TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kryemadhi: Marrëveshja e detit me Greqinë duhet të bëhet

Telegrafi - 13.03.2018

Kryetarja e Lëvizjes socialiste për Integrim (LSI), Monika Kryemadhi tha se negociatat me Greqinë do të hapen dhe marrëveshja për detin do të nënshkruhet.

Monika Kryemadhi zbulon letrën që s’e ka bërë publike: Çfarë i kërkova komisionerit Hahn

LajmiFundit - 13.03.2018

Në konferencën me gazetarët kryetarja e LSI ka treguar për herë të parë se i ka dërguar një letër komisionerit për Zgjerimin, Johannes Hahn. Sipas Kryemadhit, në letrën që s’e ka bërë publike, i ka ...

Kryemadhi i bën ftesën e parë Ramës dhe kërkon rikthimin e ligjit për taksat

SOT - 13.03.2018

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi i ka bërë sot ftesën e parë kryeministrit Rama për të bashkëpunuar për problemet thelbësore nga të cilat vuajnë sot shqiptarët sipas asj.

Lidhja me rusët, Kryemadhi në krah të Bashës: Rama veshi fustan për të bërë foto me Obamën

LajmiFundit - 13.03.2018

Monika Kryemadhi i është përgjigjur interesit të gazetarëve lidhur me skandalin e lobimit rus që ka përfshirë të djathtën por edhe politikën shqiptare.

E pyesin për vendimin e rëndësishëm të Metës, Kryemadhi: As që më intereson fare

LajmiFundit - 13.03.2018

Kryetarja e LSI është pyetur nëse e shikon si problem faktin që Presidenti Ilir Meta ende nuk e ka dekretuar kreun e Shërbimit Informativ Shtetëror. “As që më intereson fare”! Ishte kjo përgjigja që ...

Kryemadhi: Stërnipat do më thonë ‘t’u thaftë dora që çizmja jote nuk i ra në kokë Edi Ramës’

LajmiFundit - 13.03.2018

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka deklaruar sot se LSI propozon kthimin edhe njëherë në parlament të Ligjit për taksat. Po lulëzon varfëria, tha Kryemadhi, në një konferencë shtypi para mediave, ...

Kryemadhi e (pa)përmbajtur: Nipërit e mbesat do më thonë ‘t’u thaftë’ dora që nuk i re Ramës

Mapo - 13.03.2018

Kryetarje LSI-së, Monika Kryemadhi në një bashkëbisedim me gazetarët u shpreh se çelja e negociatave është më e rëndësishme për shqiptarët, dhe jo për klasën politike.

Zgjedhjet lokale, Kryemadhi: LSI e vendosur në pozicionin opozitar

Flaka - 13.03.2018

“Nuk është vendim që më përket mua, u përket strukturave të partisë. Zgjedhjet lokale nuk kanë të bëjnë me programe politike po dhe individët. Individi do të jetë ai që do të garojë.

Financimet ruse në PD, Kryemadhi: Rama veshi fustan për foto me Obamën

BalkanWeb - 13.03.2018

TIRANE – Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një deklaratë për shtyp ditën e sotme u përgjigj në lidhje me akuzat e qeverisë për financimet ruse të PD për lobim në SHBA.

Monika Kryemadhi: Kur unë të bëhem 104 vjeç, do jemi si Europa. Nipërit do më thonë t’u thaftë dora që s’i re Ramës në ...

Gazeta Tema - 13.03.2018

Monika Kryemadhi, pas një kohe të gjatë mungese, ka dalë sot në një konferencë për shtyp. Ajo është shfaqur më e butë se zakonisht, madje ka ftuar Ramën për bashkëpunim.

Kryemadhi akuzon qeverinë: Sot jemi përballë sfidës së mbijetesës, shqiptarët duhet të…

BalkanWeb - 13.03.2018

TIRANE- Gjatë një deklarate për mediat, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka hedhur akuza ndaj qeverisë. Kryemadhi tha se qytetarët shpresuan tek Rilindja, por sot sipas saj vendi është përballë ...

PD nën influencën ruse, Kryemadhi: Akuzat qesharake!

Gazeta Express - 13.03.2018

Qesharake i ka cilësuar kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi akuzat e ditëve të fundit se PD-ja ka lobuar në SHBA me financime që mund të kenë ardhur nga biznesmenë ...

Kryemadhi ftesë qeverisë: Të bëhemi bashkë kundër varfërisë

Gazeta Express - 13.03.2018

Shqipëria po zhytet çdo ditë e më shumë në varfër dhe qeveria nuk po bën asgjë për të ndihmuar të ...

Kryemadhi sqaron: Ja pse nuk po protestojmë

Durres Lajm - 13.03.2018

Tre muaj pas protestës së 27 janarit, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka sqaruar arsyet se përse opozita nuk po proteston. Në një takim me gazetarët, ajo tha se po i japin kohë qeverisë për ti ...

Kryemadhi: Marrëveshja e detit me Greqinë duhet të bëhet

Almakos - 13.03.2018

Kryetarja e Lëvizjes socialiste për Integrim (LSI), Monika Kryemadhi tha se negociatat me Greqinë do të hapen dhe marrëveshja për detin do të nënshkruhet.

Kryemadhi: Negociatat më të rëndësishme, të rishikohet ligji i taksave

Zhurnal - 13.03.2018

Kryemadhi: Negociatat më të rëndësishme, të rishikohet ligji i taksave Tiranë, 13 mars - Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një bashkëbisedim me gazetarët u shpreh se çelja e negociatave është ...

A po ftohet LSI me PD-në për shkak të zgjedhjeve lokale? Ja çfarë thotë Kryemadhi

Mapo - 13.03.2018

Së fundi ka pasur spekulime se aleanca mes PD dhe LSI nuk është ajo e para. Megjithatë kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi doli në një konferencë për shtyp ku dha disa mesazhe që mund të kenë disa ...

E kishit harruar?! Kryemadhi rikthehet në skenë dhe sulmon qeverinë

Java News - 13.03.2018

Kush e kishte harruar mund të freskojë kujtesën. Monika Kryemadhi është shfaqur për herë parë pas shumë ditësh në një konerencë shtypi, ku ka kritikuar qeverinë për krizën ekonomike dhe ikjet e ...

Kryemadhi: Marrëveshja e detit me Greqinë duhet të bëhet

Lajmi.net - 13.03.2018

Kryetarja e Lëvizjes socialiste për Integrim (LSI), Monika Kryemadhi tha se negociatat me Greqinë do të hapen dhe marrëveshja për detin do të nënshkruhet.