TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Prokuroria kërkon 12 vite burg për Tahirin, PD me deklaratë të fortë: Edi Rama është peng për shkak të...

SOT - 11.09.2019

Për Partinë Demokratike, pretenca e prokuorisë për të dënuar me 12 vjet burg ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri është një shoë. Sekretari i PD, Gazment Bardhi i ftuar në studion e lajmeve në ...

12 vite burg për Tahirin, Bardhi: Është show, i duhet Ramës para vizitës në Gjermani

Durres Lajm - 11.09.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi duke u ndalur tek çështja “Saimir Tahiri” e komentoi pretencën e prokurorisë me 12 vite burg të ish-ministrit si show.

Artan Hoxha paralajmëron fundin ‘fatal’ që e pret Saimir Tahirin

SOT - 11.09.2019

Sipas gazetarit Artan Hoxha, prezenca e delegacionit amerikan në proceset gjyqësore të ish-Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri mund të ndikojë që ai të dënohet nga Gjykata.

12 vite burg për Tahirin, Bardhi: Është show, i duhet Ramës para vizitës në Gjermani

Top Channel - 11.09.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi foli ndër të tjera edhe mbi çështjen “Saimir Tahiri” duke e komentuar pretencën për 12 vite burg të ish-ministrit si show.

12 vite burg për Tahirin? Bardhi: E përdor Rama para vizitës në Gjermani

Mapo - 11.09.2019

Pretenca e prokurorisë e cila kërkoi dje 12 vjet burg për Saimir Tahirin, është një show i Kryeministrit. Kështu deklaroi sonte Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi.

Tahiri: E kemi në plan themelimin e një gjykate komerciale

Botasot - 11.09.2019

Ministri i Drejtësisë në detyrë, Albelard Tahiri ka folur për të arriturat e kësaj ministre gjatë qeverisjes së tij. Tahiri në emisionin zona zgjedhorë në Klan ka thënë se sekuestrimi i pasurisë ...

Maks Haxhia: Procesi ndaj Tahirit i paramenduar, nëse ish-ministri dënohet, iu drejtohemi gjykatave më të larta

SOT - 11.09.2019

Avokati mbrojtës i ish-ministrit Saimir Tahiri, Maks Haxhia hodhi akuza dje ndaj prokurorisë se ka montuar procesin kundër klientit të tij. Në një prononcim mediatik, Haxhia deklaroi se pretenca ...

Prokuroria kërkon 12 vjet burg/ Ish-prokurori tregon se çfarë do të ndodhë me Tahirin më 19 shtator nëse shpallet ...

SOT - 10.09.2019

Ish-Prokurori Shkëlqim Hajdari tregoi se çfarë do të ndodhë me Saimir Tahirin nëse Gjykata do ta shpallë fajtor në seancën e 19 shtatorit. Ai tha se pa u marrë një vendim i formës së prerë, Tahiri do ...

Nuk ndalet Dritan Zagani, publikon foton dhe parashikon vendimin përfundimtar të Gjykatës për Saimir Tahirin

SOT - 10.09.2019

Ish-oficeri i anti-drogës, Dritan Zagani parashikon se Saimir Tahiri do të dënohet me burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda. “Filloj zbatimi i operacionit ‘Dimri i fundit’, pas këtij dënimi dhjetra do ...

"Të hetohet edhe Rama?!", Saimir Tahiri jep përgjigjen e prerë

SOT - 10.09.2019

Duke u ndalur tek përgjimet, ku dëgjohet se fitonte 5 milion euro në muaj dhe se ka shpenzuar 20 mln euro në fushatë, ish-ministri Tahiri tha se ky është një përgjim banal dhe nëse do ishte e ...

1 mijë euro nata? Saimir Tahiri: S’kam paguar më shumë se 140 euro për hotelin

Top Channel - 10.09.2019

Gjatë komunikimit të tij me mediat, pas shtyrjes së gjyqit për në datën 19 shtator, Saimir Tahiri ceku edhe çështjen e akuzave për shpenzime luksoze, jo p[ak herë të adresuara ndaj tij.

