TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Në Beograd shkatërrohen muralet me imazhin e ish-kryeministrit Zoran Gjingjiq

Lajmi.net - 13.03.2018

Muralet në qendër të Beogradit me figurën e ish-kryeministrit serb të vrarë Zoran Gjingjiq janë shkatërruar pësëri vetëm një ditë pas riparimit. Një afreskë e tij ishte shfaqur në murin e Fakulteti ...

Çfarë u shkruante Zoran Gjindjiq Bushit, Blairit dhe Putinit për Kosovën

Gazeta Express - 13.03.2018

Në 15-vjetorin e vrasjes së Zoran Gjingjiqit mediat serbe përkujtojnë qëndrimet e kryeministrit të atëhershëm, por edhe çfarë veprimesh ndërmerrnin edhe liderët tjerë serbë për “zgjidhjen e çështjes ...

Pesëmbëdhjetë vjet nga atentati i Gjingjiç

Idividi - 13.03.2018

Beograd, 12 mars 2018 (MIA) - Në këtë ditë bëhen 15 vite nga atentati i kryeministrit të Serbisë dhe lider i Partisë Demokratike Zoran Gjingjiq, i cili u vra para ndërtesës të Qeverisë të Serbisë në ...

15 vite pas vrasjes së kryeministrit Gjingjiç/Flet ish-zëvendësi i tij

ABC News - 12.03.2018

Kanë kaluar 15 vjet nga atentati ku u vra kryeministri demokrat i Serbisë, Zoran Gjingjic. Fronti demokratik që e rrëzoi dhe e çoi në Hagë Sllobodan Millosheviçin kishte arritur të ndryshonte për një ...

Pesëmbëdhjetë vjet nga vrasja e kryeministrit të Serbisë

Portalb - 12.03.2018

Në Beograd shënohet sot 15-vjetori i vrasjes së ish-kryeministrit të Serbisë, Zoran Gjingjiq. Ai ka qenë kryeministri i parë serb i zgjedhur pas rënies së regjimit të Sllobodan Millosheviqit në vitin ...

15 vite pas vrasjes së kryeministrit Gjingjiç/Flet ish-zëvendësi i tij

Zhurnal - 12.03.2018

15 vite pas vrasjes së kryeministrit Gjingjiç/Flet ish-zëvendësi i tij Kanë kaluar 15 vjet nga atentati ku u vra kryeministri demokrat i Serbisë, Zoran Gjingjic.

15 vite nga vrasja e kryeministrit të Serbisë, si e ekzekutuan me snajper

BalkanWeb - 12.03.2018

SERBI -Në Beograd shënohet sot 15-vjetori i vrasjes së ish-kryeministrit të Serbisë, Zoran Gjingjic. Ai ka qenë kryeministri i parë serb i zgjedhur pas rënies së regjimit të Sllobodan Millosheviqit ...