TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Deklarata e Gent Cakajt për luftën në Kosovë e nervozon Daçiqin, ja çfarë i kërkon Shqipërisë

Gazeta Express - 08.11.2019

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, është nervozuar fort me një deklaratë e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, i cili ka thënë se Serbia është fajtore për vrasjen e 12 ...

Cakaj: Thirrja e Speciales ndaj Kadri Veselit është vetëm vazhdim i padrejtësive ndaj UÇK-së

Zeri - 07.11.2019

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë në detyrë , Gent Cakaj ka reaguar lidhur me ftesën e Gjykatës Speciale ndaj Kadri Veselit. Cakaj përmes një postimi në facebook ka thënë se thirrja për intervistim në ...

Cakaj: Thirrja nga Specialja për Veselin vetëm vazhdim i padrejtësive

Medial - 07.11.2019

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Evropë, Gent Cakaj, ka thënë se lufta e UCK-së është historikisht e drejtë. “Thirrja për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë e Kadri Veselit është ...

Cakaj pret ambasadorin e ri të Kosovës: Tirana dhe Prishtina në një zë për adresimin e genocidit serb

Java News - 07.11.2019

Krijimi i një hapësire të unifikuar tregtare, një bashkësie të vetme doganore mes vendit tone dhe Kosoves, ngritja e bashkepunimit ne nje nivel te ri dhe adresimi i njezeshem i Shqiperise dhe Kosoves ...

Cakaj takohet me ambasadorin e ri të Kosovës në Shqipëri

Medial - 07.11.2019

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka takuar ambasadorin e ri të Kosovës në Shqipëri, Nait Hasanin. Ata kanë nënvizuar nevojën për krijimin e një momentumi të ri ...

Cakaj takohet me ambasadorin e ri të Kosovës në Shqipëri

Zeri - 07.11.2019

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka takuar ambasadorin e ri të Kosovës në Shqipëri, Nait Hasanin. Ata kanë nënvizuar nevojën për krijimin e një momentumi të ri ...

Cakaj takohet me ambasadorin e ri të Kosovës në Shqipëri

Lajmi.net - 07.11.2019

Gent Cakaj, ministër në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtm, Gent Cakaj, ka pritur sot në takim ambasadorin e ri të Kosovës në Shqipëri, Nait Hasanin.

Cakaj dhe Hasani nga Tirana: Do të bashkohemi, të kërkojmë drejtësi kundër gjenocidit serb !

Alb Portali - 07.11.2019

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, përmes një postimi të bërë në Facebook, ka treguar se sot është takuar me ambasadorin e Kosovës në Tiranë, Nait Hasani.

“Një zë për adresimin e genocidit serb”, ministri Cakaj takon ambasadorin e Kosovës në Tiranë

BalkanWeb - 07.11.2019

Shqipëria dhe Kosova do të bëhen bashkë për adresimin e gjenocidit serb. Kështu deklaron ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj. Gjatë një takimi me ambasadorin e ri të Republikës së ...

Cakaj: Shqipëria dhe Kosova në një zë për adresimin e genocidit serb

Medial - 07.11.2019

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Ambasadorin e ri të Republikës së Kosovës në Shqipëri, z. Nait Hasani. Lajmi konfirmohet nga vetë kreu i diplomacisë ...

Cakaj: Shqipëria dhe Kosova në një zë për adresimin e genocidit serb.

Lajmi.net - 07.11.2019

Lajmi konfirmohet nga vetë kreu i diplomacisë shqiptare i cili nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social Facebook, thekson nevojën për krijimin e një momentumi të ri bashkëpunimi mes Republikës ...

Cakaj priti në takim ambasadorin e ri të Kosovës, Nait Hasani: Shqipëria dhe Kosova në një zë për adresimin e genocidit ...

RTSH - 07.11.2019

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti sot Ambasadorin e ri të Kosovës, Nait Hasani, me rastin e fillimit të misionit të tij në Shqipëri.

Shqipëria dhe Kosova në një zë për adresimin e gjenocidit serb

Koha.net - 07.11.2019

Tiranë, 7 nëntor – Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti sot Ambasadorin e Kosovës, Nait Hasani, me rastin e fillimit të misionit të tij në Shqipëri.

Cakaj: Thirrja për intervistim e Kadri Veselit, është vazhdim i padrejtësive sistematike ndaj UÇK-së

Botasot - 07.11.2019

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka theksuar se thirrja për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë e Kadri Veselit, është vetëm vazhdim i padrejtësive sistematike dhe qasjes së ...

Thirrja e Veselit në Gjykatën Speciale, Cakaj: Lufta e UÇK ka qenë historikisht e drejtë

Java News - 07.11.2019

“Thirrja për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë e Kadri Veselit është vetëm vazhdim i padrejtësive sistematike dhe qasjes së njëanshme ndaj UÇK-së dhe Kosovës në përgjithësi”, tha sot ministri ...

​Cakaj: Thirrja për intervistim e Veselit nga Specialja, vazhdim i padrejtësive sistematike ndaj UÇK-së

Lajmi.net - 07.11.2019

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Evropë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka thënë se lufta e UÇK-së është historikisht e drejtë. Përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social ...

