TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Unaza e Re, protesta në ditën e 33, Basha: Beteja vazhdon!

RTSH - 06.12.2018

Dita e 33-të e protestës së banorëve të Unazës së Re, që po kundërshtojnë një projekt të qeverisë për zgjerimin e rrugës i cili prish banesat e tyre, shënoi një zhvillim inkurajues.

Unaza e Madhe, banorët e Shkozës ngrihen në protestë

LajmiFundit - 06.12.2018

Paralelisht me banorët e Unazës së Re, në protestë janë ngritur edhe banorët e Shkozës, të cilët kundërshtojnë shembjen e banesave. Ata kanë bllokuar rrugën, duke mos lejuar kështu qarkullimin e ...

VIDEO+FOTO/ Basha flet në protestë, Bashkia pak metra me tutje prish ndërtimet pa leje

Gazeta Tema - 06.12.2018

Ndërsa kreu i opozitës Lulzim Basha dhe mbështetësit e tij protestonin kundër projektit të Unazës së Madhe në afërsi të Astirit, vetëm pak metra më tutje Bashkia e Tiranës vazhdonte punën për ...

Bashkia: Shkon në mbi 20 numri i ndërtimeve pa leje të prishura

Top Channel - 06.12.2018

Sipas Bashkisë së Tiranës, numri i objekteve pa leje që janë prishur në segmentin nga Pallati me Shigjeta deri te Dogana për t’i hapur rrugë projektit të zgjerimit të Unazës së Madhe ka shkuar në mbi ...

Basha: Rama po i nxjerr jashtë banorët në dimër

Top Channel - 06.12.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi nga protesta e banorëve të Astirit se qeveria do t’i nxjerrë banorët nga shtëpitë në mes të dimrit.

Protesta e studentëve/ Basha tek Unaza e Re: Ja çfarë e bashkon me ‘Astirin’

SOT - 06.12.2018

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha Lulzim Basha ka shkuar sërish tek Unaza e Re për të mbështetur banorët e Astirit në mbrojtje të banesave të tyre.

Protesta në Shkozë, banorët bllokojnë rrugët

SOT - 06.12.2018

Pas banorëve të Astirit edhe banorët e Shkozës kanë dalë sërish në protestë ditën e sotme. Mësohet ata kanë bllokuar rrugën. Kujtojmë se njësoj si banorët e Unazës së re, atë të Bulevardit të ri dhe ...

‘Qeveri grabitëse’, Basha mbështet për të 33-tën ditë banorët e ‘Astirit’…

Mapo - 06.12.2018

Në ditën e 33- të protestës së banorëve të Unazës së Re, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shkuar sërish pranë tyre. Në një deklaratë për mediat, Basha tha se qeveria do t’i nxjerrë ...

LIVE/ Basha me banorët që protestojnë te Astiri

Top Channel - 06.12.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, flet nga protesta e banorëve të Astirit. SHIH LIVE: Top ...

‘Bllokojnë sërish rrugën’, banorët e Shkozës nuk ndalen së protestuari…

Mapo - 06.12.2018

Paralelisht me banorët e Unazës së Re, në protestë janë ngritur edhe ata të Shkozës. Ata kanë bllokuar rrugën pasi kundërshtojnë prishjen e shtëpive. Më herët ata po ashtu si banorët e Unazës së Re ...

Veliaj tek “Astiri”: Po inspektoj punimet e “kompanisë” së Bashës

Top Channel - 06.12.2018

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi mëngjesin e sotëm punimet që po kryhen në zonën e Unazës së Madhe, pranë rrethrrotullimit “Shqiponja”, lot i cili i është besuar kompanisë ...

Lubonja, Astiri dhe opozita

Gazeta Tema - 06.12.2018

Nga Bedri Islami Lajmi i ditës së djeshme, i cili u përhap thuajse në të gjitha mediat, se analisti Fatos Lubonja ka qenë mes protestuesve banorë të Astirit, së bashku me thirrjen e tij për ...

VIDEO/ Basha protestë në Astir: Ja kemi prishur rehatin Edi Ramës, ai po thotë obobo më morën karrigen dhe tepsinë

Gazeta Tema - 06.12.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur nga protesta e banorëve të Astirit. Ai thotë se me protestat e organizuara apo mbështetura nga PD, kryeministrit Edi Rama i është prishur qetësia.

