TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Balla: Zgjedhjet me 30 qershor, ai ç’dekret nuk ekziston në Kushtetutë

Medial - 12.06.2019

Kryetarit të Grupit Parlamentar të PS, njëherësh dhe drejtues politik i Qarkut të Elbasanit, Taulant Balla ka ripërsëritur faktin se zgjedhjet e 30 qershorit do të zhvillohen.

'Do vazhdojë edhe pas 2021, këtë e dinë fort mirë Ilir Meta edhe Saliu', Taulant Balla paralajmëron Bashën ...

SOT - 12.06.2019

Kryetarit të Grupit Parlamentar të PS, njëherësh dhe drejtues politik i Qarkut të Elbasanit, Taulant Balla ka deklaruar sot në një takim me banorë të lagjes Holtë në Gramsh se zgjedhjet do të ...

Çfarë po festohet? Për PS-në dita e sotme është shumë e veçantë, Balla urim special për socialistët, mesazh edhe për 30 ...

SOT - 12.06.2019

Kreu i grupit parlamentar Taulant Balla ka uruar të gjithë socialistët me rastin e 28-vjetorit të Partisë Socialiste. Teksa e cilëson forcën politike më të besueshme, Balla nuk lë pa përmendur edhe ...

Rikthehet çështja ‘Xhisiela’, Balla nxjerr faktet e rënda: Sot kam mësuar se ishte... (Zbulon përfshirjen e Bashës)

SOT - 11.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ’Dritare’. Ndër të tjera, Balla ka prekur edhe çështjen ‘Xhisiela’, ku djali i deputetit socialist Rrahman ...

"Do ta nxjerr pasnesër Lulzim Bashën si ka blerë foto", Balla bën deklaratën bombë: PD financohet nga dy ...

SOT - 11.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” deklaroi se PD financohet nga dy oligarkë rusë, që janë njerëz të afërt me Putinin.

“Xhisiela”, Balla jep lajmin: Çfarë mësova sot në Prokurori

BalkanWeb - 11.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Sociaiste, Taulant Balla deklaroi sot në studion e emisionit “Dritare me Rudinën” në News 24, se ka dalë i pafajshëm në lidhje me akuzat e ngritura nga PD për ...

Balla: Lulzim Basha ka shkatërruar totalisht Partinë Demokratike

BalkanWeb - 11.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “News 24” deklaroi se Lulzim Basha ka shkatërruar totalisht Partinë Demokratike.

Balla: Skandal, Russia Today transmeton protestën opozitare

BalkanWeb - 11.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar në PS Taulant Balla i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “News 24” hodhi akuza në drejtim të PD, duke thënë se financohet nga para të oligarkëve rusë.

I keni votat për të shkarkuar Metën?Ja çfarë thotë Taulant Balla

BalkanWeb - 11.06.2019

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “News 24” u pyet nëse janë votat për të shkarkuar presidentin Ilir Meta.

Debat live/ Balla: Ta qaj hallin, Rakipi: Je kap me presh në dorë

BalkanWeb - 11.06.2019

Kreu i Grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla sqaroi në studion e emisionit “Dritare me Rudinën” në News 24 se çfarë do ndodhë në seancën e së enjtes, duke e bërë fakt kërkesën që mban firmën e ...

"Ke sh*ërdhyer Kodin Zgjedhor, o idiot pse qesh?"/ Plas keq sherri mes Ylli Rakipit dhe Taulant Ballës ...

SOT - 11.06.2019

Ylli Rakipi dhe Taulant Balla në emisionin 'Dritare me Rudinën' kanë debatuar ashpër duke kaluar dhe në fyerje personale. Balla e Rakipi u kapën që në nisje të emisionit teksa flisnin për ...

Taulant Balla: Ja pse presidenti Meta ka shkelur Kushtetutën

BalkanWeb - 11.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “News 24” shpjegoi se përse presidenti Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën e duhet të largohet ...

