TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Krimet e Rënda, dy javë kohë prokurorisë për të vërtetuar vdekjen e Admir Muratajt

Java News - 16.04.2019

Gjykata për Krime të Rënda i dha kohë 2 javë prokurorisë që të vërtetojë vdekjen e Admir Muratit, i akuzuar si truri i supergrabitjes së 6.5 milione eurove në Rinas, procesi ndaj të cilit pritej të ...

Kush ishte Admir Murataj? Vëllai bën rrëfimin e pazakontë

Alsat - 16.04.2019

Një javë më parë, të martën e kaluar më 9 prill një supergrabitje ndodhi në aeroportin e Rinasit më Shqipëri ku u vodhën rreth 10 milionë euro. Gjatë largimit të autorëve, nga shkëmbimi i zjarrit me ...

Të gjithë e njohim si grabitësi i miliona eurove, mbesa e Admir Murataj mesazh prekës: Vetëm një gjë pres tani

SOT - 15.04.2019

Mbesa e Admir Muratajt ka shkruar për xhaxhain e saj, i cili u vra gjatë grabitjes së ndodhur disa ditë më parë në aeroportin e Durrësit. Ndryshe nga sa e njohim, në shkrimin e saj, ajo e përshkruan ...

Ngjarja në Rinas u paralajmërua në 2018, në vendin ku u qëllua Murataj gjenden 100 gëzhoja

LajmiFundit - 15.04.2019

Pas tri testimeve të dështuara në vitet 2016-2017, aeroporti i Rinasit ka rezultuar keq edhe në një audit të bërë për çështjet e sigurisë në vitin 2018 çka duket se ka paralajmëruar grabitjen me armë ...

Në katër grabitje fituan 15 milionë euro, si disa persona e gjunjëzuan shtetin (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.04.2019

Që prej vitit 2015 e deri më 9 prill të këtij viti, në 5 ngjarje të organizuara rezultojnë të jenë grabitur rreth 15 milionë euro . Shuma e parave të vjedhura në të gjitha rastet u përkiste bankave ...

Telefoni i grupit të Admir Murataj çohet në Izrael, pritet të zbardhet e gjithë ngjarja

Albeu.com - 15.04.2019

Aparati celular i gjendur brenda furgonit me mbishkrimin hetimi tatimor që u përdor në grabitjen e miliona eurove në Rinas, do të dërgohet jashtë vendit për të çkoduar të gjitha bisedat dhe sms-të e ...

Grabitja në Rinas, dalin detaje të reja nga ekspertiza

ABC News - 15.04.2019

Ekzekutimi i Admir Muratajt ka ndodhur gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë. Ky fakt sipas Prokurorisë së Krimeve të Rënda ka ardhur nga përgjigja paraprake e ekspertizës mjeko-ligjore, ku Murataj ...

Zbardhen shkresat, TIA injoroi kërkesat e policisë për sigurinë e dyerve

Java News - 15.04.2019

Dalin në dritë të tjera fakte mbi mungesën e theksuar të sigurise ne aeroportin e Rinasit, ku Admir Murataj dhe grupi i tij grabitën rreth 6.5 milionë Euro.

Admiri i vidhte, gruaja i “pastronte”: Skema si u investuan miliona euro të bankave shqiptare

LajmiFundit - 15.04.2019

I arratisur nga një burg grek në vitin 2013 dhe prej gjashtë vitesh në ilegalitet në Shqipëri, Admir Murataj akuzohet se realizoi tre grabitje bankash dhe investoi miliona lekë në pasuri të ...

A u vra në Rinas Admir Murataj? Gjykata i kërkon prova prokurorisë

BalkanWeb - 16.04.2019

A ishte Admir Murataj ai që u vra pranë Rinasit më 9 prill, pak minuta pas grabitjes spektakolare brenda Aeroportit Kombëtar? Për të deklaruar këtë gjë me sa duket duhen prova të tjera.

