TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

A mund të shmangej vrasja e Kacifas? Flet për herë të parë kryeministri Rama

SOT - 08.11.2018

Duke iu referuar vrasjes së ekstremistit Kostandinos Kacifas nga forcat RENEA, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se në Shqipëri dhe në Greqi, por edhe në çdo vend tjetër, një i armatosur që kërcënon ...

A do ndikojë vrasja e Kacifas në paktin për Detin?/ Kryeministri Rama befason me përgjigjen

SOT - 08.11.2018

Mbrëmjen e sotme, kryeministri Rama u pyet në Real Story nëse vrasja e ekstremistit grek do ndikonte në vazhdimin e marrëveshjes për detin. “ Unë mendoj se edhe nga pala greke ka pasur zëra të ...

Varrimi i Kacifas/ Rama flet ashpër: Popullin grek e kemi mik, por ka derrat e gomerët e vet

SOT - 08.11.2018

I ftuar në ‘Real Story’ kryeministri Rama ka komentuar ngjarjen në Bularat dhe varrimin e Kacifas. Ai tha se shfaqja e qytetarëve grekë sot në Bularat ishte një shfaqje folkklorike dhe e izoluar.

‘REAL STORY’/ “Bularati”, Rama: Greku, popull mik, por ka dhe gomerët e vet!

Java News - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama bëri një koment në lidhje me protestat e sotme në Bularat gjatë varrimit të Kostandin Kacifas, minoritarit grek të vrarë nga RENA gjatë një dylfutimi me armë.

Varrimi i Kacifas, Tsipras: Greqia veproi si duhet

LajmiFundit - 08.11.2018

Kryeministri i Greqisë ka folur për mediat greke pas varrimit të minoritarit grek Kostandinos Kacifas. Në një intervistë për kanalin televiziv Alpha, Tsipras ka komentuar të gjitha çështjet kritike ...

Një manifestim antishqiptar, Bularati sot përmes fotove (FOTO)

Tetova Sot - 08.11.2018

Ekstremisti grek i vrarë në Shqipëri gjatë përplasjes së armatosur me policinë, Konstantinos Kacifas, është përcjellë për në banesën e fundit në vendin e tij të lindjes, fshatin minoritar në ...

Vjen reagimi i Ramës për thirrjet anti-shqiptare në Bularat

Botasot - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama nuk pati asnjë reagim zyrtar në lidhje me ceremoninë e kthyer në një tubim antishqiptar në fshatin e vogël minoritar të Bularatit në Gjirokastër.

Një manifestim antishqiptar, Bularati sot përmes fotove

Gazeta Express - 08.11.2018

Ekstremisti grek i vrarë në Shqipëri gjatë përplasjes së armatosur me policinë, Konstantinos Kacifas, është përcjellë për në banesën e fundit në vendin e tij të lindjes, fshatin minoritar në ...

Rama reagon pas varrimit të Kacifas: Të pagdhendur që jetojnë si hiena dhe këndojnë si korba!

SOT - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, ku morën pjesë mbi 1 mijë grekë të cilët këndua në kor thirrje nacionaliste dhe anti ...

Varrimi i Kacifas, reagon Rama: Hienat përdhosën flamurin e tyre

LajmiFundit - 08.11.2018

Pas ceremonisë mortore të Kostantin Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, ku morën pjesë mbi 1 mijë grekë të cilët këndua në kor thirrje nacionaliste dhe anti shqiptare, ka reaguar Kryeministri Edi ...

Vjen reagimi i Ramës për thirrjet anti-shqiptare në Bularat

Gazeta Express - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama nuk pati asnjë reagim zyrtar në lidhje me ceremoninë e kthyer në një tubim antishqiptar në fshatin e vogël minoritar të Bularatit në ...

Varrimi i Kacifas, shpërthen Fatos Klosi:Kjo është jashtë llogjike

SOT - 08.11.2018

Ish-drejtori i Shërbimit Informativ Kombëtar, Fatos Klosi ka komentuar këtë të enjte në emisionin '45 minuta' ceremoninë mortore të ekstremistit minoritar grek Konstantinos Kacifas.

Parulla antishqiptare në varrimin e ekstremistit grek

Zhurnal - 08.11.2018

Parulla antishqiptare në varrimin e ekstremistit grek Parulla antishqiptare në varrimin e ekstremistit grek Varrimi i Kostandin Kacifas, minoritarit të vrarë pak ditë më parë nga policia është kthyer ...

