TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ravoheci bëhet me Repart të ri të Hemodializës

Lajmi.net - 14.11.2017

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, bashkë me kryetarin e Komunës së Rahovecit Idriz Vehapin, kanë bërë një vizitë në spitalin e Rahovecit “Fahredin Hoti”, me ç’rast u bë përurimi i Repartit të ...

Veseli: Qeverisja e PDK-së do të përkrahë çdo projekt të Idriz Vehapit në Rahovec

Lajmi.net - 14.11.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga kandidati për të parin e Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi, gjatë tubimit të sotëm elektoral në këtë komunë ka thënë se, ...

Veseli: Nuk e kemi ditur se Smajl Latifi kishte qenë shumë tregtar

Alb Portali - 14.11.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, u zotua sot në Rahovec se do të bëjnë shumë më shumë se që kanë bëri më tani për Komunën e Rahovecit, ndërkohë që nuk ka kursyer kritika ndaj ...

Veseli premton zhvendosjen e Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë në Rahovec

Koha.net - 14.11.2017

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, në një tubim elektoral në Rahovec, ka thënë se kjo komunë është simbol i vizionit të Partisë Demokratike të Kosovës për fuqizimin e shtetit dhe zhvillimin ekonomik të ...

Haradinaj i jep mbështetje Latifit: Më i vendosur se kurrë për fitoren e së dielës

Lajmi.net - 14.11.2017

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj i ka dhënë përkrahje kandidatit të AAK-së për kryetar të Rahovecit, Smajl Latifi. Ai ka takuar edhe të rinjtë e Rahovecit.

Të bindur për fitore, Latifi e Vehapi pa koalicione në balotazh

Koha.net - 13.11.2017

Smajl Latifi i AAK-së dhe Idriz Vehapi i PDK-së janë shprehur të bindur për fitore në balotazhin e 19 nëntorit në Rahovec, madje duke e bërë këtë pa koalicione me partitë tjera.

Prishtina ndërpret hovin e Rahovecit, merr lidershipin në IP Superligën e basketbollit (Video)

Telegrafi - 13.11.2017

Sigal Prishtina ka mposhtur me rezultat bindës KB Rahovecin në Gjakovë ku këta të fundit luajnë si vendas në mungesë të palestrës. Ishte kjo ndeshja e mbetur e javës së shtatë të Superligës që u ...

Veseli premton ta zhvendos Agjencinë për Zhvillimin e Bujqësisë në Rahovec

Telegrafi - 14.11.2017

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, në një tubim elektoral në Rahovec, ka thënë se kjo komunë është simbol i vizionit të Partisë Demokratike të Kosovës për fuqizimin e shtetit dhe zhvillimin ekonomik të ...

Vehapi: Do të jem bashkëpunëtori më i mirë i qytetarëve

Koha.net - 13.11.2017

Kandidati i PDK-së për kryetar të Rahovecit Idriz Vehapi, ka thënë se gjatë 5 ditëve sa zgjat fushata për balotazh, do të takojë secilin qytetar për të bashkuar idetë në zhvillimin e Komunës së ...

Vehapi mohon se ka negociuar me Çadrakun e VV-së

Zhurnal - 13.11.2017

Vehapi mohon se ka negociuar me Çadrakun e VV-së Prizren, 13 nëntor - Kandidati i PDK-së për kryetar të Rahovecit, Idriz Vehapi, ka mohuar lajmet e publikuara në media lokale se ka negociuar me ...

Basketboll, Rahoveci fiton derbin

Koha.net - 13.11.2017

Rahoveci e ka fituar derbin e javës së nëntë të IP Superligës së Kosovës në basketboll. Rahoveci të shtunën në Gjakovë fitoi ndaj Golden Eagle Yllit me rezultatin 91:84.

Prishtina ndërpret hovin e Rahovecit, merr lidershipin në IP Superligën e basketbollit (Video)

Almakos - 13.11.2017

Sigal Prishtina ka mposhtur me rezultat bindës KB Rahovecin në Gjakovë ku këta të fundit luajnë si vendas në mungesë të palestrës. Ishte kjo ndeshja e mbetur e javës së shtatë të Superligës që u ...

Rahoveci mposht Yllin, pozicionohet në vend të tretë

Telegrafi - 11.11.2017

Rahoveci ka regjistruar fitoren e gjashtë në kuadër të Superligës së Kosovës në basketboll. Me rezultat 91-84, kjo skuadër ka triumfuar përballë rivalit Golden Eagle Ylli.