Grabitja në Rinas: Gjendet celular në furgonin e djegur, ja 11 identitetet e Admir Muratajt

Alsat - 14.04.2019

Gjurmët e lëna nga grabitësit në Rinas të Shqipërisë, por dhe një celular i gjetur në vendin ku u vra Admir Murataj janë provat e forta me të cilat prokuroria po punon për identifikimin e autorëve.

Hetimet për grabitjen e Rinasit, pritet të merren në pyetje punonjësit e ICTS

Lajmi.net - 14.04.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda edhe pse ka disa prova të rëndësishme në dispozicion që mund të çojnë në identifikimin e grabitësve të disa miliona Eurove ende nuk ka ndonjë të dyshuar.

Mediat greke nxjerrin 13 emrat e Admir Muratajt

LajmiFundit - 14.04.2019

Mediat greke kanë zbardhur 13 identitetet e rreme të përdorura nga Admir Murataj, gjatë periudhës që ka qenë në arrati. Sipas tyre, 48-vjeçari ka përdorur gjatë kësaj kohe identitet, si Kristaq ...

Prokurorët hapin dosjet, grupi i Admir Muratajt dyshohet se ka mbi 20 anëtarë

LajmiFundit - 14.04.2019

Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi me 156 vite burg në total 8 të pandehurit e akuzuar për grabitjet e blindave me para në rrugën e Rinasit, ku i përfshirë ka qenë edhe Admir Murataj.

Vila, apartamente, makina e llogari bankare, ja ku i investuan thasët me para gruaja dhe vëllezërit e Muratajt

Durres Lajm - 14.04.2019

Një hetim pasuror i nisur për grabitësin e vrarë Admir Murataj dhe familjarët e tij, ka nxjerrë në pah se ata posedojnë pasuri më të mëdha sesa mund të justifikojnë.

Një nga grabitësit e Rinasit u largua në këmbë

Koha.net - 14.04.2019

Dy nga pesë grabitësit të cilët vodhën 6,5 milion euro në pistën e Rinasit kanë qëlluar mbi forcat e ndërhyrjes së shpejtë, me të cilët u përplasën me armë në afërsi të fshatit Tapizë.

"Libër apo film! Admiri do të mbesë pjesë e historisë", flet vëllai i grabitësit të vrarë

Albeu.com - 16.04.2019

Vëllai i Admir Muratajt, grabitësit që mbeti i vrarë një javë më parë në Rinas ka reaguar përmes një postimi në Facebook duke thënë se historia e tij do të mbetet mister dhe se familjes mund t'i vijë ...

Celulari i grupit të Admir Murataj çohet në Izrael. Çfarë zbuloi analiza në makinën e përdorur nga grabitësit

LajmiFundit - 15.04.2019

Aparati celular i gjendur brenda furgonit me mbishkrimin ‘Hetimi Tatimor’, që u përdor në grabitjen e miliona eurove në Rinas, do të dërgohet jashtë vendit për të çkoduar të gjitha bisedat dhe sms-të ...

Konkluzionet paraprake të ekspertizës mjeko-ligjore, kush e vrau me plumb kokës Admir Muratajn

Gazeta Express - 15.04.2019

Ekzekutimi i Admir Muratajt ka ndodhur gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë. Ky fakt sipas Prokurorisë së Krimeve të Rënda ka ardhur nga përgjigja paraprake e ekspertizës mjeko-ligjore, ku Murataj ...

Grabitja e Rinasit: TIA injoroi shqetësimet e policisë

Gazeta Tema - 15.04.2019

Dalin në dritë të tjera fakte mbi mungesën e theksuar të sigurise ne aeroportin e Rinasit, ku Admir Murataj dhe grupi i tij grabitën rreth 6.5 milionë euro.

Seri trojesh, apartamentesh, makinash dhe transaksione multimilionëshe/ Admiri i grabiste, gruaja i ...

SOT - 15.04.2019

I arratisur nga një burg grek në vitin 2013 dhe prej gjashtë vitesh në ilegalitet në Shqipëri, Admir Murataj akuzohet se realizoi tre grabitje bankash dhe investoi miliona lekë në pasuri të ...