Rakipi përplaset keq me Ballën: Meta s’ka shkelur ligjin (VIDEO)

BalkanWeb - 11.06.2019

Gazetari Ylli Rakipi, i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “News 24” është përplasur verbalisht me kreun e Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla.

Taulant Balla beson se janë votat për të shkarkuar Metën

Java News - 11.06.2019

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “News 24” u pyet nëse janë votat për të shkarkuar presidentin Ilir Meta.

Balla-Metës: Zgjedhjet me 30 qershor, ç’dekreti juaj lajthitje antikushtetuese

Medial - 11.06.2019

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla i është kundërpërgjigjur presidentit Ilir Meta duke theksuar se ai nuk ka gjë në dorë dhe se zgjedhjet do të mbahen në 30 qershor.

Balla sërish për Metën: Respektojmë vetëm dekretin tuaj të parë për 30 qershorin

Top Channel - 11.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla i është përgjigjur sërish presidentit Ilir Meta për datën e zgjedhjeve. Balla ripërsërit se Meta nuk ka asgjë në dorë lidhur me 30 qershorin dhe se ...

“Paske qenë sëmurë”,Balla-Metës: S’ke në dorë datën e zgjedhjeve

BalkanWeb - 11.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla ka reaguar në “Twitter” në lidhje çdekretimin e datës së zgjedhjeve nga presidenti Ilir Meta. Balla shprehet se veprimi i Metës është antikushtetues, ...

Balla: Të enjten nis diskutimi për shkarkimin e Metës

LajmiFundit - 11.06.2019

Pas deklaratës për shtyp të dhënë ditën e sotme, ku presidenti Meta është shprehur edhe njëherë i prerë në vendimin e tij se nuk ka zgjedhje në 30 qershor, ka reaguar deputeti socialist, Taulant ...

PS nuk është tërhequr nga shkarkimi i Metës. Balla: Kërkesën do e depozitojmë në Parlament

Top Channel - 11.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar se mazhoranca nuk është tërhequr nga vendimi për të kërkuar shkarkimin e Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës.

Presidenti mund të ketë shumë dëshira, por s’mund t’i kthejë në dekrete. Të enjten do…

Botasot - 11.06.2019

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla është shprehur i bindur se maxhoranca nuk do të tërhiqet nga vendimi për të shkarkuar Presidentin, Ilir Meta.

Taulant Balla: PS e vendosur për shkarkimin e presidentit Meta

BalkanWeb - 11.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla në një deklarate për mediat pas takimit që ka zhvilluar me përfaqësues të Bundestagut gjerman, deklaroi se viti 2019 do të jetë viti i hapjes së ...

Balla: 30 qershorin nuk e luan as topi, Metës do t’i japim përgjigjen e merituar

Java News - 12.06.2019

‘Zgjedhjet do të zhvillohen në 30 Qershor dhe një gjë të tillë, të përcaktuar në Kushtetutë, nuk mund ta ndalë as Luli e Berisha dhe as Monika e Meta’.

Taulant Balla: PS nuk do e lejojë Metën të shpallet mbret, lobimi rus i PD do sjellë fundin e Bashës

SOT - 10.06.2019

Kryesia e Partisë Socialiste vendosi dje të shkarkojë Presidentin e Republikës Ilir Meta. Firmat e para u mblodhën në Komisionin e Ligjeve, por largimi i Metës, do të varet nga Gjykata Kushtetuese, e ...

Balla bën paralajmërimin e fortë dhe zbulon kush e caktoi 30 qershorin: Në Kuvend do ketë rezolutë për aktin ...

SOT - 10.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla thotë se Parlamenti do të diskutojë me grupet parlamentare për vendimin e presidentit Ilir Meta, i cili anuloi datën e zgjedhjeve, dhe ...

28-vjetori, Taulant Balla: PS-ja, forca politike më e besueshme

BalkanWeb - 12.06.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka uruar 28-vjetorin e themelimit të saj. Me një shënim në “Facebook”, Taulant Balla shprehet se forca politike më e besueshme për ...

