TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nikolla Gruevski mbetet kryetar nderi i VMRO-DPMNE-së

Flaka - 10.10.2019

Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski do të mbetet kryetar nderi i VMRO-DPMNE-së. Statuti i ri i partisë kryesore të opozitës nuk liston më mundësinë që dikush të emërohet në këtë post, që ...

Mickoski vazhdon të kërkojë zgjedhje të parakohshme parlamentare

Flaka - 10.10.2019

Pres dhe kërkojë zgjedhje të parakohshme, sepse ajo është e vetmja mënyrë për të parë nëse Maqedonia shkëlqen apo është ajo që ne si opozitë vazhdimisht e theksojmë që jo vetëm që nuk shkëlqejmë, por ...

Mickoski nga Strumica: Pres dhe dëshiroj zgjedhje të parakohshme

Medial - 10.10.2019

Strumicë, 10 tetor 2019 (MEDIAL) – Pres dhe dëshiroj zgjedhje të parakohshme pasi është mënyra e vetme të kontrollojmë nëse Maqedonia shkëlqen ose atë që ne si opozitë e themi, se jo vetëm që nuk ...

Mickoski: Jap dorëheqje nëse humb zgjedhjet

Telegrafi - 10.10.2019

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në intervistë për ‘Makfaks’ që do të publikohet nesër thotë se do të jep dorëheqje nëse i humb zgjedhjet dhe nëse nuk arrin të krijojë Qeveri”.

Mickoski: Duam zgjedhje parlamentare, mori ose jo RMV-ja datë nga BE-ja

Portalb - 09.10.2019

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot ka deklaruar se, është për zgjedhje të parakohshme parlamentare, pavarësisht asaj se në Këshillin e Bashkimit Evropian do të marrë ose jo datë për ...

Ligji për Prokurorinë, Zaev: S’kam njohuri për afrimin e qëndrimeve

Alsat - 09.10.2019

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski nuk përjashton mundësinë që para 15 tetorit mes opozitës dhe pushtetit të arrihet marrëveshje mbi propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike.

Gruevski s’do të jetë “kryetar i nderit”

Portalb - 09.10.2019

Ish lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski nuk do ta bartë as postin e “kryetarit të nderit” në parti, bëri të ditur dje lideri aktual i partisë, Hristijan Micskoski, transmeton Portalb.mk.

Zaev dhe Mickoski nuk e përjashtojnë mundësinë për zgjedhje të parakohshme edhe pse kanë data të ndryshme

Gazeta Express - 09.10.2019

Derisa kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka bërë të ditur se zgjedhjet e parakohshme duhet të mbahen në tetor të vitit të ardhshëm, dy muaj para atyre të rregullta, kreu i VMRO-DPMNE, ...

Mickoski: Po ndryshohet statuti i partisë, nuk do të ketë kryetar nderi

Telegrafi - 09.10.2019

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski mbrëmë tha se partia e tij do të ndryshojë statutin e saj dhe do të heqë funksionin e kryetarit të nderit.

Mickoski njofton: Gruevski nuk do të jetë kryetar nderi i partisë tonë

Gazeta Express - 09.10.2019

Ish lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski nuk do ta barttë as postin e kryetarit të nderit në parti, bëri të ditur dje lideri aktual i partisë, Hristijan Micskoski.

Zaev dhe Mickoski nuk pajtohen as për datën e mbajtjes së zgjedhjeve parlametare

Tetova Sot - 09.10.2019

Derisa kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka bërë të ditur se zgjedhjet e parakohshme duhet të mbahen në tetor të vitit të ardhshëm, dy muaj para atyre të rregullta, kreu i VMRO-DPMNE, ...

Mickoski njofton: Gruevski nuk do të jetë kryetar nderi i partisë tonë

Tetova Sot - 09.10.2019

Ish lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski nuk do ta barttë as postin e kryetarit të nderit në parti, bëri të ditur dje lideri aktual i partisë, Hristijan Micskoski.

Mickoski: Po ndryshohet statuti i partisë, nuk do të ketë kryetar nderi

Botasot - 09.10.2019

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski mbrëmë tha se partia e tij do të ndryshojë statutin e saj dhe do të heqë funksionin e kryetarit të nderit.

Loja e Mickovskit me Gruevskin

Flaka - 09.10.2019

Ish lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski nuk do ta barttë as postin e kryetarit të nderit në parti, bëri të ditur dje lideri aktual i partisë, Hristijan Micskoski.

Mickoski insiston në zgjedhje të parakohshme

Flaka - 09.10.2019

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot ka deklaruar se, është për zgjedhje të parakohshme parlamentare, pavarësisht asaj se në Këshillin e Bashkimit Evropian do të marrë ose jo datë për ...

Mickoski: Jap dorëheqje nëse humb zgjedhjet

Albeu.com - 10.10.2019

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në intervistë për ‘Makfaks’ që do të publikohet nesër thotë se do të jep dorëheqje nëse i humb zgjedhjet dhe nëse nuk arrin të krijojë Qeveri”.

Mickoski: Jap dorëheqje nëse humb zgjedhjet

Tetova Sot - 10.10.2019

Kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski në intervistë për ‘Makfaks’ që do të publikohet nesër thotë se do të jep dorëheqje nëse i humb zgjedhjet dhe nëse nuk arrin të krijojë Qeveri”.

Mickoski: Do të dorëhiqem nëse humb zgjedhjet

Flaka - 10.10.2019

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në intervistë për ‘Makfaks’ që do të publikohet nesër thotë se do të jep dorëheqje nëse i humb zgjedhjet dhe nëse nuk arrin të krijojë Qeveri”.

Mickoski nga Strumica: Pres dhe dëshiroj zgjedhje të parakohshme

Tetova Sot - 10.10.2019

Pres dhe dëshiroj zgjedhje të parakohshme pasi është mënyra e vetme të kontrollojmë nëse Maqedonia shkëlqen ose atë që ne si opozitë e themi, se jo vetëm që nuk shkëlqejmë, por shkojmë më shpejtë në ...

Mickoski nga Strumica sfidon Zaevin: Eja të shkojmë në zgjedhje të parakohshme!

Ina - 11.10.2019

Pres dhe dëshiroj zgjedhje të parakohshme pasi është mënyra e vetme të kontrollojmë nëse Maqedonia shkëlqen ose atë që ne si opozitë e themi, se jo vetëm që nuk shkëlqejmë, por shkojmë më shpejtë në ...