TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Në Ferizaj nis protesta në mbështetje të së miturës nga Drenasi

Zeri - 11.02.2019

Në Ferizaj ka nisur marshi protestues i organizuar nga shoqëria civile lidhur me rastin e fundit në Drenas Protestuesit fillimisht do të qëndrojnë para ish-objektit të Gjykatës Komunale, për të ...

Në Ferizaj nis protesta në mbështetje të së miturës nga Drenasi

Gazeta Express - 11.02.2019

Në Ferizaj ka nisur marshi protestues i organizuar nga shoqëria civile lidhur me rastin e fundit në ...

LDK-ja në Ferizaj akuzon Komunën për kontrata pa mbulueshmëri financiare

Koha.net - 11.02.2019

Subjekti opozitar, Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Ferizaj, ka akuzuar Ekzekutivin e Komunës për një varg projektesh kapitale, me arsyetimin se janë zhvilluar disa procedura pa mbulueshmëri ...

Protesta në Ferizaj për rastin në Drenas (Drejtpërdrejt)

Botasot - 11.02.2019

Ka nisur marshi protestues i organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile lidhur me rastin e fundit në Drenas. Nisja në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës Komunale, për të ...

Fituesja në fuqi dhe kampionia ndalen në çerekfinale

Koha.net - 11.02.2019

Vetëm Feronikeli prej skuadrave pretendente për titull të kampionit të Kosovës në futboll ka mbetur në garë për të fituar Kupën e Kosovës. Kupa ofron rrugë më të lehtë për dalje në kupa evropiane, ...

Marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës në Drenas

Gazeta Express - 11.02.2019

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në ...

Ndodhi qesharake: Për PDK-në edhe kjo përbën lajm të rëndësishëm

Botasot - 10.02.2019

Një ndodhi qesharake ka ndodhur sot nga Partia Demokratike e Kosovës, dega në Ferizaj. Ata kanë arritur që ta bindin një familje për t’u anëtarësuar në partinë e tyre.

Edhe në Ferizaj nesër protestohet për rastin e 16-vjeçares nga Drenasi

Zeri - 10.02.2019

Në Ferizaj nesër do të protestohet, kjo si revoltë për rastin e fundit të 16 vjeçares nga Drenasi. Këtë lajm e bëri të ditur deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, ku tha se edhe ai do të ...

Marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës në Drenas

Botasot - 10.02.2019

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i ...

Vdekje e dyshimtë në Ferizaj

Lajmi.net - 09.02.2019

Policia ka raportuar për një vdekje të dyshimtë edhe në qytetin e Ferizajit. Raportohet se viktima (punëtor i një kompanie), mashkull është dërguar pa shenja jete në emergjencën e Ferizajit.

Ramadani i lumtur me kualifikimin në gjysmëfinale: Futbollistët dhanë maksimumin dhe kjo më kënaq

Telegrafi - 09.02.2019

Feronikeli ka arritur një fitore të vlefshme në çerekfinalen e Kupës së Kosovës 0-1 në udhëtim te Ferizaj. Skuadra nga Drenasi kësisoj është gjysmëfinalisti i parë në Digitalb Kupën e Kosovës.

Ferizaj - Feronikeli, Bylbyl Sokoli e vlerëson kështu ndeshjen e Kupës

Zeri - 09.02.2019

Pas më shumë se dy muaj pushim ndërmjet dy stinorëve topi i futbollit të shtunën (sot) do të fillojë rrokullisjen e tij për të shënuar kështu fillimin e stinorit pranveror të futbollit në Kosovë, por ...

Sokoli i pakënaqur me formën e lojtarëve të tij: Jemi larg formës së duhur, do ta kemi të vështirë mbetjen në Superligë

Telegrafi - 09.02.2019

Ferizaj nuk ka arritur t’i bëjë ballë Feronikelit në çerekfinale e Kupës së Kosovës. ‘Ujqit’ janë mposhtur në shtëpinë e tyre me rezultat minimal 0-1.

Zekrija Ramadani tregon se si mund të mposhtet Ferizaj

Zeri - 09.02.2019

Pas më shumë se dy muaj pushim ndërmjet dy stinorëve topi i futbollit të shtunën (sot) do të fillojë rrokullisjen e tij për të shënuar kështu fillimin e stinorit pranveror të futbollit në Kosovë, por ...

Feronikeli triumfon në udhëtim te Ferizaj, siguron gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës

Telegrafi - 09.02.2019

Feronikeli ka arritur të kalojë në gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës. Skuadra nga Drenasi ka arritur të triumfojë në çerekfinalen e parë të luajtur në Ferizaj përballë skuadrës bardh e kaltër të ...