Krimet e Rënda, 2 javë kohë prokurorisë të vërtetojë vdekjen e Murataj

Botasot - 16.04.2019

Gjykata për Krime të Rënda i ka dhënë kohë 2 javë prokurorisë që të vërtetojë vdekjen e Admir Muratit, procesi ndaj të cilit pritej të niste gjatë ditës së sotme.

Hetimet për grabitjen e Rinasit, pritet të merren në pyetje punonjësit e ICTS

Botasot - 14.04.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda edhe pse ka disa prova të rëndësishme në dispozicion që mund të çojnë në identifikimin e grabitësve të disa miliona Eurove ende nuk ka ndonjë të dyshuar.

Mediat greke nxjerrin 13 emrat e Murataj, ja shteti ku fshihej

Albeu.com - 14.04.2019

Mediat greke kanë zbardhur 13 identitetet e rreme të përdorura nga Admir Murataj , gjatë periudhës që ka qenë në arrati. Sipas tyre, 48-vjeçari ka përdorur gjatë kësaj kohe identitet, si Kristaq ...

“Admiri do të mbesë pjesë e historisë”, flet vëllai i Admir Murataj

LajmiFundit - 16.04.2019

Vëllai i Admir Muratajt, grabitësit që mbeti i vrarë një javë më parë në Rinas ka reaguar përmes një postimi në Facebook duke thënë se historia e tij do të mbetet mister dhe se familjes mund t’i vijë ...

Grabitja në Rinas, celulari i grupit të Admir Murataj dërgohet në Izrael

SOT - 15.04.2019

Aparati celular i gjendur brenda furgonit me mbishkrimin ‘Hetimi Tatimor’, që u përdor në grabitjen e miliona eurove në Rinas, do të dërgohet jashtë vendit për të çkoduar të gjitha bisedat dhe sms-të ...

Çfarë u vendos në seancën e sotme për vdekjen e Admir Muratit? Krimet e Rënda kërkesë urgjente Prokurorisë

SOT - 16.04.2019

Gjykata për Krime të Rënda i dha kohë 2 javë prokurorisë që të vërtetojë vdekjen e Admir Muratit, i akuzuar si truri i supergrabitjes së 6.5 milione eurove në Rinas, procesi ndaj të cilit pritej të ...

Hetimet për grabitjen, pritet të merren në pyetje punonjësit e aeroportit

Java News - 14.04.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda edhe pse ka disa prova të rëndësishme në dispozicion që mund të çojnë në identifikimin e grabitësve të disa miliona Eurove ende nuk ka ndonjë të dyshuar.

Zbardhen 13 identitetet që ka përdorur Admir Murataj, çfarë rezultoi nga ekspertiza balistike

Durres Lajm - 14.04.2019

Mediat greke kanë zbardhur 13 identitetet e rreme të përdorura nga Admir Murataj, gjatë periudhës që ka qenë në arrati. Sipas tyre, 48-vjeçari ka përdorur gjatë kësaj kohe identitet, si Kristaq ...

Grabitja në Rinas: Telefoni i grupit të Admir Murataj do çohet në Izrael

Gazeta Tema - 15.04.2019

Aparati celular i gjendur brenda furgonit që u përdor në grabitjen e mbi 10 milionë eurove në Rinas, do të dërgohet jashtë vendit për të ç’koduar të gjitha bisedat dhe sms-të e kryera gjatë 6 muajve ...

Në grupin e Muratajt, persona të përfshirë edhe në grabitje të tjera

Mapo - 14.04.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda edhe pse ka disa prova të rëndësishme në dispozicion që mund të çojnë në identifikimin e grabitësve të disa miliona Eurove ende nuk ka ndonjë të dyshuar.

Raporti për grabitjen e Rinasit, zbulohet kush e vrau Admir Muratajn

Mapo - 14.04.2019

Mediat greke kanë zbardhur 13 identitetet e rreme të përdorura nga Admir Murataj, gjatë periudhës që ka qenë në arrati. Sipas tyre, 48-vjeçari ka përdorur gjatë kësaj kohe identitet, si Kristaq ...