Vrasja e ekstremistit grek/ Mesila Doda shpërthen kundër Kacifas: Terroristët nuk nderohen!

SOT - 08.11.2018

Sekretarja e Përgjithshme e Partisë për Drejtësi, Integrim e Unitet, Mesila Doda, ka reaguar për varrimin që iu bë minoritarit grek, Kostandin Kacifas, i cili u vra pas një dyluftimi me forcat RENEA ...

Varrimi i Kacifas/ Policia nxjerr shifrat e të kthyerve në Kakavijë, mes tyre edhe një polic burgu

SOT - 08.11.2018

Policia shqiptare ka bëë me dije shifrat e personave që janë kthyer nga policia në pikën kufitare të kalimit në doganën e Kakavijës.Mësohet se policia ka kthyer pas 44 huliganë të cilët donin të ...

Tsipras mbron ekstremistin e armatosur që donte të vriste policët shqiptarë: Zemërimi ynë i justifikueshëm!

Java News - 08.11.2018

Kryeministri i Greqisë ka folur për mediat greke pas varrimit të minoritarit grek, i cili u vra me 28 tetor pas një shkëmbimi zjarri me forcat RENEA në Bularat, në ditën Kombëtare të Greqisë.

Pas Bularatit, nacionalistët grekë bllokojnë aksin kryesor

Top Channel - 08.11.2018

Pas përfundimit të ceremonisë së varrimit të Kostandin Kacifës në Bularat, aty ku edhe u qëllua për vdekje nga forcat RENEA pasi kishte qëlluar më parë në ajër dhe ndaj forcave të rendit, shtetasit ...

Të dhjerë, por tolerantë përballë vorio- epiriotëve

Gazeta Tema - 08.11.2018

Nga Andi Bushati Le të imagjinojmë për një moment sikur ajo që ngjau sot në Bularat të kishte ndodhur në një qytet sado periferik grek. Le ta shfrenojmë fantazinë për një çast, sikur një grupim ...

"Të poshtër, qenër!", Shqipëria masa konkrete pas thirrjeve ekstremiste të grekëve: Kërcënime për shkak të ...

SOT - 08.11.2018

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar me atë që po ndodh së fundi në Lazarat, ku ekstremistët grekë kanë përdorur thirrje raciste ndaj shqiptarëve dhe gazetarëve që kanë qenë të pranishëm.

Grekët kërcënuan edhe gazetarët shqiptarë, reagon Unioni

Gazeta Express - 08.11.2018

Thirrjet raciste nuk ishin vetëm kundër shqiptarëve. Të prekur ishin edhe gazetarët të cilët gjatë raportimeve në fshatin e vogël të Gjirokastrës me minoritet grek, u ndaluan gjatë ushtrimit të ...

Varrimi i Kacifas, protestuesit bllokojnë rrugën në Gjirokastër

Mapo - 08.11.2018

Protestuesit të cilët morën pjesë ditën e sotme në varrimin e Kostandinos Kaficas, minoritarit grek që u qëllua për vdekje nga forcat RENEA pas një dyluftimi me armë, kanë bllokuar rrugën nacionale ...

‘Bularat”, diplomati Nesho: Një shfaqje qesharake e nacionalizmit grek!

Java News - 08.11.2018

Diplomati Agim Nesho, deklaroi ne nje interviste mediatike se thirrjet nacionaliste të qytetarëve grekë sot në ceremoninë e lamtumirës së Kacifas në Bularat ishin tejet qesharake.

FOTOT/ Nga deputeti i PD-së, Vangjel Dule, tek urdhërat e Vangjel Tavos: Çfarë nuk u pa nga ajo që ndodhi në Bularat

Gazeta Tema - 08.11.2018

Ekstremistri grek i vrarë në Shqipëri, Konstandin Kacifas, është përcjellë për në banesën e fundit si hero. Nëq ceremoni mernin pjesë edhe deputetë shqiptarë, si ai i PD-së, Vangjel Dule, apo ...

"Të çmendurit", Ngjela deklarata të forta për incidentet në Bularat: Varroset me ceremonial një terrorist

SOT - 08.11.2018

Pas organizimit të ceremonisë së lamtumirës së ekstremistit grek Kostandinos Kacifas ka reaguar edhe avokati Spartak Ngjela nëpërmjet një postimi në Facebook. Postimi i plotë Turpi grek i Bularatit.

