TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Putin i premton Khabibit: Do e bind unë babain tënd

LajmiFundit - 11.10.2018

Boksieru rus, Khabib Nurmagomendov është padyshim sportisti i momentit, pasi fitorja ndaj McGregor bëri bujë të madhe. Ditën e djeshme së bashku me babanë e tij, Khabibi ka drekuar me presidentin e ...

Nurmagomedov zbulon se çfarë i tha trajneri i MekGregor, të cilin e sulmoi më pas

InfoSport - 11.10.2018

Khabib Nurmagomedov, kampioni në kategoritë e lehta në UFC, ka komentuar incidentin që ndodhi pas fitores absolute që e arriti ndaj Konor MekGregor në Las Vegas.

Mesazhi i Putinit për Khabibin që nuk do t’i pëlqejë aspak McGregorit

Lajmi.net - 11.10.2018

Vladimir Putin e ka mbështetur Khabib Nurmagomedovin për veprimet e tij pas ballafaqimit me Conor McGregor. Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e ka mbështetur Khabib Nurmagomedovin për veprimet e ...

Vladimir Putin pret Khabib në shtëpi

Alsat - 11.10.2018

Është bërë kryefjalë në Rusi fitorja e Khabib Nurmagomedov me McGregor në UFC 229, kështu që presidenti rus Vladimir Putin e ka pritur luftëtarin/kampionin e botës, ashtu siç duhet në “shtëpi”.

McGregor nuk dorëzohet, shikojeni çfarë ka postuar në Instagram

Ina - 11.10.2018

Conor McGregor ka reaguar përsëri me një postim në Instagram. Conor McGregor nuk dorëzohet pas humbjes nga Khabib Nurmagomedov në UFC 229. Ylli i madh irlandez ka publikuar një fotografi në rrjetin ...

Khabib e pranon ftesën e McGregor, por me një kusht

Zeri - 11.10.2018

Khabib Nurmagomedov u shpall kampioni absolut i peshave të lehta (70 kg) në “UFC”, pas duelit me Konor MekGregor, ku mposhti irlandezin në raundin e katërt duke e detyruar atë të dorëzohet.

Putin takohet me Khabibin, ka një kërkesë interesante për babain e tij

Lajmi.net - 11.10.2018

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka pritur në vizitë Khabib Nurmagomedovin dhe babain e tij. Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka kërkuar nga babai i Khabib Nurmagomedov të “mos e ndëshkojë ...

Sherri pas ndeshjes, McGregor dhe Khabib priten të dënohen

ABC News - 11.10.2018

Priten dënime të ashpra pas sherrit që shpërtheu në ndeshjen për titull në artet marciale, në Las Vegas. Kampioni i botës, Nurmagomedov, mund të gjobitet me 2 milionë dollarë.

Putin e ka një kërkesë për babain e Khabibit

Zeri - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov u prit si hero në Rusi të hënën mbrëma pas fitores që kishte arritur ndaj Conor McGregor Mijëra tifozë ishin mbledhur në Anzhi Arena për të festuar fitoren e Khabibit kundër ...

Khabib nuk dukej i penduar para bashkëkombësve të tij: Nuk mund ta mbyllësh një shqiponjë në kafaz

Telegrafi - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov e mposhti Conor McGregorin në raundin e katërt në kuadër të ‘UFC 229’ në garën për titullin në kategorinë e peshave të lehta, ndërsa më pas shpërthyen incidentet.

Babai i Nurmagomedov zbulon kundërshtarin e rradhës të Khabib!

InfoSport - 10.10.2018

Abdulmanap Nurmagomedov, babai i kampionit Khabib Nurmagomedov, ka folur lidhur me sanksionet e mundshme për djalin e tij, ndërsa përveç kësaj, ai ka folur edhe për kundërshtarit e tij të mundshëm.

Dana Uajt: Nurmagomedov mbetet kampion

InfoSport - 10.10.2018

Kampioni i kategorisë së lehtë në UFC, Khabib Nurmagomedov nuk do të humbas titullin e fituar, ka pohuar numri një i UFC-së, Dana Uajt. I pamposhturi në oktagon, Nurmagomedov dominoi në tërësi luftën ...

Habit babai i Khabibit: Do të jem i ashpër me tim bir, madje edhe më shumë se UFC-ja

Zeri - 10.10.2018

Ndeshja midis Khabib Nurmagomedov dhe Connor McGregor mori një vëmendje të veçantë nga e gjithë bota, dhe kjo më tepër nga deklaratat e ndezura përpara ndeshjes.

