TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kush janë dy ‘killerat’ që kërkonte Policia në Lushnje, vrasjet dhe përplasjet mes bandave

Gazeta Express - 14.09.2018

Forcat operacionale të Policisë së Shtetit Renea dhe FNSH kanë zbarkuar në orët e para të së premtes në Rremas të Lushnjes, në një operacion për kapjen e të shumëkërkuarve Laert Haxhiu dhe Orges ...

Plagosja e të moshuarit, deputeti i PD-së me urgjencë në Lushnjë

Mapo - 14.09.2018

Pak orë pas operacionit të policisë në fshatin Remas të Lushnjës, Partia Demokrati ka ndërmarrë një aksion. Deputeti demokrat, njëherazi Sekretari i Aksionit Qytetar, Ervin Salianji, është nisur për ...

“Policia qëlloi me armë kur ishim në gjumë”, familjarët akuzojnë RENEA-n për dhunë

Durres Lajm - 14.09.2018

Familjarët e të moshuarit, Haxhi Lika që u plagos mëngjesin e së premtes në Remas të Lushnjës akuzojnë forcat e RENEA-s se ka qëlluar me armë kur ata ishin në gjumë.

Artan Hoxha: Ju tregoj për bandën e re që po kontrollon Lushnjen

SOT - 14.09.2018

Gazetari Artan hoxha ka zbërthyer me detaje të gjithë operacionin e zhvilluar sot nga forcat RENEA për të kapur dy persona të rrezikshëm në fshatin Remas të Divjakës.

Çfarë po ndodh me RENEA në Divjakë? Artan Hoxha zbërthen aksionin: Orgest Bilbili personi i dytë në kërkim

SOT - 14.09.2018

Gazetari Artan Hoxha i ftuar në studion e lajmeve ka zbërthyer me detaje të gjithë operacionin e zhvilluar sot nga forcat RENEA për të kapur dy persona të rrezikshëm në fshatin Remas të Divjakës.

Aksioni i RENEA-s, në fshatin Remas të Lushnjes, ja si u plagos 77 vjeçari

LajmiFundit - 14.09.2018

Pas aksionit të policisë në një fshat të Lushnje ku mbeti i plagosur një person gjatë operacionit ku po kërkoheshnin dy persona me prcedentë te rrezikshëm ka ragura edhe policia e shtetit e cila ka ...

Artan Hoxha përmend emra: Në këtë grup kriminal janë të përfshirë dhe biznesmenë

SOT - 14.09.2018

Gazetari , Artan Hoxha ka zbuluar detaje nga operacioni i zhvilluar sot nga forcat RENEAnë fshatin Remas të Divjakës. Sipas tij përveç Laert Haxhiut personi tjetër që kërkohej ishte Orgest Bilbili, ...

Pse u shoqëruan dy djemtë e Haxhi Likës nga policia? Flet Artan Hoxha

SOT - 14.09.2018

Gazetari Artan Hoxha zbuloi edhe arsyet pse u shoqëruan dy djemtë e Haxhi Likës të plagosurit në aksionin e RENEA-s mëngjesin e sotëm. “Në momentin që RENEA ka bërë thirrje që të dorëzoheshin, djemtë ...

Si dështoi RENEA në kapjen e rivalëve të bandës së Aldo Bares, në Rremas të Lushnjes

LajmiFundit - 14.09.2018

Zbardhen detaje nga operacioni i sotëm kur në orët e para të mëngjesit, forca të shumta policore dhe RENEA kanë mësyrë në fshatin Remas të Divjakës për të kapur dy persona me rrezikshmëri të lartë, ...

Plagoset me armë 77 vjeçari/ Familjarët: E vranë xhajën në gjumë

ABC News - 14.09.2018

Një 77 vjeçar u plagos në kokë me armë zjarri në fshatin Remas të Lushnjes gjatë një operacioni që Forcat Speciale të RENEA-s po kryenin në zonë. Sipas familjarëve, RENEA ka qëlluar me armë Haxhi ...

