TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Reka: Do të ndal eksodin masiv të popullatës

Alsat - 15.04.2019

Kandidati për presidenti Blerim Reka, i mbështetur nga Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa mbrëmë nga Zhelina e Tetovës tha se ai si president do të ndal eksodin masiv të popullatës.

Organizata lobiste shqiptare Këshilli Shqiptaro Amerikan, në SHBA bën thirrje për të votuar kandidatin shqiptar: Blerim ...

Botasot - 15.04.2019

Organizata lobiste shqiptare Këshilli Shqiptaro Amerikan, në SHBA, me anë të një deklerate zyrtare shpërndar sot për shtypin shqiptar, deklaron se ajo do të mbështet fuqishëm kandidaturën shqiptare ...

Blerim Reka ka dy fjalë për Ali Ahmetin i cili po mbështet maqedonasin për president

Botasot - 15.04.2019

Kandidati i parë shqiptar për president të Maqedonisë Veriore, Blerim Reka i është përgjigjur deklaratës së kryetarit të BDI-s, Ali Ahmetit, kur ka thënë se: “sikur të mos e kishte propozuar BDI për ...

Ziadin Sela: E nisin fushatën me Gjergj Fishtën, dhe përfundojnë në përkrahje të Pendarovskit

Ina - 14.04.2019

Sot shtabi zgjedhor i Blerim Rekës, së bashku me kryetarin e Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela dhe kryetarin e Lëvizjes BESA Bilall Kasamin kanë qëndruar në Zhelinë, ku kanë ftuar qytetarët që në ...

Reka: Nuk kemi opsion tjetër, përveç BE dhe NATO

Almakos - 14.04.2019

Kandidati presidencial Blerim Reka, onte në tubimin në Zhelinë, Tetovë, porositi se më 21 prill do të ndodhë ndryshim i madh me të kaluarën politike. Ai tha se me konceptin e tij të ri do t’i ...

Blerim Reka në Zhelinë: RMV-ja nuk ka opsion tjetër pos BE-së dhe NATO-s (FOTO)

Portalb - 14.04.2019

“Nuk kemi opsion tjetër, përveç Bashkimit Evropian dhe NATO-s , kurse korrupsioni dhe papunësia duhet të ndalohen”, kështu është deklaruar kandidati i pavarur për president të Republikës së ...

Reka: Nuk kemi opsion tjetër, përveç BE dhe NATO

Botasot - 14.04.2019

Kandidati presidencial Blerim Reka, onte në tubimin në Zhelinë, Tetovë, porositi se më 21 prill do të ndodhë ndryshim i madh me të kaluarën politike. Ai tha se me konceptin e tij të ri do t’i ...

Kasami ju çon selam Alis, Menduhit, Afrimit dhe Veselit

Ina - 14.04.2019

Sonte është mbajtur tubim madhështor në Komunën e Zhelinës për kandidatin e pavarur për president, Blerim Reka, i përkrahur nga dy partitë opozitare Lëvizja BESA dhe ASH.

Reka nga Zhelina: Për Maqedoninë e Veriut në BE, si shtet bashkë me qytetarët e saj

Flaka - 14.04.2019

Kandidati për president, Prof. Blerim Reka, sonte vazhdoi fushatën e tij në Zhelinë, ku morrën pjesë mijëra qytetarë. Gjatë tubimit, Prof. Blerim Reka tha se paperspektiva, e zbrazi për një çerek ...

Presidencialet në Maqedoni, Reka: Republikë përballë shtetit privat

ABC News - 14.04.2019

Kandidatët për president në Maqedoninë e Veriut kanë vijuar fushatën elektorale. Shqiptari, Blerim Reka ka thënë se nëse zgjidhet do të luftojë për të fuqizuar konceptin e Republikës përballë një ...

Reka: Ja kur do ta njohë Serbia Kosovën

Ina - 14.04.2019

Hapja e kapitullit të 35 të Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, do të bëjë që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës brenda 2-3 viteve, ndryshe serbët nuk do të arrijnë cakun e tyre për ...

Reka: Do të ndal eksodin masiv të popullatës

Almakos - 15.04.2019

Alsat 2019-04-15T14:54:27+02:00 Kandidati për presidenti Blerim Reka, i mbështetur nga Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa mbrëmë nga Zhelina e Tetovës tha se ai si president do të ndal eksodin ...

Reka: Shteti nuk është pronë private, por i të gjithëve

Alsat - 14.04.2019

Kandidati për president i mbështetur nga Aleanca për shqiptarët dhe Lëvizja Besa Blerim Reka fushatën për president e vazhdoi në qytetin e Gostivarit.