Telefoni i grupit të Murataj çohet në Izrael, në makinë s’ka gjurmë

Mapo - 15.04.2019

Aparati celular i gjendur brenda furgonit me mbishkrimin ‘Hetimi Tatimor’, që u përdor në grabitjen e miliona eurove në Rinas, do të dërgohet jashtë vendit për të çkoduar të gjitha bisedat dhe sms-të ...

Hetimet për grabitjen e Rinasit: Provat në furgon dhe punonjësit e ICTS

Gazeta Tema - 14.04.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda edhe pse ka disa prova të rëndësishme në dispozicion që mund të çojnë në identifikimin e grabitësve të disa miliona Eurove ende nuk ka ndonjë të dyshuar.

Zbulohet vrasësi i Admir Muratit, mediat greke nxjerrin sërish detaje nga grabitja e Rinasit

SOT - 15.04.2019

Mediat greke duket se i kanë bërë jehonë sërisht grabitjes spektakolare të Rinasit të ndodhur pak ditë më parë, e cila përfundoi me ekzekutimin e një prej grabitësve.

Grabitja në Rinas, celulari i grupit të Admir Murataj çohet në Izrael

Gazeta Express - 15.04.2019

Aparati celular i gjendur brenda furgonit me mbishkrimin ‘Hetimi Tatimor’, që u përdor në grabitjen e miliona eurove në Rinas, do të dërgohet jashtë vendit për të çkoduar të gjitha bisedat dhe sms-të ...

'Provat në furgon dhe punonjësit e ICTS', zbardhen detaje të reja nga hetimet për grabitjen e Rinasit

SOT - 14.04.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda edhe pse ka disa prova të rëndësishme në dispozicion që mund të çojnë në identifikimin e grabitësve të disa miliona Eurove ende nuk ka ndonjë të dyshuar.

Kush e vrau Admir Muratajn? Detaji i ri mbi makinën e grabitësve të Rinasit

Gazeta Express - 15.04.2019

Mediat greke kanë zbardhur 13 identitetet e rreme të përdorura nga Admir Murataj, gjatë periudhës që ka qenë në arrati. Sipas tyre, 48-vjeçari ka përdorur gjatë kësaj kohe identitet, si Kristaq ...

Grabitja në aeroportin e Tiranës, celulari i grabitësve dërgohet në Izrael

Alsat - 15.04.2019

Aparati celular i gjendur brenda furgonit me mbishkrimin ‘Hetimi Tatimor’, që u përdor në grabitjen e miliona eurove në Rinas, do të dërgohet jashtë vendit për të dekoduar të gjitha bisedat dhe ...

Zbardhen detaje të reja nga hetimet për grabitjen e Rinasit

Ina - 15.04.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda edhe pse ka disa prova të rëndësishme në dispozicion që mund të çojnë në identifikimin e grabitësve të disa miliona Eurove ende nuk ka ndonjë të dyshuar.

Ja si ngeli pa jetë Admir Murati, mediat greke shkruajnë për vjedhjen e Rinasit

LajmiFundit - 15.04.2019

Mediat greke duket se i kanë bërë jehonë sërisht grabitjes spektakolare të Rinasit të ndodhur pak ditë më parë, e cila përfundoi me ekzekutimin e një prej grabitësve.

Grabitja në Rinas, celulari i grupit të Admir Murataj dërgohet në Izrael

Java News - 16.04.2019

Aparati celular i gjendur brenda furgonit me mbishkrimin ‘Hetimi Tatimor’, që u përdor në grabitjen e miliona eurove në Rinas, do të dërgohet jashtë vendit për të çkoduar të gjitha bisedat dhe sms-të ...

Mediat greke zbulojnë 13 identitetet e Admir Muratajt dhe tregojnë se kush e vrau

Botasot - 15.04.2019

Mediat greke kanë zbardhur 13 identitetet e rreme të përdorura nga Admir Murataj, gjatë periudhës që ka qenë në arrati. Sipas tyre, 48-vjeçari ka përdorur gjatë kësaj kohe identitet, si Kristaq ...