TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Publikohen xhirimet e fshehta: Kështu e kalonte ditët Julian Assange në ambasadë

Gazeta Express - 15.04.2019

Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange.

VIDEO: Brenda dhomës ku jetonte njeriu që tronditi botën

Gazeta Tema - 15.04.2019

Për më shumë se shtatë vjet themeluesi i Wikileaks, Julian Assange u strehua në ambasadën e Ekuadorit në Londër, para se të arrestohej të enjten. Ndërkohë së fundmi janë publikuar disa pamje të marra ...

“Assange kërkoi krijimin e një qendre spiunazhi në ambasadën e Ekuadorit”

Gazeta Tema - 15.04.2019

Julian Assange u përpoq të krijonte një qendër spiunazhi në ambasadën e Ekuadorit në Londër, pohoi të dielën presidenti i Ekuadorit, Lenin Moreno për të justifikuar vendimin për heqjen e azilit ndaj ...

Moreno: Asanzh e shfrytëzoi Ambasadën e Ekuadorit për spiunim

Idividi - 15.04.2019

Londër, 15 prill 2019 (MIA) – Themeluesi i Uikiliksit, Xhulian Asanzh më shumë herë i ka shkelur dispozitat e dorëzanisë dhe e ka shfrytëzuar Ambasadën e Ekuadorit për spiunim, deklaroi kryetari i ...

Një ditë para arrestimit të Julian Assangen, pamjet e fshehta nga ambasada e Ekuadorit (Video)

Tetova Sot - 15.04.2019

Presidenti i Ekuadorit mori një vendim skandaloz dhe vendosi që të largonte themeluesin e Wikileaks nga ambasada e vendit të tij në Londër. Julian Assange, është arrestuar me 11 Prill nga policia ...

Nëna e Assange: Është në burg me kriminelët më të rrezikshëm

BalkanWeb - 15.04.2019

Julian Assange, i arrestuar javën e kaluar në ambasadën e Ekuadorit në Londër pak pasi vendi i amerikës jugore i hoqi azilin, është mbyllur në burgun e “Guantanamos britanike”.

Julian Assange: Momente nga jeta e themeluesit të WikiLeaks në ambasadën ekuadoriane, të kapura nga kamerat e sigurisë ...

Telegrafi - 15.04.2019

Themeluesi i Wikileaks u mbajt i strehuar në ambasadën ekuadoriane në Londër për më shumë se shtatë vjet, para se të arrestohej të enjten. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, pamjet e ...

Assange akuzohet se deshi ta përdorë ambasadën si qendër spiunazhi

Gazeta Express - 15.04.2019

Presidenti i Ekuadorit, Lenin Moreno, ka thënë se Julian Assange vazhdimisht i ka shkelur kushtet e azilit dhe është përpjekur ta përdorë ambasadën e këtij shteti si qendër për spiunazh.

‘Hakmarrja’, fotoja që çoi pas hekurave Assange

BalkanWeb - 15.04.2019

Disa ditë pas arrestimit të themeluesit të Wikileaks, Julian Assange, të shumta kanë qenë teoritë rreth motiveve që detyruan ambasadën e Ekuadorit të pranonte heqjen e azilit politik.

Macja e Assange është në vend të sigurt

Alsat - 15.04.2019

Macja e themeluesit të Shoqatës së Wikileaks Julian Assange është në një vend të sigurt, njoftoi organizata në Twitter. “Mund të konfirmojmë se macja është në vend të sigurt.

Publikohet fotografia që detyroi Ambasadën e Ekuadorit të largonte Julian Assangen

Lajmi.net - 15.04.2019

Kjo fotografi dëbimin e Julian Assange nga ambasada e Ekuadorit në Londër. Një foto e presidentit ekuadorian Lenin Moreno që po qëndronte i shtrirë në shtrat me një pjatë gjigande të karavidhe ...

Assange e përdorte ambasadën për spiunazh, thotë presidenti i Ekuadorit

Evropaelire - 15.04.2019

Julian Assange e përdori ambasadën e Ekuadorit në Londër si një "qendër për spiunazh", tha presidenti i Ekuadorit, Lenini Moreno. Ai tha se deri të revokimi i azilit erdhi pasi Assange shkeli ...

Assange përdori ambasadën e Ekuadorit për ‘spiunim’

Lajmi.net - 15.04.2019

Presidenti i Ekuadorit, Lenini Moreno ka zbuluar detaje të reja për veprimet e Julian Assange brenda Ambasadës së Ekuadorit në Londër. Julian Assange e përdori ambasadën Ekuadoriane në Londër si një ...

