TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

KLP përfundon intervistat me kandidatët e SPAK, javën e ardhshme bëhet pikëzimi

ABC News - 12.07.2019

Përfundon intervistimi i 22 kandidatët për SAPK nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë. Sot u pyetën 4 prokurorët e fundit Ndini Tavani, Maksim Sota, Vladimir Mara dhe Dritan Prençi.

KLP: Ja kush janë kushtet e reja për t’u emëruar prokuror

LajmiFundit - 12.07.2019

KLP ka vendosur ditën e sotme në seancën plenare të zhvilluar miratimi e projekt-akteve për verifikimin e pasurisë dhe figurës për emërimin e prokurorve të rinjë.

KLP merr një tjetër vendim, mësohet se me çfarë do përballen kandidatët për prokurorë

SOT - 12.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë miraton projekt-aktet për verifikimin e 6 magjistratëve Mësohet se KLP ka vendosur themelimin e vettingut për kandidatët prokurorë.

KLP jep “ok”, 6 prokurorë të rinj futen në sistemin e drejtësisë

BalkanWeb - 12.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka kërkuar prej kandidatëve për prokurorë të shprehin preferencat e tyre për vendet vakante në Prokuroritë e rretheve, të cilat për shkak të procesit të vettingut kanë ...

KLP me “dorë të hekurt”, kushte të reja për t’u bërë prokuror

BalkanWeb - 12.07.2019

Në seancën e sotme plenare Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar projekt-aktet për verifikim të pasurisë dhe figurës për 6 të diplomuarit te Shkollës se Magjistraturës në 2018 dhe emërimin e ...

Ngritja për SPAK, KLP mbyll intervistimin e kandidatëve

RTSH - 12.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë përmbylli këtë të premte procesin e intervistimit të 22 kandidatëve të Strukturës së Posaçme SPAK e cila do të hetojë korrupsionin në radhët e zyrtarëve të lartë.

Nga vrasja e Santos te “Tahiri”, KLP “zhbiron” kandidatët e SPAK

BalkanWeb - 12.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka intervistuar sot tre kandidatë të SPAK, të cilët njihen edhe si prokurorët e dosjeve “të nxehta”, përkatësisht Ndini Tavani, Vladimir Mara dhe Dritan Prençi.

SPAK/ Sot dita e fundit e intervistimit, deklaratat e kandidatëve

Top Channel - 12.07.2019

Sot është dita e fundit e intervistimit të prokurorëve kandidatë për në SPAK. Deri më tani janë pyetur Vladimir Mara, Dritan Prenci, ndërkohë po pyetet Ndini Tavani dhe në fund do pyetet Maksim Sota.

Nga “Tahiri” te “339”,KLP pyet sot prokurorët e dosjeve “të nxehta”

BalkanWeb - 12.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të përmbyllë sot procesin e intervistimit të kandidatëve të SPAK. Gjatë ditës së sotme, KLP do të zhvillojë intervista me katër kandidatët e fundit.

Intervistat në KLP/ Top Channel zbardh diskutimet me kandidatët e SPAK

Top Channel - 11.07.2019

Kanë nisur në Këshillin e Lartë të Prokurorisë intervistat me kandidatët e radhës që kanë aplikuar për t’u bërë pjesë e SPAK. Top Channel ka zbardhur diskutimet që po zhvillohen në mbledhjen me dyer ...

Prokurori i Llallës në KLP për SPAK: Sulmeve u jam përgjigjur me rezultate në punë

Botasot - 11.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vijuar edhe sot me intervistimin e kandidatëve për SPAK. Të parat që dolën para KLP ishin prokuroret Enkeleda Millonai dhe Enkeleda Xhengo.

Ngritja e SPAK, këta janë kandidatët që do të intervistohen sot në KLP

Top Channel - 11.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë vijon sot me intervistat e radhës të kandidatëve që kërkojnë të bëhen pjesë e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, institucion i ri që ngrihet në kuadër të reformës në ...

