TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kryeministri: Jam dëshmitar i gjallë, kurrë më mirë marrëdhëniet Kosovë-Amerikë nuk kanë qenë

Antpress - 16.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është pyetur se si janë marrëdhëniet mes tij dhe udhëheqësve të tjerë të institucioneve të vendit. Ai tha se marrëdhëniet mes institucioneve i ka obligim, si ...

Haradinaj: Në bazë të sondazheve, AAK e ka 20 për qind të elektoratit (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se sipas sondazheve popullore partia e tij ka së paku 20 deputetë. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se edhe partia e tij ka votë popullore ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica me bërtit në takime

Gazeta Express - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin ...

Haradinaj rrëfen bisedën me presidentin Macron: I kërkova agjendën e takimit në Paris, më tha ”s’mund t’i jap të ...

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka rrëfyer për herë të parë disa nga bisedat që ka pasur në Samitin e Berlinit. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se gjatë disa bisedave me ...

Haradinaj: Aq shumë jam gëzuar pas Samitit të Berlinit, kam shkuar drejt në hotel ia kam fut gjumë

Zeri - 15.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka treguar pse nuk ka folur para gazetarëve pas Samitit të Berlinit. Haradinaj ka thënë në Debat Plus në Tv Dukagjini se pas atij Samiti ka qenë i gëzuar ...

Të enjten, Thaçi kthehet në Rubikon

Koha.net - 15.05.2019

Të enjten mbrëma presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kthehet në Rubikon të KTV-së. Si e sheh Thaçi rolin e Gjermanisë, Francës dhe ShBA-së ne zgjidhjen e çështjes së Kosovës me Serbinë? Çka thotë ai ...

Haradinaj: Raportet me Amerikën të mira si kurrë më parë, mund ta vizitoj brenda javës (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se raportet e Kosovës me Amerikën janë më të mira se asnjëherë më parë. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se ai mund të zhvillojë vizitë ...

Haradinaj: Më thoshin “punë e kryer, mos humb kohë”, jam gëzuar që disa i lashë duarthatë (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ata që do të shtyjnë nga ndarja e Kosovës do të thellojnë edhe më tepër humbjen. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se ...

Haradinaj: Me Thaçin s’jemi copë – copë, Ramën e kam vëlla por mos të më përzihet në punët e Qeverisë

Botasot - 15.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për përplasjet e fundit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën. Haradinaj ka thënë se i ka vëllezër të gjithë shqiptarët.

Haradinaj: Kam qenë nxënësi më i mirë në shkollë

Zeri - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për disa nota të tij në shkollë që u publikuan ditë më parë nëpër media. Haradinaj tha se ato nota kanë qenë të vërteta, pasi ka qenë nxënësi më i mirë jo vetëm ...

Kryeministri Haradinaj flet për notat e fillores: Isha nxënësi më i mirë në shkollë (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka folur për notat e shkollës fillore të publikuara në rrjetet sociale ditëve të fundit.

RMV, filloi kërkimi i lidhjeve, prindërit luten edhe për një shans dhe për pesa në ditarë

Portalb - 15.05.2019

Me afrimin e fundit të vitit shkollor, nëpër shkolla gjithnjë e më shumë shpeshtohen urgjencat për nota më të larta. Prindërit kërkojnë nota më të larta për fëmijët e tyre, veçanërisht ato në klasat ...

Kryeministri Haradinaj e deklaron “të vdekur” opsionin e ndarjes së Kosovës (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj në emisionin “Debat Plus”, ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me ...

Ujku i Bardhë – cili lider kosovar e mbante dikur këtë nofkë?

Gazeta Express - 15.05.2019

Gazeta zvicerane “Tribune de Geneve”, në një intervistë të realizuar në vitin 2015 me liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, kishte kujtuar faktin se kur ky i fundit kishte punuar në ndërtimtari në ...

'Lufta' njëvjeçare mes Thaçit e Haradinajt

Zeri - 15.05.2019

Ideja për korrigjim të kufirit Kosovë - Serbi ka bërë që presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj të mos reshtin së përplasuri deklarativisht gjatë dhjetë muajve të fundit.

Haradinaj: Presidenti e ka mik Radojçiqin

Gazeta Express - 14.05.2019

Deputeti i AAK’së Daut Haradinaj, ka thënë se është presidenti Hashim Thaçi ai që e ka mik Milan Radojçiqin. Madje sipas tij, Thaçi e ka takuar atë disa herë. “Ai e di më mirë se unë.

Haradinaj: E pandershme të luhet me shqiptarët në Luginë

Koha.net - 14.05.2019

Daut Haradinaj në Rubikon të KTV-së tha se askush nuk duhet dëmtuar Kosovën veç pse i rrezikohet lëkura e vetë. Këtë Haradinaj e përmendi duke iu referuar idesë për shkëmbimin e territoreve.