Flet për herë të parë babai i Assange, ka një kërkesë për Australinë

Lajmi.net - 15.04.2019

Babai i Julian Assange ka një kërkesë për qeverinë australiane. Babai i Julian Assange i ka kërkuar qeverisë australiane të ndihmojë djalin e tij, duke i bërë thirrje atyre të sjellin në shtëpi ...

Presidenti i Ekuadorit: Assange e përdori ambasadën tonë për spiunazh

Botasot - 15.04.2019

Bashkëthemeluesi i WikiLeaks, Julian Assange, ka përdorur Ambasadën e Ekuadorit në Londër se ‘qendër të spiunazhit’. Këtë e ka thënë për Guardian, Presidenti i Ekuadorit, Lenin Moreno, që ka shtuar ...

Presidenti ekuadorian: Assange përdori Ambasadën për “spiunazh”

Java News - 15.04.2019

Vetëm pak ditë pasi i ndezi “dritën jeshile” Policisë Metropolitane për ta arrestuar pas revokimit të azilit politik, presidenti i vendit amerikano-latin është shprehur se themeluesi i ...

Julian Assange tentoi që të rikthente ambasadën në qendër spiunazhi

Gazeta Express - 14.04.2019

Julian Assange vazhdimisht ka thyer kushtet që e lejuan për azil në ambasadë dhe është munduar që ta përdorë ambasadën e Ekuadorit si qendër të spiunazhit, thotë presidenti i Ekuadorit Lenin Moreno ...

Themeluesi i Wikileaks kapet duke luajtur me skateboard në ambasadën ekuadoriane

Lajmi.net - 14.04.2019

Julian Assange është kapur duke luajtur me skateboard brenda ambasadës ekuadoriane nga kamerat e sigurisë. Në video, të marrë nga El Pais, themeluesi i Wikileaks shihet në veshje sportive, gjersa ...

A u bë kjo foto shkak për arrestimin e Julian Assange?

Mapo - 14.04.2019

Themeluesi i WikiLeaks, faqes që dikur tronditi jo vetëm politikën amerikane, u arrestua para pak ditësh brenda në ambasadën ekuadoriane në Londër. Prej asaj dite, Julian Assange është kthyer në ...

Publikohet fotografia që detyroi Ambasadën e Ekuadorit të largonte Julian Assangen

Gazeta Express - 14.04.2019

Kjo duket që është fotoja që detyroi ambasadën e Ekuadorit të largonte Julian Assangen. Fotoja në fjalë tregon presidentin e Ekuadorit Lenin Moreno në një bluzë ngjyrë hiri duke buzëqeshur ndërkohë ...

Avokatja e Assange: Prioritet, shmangia e ekstradimit…

Antpress - 14.04.2019

Avokatja e Julian Assange, Jennifer Robinson deklaroi se ai ishte i gatshëm për të bashkëpunuar me autoritetet suedeze, nëse këto të fundit kërkojnë ekstradimin e tij, por prioritet mbetet shmangia e ...

Avokatja: Assange i gatshëm të bashkëpunojë me autoritetet suedeze

BalkanWeb - 14.04.2019

Avokatja e Julian Assange, Jennifer Robinson deklaroi sot se ai ishte i gatshëm për të bashkëpunuar me autoritetet suedeze, nëse këto të fundit kërkojnë ekstradimin e tij, por prioritet mbetet ...

Çka kishte zbuluar Julian Assange i WikiLeaks për Serbinë dhe Kosovën?

Gazeta Express - 14.04.2019

Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange kishte zbuluar me shumë se 800 sekrete diplomatike, duke filluar nga fakti se Perëndimi kërkon pavarësinë e Kosovës nga Rusia dhe se qeveria serbe po e fsheh ...

VIDEO/ Pamjet e fshehta, ja si i kalonte ditët Julian Assange në ambasadën e Ekuadorit

Java News - 15.04.2019

Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange.

Babai thotë se Julian Assange duhet të ekstradohet në Australi

Gazeta Express - 14.04.2019

Babai i themeluesit të faqes “WikiLeaks”, Julian Assange, i ka bërë thirrje qeverisë australiane që ta ndihmojë djalin e tij dhe tha se ai mund të kthehet në vendin e tij të lindjes.

