TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Protesta me 16 Mars, Basha thirrje qytetarëve: Të gjithë në këmbë!/VIDEO

Medial - 14.03.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha kur na ndajnë vetëm dy ditë nga protesta e 16 marsit në orën 11 para kryeministrisë, ka bërë thirrje qytetarëve, që t’i bashkohen “vrullit” opozitar.

‘Ngrihemi në këmbë’, Basha ndez motorët. Ftesë ndryshe qytetarëve

BalkanWeb - 14.03.2019

Kur na ndajnë edhe dy ditë nga protesta e opozitës së bashkuar në Tiranë, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zgjedhur përmes një videoje të ftojë qytetarët, që t’i bashkohen “vrullit” ...

Frikën e “vramë” qysh në ’90-tën, zoti Basha

Gazeta Tema - 14.03.2019

Nga Artur Ajazi Duke nisur fjalimin e tij paraelektoral për zgjedhjet lokale, gjatë vizitës në Peshkopi, kryetari PD Lulzim Basha e vuri theksin fort tek “frika që dibranët e vranë të parët kur ...

Mesazhi i fortë i Lulzim Bashës për protestën e 16 marsit

LajmiFundit - 14.03.2019

Pak orë larg protestës së 16 marsit, lideri i opozitës Lulzim Basha ka lëshuar një thirrje përmes rrjeteve sociale. “Këtë të shtunë me 16 Mars ora 11:00 të gjithë në këmbë! Për të drejtat tona, për ...

Basha në Durrës: Shqipëria të jetë Evropa e shqiptarëve

Botasot - 14.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sonte ka takuar në Durrës studentët dhe pedagogët, ku u ka bërë thirrje që të marrin pjesë në protestën e 16 marsit.

Basha bashkëbisedim me intelektualë

ABC News - 14.03.2019

Lulzim Basha ka përsëritur se kriza politike në vend mund të zgjidhet përmes një qeverie tranzitore që do organizojë zgjedhje të lira e të ndershme. Në një bashkëbisedim të organizuar me aleancën në ...

Qeveria pa Ramën dhe zgjedhje të reja! Basha jep formulën e zgjidhjes

Albeu.com - 14.03.2019

Qeveri tranzitore pa Edi Ramën kryeministër dhe zgjedhje të reja. Kjo është formula e zgjidhjes së krizës politike sipas Bashës, i cili mbajti fjalën e tij gjatë aktivititetit “Arti në mbrojtje të ...

Basha me Aleancën për Teatrin: Zgjedhjet të parakohshme

LajmiFundit - 14.03.2019

Kreu i Partisë Demokratike Luzim Basha po zhvillon një takim me perfaqësues të artit Ai bëri thirrje për zgjedhje te parakohëshme për daljen e vendit nga kriza.

Basha: Zgjedhjet të parakohshme për daljen e vendit nga kriza

Botasot - 14.03.2019

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, po zhvillon një takim me Aleancën për Mbrojten e Teatrit. Ai bëri thirrje për zgjedhje te parakohëshme për daljen e vendit nga kriza.

Basha: Zgjedhje të parakohshme për daljen nga kriza politike

BalkanWeb - 14.03.2019

TIRANE Gjatë fjalës së tij në aktivitetin “Arti në mbrojtje të demokracisë”, kreu i PD, Lulzim Basha tha se aleanca për mbrojtjen e Teatrit është një kauzë e drejtë dhe një shembull frymëzës.

Basha zbardh dosjen ‘184’: Deputetë e ish-ministra të PS, të përgjuar në blerje votash

Botasot - 14.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është i bindur se zbardhja e dosjes “184”, e denoncuar prej kohësh nga opozita, do të shënonte fundin politik të Edi Ramës.

Basha, në Dibër për protestën: Më 16 mars, ejani në Tiranë

Top Channel - 13.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me dibranët këtë të mërkurë, teksa i ftoi që të shtunën të vijnë në Tiranë për të protestuar, me qëllim largimin e qeverisjes së majtë.

Basha nis numërimin mbrapsht dhe paralajmëron Ramën: It’s the final countdown!