Organizata lobiste Shqiptaro – Amerikane nga SHBA-të bën thirrje për votimin e Blerim Rekës

Ina - 15.04.2019

Organizata lobiste shqiptare Këshilli Shqiptaro Amerikan, në SHBA bën thirrje për të votuar kandidatin shqiptar : Blerim Reka President Organizata lobiste shqiptare Këshilli Shqiptaro Amerikan, në ...

Blerim Reka ka dy fjalë për Ali Ahmetin

Ina - 15.04.2019

Kandidati i parë shqiptar për president të Maqedonisë Veriore, Blerim Reka i është përgjigjur deklaratës së kryetarit të BDI-s, Ali Ahmetit, kur ka thënë se: “sikur të mos e kishte propozuar BDI për ...

Reka nga Gostivari: Shqiptarët jo të drejta me përqindje, por të drejta natyrore që i takojnë

Ina - 13.04.2019

Kandidati për president, Prof. Blerim Reka, sonte vazhdoi fushatën e tij në Gostivar, i shoqëruar edhe nga kreu i Alenacës Shqiptare, Ziadin Sela si dhe nga kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami.

Kasami nga Gostivari: Nëse duan maqedonasit Republikë Europiane, le ta votojnë Blerim Rekën

Ina - 13.04.2019

Kasami nga Gostivari: Nëse duan maqedonasit Republikë Europiane, le ta votojnë Blerim Rekën Sonte tubimi i radhës i partive opozitare BESA dhe ASH në përkrahje të kandidaturës të pavarur të profesor ...

VIDEO/ Shpend Ahmeti i zë vendin Albin Kurtit në tubimet e Blerim Rekës!

Almakos - 13.04.2019

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ishte ditë më parë në përkrahje të kandidatit, Blerim Reka për president në Kumanovë. Por, sot këtë vend të Kurtit e ka zënë kundërshtari i tij më i madh ...

Reka: Ka përfunduar koha e politikanëve të korruptuar

Almakos - 13.04.2019

Para qytetarëve, Reka tha se koncepti i tij është një Republikë ku do të sundojë ligji për të gjithë qytetarët. Shqiptarët tha Reka nuk janë të barabartë pa qenë pjesë e strukturave më të larta ...

Reka: Ka përfunduar koha e politikanëve të korruptuar

Alsat - 13.04.2019

Kandidati për president i mbështetur nga Aleanca për shqiptarët dhe Lëvizja Besa, Blerim Reka fushatën për president e vazhdoi në qytetin e Kërçovës. Para qytetarëve, Reka tha se koncepti i tij është ...

Reka: Erdhi koha që president i shtetit të jetë shqiptar

Medial - 13.04.2019

Gostivar, 13 prill 2019 (MEDIAL) – Gjatë komunizmit na kanë bindur dhe tani ende po na bindin se kjo nuk mund, por tani erdhi koha që president i shtetit të jetë shqiptar dhe këtë duhet ta mbështesni ...

Reka nga Gostivari: 18 vite Maqedonisë i mungon sundimi i ligjit

Flaka - 13.04.2019

Kandidati për president, Blerim Reka i përkrahur nga opozita shqiptare, ASH dhe Lëvizja BESA, ka prezentuar programin e tij sonte para banorëve të Gostivarit.

Thaçi nga Shkupi: Me pas emrin ”Reka” nuk paraqet vlerë kombëtare se Reka është lum (VIDEO)

Tetova Sot - 13.04.2019

Menduh Thaçi sonte në tubimin madheshtor te PDSH-së në sheshin Skenderbeu në Shkup ne fjalimin e tij ka pasur edhe disa fjalë për kandidatin Blerim Reka…per te cilin me ironi tha se: Me e pas ...

Ja sa para janë dhuruar për fushatën e Blerim Rekës

Antpress - 13.04.2019

Të ardhurat totale për fushatën zgjedhore të kandidatit presidencial, Blerim Reka, për periudhën prej 26 marsit deri më 10 prill, arrijnë në 1,104,500 denarë ose të paktën 18,000 euro, sipas raportit ...

VIDEO/Menduh Thaçi në ironi: Me e pas mbiemrin Reka (Blerim) nuk paraqet ndonjë vlerë kombëtare, se Reka është lum: ...

Antpress - 13.04.2019

Menduh Thaci në tubimin e mbrëmjes së sotshme ka thumbuar kandidatin Blerim Reka dhe opoziten shqiptare. Për më shumë ndiqeni ...