Nuk mbaron me koret anti-shqiptare! Pas varrimit të Kacifas, grekët bllokojnë aksin kryesor

Gazeta Express - 08.11.2018

Nuk u ka mjaftuar ceremonia e varrimit dhe koret e panumërta raciste, por kanë vendosur të shkelin dhe ...

Kacifas përcillet për në banesën e fundit, ekstremistët grekë dhunojnë të ndjerin

SOT - 08.11.2018

Ditën e sotme i është dhënë lamtumira e fundit ekstremistit grek, Kostandinos Kacifas, 35-vjeçarit që u vra pasi qëlloi me armë kundër RENEA-s. Në varrimin e tij kanë marrë pjesë me dhjetëra ...

“E varrosën terroristin me nder e kore raciste, Rama njeri pa vlera kombëtare”

Gazeta Express - 08.11.2018

Varrimi i Kostandinos Kacifas është drejt fundit, e teksa trupi i 35 vjeçarit shkon në banesën e fundit ai që ka reaguar ashpër për thirrjet antishqiptare ka qenë avokati Spartak ...

“Zjarr kundër qenve shqiptarë” Në Bularat kanë hyrë neonazistët!

Botasot - 08.11.2018

Me ceremoninë e s’mund të mos mungonin dhe thirrjet e rënda për të vrarë shqiptarët, për t’i djegur si “qentë” apo për të treguar se toka ku ata po shkelin e varrosin 35 vjeçarin, është greke.

Deputeti grek për Kaçifas: Do ketë pasur ndonjë çrregullim mendor…

Java News - 08.11.2018

Deputet grek i partisë qeversëse, SYRIZA Niko Filis ka deklaruar sot se Kostandino Kacifas që u vra në Shqipëri nuk meriton të trajtohet si hero. Në një intervistë për median greke ai thotë se ...

Foto; Edhe në varr me flamurin grek

Mapo - 08.11.2018

Ceremonia e varrimit te 35 vjecarit te vrare nga RENEA, Kostandinos Kacifas eshte drejt fundit. Me heret, kortezhi me qindra njerëz u nis për në varrezat e fshatit Bularat për ceremoninë mortore te ...

Dule në varrimin e Kacifas: Të zbardhet e vërteta deri në fund!

Top Channel - 08.11.2018

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule u shpreh nga Bularati se do të marrë pjesë në ceremoninë mortore të Kostandinos Kacifas “për të ndarë dhimbjen” me familjen dhe “për të shprehur vendosmërin që e vërteta ...

Deputeti shqiptar mbërrin në varrimin e Kacifas dhe flet greqisht: Ka rëndësi jetike!

SOT - 08.11.2018

Një orë para varrimit të ekstremistit grek Kacifas, në Bularat mbërritën edhe 2 politikanët shqiptarë. Deputeti i PDBNJ Vangjel Dule, nga fshati Bularat, ka kërkuar zbardhjen e vrasjes së Kostandino ...

Manifestim nacionalist në varrimin e Kacifas (Foto)

Top Channel - 08.11.2018

Në qendër të Bularatit është shpalosur një flamur i madh grek dhe bëhen thirrje nacionaliste, ndërkohë që trupi i Kostandinos Kacifas po shkon drejt kishës për ceremoninë mortore.

“Zjarr kundër qenve shqiptarë” Në Bularat kanë hyrë neonazistët!

Gazeta Express - 08.11.2018

Me ceremoninë e Kostandinos Kacifas s’mund të mos mungonin dhe thirrjet e rënda për të vrarë shqiptarët, për t’i djegur si “qentë” apo për të treguar se toka ku ata po shkelin e varrosin 35 vjeçarin, ...

Foto e trupit me flamurin grek dhe uniformën ushtarake, shikoni çfarë ndodhi në Bularat…

Mapo - 08.11.2018

35-vjeçari minoritar Konstandinos Kacifas po percillet për në banesën e fundit. Ai u vra gjate nje shkembimi zjarri me forcat RENEA ndersa sot po zhvillohet edhe ceremonia e varrimit.

Del nga banesa me flamur grek trupi i Kacifas. Bëhen thirrje nacionaliste: Zjarr kundër qenëve shqiptarë

SOT - 08.11.2018

Ka dalë rreth orës 13:17 kortezhi i trupit të Kacifas nga banesa e tij. Të pranishmit e kanë shoqëruar arkivolin duke brohoritur në gjuhën greke “Kacifas i pavdekshëm” dhe mbanin në duar flamuj ...

