TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sinjali misterioz nga hapësira çudit shkencëtarët

Durres Lajm - 11.09.2019

Astronomët kinezë mbetën pa fjalë kur teleskopi me diametër 500 metra, një nga më të mëdhenjtë në botë, kapi një sinjal misterioz që vinte nga hapësira.

Sinjali misterioz nga hapësira çudit shkencëtarët

Lajmi.net - 10.09.2019

Kjo dukuri e rrallë nuk mund të shpjegohet, ndaj shkencëtarët nuk duan të nxitojnë në përfundime të pa studiuara, transmeton tch. Sinjalet që erdhën nga hapësira ishin të shpejta dhe me intervale të ...

Sinjali misterioz nga hapësira çudit shkencëtarët

Top Channel - 10.09.2019

Astronomët kinezë mbetën pa fjalë kur teleskopi me diametër 500 metra, një nga më të mëdhenjtë në botë, kpi një sinjal misterioz që vinte nga hapësira.

Mbi 100 radio sinjale “misterioze” në hapësirë, tre miliardë vjet dritë larg nga Toka

Koha.net - 10.09.2019

Teleskopi më i madh kinez ka zbuluar më shumë se 100 pulsione radio misterioze që vijnë nga një burim rreth tre miliardë vjet dritë larg nga Toka. Sinjalet e çuditshme janë të ashtuquajturat ...

Sinjali misterioz nga hapësira çudit shkencëtarët

Botasot - 10.09.2019

Astronomët kinezë mbetën pa fjalë kur teleskopi me diametër 500 metra, një nga më të mëdhenjtë në botë, kpi një sinjal misterioz që vinte nga hapësira.