TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Limaj: Platforma e dialogut është gati

Evropaelire - 12.02.2019

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës i kanë përfunduar punët rreth draft-platformës për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. Njëri nga kryesuesit e Ekipit negociator, Fatmir Limaj, i cili ...

Ekipi negociator kryen punën në platformë, pret miratimin në Kuvend

Koha.net - 12.02.2019

Bashkëdrejtuesi i ekipit negociator, Fatmir Limaj në një konferencë për media, ka thënë se ka përfunduar puna në platformën për dialogun me Serbinë dhe pret që të votohet në Kuvendin e Kosovës.

Limaj: Platforma e dialogut nesër dorëzohet te liderët e shtetit, pastaj shkon në Kuvend

Telegrafi - 12.02.2019

Bashkëkryesuesi i Ekipit negociator dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka bërë të ditur se platforma e dialogut me Serbinë tashmë është në finalizim.

Ende po vazhdon takimi i Ekipit Negociator

Lajmi.net - 12.02.2019

Ende është duke vazhduar takimi i sotëm i Ekipit Negociator nga i cili po synohet të finalizohet Platforma e Dialogut me Serbinë Aktualisht kryenegociatorët e dialogut, kanë nisur këtë mbledhje rreth ...

Ekipi kompleton platformën, pasnesër dërgohet në Kuvend

Zeri - 12.02.2019

Ekipi Negociator ka kompletuar platformën për dialogun të cilën do ta dorëzojë pasnesër në Kuvend, raporton Zëri.info. Bashkëkryesuesi i Ekipit Negociator, Fatmir Limaj njoftoi se kjo platformë nesër ...

Përfundon takimi i ekipit negociator - platforma për dialogun shkon të enjten në Kuvend

Gazeta Express - 12.02.2019

Ka përfunduar takimi i ekipit negociator, ku është finalizuar platforma për dialogun me ...

Ekipi Negociator përfundon takimin nuk prononcohet për media

Zeri - 12.02.2019

Ka përfunduar takimi mbi 3 orësh i Ekipit Negociator ku u diskutua për platformën e dialogut me Serbinë, raporton “Zëri.info”. Mirëpo, as pas këtij takimi ky ekip nuk është prononcuar për media duke ...

LDK publikon platformën për dialogun

Lajmi.net - 12.02.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka publikuar platformën për dialogun me Serbinë. Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka publikuar sot platformën për dialogun me Serbinë, platformë kjo që sipas ...

Platforma për dialogun, e pakompletuar

Zeri - 12.02.2019

Edhe pse ishte paralajmëruar që sot do të prezantohet platforma për dialogun me Serbinë, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë, pasi që ky dokument ende nuk është kompletuar.

Platforma për dialogun, e pakompletuar

Gazeta Express - 12.02.2019

Edhe pse ishte paralajmëruar që sot do të prezantohet platforma për dialogun me Serbinë, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë, pasi që ky dokument ende nuk është ...

Kosovë, brenda javës gati platforma për dialogun

ABC News - 12.02.2019

Deri në fund të javës pritet që deputetët e Kuvendit të Kosovës të kenë në duar platformën për dialogun me Serbinë, të cilën pritet ta votojnë. Delegacioni shtetëror i Kosovës gjatë ditës ka ...

Nesër planifikohet finalizimi i Platformës së Dialogut

Lajmi.net - 11.02.2019

Ka përfunduar takimi i Ekipit Negociator ku u diskutua rreth finalizimit të platformës për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Bashkëkryesuesi Ekipit Negociator, Fatmir Limaj ka thënë se delegacioni ka ...

Ekipi Negociator diskuton rreth finalizimit të platformës për dialogun Kosovë-Serbi

Lajmi.net - 11.02.2019

Delegacioni Shtetëror i Kosovës ka nisur takimin sot në orën 16:00. Në këtë takim po diskutohet rreth finalizimit të platformës për dialogun mes Kosoës dhe Serbisë.

Limaj: Platforma për dialogun deri në fund të javës në Kuvend

Botasot - 11.02.2019

Pas takimit për rreth dy orësh të ekipit negociator, zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, njëherësh bashkë kryesues i ekipit për dialogun Kosovë-Serbi, ka thënë se delegacioni shtetëror ka punë të ...

Enver Hoxhaj del nga takimi i Ekipit Negociator

Lajmi.net - 11.02.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka dal nga takimi i Ekipit Negociator i cili po mbahet për të finalizuar platformën për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

Limaj: Deri në fund të javës, platforma për dialogun shkon në Kuvend

Telegrafi - 11.02.2019

Bashkëkryesuesi i Ekipit për dialog me Serbinë dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj është shprehur optimist se më së largu deri në fundin e javës, platforma për dialog do të shkojë në ...

Rama: Platforma jonë u jep fuqi njerëzve pa përkrahje

Flaka - 11.02.2019

Paraqitja e pesë rasteve të zgjidhura nga platforma e bashkëqeverisjes, është vetëm një pjesë e vogël e qindra rasteve të tjera që janë zgjidhur dhe vazhdojnë të zgjidhen nga “Shqiperiaqeduam.al”.

