TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Dështakët” e 6 tetorit

Gazeta Express - 10.10.2019

Zgjedhjet e 6 tetorit për shumë kandidatë sollën rezultate zhgënjyese Një thirrje euforike gjatë fushatës e Jeton Zogjanit nga AAK-PSD duket se nuk u përfill nga qytetarët, e as nga bashkëvendësit e ...

Shpend Ahmeti fajëson Ramush Haradinajn për humbjen e PSD’së, ia uron fitoren Albin Kurtit

Gazeta Express - 10.10.2019

Kryetari i PSD-së ka folur për rezultatin e ulët të partisë së tij në zgjedhjet e 6 tetorit Rezultati në zgjedhje nuk ishte aspak i mirë për Partinë Socialdemokrate.

PSD-ja mund të mbetet pa asnjë deputet, fajëson koalicionin me AAK-në

Koha.net - 10.10.2019

Numërimi i votave nuk ka përfunduar ende. Mirëpo, me aq sa shihet nga numërimi i deritanishëm nga këto zgjedhje, Partia Socialdemokrate rrezikon të mbetet pa asnjë deputet, raporton KTV.

Shpend Ahmeti: Faji për humbjen tonë ishte Ramush Haradinaj

Botasot - 10.10.2019

Kryetari i PSD’së Shpend Ahmeti, ka thënë se partia e humbi në zgjedhjet e 6 tetorit pasiqë Ramush Haradinaj ishte fytyra e PAN-it. Por Ahmeti thotë se edhe vetë ai ndjehet përgjegjës për humbjen.

Dështimet në Prishtinë e rrëzuan PSD-në

Zeri - 10.10.2019

Ish-deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), tashmë pjesë e Partisë Socialdemokrate (PSD), rrezikojnë të mos kenë asnjë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Në bazë të rezultateve të deritanishme të KQZ-së, ...

Rezultati katastrofal në zgjedhje, mblidhet PSD-ja

Gazeta Express - 10.10.2019

Pak ditë pas përfundimit të zgjedhjeve të jashtëzakonshme, është mbledhur Partia Socialdemokrate e udhëhequr nga Shpend Ahmeti, raporton Gazeta Express.

PSD-ja thotë se rezultati i dobët vjen si pasojë e koalicionit me AAK-në

Zeri - 10.10.2019

Ish-deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), tashmë pjesë e Partisë Socialdemokrate (PSD), rrezikojnë të mos kenë asnjë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Në bazë të rezultateve të deritanishme të KQZ-së, ...

Kush e mundi Ramush Haradinajn në Kamenicë dhe sa vota mori Shpend Ahmeti (Lista e plotë e koalicionit AAK-PSD)

Gazeta Express - 10.10.2019

Koalicioni AAK-PSD në komunën e Kamenicës ka dalë e treta në zgjedhjet që u mbajtën të dielën. Komuna që udhëhiqet nga nënkryetari i PSD-së, Qëndron Kastrati, ka arritur të marrë 15,07% ose 2 mijë e ...

PSD-së i bien krahët, pëson debakël

Zeri - 10.10.2019

Ish-deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), tashmë pjesë e Partisë Socialdemokrate (PSD), rrezikojnë të mos kenë asnjë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Në bazë të rezultateve të deritanishme të KQZ-së, ...

Bekë Berisha: ‘Atyne djemve të PSD-së ju kish ra sistemi’

Botasot - 09.10.2019

Kandidati për deputeti i koalicionit AAK-PSD, Bekë Berisha ka deklaruar se qytetarët tashmë i kanë dhënë besimin Albin Kurtit dhe se ai duhet me udhëheq Kosovën.

Bekë Berisha i AAK’së thotë se kanë pritur më shumë nga PSD’ja e Shpend Ahmetit

Gazeta Express - 09.10.2019

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e koalicionit mes AAK’së dhe Partisë Socialdemokrate, Bekë Berisha, ka thënë se partia e ...