Haradinaj i gatshëm ta zhbëjë Specialen

Medial - 14.05.2019

Daut Haradinaj është i gatshëm që të zhbëjë Gjykatën Speciale. Ai në Rubikon të KTV-së ka thënë që çdo iniciativë e tillë do të ketë votën e tij. “Veç deri sa të mbërrij prej shtëpisë në Kuvend”, ka ...

Haradinaj: Në bazë të sondazheve, AAK e ka 20 për qind të elektoratit

Zeri - 16.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se sipas sondazheve popullore partia e tij ka së paku 20 deputetë. Haradinaj në RTV Dukagjini, ka thënë se edhe partia e tij ka votë popullore dhe pa ta ...

Këto janë notat e shkollës të kryeministrit Haradinaj

Gazeta Express - 14.05.2019

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, siç duket kishte qenë nxënës i shkëlqyeshëm e madje edhe i veçuar nga shokët e tjerë të klasës Gazeta NewBorn, ka arritur të siguroj dëftesën origjinale të ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica me bërtit në takime

Zeri - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin ...

Haradinaj rrëfen bisedën me presidentin Macron: I kërkova agjendën e takimit në Paris, më tha “s’mund t’i jap të ...

Botasot - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka rrëfyer për herë të parë disa nga bisedat që ka pasur në Samitin e Berlinit. Haradinaj, në “Debat Plus”, ka thënë se gjatë disa bisedave me Mogherinin ai personalisht ...

Haradinaj: Raportet me Amerikën të mira si kurrë më parë, mund ta vizitoj brenda javës

Botasot - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se raportet e Kosovës me Amerikën janë më të mira se asnjëherë më parë. Haradinaj, në “Debat Plus”, ka thënë se ai mund të zhvillojë vizitë zyrtare me SHBA-në ...

Haradinaj: U gëzova në dështimin e disave rreth temave të interesit shqiptar

Zeri - 15.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ata që do të shtyjnë nga ndarja e Kosovës do të thellojnë edhe më tepër humbjen. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se ...

Haradinaj: Kam qenë nxënësi më i mirë në shkollë

Portalb - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për disa nota të tij në shkollë që u publikuan ditë më parë nëpër media. Haradinaj tha se ato nota kanë qenë të vërteta, pasi ka qenë nxënësi më i mirë jo vetëm ...

Haradinaj flet për notat e fillores, thotë se ishte nxënësi më i mirë në shkollë

Gazeta Express - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për notat e shkollës fillore të publikuara në rrjetet sociale ditëve të fundit. Haradinaj ka thënë se notat e publikuara janë të vërteta duke shtuar se evidenca ...

Haradinaj e deklaron “të vdekur” opsionin e ndarjes së Kosovës

Zeri - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me SHBA-të e çështje tjera.

Haradinaj e godet Thaçin për takimin me Putinin: Nuk është në agjendën tonë Rusia

Gazeta Express - 14.05.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë të para pak ditëve në Opinion të Tv Klan, kishte folur për takimin që kishte pasur me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në nëntorin e vitit ...

Haradinaj thotë se Qeveria është e përkushtuar për arsimin e lartë

Koha.net - 14.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria e Kosovës është e përkushtuar për mbështetjen e Universitetit të Prishtinës dhe arsimit të lartë në përgjithësi.

Daçiq i nervozuar me Ramushin: Kush na qenka Haradinaj që të mos e heq taksën?

Ina - 14.05.2019

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq deklaroi sot se vendi i tij nuk mund të besojë se askush nuk mund të bindë Prishtinën zyrtare për heqjen e taksave ndaj mallrave serbe.

Haradinaj: Kam arritur ta orientoj dialogun në rrugën e duhur!

RTSH - 14.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj është takuar me strukturat e AAK-së në Viti. Në këtë takim, 200 anëtarë të rinj kanë aderuar në këtë parti. Kryetari i AAK Haradinaj ka folur edhe për proceset politike ...

Haradinaj pret në takim rektorin Demaj

Gazeta Express - 14.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim rektorin e Universitetit “Hasan Prishtina” Marian Dema. Haradinaj ka shkruar në faqen e tij zyrtare në Facebook se në takim kanë biseduar ...

Sonte në Rubikon Daut Haradinaj

Koha.net - 14.05.2019

Sonte në Rubikon deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj. Cili është plani i qeverisë Haradinaj për vazhdimin e dialogut? A është bllokuar ky proces? Çka duhet të ndodh me taksën? Çka me Tribunalin për ...

Si e kishte nofkën Ramush Haradinaj, në kohën sa punonte në ndërtimtari në Zvicër?