‘Hakmarrja’, fotoja që çoi pas hekurave Assange

Portalb - 15.04.2019

Disa ditë pas arrestimit të themeluesit të Wikileaks, Julian Assange, të shumta kanë qenë teoritë rreth motiveve që detyruan ambasadën e Ekuadorit të pranonte heqjen e azilit politik.

Arrestimi i Assange, presidenti i Ekuadorit e akuzon për spiunazh

BalkanWeb - 15.04.2019

Julian Assange shkeli kushtet e azilit dhe u përpoq të përdorte ambasadën ekuadoriane në Londër si një “qendër spiunazhi”. Këtë e deklaroi presidenti i Ekuadorit, Lenin Moreno, në një intervistë me ...

Presidenti i Ekuadorit: Assange e përdorte ambasadën për spiunazh

BalkanWeb - 15.04.2019

Julian Assange e përdori ambasadën e Ekuadorit në Londër si një “qendër për spiunazh”, tha presidenti i Ekuadorit, Lenini Moreno. Ai tha se deri të revokimi i azilit erdhi pasi Assange shkeli ...

Flet për herë të parë babai i Assange, ka një kërkesë për Australinë

Botasot - 15.04.2019

Babai i Julian Assange ka një kërkesë për qeverinë australiane. Babai i Julian Assange i ka kërkuar qeverisë australiane të ndihmojë djalin e tij, duke i bërë thirrje atyre të sjellin në shtëpi ...

Presidenti i Ekuadorit: Assange e përdori ambasadën tonë për spiunazh

Alsat - 15.04.2019

Bashkëthemeluesi i WikiLeaks, Julian Assange, ka përdorur Ambasadën e Ekuadorit në Londër se ‘qendër të spiunazhit’. Këtë e ka thënë për Guardian, Presidenti i Ekuadorit, Lenin Moreno, që ka shtuar ...

Presidenti ekuadorian: Assange përdori Ambasadën për “spiunazh”

Top Channel - 15.04.2019

Vetëm pak ditë pasi i ndezi “dritën jeshile” Policisë Metropolitane për ta arrestuar pas revokimit të azilit politik, presidenti i vendit amerikano-latin është shprehur se themeluesi i ...

Trump më 2016: E dua WikiLeaks, tani: Nuk di asgjë rreth WikiLeaks

Lajmi.net - 13.04.2019

Presidenti Donald Trump, kur u pyet nëse ai ende “e do” WikiLeaks siç kishte thënë në vitin 2016, u tha gazetarëve në Zyrën Ovale se ai nuk di “asgjë rreth WikiLeaks”.

Tre teori rreth fatit të maces së Julian Assange

Gazeta Express - 13.04.2019

Arrestimi i së enjtes të themeluesit të WikiLeaks Julian Assange ka shkaktuar reagime të ndryshme. Megjithatë, ka një pikë ku të gjithë pajtohen: shpresojmë që macja e tij është mirë.

Përse CIA e dëshiron Julian Assange në SHBA?

Botasot - 13.04.2019

Gjatë dekadës së fundit, Julian Assange është bërë gjemb në sytë e shërbimeve të inteligjencës amerikane. Pas arrestimit të tij nga autoritetet britanike, Departamenti i Drejtësisë amerikane ka ...

Ligjvënësit britanikë kërkojnë që Assange të ekstradohet në Suedi

Telegrafi - 13.04.2019

Mbi 70 ligjvënës britanikë i kanë bërë thirrje Qeverisë që të sigurohet që themeluesi i WikiLeaks, Julian Assage të përballet me drejtësinë suedeze, nëse prokurorët e këtij shteti do të rihapin ...

Cila është pasuria e Julian Assange, a është ai i pasur?

Gazeta Express - 13.04.2019

Julian Assange shumë shpejt mund të ekstradohet nga Britania e Madhe. Por sa është pasuria e Julian Assange, derisa largimi i tij nga Londra mund të jetë çështje ‘orësh ose ditësh’.

Presidenti i Ekuadorit hedh akuza të rënda ndaj Assange

Albeu.com - 14.04.2019

Julian Assange vazhdimisht ka thyer kushtet që e lejuan për azil në ambasadë dhe është munduar që ta përdorë ambasadën e Ekuadorit si qendër të spiunazhit, thotë presidenti i Ekuadorit Lenin Moreno ...

