TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shkodër, efektivi i FNSH ngacmon studenten dhe pedagogen e Juridikut

Top Channel - 12.02.2019

Një ditë pas videoskandalit të punonjësit të policisë në Gruemirë, një tjetër skandal ka prekur efektivët e Policisë së Shkodrës. Sipas denoncimit të bërë nga studentët, bëhet fjalë për një efektiv ...

S’ka më bojkot, studentët e Drejtësisë: U plotësuan 6 kërkesat

BalkanWeb - 12.02.2019

S’ka më bojkot, studentët e fakultetit të Drejtësisë bëhen bashkë dhe i drejtohen auditoreve. Studentët shprehen se vendimi për rinisjen e procesit mësimor ishte unanim pasi ritmi i protestës kishte ...

Video/ Shkoi me armë në brez për të ngacmuar studenten, momenti i shoqërimit të policit në Shkoder

Mapo - 12.02.2019

Policia e Shtetit ka marrë në pyetje efektivin e FNSH-së i cili u denoncua për ngacmim seksual ndaj një studenteje në Shkodër. 25-vjeçari ka mohuar se ka tentuar të përdhunojë studenten, por ka ...

Ngacmoi studenten e Juridikut, prangoset një tjetër polic në Shkodër (VIDEO)

Java News - 12.02.2019

Një efektiv i Policisë është arrestuar nga kolegët e tij dhe po merret në pyetje, pasi ka ngacmuar një studente në ambientet e Fakultetit Juridik në qytetin e Shkodrës, ku vajza studion.

E denoncoi Berisha, policia shoqëron efektivin e FNSH: E pëlqeja studenten, u tremb nga arma

Mapo - 12.02.2019

Pasi Sali Berisha denoncoi ngacmimin seksual të një studenteje në Shkodër, Policia e Shtetit ka marrë në pyetje efektivin e FNSH-së. 25 vjeçari ka mohuar se ka tentuar të përdhunojë studenten, por ka ...

Ngacmoi studenten, merret në pyetje efektivi në Shkodër

BalkanWeb - 12.02.2019

Pak minuta pas ish-kryeministri Sali Berisha publikoi denoncimin e një studenti që tregonte për një tentativë përdhunimi në fakultetin Juridik të Shkodrës, mësohet se efektivi i policisë i forcave të ...

Denoncimi/ “Polici tentoi të përdhunonte studenten në Shkodër”

BalkanWeb - 12.02.2019

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një studenti që flet për një rast tentative përdhunimi në dyer e Universitetit të Shkodrës. Denoncuesi thotë se një punonjës policie, efektiv i ...

Tjetër skandal, oficeri tenton të abuzojë me studenten në Fakultet

LajmiFundit - 12.02.2019

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike një tjetër denoncim, ku shkruan se një oficer i Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë ka tentuar të përdhojnë një studente në Fakultetin Juridik në Shkodër.

“Polici shkodran tentoi të përdhunojë studenten, djemtë e fakultetit e mbyllën në tualet”

Gazeta Express - 12.02.2019

Një tjetër denoncim i rëndë ka dalë në sipërfaqe për uniformat e policisë shqiptare, kësaj here në qytetin e ...

Denoncohet abuzimi i radhës: Polici i FNSH tenton të përdhunojë studenten e Juridikut

Mapo - 12.02.2019

Një tjetër rast i rëndë është denoncuar nga qytetarët dhe publikuar në facebook nga Sali Berisha. Bëhet fjalë për një rast flagrant në fakultetin e Juridikut në Shkodër.

Studentët e Juridikut rikthehen në mësim në godinën e tyre

Botasot - 12.02.2019

Studentët e Fakulteti Juridik janë rikthyer të martën në auditoret e tyre për të zhvilluar mësimin. Pas përfundimit të plotë të protestës, edhe pedagogët u thirrën në komisionin e medias për ...

Rinis mësimi në godinën e Fakultetit të Drejtësisë

RTSH - 12.02.2019

Studentët e Fakultetit të Drejtësisë, mbrëmjen e djeshme kanë liruar ambjentet e këtij institucioni arsimor, duke u dhënë mundësinë kështu, gjithë të tjerëve të rinisin mësimin në godinën e juridikut.

Fundi pa lavdi i një tentative për politizimin e universiteteve

Java News - 11.02.2019

U duk sikur krejt papritur, pas rikthimit të normalitetit të mësimit në Fakultetin Ekonomik, këtë të hënë të liroheshin edhe ambjentet e bllokuara në Fakultetin e Histori- Filologjisë e më pas edhe ...

Mbyllet greva te Juridiku

Top Channel - 11.02.2019

Përfundoi ngujimi i studentëve të Fakultetit Juridik në mbrëmjen e së hënës. Prej më tepër se një muaji, një grup studentësh të Juridikut vijuan protestën në mjediset e brendshme të fakultetit, duke ...