Vladimir Putin pret Khabib në shtëpi

Tetova Sot - 11.10.2018

Është bërë kryefjalë në Rusi fitorja e Khabib Nurmagomedov me McGregor në UFC 229, kështu që presidenti rus Vladimir Putin e ka pritur luftëtarin/kampionin e botës, ashtu siç duhet në “shtëpi”.

Cormier: Në revansh Khabib – McGregor, ky do të jetë fituesi!

Lajmi.net - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov e detyroi Conor McGregorin që të dozohet në raundin e katërt në Las Vegas. Khabib Normagomedov shënoi fitore të lehtë ndaj irlandezit, duke arritur që ta shtrëngoj në fyt me ...

Khabib zbulon njeriun që po ia mëson taktikat në UFC

Lajmi.net - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov ka filluar që të stërvitet pas fitores ndaj Conor McGregor. Rusi e mbrojti titullin e peshave të lehta në UFC, mirëpo që po e pret suspendimi për gjashtë muaj.

McGregor e filloi përleshjen i pari, dalin faktet e para

Lajmi.net - 10.10.2018

Dita e ditës po dalin fakte interesante për përleshjen në mes të Conor McGregorit dhe të Khabib Nurmagomedov. Me dhjetëra kamera prezent në natën e skandalit në Las Vegas, po dalin xhirime nga shumë ...

Mesazh i qartë i Khabibit

Botasot - 10.10.2018

Edhe pse rrëmuja e krijuar pas eventit UFC-229 është ende e madhe dhe situata kaotike, pasi Komisioni i Sportit në Nevada do të hetojë për incidentin mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor, dy ...

Katër humbjet trupëruese të McGregor në MMA: Nga humbja me një të panjohur tek ajo për 30 sekonda

Telegrafi - 10.10.2018

Conor McGregor njihet si ikonë e UFC-së, por në karrierën e tij ka humbur katër herë në MMA. E fundit ajo ndaj Khabib Nurmagomedov që u konsideruar si më e forta në këtë kategori të arteve marciale.

Pesë humbjet deri te Khabib nga Conor McGregor

Lajmi.net - 10.10.2018

Conor McGregor tashmë numëron pesë humbje në karrierën e tij. Boksieri irlandez gjithashtu numëron edhe një humbje në bok, pasi kishte bërë debutimin ndaj Floyd Mayweather.

Khabib e bën atë që pak kush e ka pritur, shikojeni postimin në Instagram

Lajmi.net - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov është duke e shijuar festën pas triumfit ndaj Conor McGregorit. Luftëtari i arteve marciale është bërë aktiv si kurrë më parë në rrjetet sociale, pasi është duke bërë postime të ...

Humbja nga Khabib, ja çfarë ka bërë tani McGregor

Lajmi.net - 10.10.2018

Conor McGregor ka bërë gati planin e tij pas humbjes nga Khabib Nurmagomedov. Conor McGregor ka filluar ta planifikojë revanshin me Khabib Normagomedov në UFC.

E rrahu McGregorin, Khabib e ‘kërcënon’ edhe një emër kryesor nga UFC

Lajmi.net - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov e ka marrë brezin që e fitoi në kuadër të UFC 229. Luftëtari i arteve marciale, Khabib Normagomedov arriti që ta mposht Conor McGregorin, por që përballja e tyre përfundoi me ...

Khabib: Bëtë mirë që ma dhatë brezin, përndryshe…

Top Channel - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov publikoi në Instagram një foto me brezin e titullit të peshës së lehtë në UFC. Në mesazhin e fotos, i tha Presidentit të UFC-së, Dana White, se bëri mirë që më në fund ia dorëzoi ...

Khabib: Nuk mund ta mbyllësh një shqiponjë në kafaz

Botasot - 11.10.2018

Khabib Nurmagomedov i cili triumfoi ndaj Conor McGregorit në raundin e katërt në kuadër të ‘UFC 229’ në garën për titullin në kategorinë e peshave të lehta, ku më pas shpërthyen incidentet.

UFC merr vendim, dënim ‘rekord’ për Khabibin

Lajmi.net - 10.10.2018

Pas skandalit në UFC, Khabib Nurmagomedov mund ta marr një dënim të rëndë. Luftëtari i arteve marciale, Khabib Normagomedov është personi më i përfolur në rrjetet sociale, pas fitores ndaj Conor ...