Veliaj guxon të shkojë në Astir, banorët e kapin mat: Erdhi si skuth me 20...(FOTO)

SOT - 06.12.2018

Edhe pse ka më shumë se dy muaj që banorët e Astirit kanë dalë në protesta, vetëm sot kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka denjuar që të shkojë në këtë zonë.

Veliaj me 20 badigardë shfrytëzon protestën për të punuar kundër banorëve të Unazës së Re

LajmiFundit - 06.12.2018

Ditën e sotme kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj gjatë protestës së studentëve, ka zhvilluar një takim për banorët e Unazës së Re. Sipas faqes “Mbështetje banorëve të Unazës” Veliaj po punon ...

Pas Ukë Çelkolajt, edhe Servet Merko del vullnetar për shembjen e objekteve pa leje

Java News - 06.12.2018

Pak ditë më parë, pasi shtrëngoi dorën e bashkëpunimit me komunitetin tropojan, kuksian dhe dibran te “Astiri”, të cilët i dhanë fjalën kryebashkiakut Veliaj se do të prishnin vetë ndërtimet pa leje ...

Banorët e “Astirit”, nga protesta te kafja me kryebashkiakun Veliaj

Top Channel - 06.12.2018

E enjtja ka qenë një ditë ndryshe e punës për kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Nuk nisi si zakonisht nga zyra e tij, por nga një prej kafeneve në zonën e “Astirit”, shoqëruar nga banorët që ...

Protesta e banorëve të “Astirit”, Basha: Të vijohet me këtë qëndresë, beteja kundër qeverisë do të fitohet

SOT - 06.12.2018

Banorët e “Astirit”, të mbështetur edhe nga opozita, vijuan edhe përgjatë ditës së djeshme protestat kundër projektit të Unazës së Madhe. Pasditen e djeshme ata dolën në rrugë duke bllokuar ...

Basha në mbështetje të protestave në Tiranë: “Mos u dorëzoni ju o të rinj, mos u dorëzoni o studentë!”

RTSH - 05.12.2018

PD dhe kreu i saj Lulzim Basha vazhdojnë të shprehin mbështetjen në rritje ndaj banorëve në zonën e Unazës së Madhe, protesta e të cilëve kundër prishjes së banesave nga ndërtimi i kësaj vepre ka ...

FOTO-VIDEO/Ndërsa Basha fliste në protestë, bashkia pak metra me tutje prishte ndërtimet pa leje

Java News - 06.12.2018

Ndërsa kreu i opozitës Lulzim Basha dhe mbështetësit e tij protestonin kundër projektit të Unazës së Madhe në afërsi të Astirit, vetëm pak metra më tutje Bashkia e Tiranës vazhdonte punën për ...

‘Unaza e Madhe’/ Bashkia: Shkon në mbi 20 numri i ndërtimeve pa leje të prishura

Java News - 06.12.2018

Sipas Bashkisë së Tiranës, numri i objekteve pa leje që janë prishur në segmentin nga Pallati me Shigjeta deri te Dogana për t’i hapur rrugë projektit të zgjerimit të Unazës së Madhe ka shkuar në mbi ...

Protesta/ Në Shkozë banorët bllokojnë rrugët

LajmiFundit - 06.12.2018

Banorët e Shkozës kanë dalë sërish në protestë ditën e sotme. Edhe ata njësoj si banorët e Unazës së re, atë të Bulevardit të ri dhe ata që preken nga devijimi i Lanës, kërkojnë dëmshpërblim të plotë ...

Veliaj tek Unaza e Madhe: Po inspektoj punimet e kompanisë së Lulit

Java News - 06.12.2018

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi mëngjesin e sotëm punimet që po kryhen në zonën e Unazës së Madhe, pranë rrethrrotullimit “Shqiponja”, lot i cili i është besuar kompanisë ...

Lubonja, Astiri dhe opozita

Java News - 06.12.2018

Nga Bedri Islami Lajmi i ditës së djeshme, i cili u përhap thuajse në të gjitha mediat, se analisti Fatos Lubonja ka qenë mes protestuesve banorë të Astirit, së bashku me thirrjen e tij për ...

‘Astiri’/ Kreu i PD Basha: Rama do t’i nxjerrë banorët në mes të dimrit!

Java News - 06.12.2018

Në ditën e 30 të protestës së banorëve të Unazës së Re, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shkuar sërish pranë tyre. Në një deklaratë për mediat, Basha tha se qeveria do t’i nxjerrë ...