Aksioni i RENEA-s në Lushnje/ Kush është Laert Haxhiu, i shumëkërkuari që tentoi të ekzekutojë nipin e Aldo Bares?

SOT - 14.09.2018

Fshati Rremas u rrethua sot nga RENEA në orët e para të mëngjesit për arrestimin e dy personave me rrezikshmëri të lartë.Një nga personat e shumëkërkuar ishte Laert Haxhiu, i cilësuar si një person ...

‘Plumbi e kapi në ballë’: Salianji dhe familjarët e 77-vjeçarit akuzojnë policinë

Mapo - 14.09.2018

Ishin orët e para të mëngjesit kur forca të shumta policie dhe RENA zbarkuan në fshatin Remas të Divjakës, ndërsa thuhet se ishin në kërkim të dy personave të kërkuar për vrasje.

Plumb në kokë të moshuarit, familjarët version ndryshe nga policia: E qëlloi RENEA, ishte në gjumë

SOT - 14.09.2018

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Remas të Divjakës, familja Lika jep një version ndryshe nga policia. Sipas tyre, në orët e para të mëngjesit të sotëm, ...

Plagosja nga RENEA e të dyshuarit për strehimin e dy vrasësve/ Deputeti Murrizi nxjerr videon: Ja si qëndron e vërteta

SOT - 14.09.2018

Mëngjesin e sotëm në fshatin Rremas në Divjakë ka mbetur i plagosur një 77 vjeçar pas aksionit të RENEA-s në banesën e tij, pasi dyshohej së në të fshiheshin dy të kërkuar për vrasje.

Video/ Plagoset në gjumë 77 vjeçari në Divjakë, familjarët: E qëlloi RENEA

ABC News - 14.09.2018

Një 77 vjeçar është plagosur në kokë me armë zjarri në rrethana të paqarta në fshatin Remas të Lushnjës gjatë një operacioni që forcat speciale të RENEA-s po kryenin në zonë.

(VIDEO) Detajet/ Përgjimet e telefonit çuan RENEA-n në vilën e Haxhi Likës

Java News - 14.09.2018

Forca policie te FNSH dhe forcat RENEA, foto ilustruese Një vilë dykatëshe në fshatin Remas të Divjakës, kjo që shihni në pamjet e siguruara nga Report TV u bë shënjestra e një kontrolli të ...

Operacioni i RENEA-s në Lushnje, nipi tregon si ia plagosën gjyshin: Shikoni krevatin me gjak dhe plumba në dhomë

SOT - 14.09.2018

Kjo është dhoma në fshatin Remas të Lushnjes, ku një 77-vjeçar mbeti i plagosur nga forcat RENEA-a që i rrethuan shtëpinë pasi dyshuan se aty fshiheshin dy persona në kërkim.

Aksioni i forcave RENEA del jashtë kontrolli/ Dyshime se strehonte dy vrasës në banesë, 77-vjeçari i qëllon me armë

SOT - 14.09.2018

Një aksion i forcave RENEA thuajse ka dalë jashtë kontrollit, pasi janë përballur me një person i cili ka bërë rezistencë, madje ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të policisë.

Tjetër dëshmi në Divjakë: Xhaxhain policia e qëlloi në ballë... i arrestuan dhe 2 djemtë!

Gazeta Express - 14.09.2018

Ishte ora 04:00 e mëngjesit kur forca të shumta policie dhe RENA zbarkuan në fshatin Remas të Divjakës, ndërsa thuhet se ishin në kërkim të dy personave të kërkuar për vrasje.

Foto/ Plagoset në gjumë 77 vjeçari në Divjakë, familjarët: E qëlloi RENEA

ABC News - 14.09.2018

Një 77 vjeçar është plagosur në kokë me armë zjarri në rrethana të paqarta në fshatin Remas të Lushnjës gjatë një operacioni që forcat speciale të RENEA-s po kryenin në zonë.