Botasot - 15.05.2019

Gazeta zvicerane “Tribune de Geneve”, në një intervistë të realizuar në vitin 2015 me liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, kishte kujtuar faktin se kur ky i fundit kishte punuar në ndërtimtari në ...

“Lufta” njëvjeçare mes Thaçit e Haradinajt

Gazeta Express - 15.05.2019

Ideja për korrigjim të kufirit Kosovë – Serbi ka bërë që presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj të mos reshtin së përplasuri deklarativisht gjatë dhjetë muajve të fundit.

Haradinaj: Presidenti e ka mik Radojçiqin

Tetova Sot - 14.05.2019

Deputeti i AAK’së Daut Haradinaj, ka thënë se është presidenti Hashim Thaçi ai që e ka mik Milan Radojçiqin. Madje sipas tij, Thaçi e ka takuar atë disa herë. “Ai e di më mirë se unë.

Haradinaj: E pandershme të luhet me shqiptarët në Luginë

Medial - 14.05.2019

Daut Haradinaj në Rubikon të KTV-së tha se askush nuk duhet dëmtuar Kosovën veç pse i rrezikohet lëkura e vetë. Këtë Haradinaj e përmendi duke iu referuar idesë për shkëmbimin e territoreve.

Haradinaj: Në bazë të sondazheve, AAK e ka 20 për qind të elektoratit

Botasot - 16.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se sipas sondazheve popullore partia e tij ka së paku 20 deputetë. Haradinaj, në “Debat Plus”, ka thënë se edhe partia e tij ka votë popullore dhe pa ta ...

Këto janë notat e shkollës të kryeministrit Ramush Haradinaj

Zeri - 14.05.2019

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, siç duket kishte qenë nxënës i shkëlqyeshëm e madje edhe i veçuar nga shokët e tjerë të klasës Gazeta NewBorn, ka arritur të siguroj dëftesën origjinale të ...

Haradinaj flet për notat e fillores, thotë se ishte nxënësi më i mirë në shkollë

Antpress - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për notat e shkollës fillore të publikuara në rrjetet sociale ditëve të fundit. Haradinaj ka thënë se notat e publikuara janë të vërteta duke shtuar se evidenca ...

Haradinaj: Opsioni për të ndarë Kosovën është “i vdekur”

BalkanWeb - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj në emisionin “Debat Plus”, ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me ...

Haradinaj e godet Thaçin për takimin me Putinin

Botasot - 14.05.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë të para pak ditëve në Opinion të Tv Klan, kishte folur për takimin që kishte pasur me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në nëntorin e vitit ...

Haradinaj: Qeveria përkrahë arsimin e lartë në Kosovë

Telegrafi - 14.05.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim një delegacion të profesorëve dhe Dekanëve nga Universiteti i Prishtinës, “Hasan Prishtina”, të kryesuar nga rektori, ...

Haradinaj: Universiteti i Prishtinës të jetë në hap me trendet bashkëkohore të arsimit

Zeri - 14.05.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, është takuar sot me rektorin UP-së Marian Dema me të cili ka folur për planifikimin e avancimit të Universitetit të Prishtinës.

Si e kishte nofkën Ramush Haradinaj, në kohën sa punonte në ndërtimtari në Zvicër?

Zeri - 15.05.2019

Gazeta zvicerane “Tribune de Geneve”, në një intervistë të realizuar në vitin 2015 me liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, kishte kujtuar faktin se kur ky i fundit kishte punuar në ndërtimtari në ...

Daut Haradinaj akuzon Hashim Thaçin se po luan me shqiptarët e Luginës

Gazeta Express - 14.05.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka thënë se askush nuk duhet dëmtuar Kosovën, veç pse i rrezikohet lëkura e vetë.

Haradinaj flet për notat e fillores, thotë se ishte nxënësi më i mirë në shkollë

Botasot - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për notat e shkollës fillore të publikuara në rrjetet sociale ditëve të fundit. Haradinaj ka thënë se notat e publikuara janë të vërteta duke shtuar se evidenca ...

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve? Do të përfitonte Rusia

Java News - 15.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ndryshimin e kufijve në Kosovë e sheh si një mundësi që do i krijohej Rusisë për të tentuar ndikimin e saj në Ballkan.

Haradinaj e godet Thaçin për takimin me Putinin: Nuk është në agjendën tonë Rusia

Tetova Sot - 14.05.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë të para pak ditëve në Opinion të Tv Klan, kishte folur për takimin që kishte pasur me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në nëntorin e vitit ...

Haradinaj: Qeveria përkrahë arsimin e lartë në Kosovë

Botasot - 14.05.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim një delegacion të profesorëve dhe Dekanëve nga Universiteti i Prishtinës, “Hasan Prishtina”, të kryesuar nga rektori, ...