LajmiFundit - 13.03.2019

Vetëm pak ditë nga protesta e paralajmëruar e opozitës së bashkuar, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nisur numërimin mbrapsh. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha zgjedh foton e ...

Basha fton dibranët në protestën e opozitës më 16 mars në Tiranë

Almakos - 13.03.2019

Me qindra dibranë, të cilët kryetari i opozitës, Lulzim Basha, i takoi në Dibër shprehën revoltën e tyre për mashtrimin dhe braktisjen nga qeveria, si dhe entuziazmin për t’iu bashkuar protestës së ...

Protesta e 16 marsit, Basha nis numërimin mbrapsht

BalkanWeb - 13.03.2019

Ndërkohë që na ndajnë vetëm pak ditë nga protesta e opozitës së bashkuar, kreu i PD-së Lulzim Basha ka nisur numërimin mbrapsh. Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, Basha zgjedh foton e ...

Basha në Dibër: Më 16 Mars të protestojmë sëbashku

ABC News - 13.03.2019

Ndërsa parlamenti ishte mbledhur në seancë plenare, Lulzim Basha ndodhej në Dibër, në turin e komunikimit me qytetarë, duke dëgjuar problematikat e qarkut e duke paraqitur zgjidhjet e PD.

Çfarë po ndodh? Basha fillon numërimin mbrapsht dhe bën paralajmërimin e fortë

SOT - 13.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka filluar numërimin mbrapsht për ‘rrëzimin’ e kryeministrit Edi Rama. Protesta kombëtare e opozitës sikurse është paralajmëruar do të mbahet në datën 16 ...

‘Ngrihemi në këmbë’, Basha ndez motorët për protestën e 16 marsit (VIDEO)

Durres Lajm - 14.03.2019

Kur na ndajnë edhe dy ditë nga protesta e opozitës së bashkuar në Tiranë, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zgjedhur përmes një videoje të ftojë qytetarët, që t’i bashkohen “vrullit” ...

Frikën e “vramë” qysh në ’90-tën, zoti Basha

Java News - 14.03.2019

Nga Artur Ajazi/ Duke nisur fjalimin e tij paraelektoral për zgjedhjet lokale, gjatë vizitës në Peshkopi, kryetari PD Lulzim Basha e vuri theksin fort tek “frika që dibranët e vranë të parët kur ...

Basha në Dibër: Rama drejt fundit politik!

RTSH - 13.03.2019

Me qytetarët e Dibrës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehu sigurinë se fundi politik i kryeministrit Rama do të vijë nga dosja “184”, për krimin elektoral të kryer në Dibër.

Basha në Durrës: Shqipëria të jetë Evropa e shqiptarëve

Medial - 14.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sonte ka takuar në Durrës studentët dhe pedagogët, ku u ka bërë thirrje që të marrin pjesë në protestën e 16 marsit.

Basha nga Dibra: Gegë e toskë, më 16 mars në takimin me historinë!

LajmiFundit - 13.03.2019

Kryetari i opozitës Lulzim Basha i ka bërë një thirrje të fortë popullit të Dibrës në përmbyllje të takimeve të tij sot në Peshkopi. “Zgjidhjen tani në dorë e ka populli dhe ju ftoj që në 16 mars të ...

“Më thanë bëhu me ne mos paguash”, Basha debaton ashpër me qytetarin dhe zbulon skenarin e frikshëm të 16 Marsit

SOT - 13.03.2019

Kreu i PD, Lulzim Basha ndodhet sot në Peshkopi. Basha është duke zhvilluar takime me qytetarët, ndërsa i fton ata të marrin pjesë në protestën e opozitës më 16 mars.

Tregtari i hedh mollët para këmbëve, Basha kërcënon hapur: Merri me vete t’ia hedhim në surrat (REPLIKAT)

SOT - 13.03.2019

Një qytetar dibran, i revoltuar, i ka rrëfyer kreut të PD Lulzim Basha se nuk ka arritur të shesë mollët. Ndonëse 6 kile kushtojnë vetëm 1 mijë lekë të vjetra, tregtari nuk ia ka dalë t’i shesë.

Dosja 184/ Basha nxjerr emrat: Rama e dy ish-ministra blenë vota

BalkanWeb - 13.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndalur sot në Dibër për të ftuar qytetarët e këtij qarku, për një pjesëmarrje masive në protestën e 16 marsit.