Publikohet fotoja që shkaktoi largimin e Assange nga ambasada e Ekuadorit

Botasot - 14.04.2019

Kjo duket që është fotoja që detyroi Ambasadën ekuadoriane të largonte Julian Assangen. Fotoja në fjalë tregon presidentin e Ekuadorit Lenin Moreno në një bluzë ngjyrë hiri duke buzëqeshur ndërkohë ...

Avokatja: Assange i gatshëm të përgjigjet për çdo gjë

Mapo - 14.04.2019

Avokatja e Julian Assange, Jennifer Robinson deklaroi sot se ai ishte i gatshëm për të bashkëpunuar me autoritetet suedeze, nëse këto të fundit kërkojnë ekstradimin e tij, por prioritet mbetet ...

Assange kishte zbuluar punët e pista të Serbisë

Albeu.com - 14.04.2019

Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange kishte zbuluar me shumë se 800 sekrete diplomatike, duke filluar nga fakti se Perëndimi kërkon pavarësinë e Kosovës nga Rusia dhe se qeveria serbe po e fsheh ...

Babai thotë se Julian Assange duhet të ekstradohet në Australi

Botasot - 14.04.2019

Babai i themeluesit të faqes “WikiLeaks”, Julian Assange, i ka bërë thirrje qeverisë australiane që ta ndihmojë djalin e tij dhe tha se ai mund të kthehet në vendin e tij të lindjes.

Assange e përdorte ambasadën për spiunazh, thotë presidenti i Ekuadorit

Portalb - 15.04.2019

Julian Assange e përdori ambasadën e Ekuadorit në Londër si një “qendër për spiunazh”, tha presidenti i Ekuadorit, Lenini Moreno. Ai tha se deri të revokimi i azilit erdhi pasi Assange shkeli ...

Presidenti ekuadorian: Assange përdori Ambasadën për “spiunazh”

Koha.net - 15.04.2019

Vetëm pak ditë pasi i ndezi “dritën jeshile” Policisë Metropolitane për ta arrestuar pas revokimit të azilit politik, presidenti i vendit amerikano-latin është shprehur se themeluesi i ...

Tre teori rreth fatit të maces së Julian Assange

Lajmi.net - 13.04.2019

Arrestimi i së enjtes të themeluesit të WikiLeaks Julian Assange ka shkaktuar reagime të ndryshme. Megjithatë, ka një pikë ku të gjithë pajtohen: shpresojmë që macja e tij është mirë.

Përse CIA e dëshiron Julian Assange në SHBA? (VIDEO)

Alsat - 13.04.2019

Gjatë dekadës së fundit, Julian Assange është bërë gjemb në sytë e shërbimeve të inteligjencës amerikane. Pas arrestimit të tij nga autoritetet britanike, Departamenti i Drejtësisë amerikane ka ...

Paralajmërimi i Anonymous/ Lironi Assange ose do e paguani pastaj

Java News - 13.04.2019

Anëtarët e grupit të hackerve “Anonymous” kanë kërkuar nga autoritetet britanike të lirojnë themeluesin e WikiLeaks. Në rast të kundërt, hackerat pretendojnë të sulmojnë.

Cila është pasuria e Julian Assange, a është ai i pasur?

Lajmi.net - 13.04.2019

Julian Assange shumë shpejt mund të ekstradohet nga Britania e Madhe. Por sa është pasuria e Julian Assange, derisa largimi i tij nga Londra mund të jetë çështje ‘orësh ose ditësh’.

Julian Assange tentoi që të rikthente ambasadën në qendër spiunazhi

Tetova Sot - 14.04.2019

Julian Assange vazhdimisht ka thyer kushtet që e lejuan për azil në ambasadë dhe është munduar që ta përdorë ambasadën e Ekuadorit si qendër të spiunazhit, thotë presidenti i Ekuadorit Lenin Moreno ...

Del fotografia top sekret që i kushtoi Assange largimin nga ambasada (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.04.2019

Kjo duket që është fotoja që detyroi Ambasadën ekuadoriane të largonte Julian Assangen. Fotoja në fjalë tregon presidentin e Ekuadorit Lenin Moreno në një bluzë ngjyrë hiri duke buzëqeshur ndërkohë ...

LONDËR – Avokatja: Assange i gatshëm të bashkëpunojë me autoritetet suedeze

Medial - 14.04.2019

LONDËR, 14 prill /MEDIAL-AFP/ – Avokatja e Julian Assange, Jennifer Robinson deklaroi sot se ai ishte i gMEDIALëm për të bashkëpunuar me autoritetet suedeze, nëse këto të fundit kërkojnë ekstradimin ...