A duhet të hetohet edhe Rama? Tahiri: Nëse harxhoja 20 mln euro në fushatë, atëherë të merren të gjithë…

BalkanWeb - 10.09.2019

Gjykata e Krimeve të Rënda ka shtyrë për në datën 19 shator seancën e radhës për ish-ministrin Saimir Tahiri dhe Jaeld Çelën, ku pritet të lexohet mbrojtja për ish drejtorin e Policisë Vlorë dhe më ...

Pas 9 ditësh vendoset fati i tij, Tahiri sulmon politikanët: Ka prej tyre që kanë vrarë dhe sot janë në krye të ...

Gazeta Express - 10.09.2019

Pas 9 ditësh Gjykata e Krimeve të Rënda do të marrë një vendim për Saimir Tahirin, nëse ai do të dalë i lirë nga një gjyq që zgjatet prej 2 vitesh, apo nëse për 8 vitet e ardhshme do të jetë në një ...

1 mijë euro nata? Saimir Tahiri: S’kam paguar më shumë se 140 euro për hotelin

Gazeta Tema - 10.09.2019

Gjatë komunikimit të tij me mediat, pas shtyrjes së gjyqit për në datën 19 shtator, Saimir Tahiri ceku edhe çështjen e akuzave për shpenzime luksoze, jo p[ak herë të adresuara ndaj tij.

Mbi 6 orë seancë, vjen paralajmërimi i fortë i Saimir Tahirit: Do ta bëj dhe unë një rrëmujë, nuk kalon…

SOT - 10.09.2019

Prej orës 9 të mëngjesit të sotëm ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ndodhet në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ku po kërkon lirinë, pavarësisht se Prokuroria kërkoi 12 vite burg.

Tahiri shpërthen në akuza: Ka politikanë që kanë vrarë njerëz, sot në majë

BalkanWeb - 10.09.2019

Gjykata e Krimeve të Rënda ka marrë sot vendimin që të shtyjë për në datë 19 shtator 2019 gjyqin në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, akuzuar për tre vepra të rënda penale.

“S’ka asnjë provë të re”, avokati i Tahirit: Ja çfarë do ndodhë nëse dënohet

BalkanWeb - 10.09.2019

Avokati i Saimir Tahirit, Maks Haxhia deklaroi se Prokuroria nuk ka asnjë provë të re, madje sipas tij, materialet e sjella ishin kopje dhe jo të bëra mirë.

Vendimi për Saimir Tahirin, ja çfarë vendosi Gjykata

SOT - 10.09.2019

Gjykata për Krime të Rënda ka shtyrë seancën për Saimir Tahirin dhe Jaeld Çelen për në datën 19 ...

Prokuroria kërkon 12 vjet burg për ish-ministrin, reagon për herë të parë Dritan Zagani, nxjerr foton e Saimir Tahirit: ...

SOT - 10.09.2019

Ish-drejtuesi i policisë Dritan Zagani, i cili denoncoi i pari lidhjet e ish-ministrit të Brendshëm me Habilajt, ka reaguar lidhur me pretencën e prokurorisë, e cila kërkoi 12 vjet burg për Tahirin.

Saimir Tahiri del nga gjykata i qeshur, "surprizon" gazetarët (FOTO)

SOT - 10.09.2019

I qetë dhe i qeshur ka dalë nga Gjykata për Krime të Rënda ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri. Në prani të avokatit të tij Maks Xhashia, Tahiri është parë teksa bisedon me gazetarët që prej orës ...

Tahiri del nga seanca maratonë në gjykatë: Janë gënjeshtra, montim

Mapo - 10.09.2019

Saimir Tahiri ka dalë nga seanca maratonë në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Seanca nisi në orën 10:00 dhe përfundoi në 16:00. Në një prononcim për mediat, ai përsëriti disa herë se gjithçka pretendon ...

Publikohet një tjetër pjesë nga dosja e Prokurorisë/ Dëshmia e policit: Si më telefonoi Saimir Tahiri në mbrëmje, i ...

SOT - 10.09.2019

Të tjera detaje kanë dalë nga dosja e shumëpërfolur e ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, zbardhet një tjetër pjesë nga dosja e Prokurorisë për Tahirin.

Avokati i Tahirit: Prokuroria nuk solli asnjë prove të re, të gjitha materialet ishin copy paste (tregon dhe email-in ...