Natyra Kuçi thotë se ka votat e mjaftueshme për të qenë në Kuvend

Botasot - 09.10.2019

Kandidatja për deputete nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Natyra Kuçi, përmes një postimi në rrjetin social “Instagram” ka shkruar se sipas numërimit të votave nga Qendra e Votimit ka fituar ...

Sejdiu i reagon VV’së: Shpresoj se nuk fituat vetëm për ta linçuar PSD’në

Gazeta Express - 09.10.2019

Dardan Sejdiu i PSD-së ka reaguar pas statusit të Salih Zybit ku ky i fundit kërcënoi kreun e PSD-së, Shpend Ahmetin, raporton Gazeta Express. Përmes një shkrimi në Facebook, Sejdiu thotë se lufta që ...

Si u votuan kandidatët e AAK-PSD në Fushë Kosovë, kjo është lista e plotë

Gazeta Express - 09.10.2019

Koalicioni 100% i AAK-së e PSD-së, në zgjedhjet e gjashtë tetorit arriti që të radhitet e katërta sa i përket votave. Gazeta Express ka siguruar votat që kanë marrë deputetët e kësaj liste në ...

Votat e kandidatëve për deputet nga koalicioni AAK-PSD në Istog

Telegrafi - 09.10.2019

Koalicioni AAK-PSD nga numërimi i 100% të votave të rregullta nga KQZ ka arritur të dalë e katërta me 11,57%. Ky koalicion ka arritur të fitojë në katër komuna shumicën e votave.

Kush arriti të bëhet deputet nga AAK, PSD po lufton vetëm për një deputet (Lista)

Gazeta Express - 09.10.2019

Listës së këtij koalicioni i prinë kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj, i pasuar nga vëllai i tij Daut Haradinaj. Ajo që bie në sy është se asnjë kandidat i PSD-së nuk ka siguruar votat e ...

Befason Shpend Ahmeti: Morëm porosi nga votuesit për vendimet e marra, ka një kërkesë për LDK-VV

Tetova Sot - 09.10.2019

Kryetari i PSD, Shpend Ahmeti ka komentuar rezultatin e partisë së tij në zgjedhjet e 6 tetorit. Ai përmes një postimi në Facebook, ka thënë se rezultati ka qenë jo i kënaqshëm dhe ka marrë porosinë ...

Ky kandidat nga AAK-PSD nuk i siguron vota për deputet, shprehet i zhgënjyer

Zeri - 09.10.2019

Ish-zëvendësministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë Muhamet Kelmendi, që në zgjedhjet e së dielës kandidoi për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e koalicionit AAK-PSD, nuk ka arritur të ...

Lista me kandidatët më të votuar të koalicionit AAK-PSD në Gjakovë

Gazeta Express - 08.10.2019

Tanimë ka përfunduar numërimi i fletëvotimeve nga KQZ në nivel vendi dhe kanë dalur rezultatet preliminare. Gazeta Express ka siguruar listën me vota për kandidatët e koalicionit AAK-PSD në komunën e ...

Lista me kandidatët më të votuar të koalicionit AAK-PSD në Gjakovë

Zeri - 08.10.2019

Tanimë ka përfunduar numërimi i fletëvotimeve nga KQZ në nivel vendi dhe kanë dalur rezultatet preliminare. Gazeta Express ka siguruar listën me vota për kandidatët e koalicionit AAK-PSD në komunën e ...

Lista me kandidatët më të votuar të koalicionit AAK-PSD në Gjakovë

Botasot - 08.10.2019

Tanimë ka përfunduar numërimi i fletëvotimeve nga KQZ në nivel vendi dhe kanë dalur rezultatet preliminare. Gazeta Express ka siguruar listën me vota për kandidatët e koalicionit AAK-PSD në komunën e ...