Studentët e ngujuar lirojnë Fakultetin e Drejtësisë

ABC News - 11.02.2019

Pas më shumë se dy muaj protesta dhe bojkot, nje grup studentesh te Fakultetit të Drejtësisë në Tiranë, që mbanin të bllokuar mjediset e kësaj ndërtese, kanë dalë nga ngujimi.

Video/ ‘Bojkoti’, studentët e Juridikut rikthehen në mësim

BalkanWeb - 11.02.2019

Pas një periudhë të gjatë bojkoti dhe ngujimi, studentët e Fakultetit të Drejtësi kanë vendosur t’i rikthehen mësimit. Siç duket nga videot dhe fotot e siguruara nga LSA një grup studentësh janë ...

Juridiku drejt lirimit, studentët kundër pedagogëve për rrëzimin e ‘Ligjit për Arsimin’

Java News - 11.02.2019

Pas Histori-Filologjisë, i cili nga sot hap dyert për mësim, pas dy muajsh bojkot të auditorëve, edhe Fakulteti Juridik është drejt lirimit. Studentët e drejtësisë, që kanë zaptuar godinën, janë gati ...

U ngujuan për mëse një muaj, studentët e juridikut mbyllin grevën në fakultet

Medial - 11.02.2019

Këtë të hënë ata kanë liruar ambientet dhe barrikadat e vendosura në hyrje të fakultetit, një vendim që vjen në prag të sezonit të provimeve dhe pas kërkesës së bërë nga senati akademik.

Studentët e Drejtësisë i japin fund ngujimit

ABC News - 11.02.2019

Studentët e Fakultetit te Drejtësisë në Tiranë kanë vendosur t’i japin fund ngujimit në mjediset universitare. Të martën hyrja për në auditore do të jetë e lirë.

Kryetari i Studeniçanit e “godet” rëndë Asaf Ademin

Tetova Sot - 11.02.2019

Pas publikimit të të dhënave për projektet që do financohen nga Ministria e Kulturës, nuk kanë të ndalur reagimet. Përmes një komunikate sot ka reaguar edhe kryetari i komunës së Studeniçanit, Azem ...

Bojkoti, ‘Filologjiku’ vendim për sezonin dhe vitin akademik

BalkanWeb - 11.02.2019

Pas bojkotimit të mësimit si nga ana e studentëve dhe pedagogëve, Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë ka vendosur se si do procedohet gjatë këtij viti akademik pa dëmtuar formimin e studentëve.

Wake Up/ Studentët e UT e gjejnë vetë zgjidhjen për kartën studentore

Top Channel - 11.02.2019

Karta Studentore ka vite që është premtuar, por deri tani asnjë nga institucionet nuk ka bërë asgjë. Përballë kësaj situatë, prej disa kohësh studentët e Fakultetit të Shkencave të Natyrës e kanë ...

Një muaj pasi u ngujuan, “dorëzohen” studentët e Juridikut sot lirojnë godinën

Mapo - 11.02.2019

Një ditë pasi i dërguan dekanit Artan Hoxha një kërkesë me gjashtë pika, ku ndër to kërkohej shtyrja e sezonit të provimeve dhe mospenalizimi për shkak të protestës, studentët e Fakultetit të ...

Shkoi me armë në brez për të ngacmuar studenten, momenti i shoqërimit të policit në Shkodër (VIDEO)

LajmiFundit - 12.02.2019

Policia e Shtetit ka marrë në pyetje efektivin e FNSH-së i cili u denoncua për ngacmim seksual ndaj një studenteje në Shkodër. 25-vjeçari ka mohuar se ka tentuar të përdhunojë studenten, por ka ...

Studentët e Juridikut marrin vendimin e papritur, ja çfarë do të ndodhë nga nesër (Publikohet kërkesa drejtuar Artan ...

SOT - 11.02.2019

Duke filluar nga nesër godinat e fakultetit do të jenë të lira, në këtë mënyrë studentët e Fakultetit Juridik kanë vendosur që ti japin fund bojkotit.

Skandali! Ngacmoi studenten, merret në pyetje efektivi në Shkodër

LajmiFundit - 12.02.2019

Pak minuta pas ish-kryeministri Sali Berisha publikoi denoncimin e një studenti që tregonte për një tentativë përdhunimi në fakultetin Juridik të Shkodrës, mësohet se efektivi i policisë i forcave të ...

Studentët e Juridikut sot lirojnë ambientet e fakultetit

Botasot - 11.02.2019

Studentët e Juridikut, të cilët prej disa kohësh qëndrojnë të ngujuar në auditore, do të lirojnë ambientet e Fakultetit sot në mbrëmje. Ky vendim është marrë pas thirrjes së bërë nga Senati Akademik ...

