TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dua Lipa në “Brit Awards” vishet me ngjyrat e flamurit të Kosovës

Lajmi.net - 21.02.2019

Këngëtarja Dua Lipa dje (e mërkurë) në mbrëmja e madhe të ndarjes së çmimeve britanike të muzikës, “Brit Awards 2019” është veshur me ngjyrat e flamurit të Kosovës.

Demi Rose rrëmbeu vëmendjen në “Brit Awards” me fustanin që i zbuloi shumë

Lajmi.net - 21.02.2019

Në "Brit Awards" e pranishme ishte edhe Demi Rose e cila rrëmbeu vëmendjen. Shfaqja më e madhe e çmimeve britanike BRIT Awards, mbrëmë u zhvillua në O2 Arena të Londrës, ku Hugh Jackman, Pink dhe ...

Dhjetë milionë abonent në kanalin e YouTubes së Dua Lipës: Faleminderit të gjithëve

Telegrafi - 21.02.2019

Sukseset për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, duket se nuk kanë të ndaluar! Gjatë mbrëmjes së kaluar, bukuroshja jonë korri sukses edhe njëherë në “Brit Awards”, e cila është ngjarja ...

Dua Lipa e do Pink derisa Jack Whitehall e do babain e Duas

Botasot - 21.02.2019

Nikoqiri i Brit Awards, Jack Whitehall, i ka propozuar këngëtares së njohur me prejardhje kosovare, Dua Lipës që t’i ‘shkëmbejnë’ baballarët. Dua Lipa në këtë ceremoni ku edhe mori çmimin për “këngën ...

Kelly Brook tregon dekoltenë shpërthyese në Brit Awards

BalkanWeb - 21.02.2019

Kelly Brook ka marrë tërë vëmendjen në Brit Awards 2019 në Londër. Ajo është paraqitur me një fustan të kuq, të care te kembët dhe me një dekolte shpërthyese, duke nxjerre ne pah asetet e saj.

A doli në skenë të Brit Awards Dua Lipa me fustan që ngjasonte me flamurin e Kosovës

Botasot - 21.02.2019

Dua Lipa mund të jetë krenare pasi që viti 2018 mund të konsiderohet plotësisht një vit I saj Shqiptarja arriti që të rrëmbej edhe mimin për “këngën më të mirë britanike të vitit” që ishte ...

A doli në skenë të Brit Awards Dua Lipa me fustan që ngjasonte me flamurin e Kosovës

Ina - 21.02.2019

Dua Lipa mund të jetë krenare pasi që viti 2018 mund të konsiderohet plotësisht një vit I saj Kosovarja arriti që të rrëmbej edhe mimin për “këngën më të mirë britanike të vitit” që ishte ...

Të gjithë fituesit në “Brit Awards 2019”

Almakos - 20.02.2019

Është mbajtur edhe mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve britanike të muzikës, “Brit Awards 2019”. Yjet pjesëmarrës në këtë eveniment sivjet ishin të shumtë, ndër ta edhe këngëtarja shqiptare me famë ...

Dua Lipa fituese e çmimit “British Single” në Brit Awards 2019

Alsat - 21.02.2019

Këngëtarja Dua Lipa fiton çmimin “British Single” në Brit Awards 2019. Dua Lipa u shfaq e emocionuar gjatë pranimit të çmimit ku falënderoi të gjithë ata që e kanë ndihmuar në rrugëtimin e saj ...

A doli në skenë të Brit Awards Dua Lipa me fustan që ngjasonte me flamurin e Kosovës

Gazeta Express - 21.02.2019

Dua Lipa mund të jetë krenare pasi që viti 2018 mund të konsiderohet plotësisht një vit I ...

Pink rrëmben çmimin për “arritje jetësore” në ‘Brit Awards’

Lajmi.net - 20.02.2019

Edhe Pink ka marrë një çmim në 'Brit Awards'. Këngëtarja e njohur, Pink në ‘Brit Awards’ u nderua me çmimin për “arritje jetësore”, shkruan lajmi.net.

Dua Lipa bën sërish krenarë shqiptarët, “rrëmben” një tjetër çmim në Brit Awards

Mapo - 21.02.2019

Dua Lipa nuk ka të ndalur në korrjen e sukseseve.Komenti i ‘The Sun’, se këngëtarja me origjinë shqiptare po dominon muzikën botërore, është konfirmuar mbrëmjen e sotme me fitoren e saj në “Brit ...