Katër humbjet turpëruese të McGregorit: Nga humbja ndaj një të panjohur te humbja brenda 30 sekondave

Gazeta Express - 10.10.2018

Conor McGregor pësoi edhe një humbje të rëndë, të katërtën në karrierën e tij në MMA, pasi Khabib Nurmagomedov ia zaptoi fytin duke e detyruar të ...

Pritet edhe suspendimi i Khabib

VeqSport - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov arriti fitoren më të madhe në karrierën e tij në UFC pasi mposhti Conor McGregor. Megjithatë e gjitha kjo mbeti nën hije pasi pas përfundimit të ndeshjes, Khabib doli nga ...

E ardhmja dhe opsionet e McGregor pas humbjes së rëndë nga Khabib

Telegrafi - 09.10.2018

Conor McGregor e bëri rikthimin e shumëpritur në tetëkëndëshin e UFC-së, mirëpo asgjë nuk shkoi siç kishte planifikuar, sepse u mposht nga Khabib Nurmagomedov në duelin Las Vegasit.

Boksieri: Sherri pas ndeshjes McGregor - Khabib ishte inskenuar

SOT - 09.10.2018

Sherri që shpërtheu pas disfatës së McGregor në raundin e katërt nga kundërshtari rus Khabib Nurmagomedov mund të jetë inskenuar për të gjeneruar interes për ndeshjen e ardhshme mes tyre, raportonin ...

Khabib mund të dënohet me dy milionë dollarë dhe suspendim deri në gjashtë muaj

Telegrafi - 10.10.2018

Triumfi mbresëlënës i Khabib Nurmagomedovit kundër Conor McGregorit mbeti nën hije nga incidentet që ndodhën pas duelit. Kampioni në kategorinë e peshave të lehta në UFC e mposhti yllin më të ...

Ana e errët e Khabibit, shikoni çfarë i ka detyruar të bëjnë njerëzit e varfër në rrugë

Lajmi.net - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov është protagonisti kryesor i medieve botërore pas fitores spektakolare në UFC ndaj Conor McGregor. Në një luftë të paharruar, luftëtari rus ka arritur të mund Conor McGregorin, ...

Conor McGregor pezullohet për 1 muaj nga UFC

Ina - 09.10.2018

Conor McGregor është goditur me një pezullim njëmujor për arsye mjekësore pas “dajakut” që mori nga Khabib Nurmagomedov në UFC 229. Irlandezi është mposhtu me submission në raundin e katërt të ...

Conor McGregor pezullohet nga UFC

Ina - 09.10.2018

Conor McGregor është pezulluar për një muaj pasi rrah nga Khabib Nurmagomedov në UFC 229. Irlandezi u dorëzua në raundin e katërt duke i dhënë një fitore të lehtë Nurmagomedov të shtunën.

Këto janë fjalët që McGregor i tha Khabib-it gjatë përballjes

Ina - 10.10.2018

Conor McGregor thuhet se teksa ishte në tetëkëndësh, i ka tërhequr fjalët ofenduese që i kishte thënë para duelit ndaj Khabib Nurmagomedov. Sipas Express.co.uk, McGregor është dëgjuar duke i thënë ...

Nurmagomedov pritet si hero në Rusi pas fitores ndaj Conor McGregor

SOT - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov u ul mbrëmë në Rusi ku u prit si hero pas fitores ndaj Conor McGregor në Las Vegas. Nurmagomedov u rrethua nga turmat e dashamirësve në aeroport ndërsa më herët kishte kërkuar ...

Fjalët që McGregor ia tha Khabibit gjatë meçit

Telegrafi - 09.10.2018

Conor McGregor thuhet se teksa ishte në tetëkëndësh, i ka tërhequr fjalët ofenduese që i kishte thënë para duelit ndaj Khabib Nurmagomedov. Gjatë përballjes mes tyre në Las Vegas, irlandezi është ...

Flet Zubaira Tukhugov, “njeriu në të kuqe” që mori vëmendjen e gjithë botës duke u futur në oktagon për ta goditur ...

Telegrafi - 09.10.2018

Në momentin që Khabib Nurmagomedov filloi përleshjen me skuadrën e Conor McGregor jashtë oktagonit, për një moment përleshja u zhvendos edhe brenda kafazit.