Abone me mik, 80% e studentëve nuk mund të përfitojnë abone studenti

Botasot - 10.02.2019

Për të përfituar një abone studenti duhet të kesh mik ose duhet ti drejtohesh tregut të zi në rrugë informale. Studentët thonë se e kanë të vështirë që çdo muaj të sigurojnë abonenë me 600 lekë, ndaj ...

Studentët me rezultate mesatare bëhen liderë më të mirë

Medial - 10.02.2019

Jetojmë në një botë ku pothuajse çdo prind inkurajon fëmijën e tij të marrë nota të mira në shkollë. Jo vetëm kaq, mund të ketë edhe pritshmëri që fëmija i tij t’i marrë të gjitha 10 dhe të ketë një ...

Fundi pa lavdi i një tentative për politizimin e universiteteve

Gazeta Tema - 12.02.2019

Nga Alfred Peza U duk sikur krejt papritur, pas rikthimit të normalitetit të mësimit në Fakultetin Ekonomik, këtë të hënë të liroheshin edhe ambjentet e bllokuara në Fakultetin e Histori- Filologjisë ...

Merr fund ngujimi te “Juridiku”, studentët rikthehen në auditore

Java News - 11.02.2019

Mbrëmjen e sotme ka përfunduar ngujimi i studentëve të Fakultetit Juridik. Prej më tepër se një muaji, një grup studentësh të Juridikut vijuan protestën në mjediset e brendshme të fakultetit, duke ...

Fakulteti i Drejtësisë drejt lirimit të godinës, por studentët kanë gjashtë kushte për dekanin Artan Hoxha

SOT - 11.02.2019

Pas Fakulteti të Histori-Filologjisë, i cili nga sot hap dyert për mësim, pas dy muajsh bojkot total të auditorëve, edhe Fakulteti Juridik është drejt lirimit.Studentët e drejtësisë, që kanë zaptuar ...

Bojkoti tek Fakulteti Filologjik, merret vendimi për sezonin dhe vitin akademik (Dokumenti)

SOT - 11.02.2019

Pas bojkotimit të mësimit si nga ana e studentëve dhe pedagogëve, Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë ka vendosur se si do procedohet gjatë këtij viti akademik pa dëmtuar formimin e studentëve.

Ngacmoi studenten, momenti i shoqërimit të policit në Shkodër

BalkanWeb - 12.02.2019

“BalkanWeb” ka siguruar videon nga shoqërimi i efektivit në Shkodër, për ngacmimin e studentes së Juridikut. Rasti në fjalë u denoncua nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Abone me “mik”, të rinjtë në Tiranë s’përfitojnë abone studenti

Medial - 10.02.2019

Studenti: Abonenë këtu e marrin vetëm personat që kanë miq. Shikoj në autobus njerëz tek të 40-at që kanë abone ndërsa unë si student rri me abonenë e përgjithshme.

Studentët e juridikut heqin dorë nga ngujimi, nis mësimi

Koha.net - 11.02.2019

Mbrëmjen e kësaj të hëne ka përfunduar ngujimi i studentëve të Fakultetit Juridik në Tiranë. Prej më tepër se një muaji, një grup studentësh të Juridikut vijuan protestën në mjediset e brendshme të ...

Ngacmoi studenten tek Juridiku, merret në pyetje efektivi i FNSH-së

SOT - 12.02.2019

Pak minuta pas ish-kryeministri Berisha publikoi denoncimin e një studenti që tregonte për një tentativë përdhunimi në fakultetin Juridik të Shkodrës, mësohet se efektivi i policisë i forcave të ...

Mbyllet greva te Juridiku

Botasot - 12.02.2019

Përfundoi ngujimi i studentëve të Fakultetit Juridik në mbrëmjen e së hënës. Prej më tepër se një muaji, një grup studentësh të Juridikut vijuan protestën në mjediset e brendshme të fakultetit, duke ...

Ngacmoi studenten, momenti i shoqërimit të policit në Shkodër

Medial - 12.02.2019

“BalkanWeb” ka siguruar videon nga shoqërimi i efektivit në Shkodër, menjëherë pas denoncimit të ish-kryeministrit Sali Berisha. Efektivi i policisë i forcave të FNSH-së është marrë në pyetje nga ...

Përfundon greva te Juridiku

Durres Lajm - 12.02.2019

Ngujimi i studentëve të Fakultetit Juridik ka përfunduar mbrëmjen e së hënës. Prej më tepër se një muaji, një grup studentësh të Juridikut vijuan protestën në mjediset e brendshme të fakultetit, duke ...

Studentët e mbyllën në banjo pasi tentoi të përdhunojë vajzën, flet polici shqiptar i arrestuar

Botasot - 12.02.2019

Pak minuta pas ish-kryeministri Sali Berisha publikoi denoncimin e një studenti që tregonte për një tentativë përdhunimi në fakultetin Juridik të Shkodrës, mësohet se efektivi i policisë i forcave të ...