Basha 'harron' protestën në ditën e kuvendit, zyra e shtypit njofton vendimin e kryetarit të PD-së

SOT - 13.03.2019

Kuvendi i Shqipërisë është duke mbajtur seancë plenare, ndërkohë lideri demokrat Lulzim Basha ndodhet në Peshkopi. Zyra e shtypit pranë PD-së, ka njoftuar se kryedemokrati Basha në orën 10:00 do të ...

“Mirë se erdhe Kryeministër” Basha doli LIVE në orët e vona të natës?!

Ina - 13.03.2019

Në një transmetim të papritur LIVE në rrjetin social, lideri i opozitës Lulzim Basha është shfaqur këtë mbrëmje të vonë në Dibër, ku është takuar me një grup qytetarësh të cilët e mirëpresin duke i ...

Protesta, Basha: Rama e ktheu Dibrën si kotec të Ymer Lalës!

BalkanWeb - 13.03.2019

Opozita e bashkuar po përgatitet për protestën e 16 marsit, ndërsa kreu i PD-së, Lulzim Basha nga Dibra tha se kryeministri Rama e sheh Dibrën si kotec të Ymer Lalës dhe qytetarët si “pula të tyre”.

“Jam nip Dibre”, Basha ndez motorët për protestën e 16 marsit

BalkanWeb - 13.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha nga Dibra se qeveria e Ramës duhet të largohet një orë e më parë, pasi sipas tij, gjendja e shqiptarëve sa vjen e rëndohet.

Lulzim Basha në Dibër, fton qytetarët në protestë më 16 mars

Botasot - 13.03.2019

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ndodhet në Dibër sot dhe ka nisur takimet me qytetarët. Ai do t'i ftojë dibranët në protestën kombëtare të 16 marsit, që do të mbahet përpara Kryeministrisë të ...

Lulzim Basha në Dibër: T’i kthejmë Shqipërinë shqiptarëve

BalkanWeb - 13.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon turin e takimeve me qytetarët në qytete të ndryshme të vendit, ndërsa sot ka qenë prezent në Dibër.

Mblidhet Kuvendi, Basha ikën për takime në Peshkopi

Java News - 13.03.2019

Sa herë të ketë seancë plenare, do të jemi para Parlamentit për të protestuar. Kështu pti deklaruar opozita e bashkuar jo parlamentare, por këtë të mërkurë që Kuvendi i Shqipërisë mban seancë ...

Basha: Zgjedhje të parakohshme për daljen nga kriza politike

Alsat - 14.03.2019

Kreu i PD, Lulzim Basha duke komentuar krizën politike në Shqipoëri, tha se kërkohet një zgjidhje akute përmes qeverisë tranzitore pa Ramën kryeministër si dhe zgjedhje të parakohshme.

Basha me Aleancën për Teatrin: Zgjedhjet të parakohshme për daljen e vendit nga kriza

Java News - 14.03.2019

Kreu i PD-se, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me Aleancën për mbrojtjen e Teatrit duke thënë se kjo është një kauze e drejte dhe shembull një frymëzues.

Lulzim Basha nis numërimin mbrapsh: Ja sa kohë na ndan nga momenti kur do të rrëzoj Edi Ramën

Gazeta Tema - 13.03.2019

Lulzim Basha duket shumë entuziast për protestën e thirrur nga opozita më 16 Mars. Ai vazhdon të konfirmojë se përmes kësaj revolte do të rrëzojë kryeministrin Edi Rama.

"Ka filluar numërimi mbrapsh", Basha nxjerr foton

SOT - 13.03.2019

Ndërkohë që na ndajnë vetëm pak ditë nga protesta e opozitës së bashkuar, kreu i PD-së Lulzim Basha ka nisur numërimin mbrapsh. Basha ka zgjedhur foton e flamurit kombëtar në sfond, për të pasqyruar ...

Protesta e opozitës, Basha fton me video qytetarët (VIDEO)

Albeu.com - 14.03.2019

Vetëm dy ditë na ndajnë nga protesta e madhe e opozitës së bashkuar. Dhe për këtë ditë, Basha ka zgjedhur që ti ftojë qytetarët ndryshe nga herët e tjera me një video .