Ziadin Sela: E nisin fushatën me Gjergj Fishtën, dhe përfundojnë në përkrahje të Pendarovskit

Botasot - 14.04.2019

Sot shtabi zgjedhor i Blerim Rekës, së bashku me kryetarin e Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela dhe kryetarin e Lëvizjes BESA Bilall Kasamin kanë qëndruar në Zhelinë, ku kanë ftuar qytetarët që në ...

Reka: Nuk kemi opsion tjetër, përveç BE dhe NATO

Ina - 14.04.2019

Kandidati presidencial Blerim Reka, onte në tubimin në Zhelinë, Tetovë, porositi se më 21 prill do të ndodhë ndryshim i madh me të kaluarën politike. Ai tha se me konceptin e tij të ri do t’i ...

Kasami ju çon selam Alis, Menduhit, Afrimit dhe Veselit: Mos i mashtroni shqiptarët

Tetova Sot - 14.04.2019

Sonte është mbajtur tubim madhështor në Komunën e Zhelinës për kandidatin e pavarur për president, Blerim Reka, i përkrahur nga dy partitë opozitare Lëvizja BESA dhe ASH.

Reka nga Zhelina: Për Maqedoninë e Veriut në BE, si shtet bashkë me qytetarët e saj

Tetova Sot - 14.04.2019

Kandidati për president, Prof. Blerim Reka, sonte vazhdoi fushatën e tij në Zhelinë, ku morrën pjesë mijëra qytetarë. Gjatë tubimit, Prof. Blerim Reka tha se paperspektiva, e zbrazi për një çerek ...

Reka: Serbia do ta njohë Kosovën brenda 2-3 viteve

Telegrafi - 14.04.2019

Hapja e kapitullit të 35 të Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, do të bëjë që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës brenda 2-3 viteve, ndryshe serbët nuk do të arrijnë cakun e tyre për ...

Reka: Shteti nuk është pronë private, por i të gjithëve

Almakos - 14.04.2019

S A 2019-04-14T14:59:09+02:00 Kandidati për president i mbështetur nga Aleanca për shqiptarët dhe Lëvizja Besa Blerim Reka fushatën për president e vazhdoi në qytetin e Gostivarit.

Blerim Reka i përgjigjet Ali Ahmetit

Antpress - 15.04.2019

Kandidati i parë shqiptar për president të Maqedonisë Veriore, Blerim Reka i është përgjigjur deklaratës së kryetarit të BDI-s, Ali Ahmetit, kur ka thënë se: “sikur të mos e kishte propozuar BDI për ...

Reka sonte vazhdoi fushatën e tij në Gostivar

Portalb - 13.04.2019

Kandidati për president, Blerim Reka, sonte vazhdoi fushatën e tij në Gostivar. Gjatë tubimit, Reka ishte i shoqëruar edhe nga kreu i Alenacës së Shqiptarëve, Ziadin Sela si dhe nga lideri i Lëvizjes ...

Kasami nga Gostivari: Nëse duan maqedonasit Republikë Europiane, le ta votojnë Blerim Rekën

Tetova Sot - 13.04.2019

Kasami nga Gostivari: Nëse duan maqedonasit Republikë Europiane, le ta votojnë Blerim Rekën Sonte tubimi i radhës i partive opozitare BESA dhe ASH në përkrahje të kandidaturës të pavarur të profesor ...

Reka: Ka përfunduar koha e politikanëve të korruptuar

Lajmi.net - 13.04.2019

Kandidati për president i mbështetur nga Aleanca për shqiptarët dhe Lëvizja Besa, Blerim Reka fushatën për president e vazhdoi në qytetin e Kërçovës. Para qytetarëve, Reka tha se koncepti i tij është ...

Reka: Erdhi koha që president i shtetit të jetë shqiptar

Lajmi.net - 13.04.2019

Gjatë komunizmit na kanë bindur dhe tani ende po na bindin se kjo nuk mund, por tani erdhi koha që president i shtetit të jetë shqiptar dhe këtë duhet ta mbështesni në zgjedhjet e ardhshme, me këto ...

Ja çka thotë Thaçi për Blerim Rekën

Flaka - 13.04.2019

Menduh Thaçi sonte në tubimin madhështor të PDSH-së në sheshin Skenderbeu në Shkup ne fjalimin e tij ka pasur edhe disa fjalë për kandidatin Blerim Reka…për të cilin me ironi tha se: Me e pas ...

