga takimet më të rëndësishme të javës së 12 në kategorinë superiore. Pas humbjes ndaj Bylis, shkodranët sfidojnë bardheblutë e trajnerit Julian ...

Tirana-Vllaznia, në prag të supersfidës flet Ahmataj

Albeu.com - 07.11.2019

Julian Ahmataj pret fitoren e Tiranës në sfidën e nesërme me Vllazninë. Në konferencën për shtyp para derbit të Shqipërisë, tekniku 40-vjeçar iu përgjigj me detaje të gjitha pyetjeve të gazetarëve.

Partizani statistika prej kampioni, Tirana pa tifozë kundër Vllaznisë

SOT - 08.11.2019

Partizani është skuadra më e mirë e 11 javëve të para të garës dhe ka premisa të mira për të qenë kampion sërish këtë vit, nisur nga gjendja e grupit, kapacitetet e tij, harmonia e krijuar në staf ...

Derbi i Shqipërisë mbyllet pa fitues, Tirana dhe Vllaznia ndalen te shtylla

Gazeta Tema - 08.11.2019

Derbi i Shqipërisë mbyllet pa fitues. Tirana dhe Vllaznia nuk i bëjnë keq njëra-tjetrës në Selman Stërmasi duke u ndarë në një barazim pa gola. Supersfida e javës së 12-të u luajt nën dritat e ...

Derbi i Shqipërisë mbyllet pa fitues, Tirana dhe Vllaznia ndalen te shtylla

Top Channel - 08.11.2019

Derbi i Shqipërisë mbyllet pa fitues. Tirana dhe Vllaznia nuk i bëjnë keq njëra-tjetrës në Selman Stërmasi duke u ndarë në një barazim pa gola. Supersfida e javës së 12-të u luajt nën dritat e ...

Derbi i Shqipërisë mbyllet pa fitues, Tirana dhe Vllaznia ndalen te shtylla

Albeu.com - 08.11.2019

Derbi i Shqipërisë mbyllet pa fitues. Tirana dhe Vllaznia nuk i bëjnë keq njëra-tjetrës në Selman Stërmasi duke u ndarë në një barazim pa gola. Supersfida e javës së 12-të u luajt nën dritat e ...

Derbi i Shqipërisë mbyllet pa fitues, Tirana e Vllaznia ndahen në paqe

Java News - 08.11.2019

Një paqe e ftohtë, në një stadium të ftohtë! Tirana dhe Vllaznia nuk kanë shkuar më shumë sesa një rezultat pa gola në sfidën e parë të javës së 12-të të luajtur në “Selman Stërmasin” e zbrazët për ...

Tirana e Vllaznia bëjnë “paqe”, bardheblutë humbin shansin të marrë kreun

SOT - 09.11.2019

Tirana iu afrua disa herë golit ditën e djeshme në kryederbin e Shqipërisë me Vllazninë, por nuk ishte e thënë që sfera të përfundonte në rrjetë. Ajo u ndal ose në vijën fatale ose në shtyllën ...