TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hapja e negociatave, mblidhen ambasadorët e BE-së, 3 vende kundër

LajmiFundit - 13.06.2018

Ambasadorët e Bashkimit Evropian, janë mbledhur ditën e sotme për të diskutuar hapjen e negociatave me Shqipërinë. Gazetarja Erisa Zyka, ka bërë me dije se nuk ka unanimitet për hapjen e negociatave, ...

Avokati nxjerr emrat: Këta janë tre shqiptarët që po pengojnë negociatat

BalkanWeb - 13.06.2018

Avokati Spartak Ngjela përmes një statusi në Facebook shprehet se politikanët shqiptarë po përpiqen të pengojnë hapjen e negociatave të Shqipërisë. Sipas tij, Berisha, Rama por edhe Basha bëjnë ...

Suksesi apo dështimi për hapjen e negociatave është i qeverisë

Mapo - 13.06.2018

Nga Ervis Iljazaj Ditët e fundit po zhvillohet një betejë politike me vendimin për hapjen e negociatave që pritet të marrë Shqipëria. Sa më shumë afrohet dita, aq më shumë ndihet dhe tensioni politik ...

Beteja pro dhe kundër negociatave, viktimë mbetet Shqipëria

SOT - 13.06.2018

Më tregoni një politikan të frontit të bashkuar opozitar, lider, veprimtar të zakonshëm, periferik të PD, LSI, republikan, demokristian, agrarist, ballist, të ketë deklaruar njëherë të vetme se: ...

Partinë në emër të Berishës, paratë në emër të kunatit, negocitat në emër të gjermanëve

Gazeta Tema - 12.06.2018

Mero Baze Opozita shqiptare nuk duhet qortuar edhe nëse do të ishte formalisht kundër hapjes së negociatave, siç është realisht. Një opozitë dhe mund të jetë kundër një procesi qoftë ky dhe jetik për ...

Ngjela: Në Shqipëri do të sundojë krimi, nuk hapen negociatat

SOT - 13.06.2018

Avokati i njohur Spartak Ngjela nëpërmjet një postimi në facebook, akuzon Berishën, Ramën dhe Bashën për korrupsion dhe për pengesë të hapjes së negociatave me BE.

Pritshmëria “Hapu sezam!” për hapjen e negociatave

Mapo - 12.06.2018

Nga Ndriçim Kulla “Si thua, a do të hapen negociatat me Bashkimin Europian?”, më pyeti berberi tek i cili shkova të qethem dhe shtoi: “Do Zoti dhe hapen se ka rënë shumë puna, nuk kanë para njerëzit”.

Partinë në emër të Berishës, paratë në emër të kunatit, negocitat në emër të gjermanëve

Java News - 12.06.2018

Nga Mero Baze/ Opozita shqiptare nuk duhet qortuar edhe nëse do të ishte formalisht kundër hapjes së negociatave, siç është realisht. Një opozitë dhe mund të jetë kundër një procesi qoftë ky dhe ...

Petrit Vasili: Hapja e negociatave do ishte lajmi më i keq…

Gazeta Tema - 11.06.2018

Petrit Vasili thotë se hapja e negociatave do të ishte një lajm i keq duke shigjetuar kryeministrin Edi Rama. Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, akuzon mazhorancën qeverisëse se po bën gjithçka që ...

Ngjela: Le t’i bien këmbës që të tre këta, ja çfarë ndodh pas 28 Qershorit në Shqipëri

LajmiFundit - 13.06.2018

Hapja e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian, e ka shqetësuar të gjithë korrupsionin kryeministror shqiptar. Të gjithë sipas mënyrës së vet, shkojnë e vinë nga Europa Perëndimore, se duan ...

Vasili akuza qeverisë: Hapja e negociatave do të ishte lajmi më i keq për kryeministrin

LajmiFundit - 11.06.2018

“Hapja e negociatave do te ishte lajmi më i keq per kryeministrin dhe skenarin pro-Lindje.”- kështu e nis reagimin e tij, kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili.

Spartak Ngjela: Le t’i bien këmbës që të tre këta, ja çfarë ndodh pas 28 Qershorit ne Shqiperi

Antpress - 13.06.2018

Shkruan Spartak Ngjela I. Saliu vjen vërdallë me mpakje të vazhdueshme trupore se është i kapur dhe është në ankth. Basha sorrollatët nëpër vendet e Bashkimit Europian si i “merakosur” për gjendjen ...

Vasili: Hapja e negociatave do ishte lajmi më i keq për kryeministrin dhe skenarin pro-Lindje

BalkanWeb - 11.06.2018

TIRANE- Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, akuzon mazhorancën qeverisëse se po bën gjithçka që Shqipërisë të mos i hapen negociatat me BE-në në qershor.

Vasili: Hapja e negociatave do të ishte lajmi më i keq për kryeministrin

SOT - 11.06.2018

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili ironizon kryeministrin Rama duke thënë se hapja e negociatave është një lajm i keq për të. Vasili akuzon mazhorancën se po bën gjitçka që ...