TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Novi Sadi dhe Ohri rikthejnë Versajën, ndërsa Edi Rama pro Jugosllavisë së Re!

Botasot - 08.11.2019

Vuçiq foli në telefon para tri ditësh me Edi Ramën dhe Zoran Zaevin. Temë i bisedës ishte samiti i radhës për krijimin e asaj që quhet “Minishengeni Ballkanik”! Pse mini e jo ballkanik? Sepse vendet, ...

Deklarata e Vuçiç: E duam edhe Kosovën në Mini Shengenin Ballkanik

Albeu.com - 08.11.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha në Gjenevë se për Serbinë është shumë e rëndësishme heqja e pengesave për lëvizjen e mallrave, kapitalit, shërbimeve dhe njerëzve në rajon.

Vuçiq e thotë për herë të parë: E duam edhe Kosovën në “Mini Shengenin” Ballkanik

Zeri - 08.11.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë në Gjenevë se për Serbinë është shumë e rëndësishme heqja e pengasave për lëvizjen e mallrave, kapitalit, shërbimeve dhe njerëzve në rajon.

Zaev: Me mini Shengenin ballkanik, synojmë t’ua lehtësojmë jetën qytetarëve

Flaka - 07.11.2019

Liderët e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor në Ohër pritet të vazhdojnë bisedimet për vendosjen e të ashtuquajturit “Shengeni i vogël”. Në takim janë ftuar për pjesëmarrje 6 vendet e Ballkanit ...

Ballkani perëndimor dhe perspektiva integruese

Tetova Sot - 05.11.2019

Xhelal Zejneli Për gjashtë vendet e Ballkanit perëndimor – Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë, Malin e Zi, Serbinë dhe Bosnjë e Hercegovinën – Brukseli sugjeron krijimin e një mini Shengeni.

Vuçiç: Kosovën dhe Malin e Zi i duam pjesë të mini-Schengenit

Mapo - 08.11.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha në Gjenevë se për Serbinë është shumë e rëndësishme heqja e pengesave për lëvizjen e mallrave, kapitalit, shërbimeve dhe njerëzve në rajon.

Deklarata e Vuçiqit: E duam edhe Kosovën në Mini Shengenin Ballkanik

Portalb - 08.11.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka ftuar Kosovën, Malin e Zi dhe Bosnje-Hercegovinën në Mini Shengenin Ballkanik, njofton Ora News. Deklarata e Vuçiq u bë gjatë ditës së sotme (8 nëntor) ...

Deklarata e Vuçiqit: E duam edhe Kosovën në Mini Shengenin Ballkanik

Flaka - 08.11.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka ftuar Kosovën, Malin e Zi dhe Bosnje-Hercegovinën në Mini Shengenin Ballkanik, njofton Ora News. Deklarata e Vuçiq u bë gjatë ditës së sotme (8 nëntor) ...