Gazeta Tema - 10.09.2019

Avokati i ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit deklaroi se prokuroria në konkluzionet përfundimtare nuk solli asnjë prove të re. Në një deklaratë për median avokati Maks Haxhia bëri me dije se ...

“Nga kërcënimi i gjyqtarëve te plani për kanabizim”, Bylykbashi: Ja pse Rama e mbron Tahirin

BalkanWeb - 10.09.2019

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, foli në rubrikën “Opinion”, në News24 , për pretencën e dhënë sot nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, ku kërkoheshin 12 vite burg për ish-ministrin ...

Shtyhet seanca, Tahiri: Ato që pretendon prokuroria janë gënjeshtra, e vërteta ime vërtetohet me fakte kokëforta

Gazeta Tema - 10.09.2019

Është shtyrë për në datën 19 shtator seanca e radhës ndaj ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Në një deklaratë për median Tahiri deklaroi se ato që pretendoi sot prokuroria në gjykatë janë ...

“8 vite burg për Saimir Tahirin”/ Artan Hoxha nuk kursehet, nxjerr fotot e ish-ministrit me politikanët e njohur dhe ...

SOT - 10.09.2019

Ndërkohë që tek Krimet e Rënda po zhvillohet seanca maratonë për ish-ministrin Saimir Tahiri dhe prokuroria dha pretencën për ta dënuar me 12 vite burg, ka ardhur reagimi i menjëhershëm i gazetarit ...

Dëshmia e policit: Si më telefonoi Saimir Tahiri në mbrëmje, i ishte prishur skafi

BalkanWeb - 10.09.2019

‘BalkanWeb’ publikon një tjetër pjesë nga dosja e Prokurorisë për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Në përgjimet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, e cila kërkoi sot 12 vite burg për ...

Prokuroria jep pretencën: Saimir Tahiri të dënohet me 12 vite burg

Albeu.com - 10.09.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri , në seancën që po zhvillohet te Gjykata e Krimeve të Rënda që prej orës 09:00 të paradites së sotme.

Prokuroria kërkon 12 vite burg për ish-ministrin Saimir Tahiri

Koha.net - 10.09.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda në Tiranë ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Pretenca e tre prokurorëve të Prokurorise së Krimeve të Rënda, Arenc Çela, Dritan Prençi ...

Gjyqi i Saimir Tahirit tek Krimet e Rënda, ja kush janë vëzhguesit e veçantë në sallë

SOT - 10.09.2019

Ditën e sotme ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ndodhet në Gjykatën e Krimeve të Rënda ku edhe ka marrë pretencën nga Prokuroria. Gjthashtu bëhet me dije se në sallën e gjyqit ndodhen edhe ...

Debate të forta në seancën e Saimir Tahirit, Anila Hoxha zbardh diskutimet: Dyshohet se favorizoi 4 episode të trafikut ...

SOT - 10.09.2019

Gjyqi ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri te “Krimet e Rënda” është duke vijuar ende. Gazetarja, Anila Hoxha ka sjellë detaje nga diskutimet që po zhvillohen brenda në seancë.

Zbardhen diskutimet në seancën e Tahirit. Prokurorët: Dyshohet se favorizoi 4 episode të trafikut të drogës

Top Channel - 10.09.2019

Gjyqi ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri te “Krimet e Rënda” është duke vijuar ende. Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha solli detaje nga diskutimet që po zhvillohen brenda në seancë.

Debati në gjykatë, ish-Ministri Tahiri mohon akuzat pasi prokuroria kërkoi 12 vite burg

Albeu.com - 10.09.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri . Por me pranimin e gjykimit të shkurtuar nga gjykata, Tahirit automatikisht i ulet një e treta e ...

Tre veprat penale që rëndojnë mbi ish ministrin/ Prokuroria kërkoi 12 vite burg, çfarë po ndodh tani në gjykatë me ...

SOT - 10.09.2019

Ne Gjykatën e Krimeve të Rënda ka nisur që në mëngjes seanca në ngarkim të ish ministrit Saimir Tahiri, ku Prokuroria kërkoi dënimin me 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm.