Kush arriti të bëhet deputet nga AAK, PSD po lufton vetëm për një deputet (Lista)

Botasot - 09.10.2019

Listës së këtij koalicioni i prinë kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj, i pasuar nga vëllai i tij Daut Haradinaj. Ajo që bie në sy është se asnjë kandidat i PSD-së nuk ka siguruar votat e ...

Kush arriti të bëhet deputet nga AAK, PSD po lufton vetëm për një deputet (Lista)

Zeri - 09.10.2019

Listës së këtij koalicioni i prinë kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj, i pasuar nga vëllai i tij Daut Haradinaj. Ajo që bie në sy është se asnjë kandidat i PSD-së nuk ka siguruar votat e ...

Kush arriti të bëhet deputet nga AAK-ja, PSD-ja po lufton vetëm për një deputet (Lista)

Tetova Sot - 09.10.2019

Listës së këtij koalicioni i prin kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj, i pasuar nga vëllai i tij Daut Haradinaj. Ajo që bie në sy është se asnjë kandidat i PSD-së nuk ka siguruar votat e ...

Këto janë deputetët e AAK-së, PSD në rrezik veç një deputet?!

Ina - 09.10.2019

Listës së këtij koalicioni i prin kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj, i pasuar nga vëllai i tij Daut Haradinaj. Ajo që bie në sy është se asnjë kandidat i PSD-së nuk ka siguruar votat e ...

Këta janë deputetët e ardhshem të AAK-së, PSD-ja mund të mbetet pa asnjë

Medial - 09.10.2019

12:57 | 9 Tetor 2019 Meqenëse koalicioni AAK-PSD është subjekti i katërt në zgjedhjet parlamentare me 11.57 për qind apo 92 mijë e 149 vota, listës së këtij koalicioni i prinë kandidati për ...

Linçimet ndaj PSD-së, Dardan Sejdiu paralajmëron padi ndaj VV-së

Botasot - 09.10.2019

Zyrtari i PSD-së, Dardan Sejdiu ka reaguar pas sulmeve nga zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje ndaj zyrtareve të PSD-së. Ai përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se “vazhdon lufta dhe linçimet ...

Sejdiu i reagon VV-së: Shpresoj se nuk fituat vetëm për ta linçuar PSD-në

Zeri - 09.10.2019

Dardan Sejdiu i PSD-së ka reaguar pas statusit të Salih Zybit ku ky i fundit kërcënoi kreun e PSD-së, Shpend Ahmetin. Përmes një shkrimi në Facebook, Sejdiu thotë se lufta që po vazhdon kundër ...

Sejdiu e pranon humbjen e PSD-së në zgjedhje, thotë se për çdo sulm që do t’i bëhet partisë së tij do t’i drejtohen ...

Telegrafi - 09.10.2019

Dardan Sejdiu nga Partia Socialdemokrate ka thënë se lufta që po bëhet kundër PSD-së, është shenjë dobësie. Ai ka thënë se PSD ka pësuar humbje në zgjedhjet parlamentare, dhe se partia e tij do të ...

Sejdiu i reagon VV-së: Shpresoj se fitorja në zgjedhje nuk u arrit për ta linçuar PSD-në

Medial - 09.10.2019

18:00 | 9 Tetor 2019 Nënkryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, e ka pranuar se kjo parti ka pësuar humbje në zgjedhjet e 6 tetorit. Mirëpo ai ka thënë se nuk do të dorëzohen dhe se do të ...

Sejdiu e pranon humbjen e PSD-së, thotë se nuk do të dorëzohen

Lajmi.net - 09.10.2019

Përmes një postimi në Facebook ai ka thënë se lufta që vazhdon kundër PSD-së është shenjë dobësie, duke iu referuar ish partisë së tij, Lëvizjes Vetëvendosje.

Bekë Berisha i AAK-së thotë se kanë pritur më shumë nga PSD-ja e Shpend Ahmetit

Lajmi.net - 09.10.2019

Berisha ka thënë në televizionin T7, se i ka ardhur keq për rezultatet jo të mira të PSD-së në Prishtinë e në Kamenicë, komuna që udhëhiqen nga kryetarë që vijnë nga kjo parti.