Dua Lipa sërish fiton çmim

Albeu.com - 20.02.2019

Dua Lipa ka fituar çmimin e parë sonte në Brit Awards. Dua Lipa ka fituar çmimin për këngën më të mirë për këngën One Kiss me Calvin Harris. Pas marrjes së çmimit Dua ka dalë në skenë me Calvin të ...

Dua Lipa shpërblehet me çmimin “Kënga më e mirë e vitit” në ‘Brit Awards’

Lajmi.net - 20.02.2019

Dua Lipa, ka rrëmbyer çmimin për këngën më të mirë të vitit. Këngëtarja shqiptare edhe këtë herë është shpërblyer me çmim në “Brit Awards 2019”, bashkë me Calvin Harris, shkruan lajmi.net.

Dua Lipa ‘ndez’ skenën me performancën e saj në ‘Brit Awards’

Lajmi.net - 20.02.2019

Është duke u mbajtur edicioni i 39-të i evenimentit të madh "Brit Awards". Në mesin e shumë artistëve është edhe artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa e cila ka mahnitur me veshjen e saj, ...

Pink nderohet me çmimin për ‘arritje jetësore’ në “Brit Awards”

Telegrafi - 20.02.2019

Mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve britanike, “Brit Awards” ka dhuruar shumë çmime për disa nga yjet e muzikës. Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, arriti të marrë edhe një çmim në këtë ...

Brit Awards 2019: Veshjet më të mira dhe më të këqija

Lajmi.net - 20.02.2019

Shfaqja më e madhe e çmimeve britanike BRIT Awards, është duke u zhvilluar në O2 Arena të Londrës, ku Hugh Jackman, Pink dhe Calvin Harris janë në mesin e interpretuesve.

“Kokë më kokë” me Dua Lipën, Rita Ora s’do të jetë e pranishme në Brit Awards

Mapo - 20.02.2019

Rita Ora nuk do të jetë pjesë e eventit prestigjioz muzikor “Brit Awards 2019”. Ky fakt është bërë i ditur nga vet këngëtarja me origjinë shqiptare, përmes disa postimeve në “Insta Story”.

E tërë vëmendje të bukuroshja e kolme në Brit Awards

Gazeta Express - 21.02.2019

Kelly Brook ka marrë tërë vëmendjen derisa është paraqitur në një fustan të kuq duke treguar asetet e ...

Ed Sheeran nderohet me çmimin për “arritje globale” në ‘Brit Awards 2019’

Lajmi.net - 20.02.2019

Ed Sheeran nderohet me çmimin për “arritje globale” në "Brit Awards 2019". Superylli, Ed Sheeran është nderuar me çmimin për “arritje globale” dhe ky sukses i tij vjen falë albumit “Divide”, shkruan ...

Dua Lipa fiton çmimin për këngën më të mirë britanike

Botasot - 20.02.2019

Pas dy çmimeve në Grammy, Dua Lipa sonte ka fituar edhe në Brit Awards 2019. Çmimin ajo e ka marrë për bashkëpunimin me Calvin Harris në kategorinë “Kënga më e mirë”.

Nuk ndalen sukseset! Dua Lipa dhe Calvin Harris marrin çmimin ‘Kënga më e mirë e vitit’ në “Brit Awards”

Telegrafi - 20.02.2019

Sukseset për artisten shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, duket se nuk kanë të ndaluar! Ajo tashmë numëron edhe një trofe më shumë, kjo ngase kënga “One Kiss”, të cilën ajo interpreton në ...

Dua Lipa pushton skenën e ‘Brit Awards’, sjell performancë interesante me Calvin Harris, Sam Smith dhe Rag’n’Bone Man

Telegrafi - 20.02.2019

Është duke u zhvilluar ngjarja e madhe e ndarjes së çmimeve britanike, “Brit Awards 2019”. Në “The O2 Arena” të Londrës ishin të shumtë yjet që parakaluan në tapetin e kuq të eventit, ndërsa disa ...

Calvin Harris, ‘Producenti i vitit’ në “Brit Awards”

Telegrafi - 20.02.2019

DJ me famë botërore, Calvin Harris, është shpërblyer për herë të parë me një çmim në “Brit Awards”. Mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve për muzikën britanike, e ka shpallur atë si “Producentin e ...