Prokuroritë bëjnë gati dosjet që do kalojnë te SPAK, të rrezikuar ish-ministra, ish-deputetë e zyrtarë, nga Tahiri e ...

SOT - 11.07.2019

Pushtetarët e korruptuar duhet të nisin të shqetësohen. Deri më tani ministra, ish-ministra, deputetë, ish-deputetë, kryeministra apo ish-kryeministra ja kanë hedhur të gjithë paq, edhe pse ndaj tyre ...

KLP vijon me seancat dëgjimore për SPAK, kalon në skaner Elisabeta Imeraj, pyetet për dosjen ndaj Artur Zotos

SOT - 11.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vijuar dje me intervistat për prokurorët që aplikojnë për Prokurorinë e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit.

Spartak Ngjela: SPAK do të vendosë drejtësinë e munguar, të korruptuarit e frikësuar janë hedhur në destabilizim

SOT - 11.07.2019

Avokati Spartak Ngjela paralajmëroi ditën e djeshme se përmes Strukturës së Posaçme Antikorrupsion në vend do të vihet drejtësia. Gjatë një interviste televizive, ai deklaroi se ngritja e SPAK është ...

Kandidatët e SPAK pyeten për dosjet e “nxehta” si vrasja e Santos dhe “Tahiri”

Gazeta Express - 12.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka intervistuar sot tre kandidatë të SPAK, të cilët njihen edhe si prokurorët e dosjeve “të nxehta”, përkatësisht Ndini Tavani, Vladimir Mara dhe Dritan Prençi.

SPAK-u/ Zbardhen deklaratat e prokurorëve që hetuan dosjet e bujshme

Mapo - 12.07.2019

Sot është dita e fundit e intervistimit të prokurorëve që kandidojnë për tu bërë pjesë e SPAK-ut. Deri më tani janë pyetur Vladimir Mara, Dritan Prenci, ndërkohë po pyetet Ndini Tavani dhe në fund do ...

EMRAT/ Nga 'Tahiri' tek '339', KLP merr në pyetje sot prokurorët e dosjeve “të nxehta” që do ...

SOT - 12.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të përmbyllë sot procesin e intervistimit të kandidatëve që do të bëhen pjesë e SPAK. Gjatë ditës së sotme, KLP do të zhvillojë intervista me katër kandidatët e ...

Qeveria miraton projektligjin për sigurinë në SPAK, përforcon masat

SOT - 10.07.2019

Teksa kandidatët për SPAK kanë nisur me intervistat në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, Qeveria ka miratuar sot rregullat e hollësishme dhe të rrepta lidhur me proceduarat për të garantuar sigurinë ...

KLP vazhdon intervistat me kandidatët e SPAK

ABC News - 10.07.2019

Pas këtyre dyerve po zhvillohet procesi me i rëndësishëm për përzgjedhjen e më të mirëve për në SPAK thënë ndryshe të prokurorisë së re që do hetojë krimin e organizuar dhe korrupsionin e zyrtareve ...

Ngritja e SPAK, merret në pyetje nga KLP prokurori i Adriatik Llallës

SOT - 11.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vijuar edhe sot me intervistimin e kandidatëve për SPAK.Të parat që dolën para KLP ishin prokuroret Enkeleda Millonai dhe Enkeleda Xhengo.

Ngritja e SPAK, këta janë kandidatët që do të intervistohen sot në KLP

Botasot - 11.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë vijon sot me intervistat e radhës të kandidatëve që kërkojnë të bëhen pjesë e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, institucion i ri që ngrihet në kuadër të reformës në ...

Ngritja e SPAK që do hetojë presidentin, ministrat dhe kryeministrin, këta janë kandidatët që do të intervistohen sot ...

SOT - 11.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vijuar sot me intervistat e radhës të kandidatëve që kërkojnë të bëhen pjesë e strukturës së Posaçme Antikorrupsion në kuadër të reformës në drejtësi.