Ziadin Sela: Qytetarët po i kthejnë shpinën kandidatit Blerim Reka

BalkanWeb - 15.04.2019

Sot shtabi zgjedhor i Blerim Rekës, së bashku me kryetarin e Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela dhe kryetarin e Lëvizjes BESA Bilall Kasamin kanë qëndruar në Zhelinë, ku kanë ftuar qytetarët që në ...

Reka: Nuk kemi opsion tjetër, përveç BE dhe NATO

Medial - 14.04.2019

Tetovë, 14 prill 2019 (MEDIAL) – Kandidati presidencial Blerim Reka, onte në tubimin në Zhelinë, Tetovë, porositi se më 21 prill do të ndodhë ndryshim i madh me të kaluarën politike.

Kasami ju çon selam Alis, Menduhit, Afrimit dhe Veselit

Antpress - 15.04.2019

Sonte është mbajtur tubim madhështor në Komunën e Zhelinës për kandidatin e pavarur për president, Blerim Reka, i përkrahur nga dy partitë opozitare Lëvizja BESA dhe ASH.

Reka: Serbia do të njohë Republikën e Kosovës brenda 2-3 viteve

Botasot - 14.04.2019

Hapja e kapitullit të 35 të Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, do të bëjë që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës brenda 2-3 viteve, ndryshe serbët nuk do të arrijnë cakun e tyre për ...

Në vend që të mbështesni mua, mbështetni kandidat maqedonas

Gazeta Express - 15.04.2019

Kandidati i parë shqiptar për president të Maqedonisë Veriore, Blerim Reka i është përgjigjur deklaratës së kryetarit të BDI-s, Ali Ahmetit, kur ka thënë se: “sikur të mos e kishte propozuar BDI për ...

Reka thotë mungesa e perspektivës në Maqedoninë e Veriut ka zbrazur popullsinë

Koha.net - 13.04.2019

Kandidati për president në Maqedoninë e Veriut, Blerim Reka, ka vazhduar fushatën e tij në Gostivar. Në fjalën e tij drejtuar të pranishmëve, ai ka thënë se fushata e tij qëndron kundër shtetit ...

Reka: Ka përfunduar koha e politikanëve të korruptuar

Botasot - 13.04.2019

Kandidati për president i mbështetur nga Aleanca për shqiptarët dhe Lëvizja Besa, Blerim Reka fushatën për president e vazhdoi në qytetin e Kërçovës. Para qytetarëve, Reka tha se koncepti i tij është ...

Reka: Erdhi koha që president i shtetit të jetë shqiptar

Zeri - 13.04.2019

Gjatë komunizmit na kanë bindur dhe tani ende po na bindin se kjo nuk mund, por tani erdhi koha që president i shtetit të jetë shqiptar dhe këtë duhet ta mbështesni në zgjedhjet e ardhshme, me këto ...

Thaçi nga Shkupi: Me pas emrin ”Reka” nuk paraqet vlerë kombëtare se Reka është lum (Video)

Almakos - 14.04.2019

Menduh Thaçi sonte në tubimin madheshtor te PDSH-së në sheshin Skenderbeu në Shkup ne fjalimin e tij ka pasur edhe disa fjalë për kandidatin Blerim Reka…per te cilin me ironi tha se: Me e pas ...

Ziadin Sela: Qytetarët po i kthejnë shpinën kandidatit Blerim Reka

Antpress - 15.04.2019

Sot shtabi zgjedhor i Blerim Rekës, së bashku me kryetarin e Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela dhe kryetarin e Lëvizjes BESA Bilall Kasamin kanë qëndruar në Zhelinë, ku kanë ftuar qytetarët që në ...

Reka: Serbia do ta njohë Kosovën brenda 2-3 viteve

Almakos - 14.04.2019

Hapja e kapitullit të 35 të Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, do të bëjë që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës brenda 2-3 viteve, ndryshe serbët nuk do të arrijnë cakun e tyre për ...

Blerim Reka sonte vazhdoi fushatën e tij në Gostivar

Tetova Sot - 13.04.2019

Kandidati për president, Prof. Blerim Reka, sonte vazhdoi fushatën e tij në Gostivar, ku morrën pjesë mijëra qytetarë. Gjatë tubimit, Prof. Blerim Reka ishte i shoqëruar edhe nga kreu i Alenacës së ...

Reka: Ka përfunduar koha e politikanëve të korruptuar

Portalb - 13.04.2019

Kandidati për president i mbështetur nga Aleanca për shqiptarët dhe Lëvizja Besa, Blerim Reka fushatën për president e vazhdoi në qytetin e Kërçovës. Para qytetarëve, Reka tha se koncepti i tij është ...