Kadri Veseli thirret të dëshmojë në Hagë, reagon Gent Cakaj: Lufta e UÇK-së, e vetmja përgjigje ndaj genocidit serb!

SOT - 07.11.2019

“Drejtësia selektive nuk është drejtësi! E, aq më pak proceset e nisura mbi paragjykime dhe të ndërtuara mbi të pavërteta!”- shprehet ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj Cakaj në ...

Veseli në Gjykatën e Hagës, Cakaj: Drejtësia selektive nuk është drejtësi

Medial - 07.11.2019

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar me një status në Facebook lidhur me thirrjen që i është bërë për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë, Kadri Veselit.

Thirrja e Kadri Veselit në Hagë, reagon Gent Cakaj: Drejtësia selektive nuk është drejtësi

BalkanWeb - 07.11.2019

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar me një status në Facebook lidhur me thirrjen që i është bërë për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë, Kadri Veselit.

Thirrja e Kadri Veselit në Hagë, reagon Gent Cakaj: Drejtësia selektive nuk është drejtësi

Portalb - 07.11.2019

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar me një status në Facebook lidhur me thirrjen që i është bërë për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë, Kadri Veselit.

​Cakaj: Thirrja për intervistim e Kadri Veselit, është vazhdim i padrejtësive sistematike ndaj UÇK-së

Top Channel - 07.11.2019

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka theksuar se thirrja për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë e Kadri Veselit, është vetëm vazhdim i padrejtësive sistematike dhe qasjes së ...

Cakaj: Shqipëria dhe Kosova në një zë për adresimin e gjenocidit serb

Telegrafi - 07.11.2019

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Ambasadorin e ri të Republikës së Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani. Lajmi konfirmohet nga vetë kreu i diplomacisë shqiptare ...

Deklarata e Gent Cakajt për luftën në Kosovë e nervozon Daçiqin, ja çfarë i kërkon Shqipërisë

Zeri - 08.11.2019

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, është nervozuar fort me një deklaratë e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, i cili ka thënë se Serbia është fajtore për vrasjen e 12 ...

Gent Cakaj e bën nervoz edhe një herë Ivica Daçiqin

Botasot - 08.11.2019

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, është nervozuar fort me një deklaratë e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, i cili ka thënë se Serbia është fajtore për vrasjen e 12 ...

Deklarata e Gent Cakajt për luftën në Kosovë e nervozon Daçiqin, ja çfarë i kërkon Shqipërisë

Lajmi.net - 08.11.2019

Daçiq ka thënës e Shqipëria përveç që duhet të kërkojë falje publike, duhet që të distancohet nga deklaratat e bëra nga Cakaj, pasi siç thotë Dacic ai ka ofenduar shtetin dhe popullin serb.

Serbët sulmojnë Cakajn pasi tha se vranë 12 mijë shqiptarë: Të kërkoni falje!

Albeu.com - 08.11.2019

“Ky është një falsifikim i ngjarjeve në Kosovë, dhe për këtë arsye pres kërkimfaljen e Qeverisë së Republikës së Shqipërisë” Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç, është nervozuar fort ...

Deklarata e Gent Cakajt për luftën në Kosovë e nervozon Daçiqin, ja çfarë i kërkon Shqipërisë

Alb Portali - 08.11.2019

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, është nervozuar fort me një deklaratë e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, i cili ka thënë se Serbia është fajtore për vrasjen e 12 ...

Deklarata e Gent Cakajt për luftën në Kosovë e nervozon Daçiqin, ja çfarë i kërkon Shqipërisë

Medial - 08.11.2019

18:06 | 8 Nëntor 2019 Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, është nervozuar fort me një deklaratë e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, i cili ka thënë se Serbia është ...

Nuk përmbahet ministri i Jashtëm serb: Qeveria shqiptare të kërkojë falje!

SOT - 08.11.2019

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka kërkuar nga Shqipëria që të kërkojë falje publike për deklaratat e ministrit të Jashtëm Gent Cakaj. Sipas Dacic Cakaj akuzon Serbinë se ka një "histori ...

“Serbia ka histori kriminale”, Daçiç: Qeveria shqiptare të kërkojë falje për deklaratat e Gent Cakajt

Gazeta Tema - 08.11.2019

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç ka kërkuar nga Shqipëria një falje publike për deklaratat e ministrit të Jashtëm në detyrë Gent Cakaj.

Ivica Daçiç: Qeveria shqiptare të kërkojë falje për deklaratat e Cakajt

Portalb - 08.11.2019

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç ka kërkuar nga Shqipëria që të kërkojë falje publike për deklaratat e ministrit të Jashtëm Gent Caka.

Ivica Daçiç: Qeveria shqiptare të kërkojë falje për deklaratat e Cakajt

Zhurnal - 08.11.2019

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç ka kërkuar nga Shqipëria që të kërkojë falje publike për deklaratat e ministrit të Jashtëm Gent Caka.

Gent Cakaj e bën nervoz edhe një herë Ivica Daçiqin

Tetova Sot - 09.11.2019

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, është nervozuar fort me një deklaratë e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, i cili ka thënë se Serbia është fajtore për vrasjen e 12 ...