Reagon trajneri i McGregor: Ja pse Conor e humbi duelin me Khabib

Botasot - 09.10.2018

John Kavanagh është njeriu më i besuar i Conor McGregor, trajneri i tij në çdo moment, personi që i qëndron pranë në stërvitje e ndeshje. I intervistuar në lidhje me duelin mes McGregor dhe Khabib ...

Ja sa kohë UFC i ndalon të luftojë Konor MekGregorit!

InfoSport - 09.10.2018

Konor MekGregor nuk ka të drejtë të luftojë brenda oktagonit në UFC deri në 6 nëntor të këtij viti. Një gjë e tillë u bë e ditur pas ekzaminimeve të zakonshme mjekësore.

McGregor pezullohet për një muaj nga UFC-ja në baza mjekësore

Telegrafi - 09.10.2018

Conor McGregor është pezulluar për një muaj në baza mjekësore nga UFC-ja pas humbjes nga Khabib Nurmagomedov në UFC 229. Irlandezi u dorëzua në raundin e katërt pas kapjes për fyti nga kampioni në ...

Babai i Khabib: Do ta ndëshkoj djalin tim më rëndë se sa UFC-ja

Botasot - 09.10.2018

Në eventin UFC-229, Khabib Nurmagomedov e mbajti fjalën, duke realizuar atë që kishte premtuar, ta mposhte Conor McGregor dhe të mbronte titullin kampion.

Ana e errët e Khabibit, shikoni se çka u ka bërë më parë njerëzve të varfër në rrugë |VIDEO

Zeri - 09.10.2018

Pas fitores së madhe në UFC ndaj Conor McGregorit, Khabib Nurmagomedov është një ndër njerëzit më të përfolur aktualisht në botë, raporton Insporti.com.

Lufta Khabib – Konor, thyen rekorde!

InfoSport - 09.10.2018

Lufta midis Khabib Nurmagomedov dhe Konor MekGregor ka thyer rekordin si meçi më i shikuar në historikun e MMA-s. Arritja e deritanishme ishte 1.65 milion abonues, që kishte ndodhur në revanshin ...

Gjendja e McGregorit pas humbjes dhe mesazhi i tij: Lufta vazhdon

Tetova Sot - 09.10.2018

Pasi u mposht nga Khabib Nurmagomedov në meçin e UFC 229 dhe u godit nga një i afërm i Khabibit menjëherë pas përfundimit të meçit, Conor McGregor i ka shfrytëzuar rrjetet sociale për t’ia dërguar ...

Khabib është gati për revansh me Konor, por ka një kusht!

InfoSport - 10.10.2018

Edhe pse rrëmuja e krijuar pas eventit UFC-229 është ende e madhe dhe situata kaotike, pasi Komisioni i Sportit në Nevada do të hetojë për incidentin mes Khabib Nurmagomedov dhe Konor MekGregor, dy ...

‘Nëse nuk do ma jepte brezin, unë e di ku parkon…”

Mapo - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov publikoi në Instagram një foto me brezin e titullit të peshës së lehtë në UFC. Në mesazhin e fotos, i tha Presidentit të UFC-së, Dana White, se bëri mirë që më në fund ia dorëzoi ...

Ja çfarë dënimi e pret Khabib, e zbulon kreu i UFC-së

Botasot - 10.10.2018

Pas skandalit në UFC, Khabib Nurmagomedov mund të marrë një dënim të rëndë. Luftëtari i arteve marciale, Khabib Normagomedov është personi më i përfolur në rrjetet sociale, pas fitores ndaj Conor ...

Ana e errët e Khabibit, shikoni çfarë i ka detyruar të bëjnë njerëzit e varfër në rrugë (VIDEO)

Tetova Sot - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov është protagonisti kryesor i medieve botërore pas fitores spektakolare në UFC ndaj Conor McGregor.< Në një luftë të paharruar, luftëtari rus ka arritur të mund Conor McGregorin, ...

Flet për herë të parë personi që mori vëmendjen e të gjithë botës duke sulmuar McGregorin në oktogon

Lajmi.net - 09.10.2018

Lufta e UFC mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor ka marr epitetin e luftës kryesore të vitit 2018 në sportet luftarake. Organizimi i kësaj lufte, përplasjet e protagonistëve dhe gjithë ajo që ...