E rëndë/ Përplasje me armë në Divjakë mes RENEA-s dhe një qytetari

SOT - 14.09.2018

Mëngjesin e sotëm në fshatin Remas është raportuar për përplasje me armë mes një banori dhe forcave të ...

“Gjyshin e plagosi RENEA, e qëlluan me plumb në kokë në 4 të mëngjesit”

Gazeta Express - 14.09.2018

Policia e Shtetit ka deklaruar këtë të premte se ka patur një përplasje mes armë në fshatin Remas të Divjakës mes një 77 vjeçari dhe forcave ...

Përplasje me armë mes një banori dhe forcave RENEA në Divjakë

Mapo - 14.09.2018

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Remas në Divjakë. Aksioni forcave RENEA për kapjen e dy personave të dyshuar për vrasje, ka lënë pas një të plagosur.

Plagoset një person në Lushnjë, familjarët: E qëlloi RENEA

ABC News - 14.09.2018

Në një operacion të RENEA-s në fshatin Remas të bashkisë së Divjakës janë kryer kontrolle në orën 4 të mëngjesit në të paktën 7 shtëpi të fisit Lika. Sipas familjarëve forcat RENEA kanë shtënë me ...

Përplasje me armë në Remas të Lushnje, i moshuari qëllon ndaj “RENEA”

Tetova Sot - 14.09.2018

Një përplasje me armë është regjistruar paraditen e kësaj të premte në një fshat të Lushnjes. Incidenti ka ndodhur në Remas, fshat afër Divjakes ku policia e shtetit kishte marrë informacion se në ...

Aksioni i RENEA-s, në fshatin Remas të Lushnjës, policia: E moshuari nuk iu përgjigj thirrjes

SOT - 14.09.2018

Policia ka dhënë detaje për aksionin në fshatin Remas në Divjakës si dhe plagosjen e të moshuarit Haziz Lika. Policia bën me dije se Haxhi Lika doli në dritare me armë gjahu dhe nuk i është ...

Operacioni i RENEA-s në Lushnjë, familjarët: Na e vranë xhajën në gjumë…

Mapo - 14.09.2018

Një 77-vjeçar u plagos në kokë me armë zjarri në fshatin Remas të Lushnjes gjatë një operacioni që Forcat Speciale të RENEA-s po kryenin në zonë. Sipas familjarëve, RENEA ka qëlluar me armë Haxhi ...

‘Plumbi e kapi në ballë’: Salianji dhe familjarët e 77-vjeçarit akuzojnë policinë

Botasot - 14.09.2018

Ishin orët e para të mëngjesit kur forca të shumta policie dhe RENA zbarkuan në fshatin Remas të Divjakës, ndërsa thuhet se ishin në kërkim të dy personave të kërkuar për vrasje.

Plagosja e të moshuarit, nipi: E qëlloi RENEA, na zgjoi në 4 të mëngjesit

Java News - 14.09.2018

LUSHNJE- Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Remas të Divjakës, familja Lika jep një version ndryshe nga policia.

Deputeti publikon videon: Ky shtet të vret në dhomën e gjumit

Mapo - 14.09.2018

Në orët e para të mëngjesit të sotme, gjatë një aksioni të forcave RENEA në fshatin Rremas në Divjakë ka mbetur i plagosur një 77-vjeçar në banesën e tij, pasi dyshohej së në të fshiheshin dy të ...

‘Kjo është dhoma ku Policia dhe RENEA shtinë me armë dhe ma plagosën gjyshin në krevat’

LajmiFundit - 14.09.2018

Kjo është dhoma në fshatin Remas të Lushnjes, ku 77-vjeçari Haxhi Lika mbeti i plagosur pas një operacioni nga forcat RENEA-a që i rrethuan shtëpinë, pasi dyshuan se aty fshiheshin persona në kërkim.