Prokuroria jep pretencën, kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin/ Ish-ministri akuzohet për 3 vepra të rënda

SOT - 10.09.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Pretenca e prokurorëve është dhënë pak minuta më parë.

12 vite burg? Prokuroria jep sot pretencën për Tahirin

Albeu.com - 10.09.2019

Saimir Tahiri është paraqitur sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda me avokatin e tij në krah, kur pritet të jepet edhe pretenca e prokurorisë për akuzat ndaj tij.

3 akuza të rënda, Prokuroria kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin

Top Channel - 10.09.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Pretenca e prokurorëve është dhënë pak minuta më parë, raporton Top Channel.

Saimir Tahiri te “Krimet e Rënda”, sa vite burg do kërkojë sot Prokuroria?

Top Channel - 10.09.2019

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ndodhet në ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda ku po zhvillohet seanca e radhës dhe ku Prokuroria pritet të japë pretencën.

Akuzohet për trafik droge/ Prokuroria jep sot pretencën, ja sa vite burg rrezikon ish-ministri Saimir Tahiri

SOT - 10.09.2019

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është shfaqur sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda për të marrë pjesë në seancën e radhës të gjyqit të tij. Në seancën e parë pas pushimeve verore dhe në ditën ...

Akuzohet për trafik droge, Saimir Tahiri mbërrin tek Krimet e Rënda, ç’pritet të ndodhë sot me ish-ministrin?

SOT - 10.09.2019

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri mbërrin në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Tahiri shoqërohet nga avokati Maks Haxhia. ...

Prokuroria kërkon 12 vite heqje lirie për ish ministrin e brendshëm Tahiri

RTSH - 10.09.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar të martën 12 vite heqje lirie për ish ministrin e brendshëm Saimir Tahirin. Në pretencën e saj mbajtur sot Tahiri akuzohet për “trafikim i narkotikëve” në ...

Prokuroria kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin, akuzohet për 3 vepra të rënda

BalkanWeb - 10.09.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Prokuroria dha sot pretencën për Tahirin, teksa në seancë ishte i pranishëm edhe ish-ministri, së ...

Prokuroria mund të kërkojë 12 vite burg për Saimir Tahirin

Mapo - 10.09.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda mund të kërkojë 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Aktualisht është duke u zhvilluar seanca tek Gjykata e Krimeve të Rënda ku Tahiri është i ...

Prokuroria kërkon 12 vjet burg për ish-ministrin Tahiri

Telegrafi - 10.09.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vjet burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Vendimi i prokurorëve është dhënë pak minuta më parë.

Sa vite burg kërkon prokuroria për ish- ministrin Saimir Tahiri?! Sot jepet pretenca

Gazeta Express - 10.09.2019

Mëngjesin e sotëm ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri u fut në ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda ku po zhvillohet seanca e radhës, aty ku Prokuroria pritet të japë pretencën.

Sot jepet pretenca ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri

ABC News - 10.09.2019

Ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri do paraqitet sot para Gjykatës së Krimeve të Rënda për t’u njohur me pretencën ndaj tij. Në seancën e fundit, Gjykata e Krimeve të Rënda pranoi kërkesën për ...

12 vite burg për ish- ministrin Saimir Tahiri

Gazeta Express - 10.09.2019

12 vite burg kërkoi sot Prokuroria e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Në pretencën e dhënë gjatë ditës së sotme Tahiri ishte i pranishëm së bashku me avokatin e tij ...

Sa vite burg do të kërkojë prokuroria? Sot pretenca për Tahirin

Mapo - 10.09.2019

Paraditen e kësaj të marte, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është paraqitur në Gjykatën e Krimeve të Rënda për seancën e radhës në gjyqin kundër tij.

Seanca për Tahirin, Gjykata pranon gjykim të shkurtuar

Mapo - 10.09.2019

Paraditen e kësaj të marte, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është paraqitur në Gjykatën e Krimeve të Rënda për seancën e radhës së gjyqit kundër tij.

Saimir Tahiri mbërrin te Krimet e Rënda, pritet pretenca e Prokurorisë

BalkanWeb - 10.09.2019

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka mbërritur në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Prokuroria për Krimet e Rënda pritet të lexojë pretencën për ish-ministrin, si dhe të kërkojë masën e dënimit për ...