TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kosova nuk ishte në fjalorin e Erdogan

ABC News - 11.10.2017

Në përmbylljen e vizitës në Serbi, Presidenti I Turqisë, Rexhep Tajip Erdoan I konsideroi vende mike shumë shtete të Ballkanit Perëndimor po u kujdes të mos përmendë dhe Kosovën.

Daçiq këndon këngën e Osman Agës para Erdoganit (Video)

Lajmi.net - 11.10.2017

. Tema qendrore e vizitës, që vjen pas 7 viteve, kohë kur në Serbi pat ndaluar si kryeministër, ishte ekonomia, por u prek ndër të tjera edhe çështja e paqes në Ballkan.

Erdogan: Vazhdojmë bashkëpunimin pavarësisht pakënaqësive

ABC News - 10.10.2017

Presidenti I Turqisë, Erdoan tha gjatë ditës së parë të vizitës në Beograd se do të vazhdojë thellimi I bashkëpunimit me Serbinë pavarësisht pakënaqësive.