Bekë Berisha i AAK-së thotë se kanë pritur më shumë nga PSD-ja e Shpend Ahmetit

Botasot - 09.10.2019

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e koalicionit mes AAK-së dhe Partisë Socialdemokrate, Bekë Berisha, ka thënë se partia e ...

Berisha: Më janë dhimbse djemtë e PSD-së, por vetëm Natyra Kuçi ka gjasë të bëhet deputete prej tyre!

Zeri - 09.10.2019

Ish-deputeti i AAK-së, tashmë ndër kandidatët me më së shumti vota nga koalicioni AAK-PSD, Bekë Berisha ka deklaruar se qytetarët tashmë i kanë dhënë besimin Albin Kurtit dhe se ai duhet me udhëheq ...

Sejdiu: VV-ja s’pe lufton PDK-në, por PSD-në që s’ka vjedhë gjë dhe nuk është në Kuvend

Koha.net - 09.10.2019

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PSD-së, Dardan Sejdiu, ka kritikuar qasjen e LVV-së në ditët e para pas daljes së rezultateve që e vendosin partinë e Albin Kurtit të parën.

Kush e mundi Ramush Haradinajn në Kamenicë dhe sa vota morri Shpend Ahmeti( Lista e plotë koalicionit AAK-PSD)

Zeri - 10.10.2019

Koalicioni AAK-PSD në komunën e Kamenicës ka dalur e treta në zgjedhjet që u mbajtën të dielën. Komuna që udhëhiqet nga nënkryetari i PSD-së, Qëndron Kastrati ka arritur të marrë 15,07% ose 2 mijë e ...

Pas dështimit në zgjedhje, mblidhet PSD-ja

Lajmi.net - 10.10.2019

Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, përmes një postimi në Facebook. “Të motivuar”, ka shkruar ajo në Facebook. PSD e cila në zgjedhjet e gjashtë tetorit ka garuar së bashku me ...

Rezultati katastrofal në zgjedhje, mblidhet PSD-ja

Medial - 10.10.2019

13:09 | 10 Tetor 2019 Pak ditë pas përfundimit të zgjedhjeve të jashtëzakonshme, është mbledhur Partia Socialdemokrate e udhëhequr nga Shpend Ahmeti. Këtë e ka bërë të ditur përmes një fotografie të ...

Ahmeti: Nuk jap dorëheqje, PSD humbi sepse Haradinaj ishte fytyrë e PAN-it

Zeri - 10.10.2019

Kryetari i PSD’së Shpend Ahmeti, ka thënë se partia e humbi në zgjedhjet e 6 tetorit pasiqë Ramush Haradinaj ishte fytyra e PAN-it. Por Ahmeti thotë se edhe vetë ai ndjehet përgjegjës për humbjen.

“Dështakët” e 6 tetorit

Botasot - 10.10.2019

Zgjedhjet e 6 tetorit për shumë kandidatë sollën rezultate zhgënjyese Një thirrje euforike gjatë fushatës e Jeton Zogjanit nga AAK-PSD duket se nuk u përfill nga qytetarët, e as nga bashkëvendësit e ...

Humbi keq në zgjedhje, Shpend Ahmeti fajëson Haradinajn

Lajmi.net - 10.10.2019

Rezultati në zgjedhje nuk ishte aspak i mirë për Partinë Socialdemokrate. E katër ditë pasi ky proces mori fund, kjo parti mblodhi Këshillin Drejtues.

Shpend Ahmeti fajëson Ramush Haradinajn për humbjen e PSD-së, ia uron fitoren Albin Kurtit (VIDEO)

Tetova Sot - 10.10.2019

Kryetari i PSD-së ka folur për rezultatin e ulët të partisë së tij në zgjedhjet e 6 tetorit Rezultati në zgjedhje nuk ishte aspak i mirë për Partinë Socialdemokrate.