Rita mungon në ‘Brit Awards’, por iu uron suksese të gjithëve me foto nga viti i kaluar

Lajmi.net - 20.02.2019

Rita Ora, këtë vit është duke munguar në "Brit Awards". Këngëtarja shqiptare me famë në rrafshin ndërkombëtar është duke munguar në mbrëmjen e madhe “Brit Awards”, që është duke u mbajtur në Londër, ...

Ed Sheeran shpërblehet me çmimin për “arritje globale” në ‘Brit Awards 2019’

Telegrafi - 20.02.2019

Këngëtari i njohur britanik, Ed Sheeran, është nderuar me çmimin për “arritje globale” në ‘Brit Awards 2019’. Kjo arritje vjen si rrjedhojë e suksesit të tij me albumin e fundit “Divide”, i cili ...

E tërë vëmendja të bukuroshja e kolme në Brit Awards (FOTO)

Tetova Sot - 21.02.2019

Kelly Brook ka marrë tërë vëmendjen derisa është paraqitur në një fustan të kuq duke treguar asetet e saj Ajo nuk është e huaj për ta marrë vëmendjen në tepihun e kuq.

Dua Lipa fiton në “Brit Awards”

Koha.net - 20.02.2019

Këngëtarja kosovare, Dua Lipa, ka fituar çmimin për Këngën më të mirë të vitit në ceremoninë e sivjetme të “Brit Awards”. Ajo fitoi çmimin me bashkëpunimin me Calvin Harris, “One Kiss” Ky çmim vjen ...

Ariana Grande dhe Drake fitojnë çmimin e ‘Artistëve më të Mirë të Huaj’ në Brit Awards

Zeri - 20.02.2019

Në Londër tashmë ka nisur ndarja e ceremonisë së çmimeve Brit Awards. Ariana Grande ka triumfuar në kategorinë e “Artistes më të mirë të huaj femër”, ndërsa Drake në të njëjtën kategori, por për ...

Dua Lipa, fiton çmimin për këngën më të mirë britanike

Gazeta Express - 20.02.2019

Dua Lipa ka fituar çmimin e parë sonte në Brit ...

Liam Payne nuk mungon në “Brit Awards 2019”, ai dhe Rita konkurrojnë për një nga çmime kryesore të mbrëmjes

Telegrafi - 20.02.2019

Ndonëse Rita Ora nuk mundi të jetë prezente në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve “Brit Awards 2019”, atje nuk po mungon kolegu i saj, këngëtari Liam Payne, me të cilin së bashku konkurrojnë për një nga ...

Dua Lipa shkëlqen në tepihun e kuq në Brit Awards 2019

Lajmi.net - 20.02.2019

Sonte ka filluar "Brit Awards", në Londër. Në mesin e shumë yjeve është edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa e cila është e nominuar katër herë, shkruan lajmi.net.

Rita mungon në Brit Awards, ja arsyeja

Zeri - 20.02.2019

Gjatë defilimit në tepihun e kuq ka munguar këngëtarja Rita Ora Rita është e nominuar në dy kategori në Brit Aëards por për çudinë e të gjithëve këngëtarja kosovare nuk është parë në këtë event që ...

Rita mungon në ceremoninë e ‘Brit Awards’, u uron fat të gjithëve me imazhe nga viti i kaluar

Telegrafi - 20.02.2019

Rita Ora nuk është e pranishme në ceremoninë e sivjetme të ‘Brit Awards’ për shkak të angazhimeve tjera në karrierën e saj. Këngëtarja shqiptare me famë botërore konkurron me dy nominime në ...

Rita Ora përballë Dua Lipës sonte në BRIT Awards

Zeri - 20.02.2019

Dy këngëtaret me prejardhje shqiptare konkurrojnë sonte me katër këngë të nomunuara përballë njëra tjetrës. Rita Ora e Dua Lipa marrin pjesë sonte në BRIT Awards, ceremoninë më të rëndësishme të ...

Dua duket sensacionale në ‘Brit Awards 2019’, e veshur me fustan të hapur në pjesën e dekoltesë

Telegrafi - 20.02.2019

Yjet më të mëdha të muzikës britanike ndodhen në O2 Arena në North Greenwich të Londrës, ku sonte (e mërkurë) zhvillohet ceremonia ‘Brit Awards 2019’.

Fillon parakalimi në tapetin e kuq të Brit Awards, Dua Lipa del pa reçipeta

Zeri - 20.02.2019

Ka filluar parakalimi në tapetin e kuq në Brit Awards derisa Dua Lipa ka pasur njërën prej paraqitjeve që do të përflitet gjatë. Kosovarja ka parakaluar me një fustan interesant ku në pjesën e ...

