TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Denoncimi për nivelin e nitrateve te pjepri, AKU sqaron situatën: Nuk ka vend për alarm!

SOT - 11.07.2019

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar pas publikimit në rrjetet sociale të një sërë videosh që tregojnë testimin e produkteve shqiptare me aparat për të matur vlerën e nitratit.

Skandali/ Pjepri në tregjet e Tiranës, me substanca kancerogjene

Mapo - 11.07.2019

Pas shqetësimeve të përvitshme se perimet si domatja dhe kastraveci kanë përmbajtje të lartë pesticidesh, duket se problem këtë vit është pjepri. Nëse e keni në tryezën tuaj dhe e konsumoni, rrezikon ...

Pjepri me substanca kancerogjene? AKU: Nuk ka vend për alarm

BalkanWeb - 12.07.2019

Kanë qenë të përvitshme shqetësimet se perime si domatja e kastraveci kanë përmbajtje të lartë pesticidesh, por këtë vit duket se problem është pjepri.

KUJDES: Pjepri në tregjet e Tiranës, me substanca kancerogjene

LajmiFundit - 11.07.2019

Pas shqetësimeve të përvitshme se perimet si domatja dhe kastraveci kanë përmbajtje të lartë pesticidesh, duket se problem këtë vit është pjepri. Nëse e keni në tryezën tuaj dhe e konsumoni, rrezikon ...

AKU: Pas “skandalit të pjeprit” fshihen interesa tregtare

Mapo - 12.07.2019

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar një ditë pas lajmit të publikuar nga një televizion kombëtar se pjepri përmban nivele të larta të nitratit. Sipas AKU nuk ka vend për panik tek konsumatorët ...

Lajm i rëndësishëm për turistët nga Kosova që shkojnë në pushime në Shqipëri, kjo perime po sjellë kancer atje

Botasot - 11.07.2019

Pas shqetësimeve të përvitshme se perimet si domatja dhe kastraveci kanë përmbajtje të lartë pesticidesh, duket se problem këtë vit është pjepri. Nëse e keni në tryezën tuaj dhe e konsumoni, rrezikon ...