TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Media zvicerane: Mbreti i shqiptarëve është .... marihuana

Botasot - 20.03.2017

Përmes Ballkanit, mbi gomonet dhe aeroplanwt e vegjël transporton mafia shqiptare marihuanën drejt Europës perëndimore, shkruan Elvis Nabolli një artikull të botuar së fundi në prestigjiozen ...

FOTO/ Hiqeshin si turistë, por ajo çfarë i gjeti policia greke në rulotë i fundosi dy shqiptarët

BalkanWeb - 20.03.2017

GREQI – Një sasi e madhe droge është kapur ditën e sotme në kufirin greko-shqiptar. Operacioni u bë nga policia fqinje në Konicë të Janinës. Autoritetet arritën të sekuestrojnë rreth 530 kg marijuanë.

Janinë, sekuestrohen 530 kg kanabis; 2 në pranga

Top Channel - 20.03.2017

Një sasi prej 530 kilogramë kanabis u sekuestrua nga Antidroga e Janinës në afërsi të fshatit Konicë, gjatë orëve të para të mëngjesit të së hënës. Lënda narkotike ishte ngarkuar në një rulotë me ...

Janinë, arrestohen 2 shqiptarë që trafikonin gjysmë ton kanabis

ABC News - 20.03.2017

Policia greke arrestoi dy shqiptarë që transportonin gjysmë toni drogë. Të arrestuarit janë njëri 53 dhe tjetri 26-vjeç. Ata u ndaluan në orët e para të mëngjesit në afërsi të Konicës, teksa ...

Janinë/Sekuestrohen 530 kg drogë, dy shqiptarë në pranga

SOT - 20.03.2017

Policia greke ka sekuestruar 530 kg marijuanë si dhe ka vënë në pranga 2 shqiptarë. Operacioni policor u zhvillua në Konica, Janinë. Dy shqiptarët, identiteti i të cilëve nuk bëhet ende i ditur, 26 ...

Arrestohet shqiptari në Prevezë, u kap me 49 kg kanabis

Top Channel - 20.03.2017

Një shtetas shqiptar 44 vjeç është arrestuar prej autoriteteve greke në vendin e quajtur Mesopotam, pak kilometra larg Prevezës. Sipas komunikatës për shtyp të policisë së Prevezës, 44-vjeçari ...

Janinë, dy shqiptarë në pranga u kapën me 530 kg kanabis

LajmiFundit - 20.03.2017

Një sasi prej 530 kilogramë kanabis u sekuestrua nga Antidroga e Janinës në afërsi të fshatit Konicë, gjatë orëve të para të mëngjesit të së hënës. Lënda narkotike ishte ngarkuar në një rulotë me ...

Kapen dy shqiptarë me gjysmë ton drogë

Durres Lajm - 20.03.2017

Policia greke ka vënë në pranga dy shqiptarë, të cilët transportonin gjysmë ton drogë. Të arrestuarit janë një 53 dhe një 26 – vjeçar. Ata u ndaluan në orët e para të mëngjesit në afërsi të Konicës, ...

Itali/ Shqiptari kapet me 1.800 gr kanabis dhe 200 gr kokainë

SOT - 19.03.2017

Policia italiane ka vënë në pranga një shqiptar pasi është kapur me 2 kilogramë, prej të cilave 1.800 gramë kanabis dhe 200 kokainë të pastër, që sipas policisë ishte ndarë në doza për tu shitur.

Shqiptari me precedentë kapet me 49 kg kanabis në Prevezë

Ora news - 19.03.2017

Një sasi prej 49 kg kanabis është sekuestruar nga oficerët e policisë në Prevezë mëngjesin e sotëm (19 mars), ndërsa në pranga ka përfunduar një 44 vjeçar shqiptar, nën akuzën e trafikut të drogës ...

Hedh nga makina dy çantat me drogë dhe tenton t’i ikë policisë, kapet shqiptari në Greqi

BalkanWeb - 19.03.2017

GREQI – Një 44-vjeçar shqiptar është vënë në pranga ditën e sotme nga policia greke, pasi ka tentuar të transportojë 49 kg kanabis. Policia ka pikasur automjetin që po lëvizte pranë kufirit me ...

Shqiptari kapet me 2 kg drogë

Durres Lajm - 19.03.2017

Një shqiptar është vënë në pranga pasi është kapur me 2 kilogramë, prej të cilave 1.800 gramë kanabis dhe 200 kokainë të pastër, që sipas policisë ishte ndarë në doza për tu shitur.

Greqi/ 44-vjeçari shqiptar me precedentë kapet me 49 kg kanabis në Prevezë

SOT - 19.03.2017

Një sasi prej 49 kg kanabis është sekuestruar nga oficerët e policisë në Prevezë mëngjesin e sotëm (19 mars), ndërsa në pranga ka përfunduar një 44 vjeçar shqiptar, nën akuzën e trafikut të drogës ...

Hedh nga makina dy зantat me drogл dhe tenton t’i ikл policisл, kapet shqiptari nл Greqi

Botasot - 19.03.2017

Një 44-vjeçar shqiptar është vënë në pranga ditën e sotme nga policia greke, pasi ka tentuar të transportojë 49 kg kanabis. Policia ka pikasur automjetin që po lëvizte pranë kufirit me Shqipërinë, ...

Hedh nga makina dy çantat me drogë dhe tenton t’i ikë policisë, kapet shqiptari në Greqi

Mapo - 19.03.2017

Një 44-vjeçar shqiptar është vënë në pranga ditën e sotme nga policia greke, pasi ka tentuar të transportojë 49 kg kanabis. Policia ka pikasur automjetin që po lëvizte pranë kufirit me Shqipërinë, ...

Hodhi çantat me 49 kg kanabis nga makina, arrestohet shqiptari

LajmiFundit - 19.03.2017

Policia greke ka zbuluar dhe sekuestruar një tjetër sasi kanabis sativa, ndërsa ka vënë në pranga edhe një shtetas shqiptar. Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke sipas të cilave në pranga është vënë ...

Hodhi çantat me 49 kg kanabis nga makina për të "shpëtuar", në pranga 44 vjeçari shqiptar

Albeu.com - 19.03.2017

Policia greke ka zbuluar dhe sekuestruar një tjetër sasi kanabis sativa, ndërsa ka vënë në pranga edhe një shtetas shqiptar . Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke sipas të cilave në pranga është vënë ...