Rita mungon në Brit Awards, ja arsyeja

Gazeta Express - 20.02.2019

Gjatë defilimit në tepihun e kuq ka munguar këngëtarja Rita ...

Dua Lipa shkëlqen në tepihun e kuq të “Brit Awards”

Koha.net - 20.02.2019

Këngëtarja kosovare, Dua Lipa, ka tërhequr vëmendjen me paraqitjen e saj në tepihun e kuq të ceremonisë “Brit Awards”. Me një fustan më të hapur në krahasim me paraqitjet e shkuara të saj, Lipa hyn ...

Fillon parakalimi në tapetin e kuq të Brit Awards, Dua Lipa del pa jelek

Gazeta Express - 20.02.2019

Ka filluar parakalimi në tapetin e kuq në Brit Awards derisa Dua Lipa ka pasur njërën prej paraqitjeve që do të përflitet gjatë. Kosovarja ka parakaluar me një fustan interesant ku në pjesën e ...

Rita Ora përballë Dua Lipës sonte në BRIT Awards

Gazeta Express - 20.02.2019

Dy këngëtaret me prejardhje shqiptare konkurrojnë sonte me katër këngë të nomunuara përballë njëra ...

Sonte Brit Awards vë përballë Dua Lipën dhe Rita Orën

Botasot - 20.02.2019

Brit Awards ka vënë përballë Dua Lipën dhe Rita Orën. Dy këngëtaret me origjinë shqiptare konkurrojnë me njëra-tjetrën në të njëjtën kategori “British Video”.

Kush qëndron pas suksesit të Dua Lipës?

Ina - 20.02.2019

Dua Lipa është një prej këngëtareve më të suksesshme në botë. Famën e madhe e mori në vitin 2015, kur publikoi këngën “Be the One” që arriti të dëgjohej dhe në Europë duke u renditur në toplistat ...

Dhjetë milionë abonent në kanalin e YouTubes së Dua Lipës: Faleminderit të gjithëve

Almakos - 21.02.2019

Sukseset për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, duket se nuk kanë të ndaluar! Gjatë mbrëmjes së kaluar, bukuroshja jonë korri sukses edhe njëherë në “Brit Awards”, e cila është ngjarja ...

Dua Lipa nis ditën me video nga dushi

Lajmi.net - 19.02.2019

Dua Lipa e nisi ditën me video nga vaska. Dua Lipa ka ndarë me ndjekësit disa video në InstaStory, në të cilat shfaqet nga dushi, shkruan lajmi.net. “Jo, por me të vërtetë.

Të gjithë fituesit në “Brit Awards 2019”

Telegrafi - 20.02.2019

Është mbajtur edhe mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve britanike të muzikës, “Brit Awards 2019”. Yjet pjesëmarrës në këtë eveniment sivjet ishin të shumtë, ndër ta edhe këngëtarja shqiptare me famë ...

Dua Lipa zbulon personin që e ndihmoi të kthehet në një yll (FOTO)

Tetova Sot - 19.02.2019

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, është pa diskutim një prej emrave më të pëlqyer të momentit në tregun ndërkombëtar dhe e themi me plot gojën se po përjeton periudhën e saj më të mirë.

Dua Lipa nuk “përmbahet”, fiton çmimin për këngën më të mirë britanike

Java News - 21.02.2019

Këngëtarja nga Kosova Dua Lipa ka rrëmbyer çmim në Brit Awards. Dua ka fituar çmimin për këngën më të mirë One Kiss me Calvin Harris. Pas marrjes së çmimit Dua ka dalë në skenë me Calvin të cilin e ...

Dua Lipa, fiton çmimin për këngën më të mirë britanike (VIDEO)

Tetova Sot - 20.02.2019

Dua Lipa ka fituar çmimin e parë sonte në Brit Awards Dua Lipa ka fituar çmimin për këngën më të mirë për këngën One Kiss me Calvin Harris. Pas marrjes së çmimit Dua ka dalë në skenë me Calvin të ...

Dua Lipa shpërblehet me çmimin “Kënga më e mirë e vitit” në ‘Brit Awards’

Zeri - 20.02.2019

Dua Lipa, ka rrëmbyer çmimin për këngën më të mirë të vitit. Këngëtarja shqiptare edhe këtë herë është shpërblyer me çmim në “Brit Awards 2019”, bashkë me Calvin Harris.