TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Plani i Ramës e Veliajt për të sfumuar protestën e opozitës

Botasot - 14.03.2019

Shtyrja e festimeve për Ditën e Verës në Tiranë nga kryebashkiaku Erion Veliaj nuk ishte thjesht dhe vetëm një çështje që lidhej me kushtet atmosferike. Veliaj deklaroi se do të kishte reshje shiu.

“Shi me gjyma?” Tallje pa fund për Erion Veliajn (FOTO)

Durres Lajm - 14.03.2019

Kjo e enjte ishte dita e verës dhe pavarësisht rrënjëve pagane të saj, shqiptarët e celebrojnë prej vitesh këtë ditë. Në Tiranë nuk u zhvillua asnjë organizim për shkak se kryebashkiaku Veliaj i ...

11 probleme jo-qesharake pas asaj që i ndodhi Veliajt me shiun

Mapo - 14.03.2019

Mapo.al Rrjetet sociale ditën e enjte u mbushën me humor dhe meme pasi ‘premtimi’ i kryebashkiakut Erion Veliaj se në Tiranë do binte shi me gjyma nuk u kthye në realitet.

Rama merr masa kundra shiut me “gjyma” për Ditën e Verës në Elbasan (FOTO)

SOT - 14.03.2019

Kryeministri i është rikthyer veshjes së tij të “çuditshme” asaj që përdori dhe në festimet e 28 nentorit në Vlorë. Gjatë festimeve të Ditës së Verës në Elbasan, kreu i qeverisë është parë i veshur ...

LSI i jep ‘shuplakën’ e fortë Veliajt dhe hedh akuzat e rënda mbi të

SOT - 14.03.2019

Me rastin e Ditës së Verës dhe urimin e festës për gjithë qytetarët, Grupi i Këshilltarëve të LSI në Bashkinë e Tiranës nuk është përmbajtur në deklaratat e tij kundër Kreut të Bashkisë, Erion ...

“Shi me gjyma, qamet”/Si doli blof Lali Eri me parashikimin e motit

Mapo - 14.03.2019

Erion Veliaj i mohoi sot Tiranës festën e Ditës së Verës duke privuar kryeqytetin nga festa pagane. E pandodhur dhe e padëgjuar ndonjëherë. E gjitha me vendim të kryebashkiakut i cili pak ditë më ...

Veliaj pati të drejtë. "Populli" nuk feston dot pa Partinë

Respublica - 14.03.2019

Erjon Veliaj tha se nuk do ketë festime të Ditës së Verës më 14 mars, sepse do binte shi. Në fakt shi nuk ra, ose ranë disa pika që thanë veten. Ndaj shtyrja e festimeve “kur të dalë Dielli“, nuk eci ...

“Shi me gjyma”, Veliajt nuk i del parashikimi, plas gallata

BalkanWeb - 14.03.2019

Festimet e Ditës së Verës në Tiranë u shtynë për shkak të një parashikimi që thoshte se do të kishte reshje intensive por me sa duket alarmi rezultoi fals.

Elbasani vijon traditën, mijëra qytetarë për Ditën e Verës (VIDEO)

Mapo - 14.03.2019

Ndryshe nga Tirana që shtyu festën e Ditës së Verës për në 17 mars, pas “parashikimit” të kryebashkiakut Erion Veliaj se sot do binte shi me gjyma, Elbasani nga ana tjetër ka vijuar traditën.

Dita e Verës, Qeveria dhe Opozita “përballje” në Elbasan

Mapo - 13.03.2019

Ndërsa në Tiranë siç ka parashikuar Erion Veliaj nesër do të bie shi me gjyma, Elbasani do të jetë arena e festimeve për Ditën e Verës por edhe e përballjes politike.

Veliaj konfirmohet si kandidat në zgjedhje pas presionit ndërkombëtar, i hapet rruga për të qenë pasardhës i Ramës

SOT - 13.03.2019

Kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj duket se i është hapur rruga për të qenë pasardhësi i Edi Ramës në krye të Partisë Socialiste. Këtë post Veliaj e ka lakmuar për vite e vite me radhë dhe duket ...

Këshilltarët e LSI i përgjigjen Veliaj për shtyrjen e Ditës së Verës

Botasot - 14.03.2019

Grupi i Këshilltarëve të LSI në Bashkinë e Tiranës duke uruar sot qytetarët për ditën e Verës, shpreh reagimin e tij për shtyrjen e festimeve të kësaj dite nga ana e Kryetarit Erion Veliaj.

“Shi me gjyma”, plas gallata në rrjet, Veliajt nuk i del parashikimi për Ditën e Verës

SOT - 14.03.2019

Erion Veliaj shtyu festimet e Ditës së Verës në Tiranë për shkak të një parashikimi që thoshte se do të kishte reshje, shi me gjyma por me sa duket alarmi rezultoi fals.

“Shi me gjyma”, Veliajt nuk i del parashikimi, plas keq gallata

LajmiFundit - 14.03.2019

Festimet e Ditës së Verës në Tiranë u shtynë për shkak të një parashikimi që thoshte se do të kishte reshje intensive por me sa duket alarmi rezultoi fals.