TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Apple” ul çmimet e “iPhone”-ve në Kinë. Një “XR” blihet për 118 dollarë

Koha.net - 11.01.2019

Një sërë dyqanesh elektronike në Kinë i kanë ulur çmimet e “iPhone”-ve këtë javë, pasi “Apple” fajësoi nivelin e ulët të shitjeve të “smartphone”-ve në këtë vend për tkurrjen e fitimeve të saj.

Apple do të qëndrojë me tre iPhone në 2019, njëri me ekran LCD

PC World - 11.01.2019

Apple ka planifikuar të lançojë tre modele të reja iPhone përsëri këtë vit përfshirë një pasardhës për modelin iPhone XR. Shitjet e këtij të fundit nuk përmbushën pritshmëritë e Apple sipas Wall ...

Apple ul prodhimin e iPhone

Lajmi.net - 11.01.2019

Kompania amerikane e teknologjisë kishte humbur kohët e fundit parashikimin e shitjeve dhe tani dëshiron të prodhojë më pak iPhone të rinj. Apple fshin planet e saj të prodhimit për tre modele të ...

Veshmbathjet e mençura mund të jenë produktet e rradhës të Apple

Telegrafi - 11.01.2019

Interesi i Apple në sektorin e shëndetësisë nuk është sekret. Kompania ka blerë kompani dhe produkte të ndryshme shëndetësore, për të mos harruar edhe Apple Watch.

Nëse keni iPhone, mos e hapni nëse ju thërret ky numër

Alsat - 10.01.2019

Përdoruesit e Apple po marrin thirrje që në shikim të parë duket të jetë nga Apple – por kjo nuk është e vërtetë, pasi kjo thirrje është nga hakerët të cilët po tentojnë t’iu vjedhin njerëzve para.

“Apple” ul çmimet e “iPhone”-ve në Kinë. Një “XR” blihet për 118 dollarë

Top Channel - 11.01.2019

Një sërë dyqanesh elektronike në Kinë i kanë ulur çmimet e “iPhone”-ve këtë javë, pasi “Apple” fajësoi nivelin e ulët të shitjeve të “smartphone”-ve në këtë vend për tkurrjen e fitimeve të saj.

Veshmbathjet e mençura mund të jenë produktet e rradhës të Apple

Almakos - 11.01.2019

Interesi i Apple në sektorin e shëndetësisë nuk është sekret. Kompania ka blerë kompani dhe produkte të ndryshme shëndetësore, për të mos harruar edhe Apple Watch.

Prodhimi i iPhone-ëve të ri është reduktuar për 10 për qind

Botasot - 10.01.2019

Zakonisht të gjithë dëshirojnë të fillojnë vitin e ri mbarë për shkak që ndihmon në vendosjen e ndjenjës së mirë për pjesën tjetër të vitit. Për fat të keq për Apple nuk duket të jetë kështu, pasi ...

Nëse keni iPhone, mos e hapni nëse ju thërret ky numër

Zeri - 10.01.2019

Përdoruesit e Apple po marrin thirrje që në shikim të parë duket të jetë nga Apple – por kjo nuk është e vërtetë, pasi kjo thirrje është nga hakerët të cilët po tentojnë t’iu vjedhin njerëzve para.

Tim Cook: Apple do të sjell shërbime të reja këtë vit

Telegrafi - 09.01.2019

Një thashetheme vitin e kaluar sugjeroi që Apple do të fillojë shërbimin e vet të videove. Në mënyrë të ngjashme me mënyrën se si Apple Music është një konkurrent serioz i Spotify, Apple Videos mund ...

Apple urdhëron tërheqjen e iPhoneve nga dyqanet në Gjermani

Telegrafi - 09.01.2019

Kompania Apple ka urdhëruar që të heqë disa modele të iPhoneve nga dyqanet në Gjermani për shkak të mosmarrëveshjes me Qualcomm. Një vendim gjykate në Mynih, zbuloi se Apple kishte shkelur patentat ...

Shefi i Apple: Jam shumë optimist për bisedimet tregtare SHBA-Kinë (Video)

Telegrafi - 09.01.2019

Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook, ishte mjaft optimist kur u pyet për perspektivën e bisedimeve tregtare ndërmjet Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kinës Cook në një intervistë për CNBC, tha se ...

“Apple” ul çmimet e “iPhone”-ve në Kinë. Një “XR” blihet për 118 dollarë

Lajm - 11.01.2019

Një sërë dyqanesh elektronike në Kinë i kanë ulur çmimet e “iPhone”-ve këtë javë, pasi “Apple” fajësoi nivelin e ulët të shitjeve të “smartphone”-ve në këtë vend për tkurrjen e fitimeve të saj.

Veshmbathjet e mençura mund të jenë produktet e radhës të Apple

Botasot - 11.01.2019

Interesi i Apple në sektorin e shëndetësisë nuk është sekret. Kompania ka blerë kompani dhe produkte të ndryshme shëndetësore, për të mos harruar edhe Apple Watch.

Tim Cook: Apple do të sjell shërbime të reja këtë vit

Almakos - 09.01.2019

Një thashetheme vitin e kaluar sugjeroi që Apple do të fillojë shërbimin e vet të videove. Në mënyrë të ngjashme me mënyrën se si Apple Music është një konkurrent serioz i Spotify, Apple Videos mund ...

Tim Cook: Apple do të sjell shërbime të reja këtë vit

Botasot - 10.01.2019

Një thashetheme vitin e kaluar sugjeroi që Apple do të fillojë shërbimin e vet të videove. Në mënyrë të ngjashme me mënyrën se si Apple Music është një konkurrent serioz i Spotify, Apple Videos mund ...

Tim Cook: Apple do të sjell shërbime të reja këtë vit

Flaka - 10.01.2019

Një thashetheme vitin e kaluar sugjeroi që Apple do të fillojë shërbimin e vet të videove. Në mënyrë të ngjashme me mënyrën se si Apple Music është një konkurrent serioz i Spotify, Apple Videos mund ...