“Meta kishte katër javë që vinte vërdallë në lokalet e Tiranës”, Balla nxjerr zbuluar presidentin: Ja për çfarë po ...

SOT - 10.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla thotë se vendimi i presidentit Ilir Meta për anulimin e datës së zgjedhejeve, nuk ishte i papritur për të.

Anulimi i zgjedhjeve/ Taulant Balla: Ja si do ta formulojmë rezolutën për shkarkimin e Metës

Java News - 10.06.2019

Kryetari i grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ftuar në studion e emisionit ‘5 Pyetjet nga Babaramo’ u shpreh se vendimi i Presidentit Ilir Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve dhe ...

Rikthehet çështja “Xhisiela”, dalin fakte të reja. Balla: “Skenari dhe regjia” nga Lulzim Basha

Gazeta Tema - 12.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla ishtë i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin ’Dritare’. Ndër të tjera, Balla ka prekur edhe çështjen ‘Xhisiela’, ku djali i deputetit socialist Rrahman ...

Taulant Balla: PD financohet nga dy oligarkë rusë, afër me Putin

BalkanWeb - 11.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “Neës 24” deklaroi se PD financohet nga dy oligarkë rusë, që janë njerëz të afërt me Putinin.

Taulant Balla ia thotë troç Bashës: E ke shkatërruar totalisht Partinë Demokratike

SOT - 11.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla ka deklaruar se Lulzim Basha ka shkatërruar totalisht Partinë Demokratike. Balla theksoi se atë që Basha i ka bërë PD-së, nuk mund t’ia bëjë dot as ...

Shkarkimi i Metës, Balla: Kam besim te ndjeshmëria e deputetëve

Mapo - 11.06.2019

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla në emisionin “Dritare me Rudinën” foli për shkarkimin e Metës në Parlament. Balla tha se mazhoranca aktualisht ka në parlament 74 vota, duke shtuar ...

“O Taulant me çamët e Dibrës…”/Ndizet sërish debati, Balla-Rakipit: Ta qaj hallin, lidhu me fallxhoren dhe pini një ...

SOT - 11.06.2019

Kreu i Grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla sqaroi në studion e emisionit “Dritare me Rudinën” në Neës 24 se çfarë do ndodhë në seancën e së enjtes, duke e bërë fakt kërkesën që mban firmën e ...

"Unë i kam propozuar datën 9", Taulant Balla zbulon prapaskenat për zgjedhet që Meta vendosi ti shtyjë

SOT - 11.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në shpjegoi se përse presidenti Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën dhe duhet të largohet nga ...

Debat i ashpër për vendimin e Metës, shpërthen gazetari: Ti, Rama dhe Berisha keni shkërd**er kodin zgjedhor!

Gazeta Express - 11.06.2019

Ka patur momente të forta debati mes gazetarit Ylli Rakipi dhe kreut të grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla në lidhje me heqjen e datës 30 qershor si data e zgjedhjeve nga ana e Presidentit ...

PS beson se i kanë votat për shkarkimin e Metës

Ina - 12.06.2019

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “News 24” u pyet nëse janë votat për të shkarkuar presidentin Ilir Meta.

Ironizon Balla: Z. President të shkuara, lajthitja juaj merr përgjigje të enjten

ABC News - 11.06.2019

Taulant Balla kryetar i grupit parlamentar në PS, përmes një statusi në rrjetet sociale i ka drejtuar një mesazh presidentit Meta. Balla shkruan se zgjedhjet do të mbahen në 30 qershor dhe se ...

Balla-Metës: Të enjten rezoluta për lajthitjen tënde antikushtetuese

Mapo - 11.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla ka reaguar në lidhje zhdekretimin e datës së zgjedhjeve nga Presidenti Ilir Meta. Balla shprehet se veprimi i Metës është antikushtetues, kurse përsërit ...

PS nuk është tërhequr nga shkarkimi i Metës, Balla: Kërkesën do e depozitojmë në Parlament

Lajmi.net - 11.06.2019

I pyetur nga gazetarët nëse PS është tërhequr nga vendimi, referuar rezolutës që është depozituar në Kuvend dhe ku nuk përmendet shkarkimi i Metës, Balla dha këtë përgjigje: “Aspak.

