TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Këto janë arsyet përse duhet të hani brokoli çdo ditë

Botasot - 15.05.2019

Ekspertët e ushqyerjes së shëndetshme nënvizojnë gjithmonë rëndësinë e konsumit të rregullt të perimeve. Ato e furnizojnë organizmin me ushqyes të nevojshëm dhe të domosdoshëm për rritjen dhe ...

4 gjërat që duhet t’i bëni çdo mëngjes që të jeni të shëndetshëm

Kosova Live - 15.05.2019

Përveç rregullës universale që “të hani mëngjes” ja cilat janë katër gjërat e tjera që mund t’i bëni për të qenë më të shëndetshëm. Bëni shtrirje dhe zgjatje Gjeni pak kohë të relaksoheni, të ...

Arsyet pse ndiheni vazhdimisht të lodhur

Koha.net - 14.05.2019

Simptomat e mungesës së vitaminës D përfshijnë ndjenjën e përgjumjes, dhimbje dhe lodhjes ekstreme. Vitamina D është e rëndësishme për shëndetin e përgjithshëm të trupit, pasi ndihmon muskujt, ...

Mungesa e vitaminës B12 – 6 ushqimet më të mira për të shmangur simptomat

Botasot - 14.05.2019

Rreziku nga mungesa e vitaminës B12 mund të ulet duke bërë disa ndryshime të vogla në dietë. Vitamina B12 përdoret nga trupi për të mbajtur sistemin nervor të shëndetshëm.

Si merren vitaminat shtesë

Telegrafi - 14.05.2019

Mjetet ndihmëse shëruese dhe shtojcat e ushqimit mund të shkaktojnë probleme me tretjen Hekuri më së miri është të merret në stomak të thatë, ndërkaq edhe vitaminat A, D, E dhe K është më mirë të mos ...

Probleme me rënien e flokëve? Kjo është vitamina që duhet ta merrni patjetër

Zeri - 14.05.2019

Rënia e flokëve është një ndër problemet më të zakonshme dhe më të bezdisshme. Humbja e tyre në sasi të konsiderueshme mund të jetë një shqetësim serioz, proces ky i cili mund të jetë indikator i një ...

Këto janë arsyet pse ndiheni vazhdimisht të lodhur

Botasot - 14.05.2019

Simptomat e mungesës së vitaminës D përfshijnë ndjenjën e përgjumjes, dhimbje dhe lodhje ekstreme. Vitamina D është e rëndësishme për shëndetin e përgjithshëm të trupit, pasi ndihmon muskujt, eshtrat ...

Ushqimet më të mira për të shmangur mungesën e vitaminës B12

Alsat - 14.05.2019

Rreziku nga mungesa e vitaminës B12 mund të ulet duke bërë disa ndryshime të vogla në dietë. Vitamina B12 përdoret nga trupi për të mbajtur sistemin nervor të shëndetshëm.

Këto janë arsyet pse ndiheni vazhdimisht të lodhur

Tetova Sot - 14.05.2019

Simptomat e mungesës së vitaminës D përfshijnë ndjenjën e përgjumjes, dhimbje dhe lodhje ekstreme. Vitamina D është e rëndësishme për shëndetin e përgjithshëm të trupit, pasi ndihmon muskujt, eshtrat ...

Arsyet pse ndiheni vazhdimisht të lodhur

Antpress - 16.05.2019

Simptomat e mungesës së vitaminës D përfshijnë ndjenjën e përgjumjes, dhimbje dhe lodhjes ekstreme. Vitamina D është e rëndësishme për shëndetin e përgjithshëm të trupit, pasi ndihmon muskujt, ...