Veliaj ul në kafe banorët e Astirit: I bind për prishjen e banesave

Botasot - 06.12.2018

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj mori sot edhe dakordësinë e komunitetit nga Tepelena, Skrapari dhe Korça, për vijimin e projektit të Unazës së Madhe.

Veliaj, kafe me banorët e ‘Astirit’: Konsensus, projekti i Unazës do të bëhet

Java News - 06.12.2018

Kryebashkiaku i Tiranës, Edi Rama ka nisur ditën me një kafe me banorët e zonës së Astirit, të cilët kanë filluar tashmë që të lirojnë vetë ndertesat e tyre pa leje dhe t’i hapin rrugë projektit të ...

Basha kapet keq me mediat, ja pyetja që e 'revoltoi'

SOT - 05.12.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha edhe sot u është bashkuar banorëve të zonës së “Astirit” të cilët protestojnë kundër shembjes së banesave dhe bizneseve të tyre të cilat preken nga ...

Basha nga Unaza e re: Të bashkuar do të fitojmë kundër hajdutëve

LajmiFundit - 05.12.2018

Kreu i PD-së Lulzim Basha i është bashkuar mbrëmjen e sotme protestës së banorëve të Unazës së re. Në ditën e 32 të protestës së banorëve, Basha ka bërë thirrje për bashkim dhe për fitore kundër ...

Unaza e Re/ Gazetarja vë me "shpatulla pas murit" Lulzim Bashën

SOT - 05.12.2018

Kreu i PD, Lulzim Basha i është bashkuar protestës së banorëve të zonës së Astirit në ditën e 32 të tyre. Basha është pyetur nga gazetarët edhe për legalizimet që janë dhënë në 2013 në Unazën e Re ...

Banorët e Astirit kundër kryeministrit

LajmiFundit - 05.12.2018

Banorët e Astirit janë në ditën e 32 të protestës së tyre. ‘Unaza është e jona’, ‘ Ne jemi qytetarë ti je shpellar’, ‘ Lironi vëllezërit tanë, poshtë kriminelët’, ‘O Edvin o zagar do të tërheqim me ...

Nis protesta, Basha: Agai i Surrelit kaloi vijën e kuqe

Albeu.com - 05.12.2018

Vijon edhe sonte në ditën e 32-të protesta e banorëve të "Unazës së Re" në kryeqytet. Protestës së banorëve sot i është ribashkuar edhe kryetari i PD, Lulzim Basha , krahas deputetëve të tjetër ...

Jari shpjegon se dyshja Balliu-Lubonja në krye të protestës do të jetë e papërballueshme për qeverinë

Gazeta Tema - 05.12.2018

Shfaqja e Fatos Lubonjës tek protesta e Astirit i kishte dhënë pak oksigjen shpresave të shuara të demokratëve për triumfin me vonesë të revolucionit të shtatorit, të cilin ua kishte premtuar Luli ...

‘Unaza’/ ‘Mos u dorëzoni, beteja do fitohet’, Basha mbështet protestuesit…

Mapo - 05.12.2018

Kreu i PD, Lulzim Basha i është bashkuar protestës së banorëve të zonës së Astirit në ditën e 32 të tyre. Gjatë prononcimit të tij, Basha tha se Edi Rama ka shkelur prej kohësh vijën e kuqe dhe se u ...

Autopsia e Astirit

Gazeta Tema - 05.12.2018

Nga Bedri Islami Po bëhet një muaj që kur banorë të zonës, e njohur si Astiri, dalin në rrugë dhe protestojnë për prishjen e banesave të tyre, shtëpi apo dyqane, të cilat, duke u shembur, do të hapin ...

Unaza e re/ Banorët në ditën e 32 të protestës, bllokojnë rrugën

Mapo - 05.12.2018

Banorët e zonës së Astirit në kryeqytet kanë vijuar edhe pasditen e sotme protestën e tyre në ditën e 32 të saj. Qytetarët, banesat e të cilëve preken nga projekti i Unazës së Re kërkojnë ...

Lulzim Basha shkon të protestojë në Astir, me protestues nga Kamza e Paskuqani

Gazeta Tema - 05.12.2018

Lulzim Basha është shfaqur prapë sot në protestën e banorëve të Astirit. Por me vete ka pasur si “përforcim” edhe të ardhur nga zonat përreth Tiranës, si nga Kamza apo Paskuqani, të cilët protestojnë ...