Balla: Antikushtetueshmëria dënohet, të vendosur për shkarkimin e Metës

ABC News - 11.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla në një deklarate për mediat pas takimit që ka zhvilluar me përfaqësues të Bundestagut gjerman, deklaroi se viti 2019 do të jetë viti i hapjes së ...

Taulant Balla: 30 Qershorin s’e luan as topi, Meta bëri një vrimë në ujë dhe do i japim përgjigjen e merituar

Gazeta Tema - 12.06.2019

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla në një takim me banorë të lagjes Holtë në Gramsh tha se zgjedhjet do të zhvillohen më 30 Qershor dhe një gjë të tillë, të përcaktuar në Kushtetutë, ...

Taulant Balla: Lobimi rus i PD-së, përbën fundin e Bashës

Java News - 10.06.2019

Anuloi zgjedhjet/ Balla: Dëshirë e Metës dhe kaq! Mund t’i hyjë vetja në qejf dhe të shpallet mbret Kryesia e Partisë Socialiste vendosi sot të shkarkojë Presidentin e Republikës Ilir Meta.

Balla uron 28 vjetorin e PS, nuk harron të rikujtojë datën e zgjedhjeve

Albeu.com - 12.06.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka uruar ditëlindjen e 28 të Partisë Socialiste përmes një postimi në Facebook. Përveç urimit, Balla nuk lë pa përmendur dhe zgjedhjet e 30 qershorit.

Balla zbulon fakte të rënda për çështjen “Xhisiela”: “Skenari dhe regjia” nga Lulzim Basha

Java News - 12.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla ishtë i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin ’Dritare’. Ndër të tjera, Balla ka prekur edhe çështjen ‘Xhisiela’, ku djali i deputetit socialist Rrahman ...

Taulant Balla: PD financohet nga dy oligarkë rusë, afër me Putin

Flaka - 11.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “Neës 24” deklaroi se PD financohet nga dy oligarkë rusë, që janë njerëz të afërt me Putinin.

Balla: Lulzim Basha ka shkatërruar totalisht Partinë Demokratike

Medial - 11.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “News 24” deklaroi se Lulzim Basha ka shkatërruar totalisht Partinë Demokratike.

Balla: Presidenti ka shkelur nenin 90 të Kushtetutës

Medial - 11.06.2019

TIRANË, 11 qershor/MEDIAL/- Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, i ftuar në një studio televizive tha se presidenti Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën e duhet të largohet nga ...

Plas keq në emision/ Ylli Rakipi, Ballës: Ju keni shk*rdhyer Kodin Zgjedhor!

Durres Lajm - 11.06.2019

Gazetari Ylli Rakipi, i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “News 24” është përplasur verbalisht me kreun e Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla.

Balla: Jemi në republikë parlamentare dhe jo presidenciale, zgjedhjet do mbahen më 30 qershor, Meta nuk i shtyn dot

SOT - 12.06.2019

Kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla përsëriti edhe njëherë se dekreti i presidentit Meta për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit nuk ka vlerë juridike.

Balla mesazh Metës: Respektojmë vetëm dekretin tuaj të parë për 30 qershorin

Flaka - 11.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla i është përgjigjur sërish presidentit Ilir Meta për datën e zgjedhjeve. Balla ripërsërit se Meta nuk ka asgjë në dorë lidhur me 30 qershorin dhe se ...

‘Shërim të shpejtë dhe meqë nuk dëgjon mirë, lexo këtë që po të shkruaj... ‘, Balla “shpërthen” në ironi ndaj Metës: ...

SOT - 11.06.2019

Kryetari i grupit të PS-së ka reaguar menjëherë pas deklaratve të Presidentit Meta në konferencën për shtyp. "Degjova nga Presidenti Meta qe ka qene i semure ne kete periudhe dhe nuk degjon mire! I ...