Vrasja në Bularat, reagon ministri Bushati: Ja çfarë po ndodh me palën greke

SOT - 08.11.2018

“Incident fatkeq”, e ka cilësuar Ministri i Jashtëm Ditmir Buashti vrasjen e Kostandinos Kacifas, 11 ditë me parë në Bularat të Gjirokastrës, gjatë një shkëmbimi zjarri me forcat RENEA.

“Gjaku na therret të djegim shqiptarin…” kortezhi në Bularat niset me thirrje ekstremiste

Mapo - 08.11.2018

“Vorio Epiri është Greqi, Kacifas jeton, Kacifas drejton”, me këto thirrje 35-vjeçari Konstandinos Kacifas është përcjellë për në banesën e fundit. Kacifas mbeti i vrarë pas sulmit mbi policinë ...

Një orë para varrimit të Kacifas/ Kush janë dy zyrtarët shqiptarë që mbërritën në Bularat?

SOT - 08.11.2018

Në orën 13:00 do të organizohet edhe ceremonia e varrimit të Kostandinos Kacifas. Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule ka shkuar sot në Bulurat për të qenë i pranishëm në ceremoninë e varrimit.

Forcat Speciale greke hyjnë në Bularat: Historiani në vendngjarje nxjerr detajet ku tregon çfarë po ndodh (FOTO LAJM)

SOT - 08.11.2018

Historiani Arben Lalla ka publikuar foton e kolonelit të Forcave Speciale greke të Igumenicës, Anestis Katsis, i cili sipas tij ndodhet aktualisht në Bularat.

Varrim me thirrje antishqiptare, “Shqiptarë, largohuni! Kjo është Greqi”

Botasot - 08.11.2018

(E plotësuar) - Herët në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës erdhën autobusët dhe automjetet që sillnin personat që do të merrnin pjesë në ceremoninë e varrimit të Kostandin Kacifas.

I hapin arkivolin dhe lëshojnë thirrje anti-shqiptare, pamjet e ceremonisë mortore të Kacifas

Gazeta Express - 08.11.2018

Në Bularat qindra nacionalistë grekë kanë marshuar në thirrje për Greqinë, Vorio- Epirin dhe heroin e tyre Kostandinos Kacifas, të cilit i kanë hapur dhe arkivolin për ta kaluar “nën ...

Nis sot ceremonia e lamtumirës së Kaçifajt; Qindra grekë mbërrijnë në Shqipëri

RTSH - 08.11.2018

Dita e sotme, kur pritet të bëhet varrimi i Kostandinos Kacifas, minoritarit të vrarë më 28 tetor, ka nisur me zhvillime. Që herët në mëngjes në Pikë Kalimin Kufitar të Kakavijës janë krijuar radhë ...

“Vorio Epiri, grek”, ekstremistët nisin provokimet në Bularat, ja çfarë po ndodh

SOT - 08.11.2018

Me zë të lartë duke kënduar në kor himnin grek, qytetarët grekë që marrin pjesë sot në ceremoninë mortore të Kostancinos Kacifas kanë provokuar dhe me parulla nacionaliste.

Thirrjet antishqiptare në Bularad, flet prifti “rebel” i Elbasanit At Nikolla Marku: Po cënojnë dinjitetin e popullit ...

Gazeta Tema - 08.11.2018

Prifti i kishës “Shën Maria” në Elbasan At Nikolla Marku, ka reaguar lidhur me ngjarjen e Bularatit. Teksa komenton zhvillimet e sotme gjatë ceremonisë së varrimit, Marku thotë se thirrjet ...

Dule në Bularat: E vërteta mund të vonojë, por…

Mapo - 08.11.2018

Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule ishte në Bularat, ku foli në greqisht dhe në shqip për gazetarët, duke thënë se e vërteta për vrasjen e Kostandinos Kacifas duhet të çohet deri në fund.

Në Bularat bëhet thirrje edhe për Qipron, por këto foto do ju befasojnë

Mapo - 08.11.2018

Dhjetëra persona mbërritën në Shqipëri për të marrë pjesë në varrimin e minoritarit Konstandin Kacifas. Mes tyre kishte edhe ata që kishin ardhur nga Qipro.

Thirrje nacionaliste në Bularat: Vorio Epiri është grek!

Top Channel - 08.11.2018

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin.

Athina ka frikë nga “pelegrinët” e Bularatit: Përmbahuni!

Top Channel - 08.11.2018

Ministria greke e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes së Qytetarëve ka ftuar të gjithë qytetarët grekë që kanë zgjedhur të vizitojnë Bularatin, për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të Kostandin ...