Ndaj Ferizajt vendos Kastriot Rexha, Feronikeli në gjysmëfinale

SuperSport - 09.02.2019

Feronikeli është gjysmëfinalisti i parë i Digitalb Kupës së Kovës. Skuadra nga Drenasi ka arritur të triumfojë 0-1 në çerekfinale përballë Ferizajt në transfertë.

Ferizaj - Feronikeli, kjo skuadër kalon në gjysmëfinale të Kupës

Zeri - 09.02.2019

Pas më shumë se dy muaj pushim ndërmjet dy stinorëve topi i futbollit të shtunën (sot) u rrokullis për të shënuar kështu fillimin e stinorit pranveror të futbollit në Kosovë, por jo me ndeshjet ...

Feronikeli në gjysmëfinale, Ferizaj pasojat e vonesave...

Botasot - 09.02.2019

Feronikeli nga Drenasi është kualifikuar në gjysmëfinalen e Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Në stadiumin në Ferizaj, që gjendet prapa palestrës “Bill Klinton”, Feronikeli ngadhënjeu me rezultat ...

Vdes një person në vendin e punës

Botasot - 09.02.2019

Në raporti e policisë është raportuar se një person ka vdekur në vendin e punës. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 10:35 në fshatin Gërlicë të Ferizajt, përcjell Bota Sot.

Ferizaj - Feronikeli, mbyllet pjesa e parë

Zeri - 09.02.2019

Pas më shumë se dy muaj pushim ndërmjet dy stinorëve topi i futbollit të shtunën (sot) do të fillojë rrokullisjen e tij për të shënuar kështu fillimin e stinorit pranveror të futbollit në Kosovë, por ...

Live: Ferizaj - Feronikeli, formacionet zyrtare

Zeri - 09.02.2019

Pas më shumë se dy muaj pushim ndërmjet dy stinorëve topi i futbollit të shtunën (sot) do të fillojë rrokullisjen e tij për të shënuar kështu fillimin e stinorit pranveror të futbollit në Kosovë, por ...

Vdekje e dyshimtë në Ferizajt

Botasot - 09.02.2019

Një person pa shenja jete është dërguar dje në Qendrën Emergjente në Ferizaj. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gërlicë, të Ferizajt, rreth orë 10:35 të mëngjesit.

Feronikeli mposht Ferizajn, kalon në gjysmëfinale të kupës

Koha.net - 09.02.2019

Feronikelit i ka mjaftuar një gol i Kastriot Rexhës që të siguronte gjysmëfinalen e kupës së Kosovës. Ekipi nga Drenasi kaloi në epërsi në minutën e 21 që ishte edhe goli vendimtar ndaj Ferizajt që ...

Marsh protestues në Ferizaj kundër abuzimit të së miturës në Drenas

Almakos - 10.02.2019

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e abuzimit të së miturës në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ...

Vdekje e dyshimtë në Ferizaj

Telegrafi - 09.02.2019

Një person pa shenja jete është dërguar dje në Qendrën Emergjente në Ferizaj. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gërlicë, të Ferizajt, rreth orë 10:35 të mëngjesit.

Marsh protestues në Ferizaj kundër abuzimit të së miturës në Drenas

Telegrafi - 10.02.2019

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e abuzimit të së miturës në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ...

Ndërron jetë në mënyrë të dyshimtë punëtori i një kompanie në Ferizaj

Zeri - 09.02.2019

Një person pa shenja jete është dërguar dje në Qendrën Emergjente në Ferizaj. Ngjarja ka ndodhur rreth orë 10:35 të mëngjesit, në fshatin Gërlicë, të Ferizajt.

Sot marsh protestues në Ferizaj kundër abuzimit të së miturës nga Drenasi

Lajmi.net - 10.02.2019

Vazhdojnë protestat kundër veprimeve të mësimdhënësit, policit e mjekut. Gratë dhe aktivistet e tjera të shoqërisë civile, kanë organizuar marsh protestues.

Ferizaj, marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës në Drenas

Koha.net - 11.02.2019

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i ...

Mbahet marshi në Ferizaj për rastin e abuzimit të së miturës në Drenas

Telegrafi - 11.02.2019

Është mbajtur marshi protestues në Ferizaj, i organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile lidhur me rastin e fundit në Drenas. Nisja u bë ora 11:30 u bë nga ish-objekti i Gjykatës ...