Basha në Durrës: Shqipëria të jetë Evropa e shqiptarëve

Tetova Sot - 14.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sonte ka takuar në Durrës studentët dhe pedagogët, ku u ka bërë thirrje që të marrin pjesë në protestën e 16 marsit.

Basha nis numërimin mbrapsht: Në 16 mars populli do rrëzojë qeverinë e krimit, dosja “184” është fundi politik i Edi ...

SOT - 14.03.2019

Kanë ngelur edhe pak ditë nga protesta e opozitës, ndërsa kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nisur numërimin mbrapsht. Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, Basha zgjodhi një ...

Dosja 184/ Basha nxjerr për herë të parë emrat dhe hedh akuzat e rënda: Rama e dy ish-ministra kanë...

SOT - 13.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndalur sot në Dibër për të ftuar qytetarët e këtij qarku, për një pjesëmarrje masive në protestën e 16 marsit.

Basha: Dibra është kthyer në kotec të Ymer Lalës!

Java News - 13.03.2019

Opozita e bashkuar po përgatitet për protestën e 16 marsit, ndërsa kreu i PD-së, Lulzim Basha nga Dibra tha se kryeministri Rama e sheh Dibrën si kotec të Ymer Lalës dhe qytetarët si “pula të tyre”.

“Jam nip dibre”/ Basha-qytetarëve: Më 16 mars të rrëzojmë bandën

Mapo - 13.03.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka ftuar qytetarët e Dibrës t’i bashkohen protestës së opozitës në 16 mars para Kryeministrisë. Duke ecur në këmbë në rrugët e qytetit të Peshkopisë, Basha takoi qytetarë ...

Basha në Dibër: Padrejtësitë e krijuara zgjidhen duke larguar sa më parë këtë sistem

Java News - 13.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon turin e takimeve me qytetarët në qytete të ndryshme të vendit, ndërsa sot ka qenë prezent në Dibër.

Mesazhi i Bashës: Zgjedhjet e parakohshme nxjerrin vendin nga kriza

Mapo - 14.03.2019

Dy ditë para protestës, kryedemokrati Lulzim Basha deklaron se zgjedhjet e parakohshme nxjerrin vendin nga kriza. Deklarata e Bashës u bë gjatë aktivitetit “Arti në mbrojtje të demokracisë”.

Basha mendon për largimin e Ramës, nis numërimin mbrapsht

Java News - 13.03.2019

Lulzim Basha duket shumë entuziast për protestën e thirrur nga opozita më 16 Mars. Ai vazhdon të konfirmojë se përmes kësaj revolte do të rrëzojë kryeministrin Edi Rama.

Basha ankohet, ftesë qytetarëve: Rama më ka tradhëtuar, të ngrihemi në këmbë

Gazeta Tema - 14.03.2019

Kur na ndajnë edhe dy ditë nga protesta e opozitës së bashkuar në Tiranë, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zgjedhur përmes një videoje të ftojë qytetarët, që t’i bashkohen “vrullit” ...

"Jam nip Dibre", Basha: Me 16 mars t'i këpusim kokën krimit

Durres Lajm - 13.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë një takimi me tregtarët e Dibrës, të cilët u ankuan për mungesën e tregut për produktet e tyre, tha se qeveria e Ramës duhet të largohet një orë e ...

Basha në Dibër: Padrejtësitë e krijuara zgjidhen duke larguar sa më parë këtë sistem

Botasot - 13.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon turin e takimeve me qytetarët në qytete të ndryshme të vendit, ndërsa sot ka qenë prezent në Dibër.

Basha dibranëve: Nuk jeni pula të Edi Ramës dhe Ymer Lalës, derdhuni në Tiranë

Albeu.com - 13.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon turin e takimeve me qytetarët në qytete të ndryshme të vendit, ndërsa sot ka qenë prezent në Dibër.

Basha në Dibër: Padrejtësitë e krijuara zgjidhen duke larguar sa më parë këtë sistem

Medial - 13.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon turin e takimeve me qytetarët në qytete të ndryshme të vendit, ndërsa sot ka qenë prezent në Dibër.