Qytetarët “shpërthejnë” te Bashkimi: Nuk paguajmë nga taksat tona për Astirin

Java News - 05.12.2018

Mëngjesin e sotëm, në emisionin “Koha për t’u zgjuar” të Bashkim Hoxhës, kanë vërshuar telefonatat e shumë qytetarëve në mbështetje të projektit për Unazën e Madhe, shkruan “TiranaPost”.

“Luli dhe Lubonja”: Një mesazh për doktor Berishën

Gazeta Tema - 05.12.2018

Protestës së banorëve të “Astirit” i është bashkuar në mënyrë simbolike edhe analisti Fatos Lubonja, i cili ka dalë në krah të PD-së. Pas Lulzim Bashës, në “Astir” ka shkuar Fatos Lubonja.

Sikurse pritej, Basha ‘fut hundët’ edhe në protestën e studentëve

Java News - 05.12.2018

Lulzim Basha ka qenë sërish tek “Astiri” në takim me dhjetëra protestues. Ai u shpreh entuziast për qëndresën ndërsa përsëriti të njëjtat akuza për qeverinë.

Shkojnë në 18 objektet pa leje të prishura te Astiri, Bashkia: Vijon pa ndalim!

Java News - 05.12.2018

Ka shkuar në 18 numri i ndertimeve pa leje që janë prishur brenda pak ditësh në Unazën e Madhe, në segmentin nga Pallati me Shigjeta deri te Dogana. Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit i Bashkise ...

Zgjerohet protesta, pas “Astirit” dalin në rrugë Shkoza e Lapraka

Mapo - 05.12.2018

Shtohet fryma e revoltës kundër prishjes së banesave ku kalon Unaza e Re. Qytetarët bllokojnë rrugën dhe kërcënojnë se do i mbrojnë me gjak shtëpitë e tyre.

Tragjikomedia me persekutorin e të persekutuarin që bashkohen për ndërtimet pa leje

Java News - 05.12.2018

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka ironizuar me deputetin Klevis Balliu dhe analistin Fatos Lubonja, i cili mbrëmjen e djeshme i’u bashkua protestës së banorëve të Astirit.

Metamorfoza e Fatos Lubonjës: Pas 21 vitesh, në shesh si protestues anti-Rama

Gazeta Tema - 05.12.2018

Analisti Fatos Lubonja është rishfaqur në sheshet e protestës, 21 vjet pasi protestonte në emër të Forumit për Demokraci kundër pushtetit të Berishës, me në krah Petrit Kalakulën dhe Daut Gumenin.

Fatos Lubonja bashkohet me protestuesit: Dinjiteti fitohet me përleshje

Mapo - 05.12.2018

Banorët e zonës së “Astirit” në kryeqytet protestuan sërish kundër vendimit për prishjen e banesave të tyre, për shkak të zbatimit të projektit të Unazës së Re.

‘Unaza e Re’, shkon mbi 20 numri i objekteve të shembura

LajmiFundit - 06.12.2018

Sipas Bashkisë së Tiranës, numri i objekteve pa leje që janë prishur në segmentin nga Pallati me Shigjeta deri te Dogana për t’i hapur rrugë projektit të zgjerimit të Unazës së Madhe ka shkuar në mbi ...

Shkon tek ‘Astiri’, Veliaj: Po inspektoj punimet e ‘kompanisë’ së Bashës

Mapo - 06.12.2018

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi mëngjesin e sotëm punimet që po kryhen në zonën e Unazës së Madhe, pranë rrethrrotullimit “Shqiponja”, lot i cili i është besuar kompanisë ...

“Do t’i nxjerrë banorët në mes të dimrit”/ Ja çfarë po ndodh te Astiri

SOT - 06.12.2018

Në ditën e 30 të protestës së banorëve të Unazës së Re, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shkuar sërish pranë tyre. Në një deklaratë për mediat, Basha tha se qeveria do t’i nxjerrë ...

Banorët e “Astirit”, nga protesta te kafja me kryebashkiakun Veliaj

Botasot - 06.12.2018

E enjtja ka qenë një ditë ndryshe e punës për kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Nuk nisi si zakonisht nga zyra e tij, por nga një prej kafeneve në zonën e “Astirit”, shoqëruar nga banorët që ...

E pyesin për legalizimet e PD, Basha i bën “bisht” pyetjes tek Astiri

Java News - 05.12.2018

Kreu i PD, Lulzim Basha i është bashkuar protestës së banorëve të zonës së Astirit në ditën e 32 të tyre. Basha është pyetur nga gazetarët edhe për legalizimet që janë dhënë në 2013 në Unazën e Re ...