Përplasje me armë mes RENEA dhe një banori në Divjakë, 1 i plagosur

Java News - 14.09.2018

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Remas në Divjakë. Aksioni forcave RENEA për kapjen e dy personave të dyshuar për vrasje, ka lënë pas një të plagosur.

Aksioni i RENEA-s në Remas të Divjakës, Policia: I moshuari nuk i’u përgjigj thirrjes…

Mapo - 14.09.2018

Policia ka dhënë detaje për aksionin e RENEA-s në fshatin Remas në Divjakës si dhe plagosjen e 77-vjecarit Haziz Lika. Policia bën me dije se i moshuari doli në dritare me armë gjahu dhe nuk i është ...

Tjetër dëshmi në Divjakë: Xhaxhain policia e qëlloi në ballë… i arrestuan dhe 2 djemtë!

Tetova Sot - 14.09.2018

Ishte ora 04:00 e mëngjesit kur forca të shumta policie dhe RENA zbarkuan në fshatin Remas të Divjakës, ndërsa thuhet se ishin në kërkim të dy personave të kërkuar për vrasje.

Kishte strehuar dy autorë vrasjesh: 77 vjeçari përplaset me armë me policinë në Lushnje, forcat speciale në vendngjarje

Gazeta Tema - 14.09.2018

Në zbatim të Planit Operacional për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore për veprën penale të vrasjes, forcat speciale RENEA. rreth orës 05.30 kanë ushtruar disa kontrolle banesash ...

Tjetër dëshmi në Divjakë: Xhaxhain policia e qëlloi në ballë… i arrestuan dhe 2 djemtë!

Lajmi.net - 14.09.2018

Ishte ora 04:00 e mëngjesit kur forca të shumta policie dhe RENA zbarkuan në fshatin Remas të Divjakës, ndërsa thuhet se ishin në kërkim të dy personave të kërkuar për vrasje.

Divjakë, të shtëna me armë gjatë një kontrolli të RENEA-s në fshatin Remas

Botasot - 14.09.2018

Mëngjesin e sotëm, forcat RENEA kanë ushtruar kontroll në fshatin Remas të Divjakës, por gjatë kontrollit të banesave, sipas banorëve, është qëlluar me armë.

Forcat Speciale plagosin 77-vjeçarin, policia: Doli në dritare me armë në dorë

Telegrafi - 14.09.2018

Forcat RENEA gjatë një operacioni në Divjakë në orët e para të ditës së sotme kanë plagosur një burrë të moshuar, i cili ka marrë plumba në kokë dhe është në rrezik për jetën.

‘Plumbi e kapi në ballë’: Salianji dhe familjarët e 77-vjeçarit akuzojnë policinë

Medial - 14.09.2018

Ishin orët e para të mëngjesit kur forca të shumta policie dhe RENA zbarkuan në fshatin Remas të Divjakës, ndërsa thuhet se ishin në kërkim të dy personave të kërkuar për vrasje.

Policia mësyn fisin Lika, ja kë po kërkonte: Detajet e asaj që ndodhi në Divjakë

Mapo - 14.09.2018

Thirrjes së policisë për të dalë nga banesa, një 77-vjeçar nga fshati Remas i Divjakës iu përgjigj duke dalë me armë gjahu në dritare. Në këto kushte, efektivët qëlluan në ajër dhe i bënë sërish ...

77-vjeçari shkëmben zjarr me RENEA-n, plagoset në kokë

Top Channel - 14.09.2018

Mëngjesin e sotëm, forcat RENEA kanë ushtruar kontroll në fshatin Remas të Divjakës, por gjatë kontrollit të banesave, sipas banorëve, është qëlluar me armë.

RENEA, aksion për kapjen e autorëve të masakrës së Lushnjes. Kush është “Iriqi”?

Java News - 14.09.2018

Thirrjes së policisë për të dalë nga banesa, një 77-vjeçar nga fshati Remas i Lushnjes iu përgjigj duke dalë me armë gjahu në dritare. Në këto kushte, efektivët qëlluan në ajër dhe i bënë sërish ...