Ekipi Negociator nis takimin për Platformën e Dialogut

Lajmi.net - 11.02.2019

Takimi i Ekipit Negociator të Kosovës për Dialogun po mbahet përsëri. Ky takim është duke u zhvilluar në objektin e Kuvendit të Kosovës, përcjell lajmi.net.

Përfundon takimi i Ekipit Negociator, Limaj jep një lajm të madh

Zeri - 11.02.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj është deklaruar pas përfundimit të takimit të sotëm të Ekipit Negociator. Në cilësinë e bashkëkryesuesit të këtij ekipi, Fatmir Limaj tha se nesër me ...

Dialogu me Serbinë, të martën dorëzohet platforma e përbashkët

ABC News - 11.02.2019

Të martën pritet që të dprëzohet në parlamentin e Kosovës platform e përbashkët për vazhdimin e dialogut me Serbinë. Ndërkohë që temë kryesore në vend mbetet taksa e vendosur ndaj produkteve serbe.

Haradinaj:Nuk di për gjeneralin amerikan, taksa qëndron

Albeu.com - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj , ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut.

Finalizimi i platformës brenda tri ditëve të ardhshme

Botasot - 11.02.2019

Ekipi negociator sot pasdite ka mbajtur një takim në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me Serbinë.

Përfundon takimi i Ekipit Negociator: Platforma i dërgohet Kuvendit në fundjavë

Gazeta Express - 11.02.2019

Ka përfunduar takimi i Ekipi Negociator të Kosovës për dialog me Serbinë, i ka për qëllim harmonizimin dhe finalizimin e platformës për ...

Haradinaj: Platforma e dialogut ditëve në vijim dorëzohet në Kuvend

Telegrafi - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me krerët e shtetit, duke thënë se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut që ditëve në vijim do t’i ...

Takohet Ekipi negociator, synohet harmonizimi e finalizimi i platformës për dialogun

Koha.net - 11.02.2019

Ekipi negociator i Kosovës për dialog ka nisur takimin në ambientet e Kuvendit të Kosovës për harmonizimin dhe finalizimin e platformës për dialogun me Serbinë.

PSD-ja pret që platforma për dialog të përkrahet nga LDK-ja e LVV-ja

Zeri - 11.02.2019

Ekipi negociator pritet që të martën (nesër) ta prezantojë në Kuvendin e Kosovës platformën për dialogun me Serbinë. Përveç PSD-së, kjo platformë nuk pritet të ketë përkrahje nga partitë tjera ...

Ekipi Negociator takohet për Platformën e Dialogut

Zeri - 11.02.2019

Sot duke filluar nga ora 16:00 ka filluar takimi i Ekipi Negociator i Kosovës ku do të diskutohet lidhur me Platformën e Dialogut me Serbin raporton “Zeri.info”.

Haradinaj i painformuar rreth anulimit të vizitës së gjeneralit amerikan

Zeri - 11.02.2019

Kryeministri i vendi, Ramush Haradinaj, ka folur rreth takimit të sotëm ndërmjet krerëve të institucioneve. Ai tha se takimi ishte i thirrur për platformën e delegacionit shtetëror.

Veseli takon krerët shtetërorë, diskutojnë platformën e dialogut

Evropaelire - 11.02.2019

Çështja e bisedimeve me Serbinë dhe platforma për këtë fazë të dialogut, e cila do të prezantohet së shpejti në Kuvend, u tha se ishin temat qendrore të një takimi të krerëve më të lartë të shtetit ...

Limaj: Platforma e dialogut është gati

Portalb - 12.02.2019

Përfaqësuesit e Ekipit negociator të Kosovës i kanë përfunduar punët rreth draft-platformës për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi, transmeton REL.

Veseli, pozitë e opozitë duhet të bëhemi bashkë, në mbështetje për fazën finale të dialogut

Botasot - 11.02.2019

Në komunikata për medie në këtë takim, Veseli dhe krerët e shtetit së bashku me përfaqësuesit e delegacionit shtetëror kanë diskutuar për procesin e fazës finale të dialogut, me theks të veçantë për ...

Krerët e shtetit diskutuan për Platformën e Dialogut

Lajmi.net - 11.02.2019

Para pak çastesh ka përfunduar takimi me krerët shtetëror i thirrur nga kryeparlamentari, Kadri Veseli. Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim të ...

Haradinaj: Taksa qëndron, sot diskutuam për platformën e dialogut

Gazeta Express - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e ...

Përfundon takimi, askush nuk deklarohet për medie

Lajmi.net - 11.02.2019

Para pak çastesh ka përfunduar takimi i krerëve të shtetit. Pas më shumë se një orë diskutimi, ka përfunduar para pak çastesh takimi i thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli, raporton lajmi.net.

Limaj e Hoxhaj dalin nga takimi

Lajmi.net - 11.02.2019

Dy zëvendëskryeministrat, Enver Hoxhaj dhe Fatmir Limaj, kanë dalë nga takimi i thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli. Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe Fatmir Limaj, para pak çastesh kanë ...

Thaçi, koalicioni qeverisës dhe PSD’ja kërkojnë mbështetje të Platformës për dialogun

Gazeta Express - 11.02.2019

Në zyrën e Kadri Veselit, sot Presidenti Thaci bashkë me koalicionin qeverisës dhe përfaqësuesin e PSD’së kanë biseduar për platformën e dialogut, që pritet të miratohet në ...

Haradinaj del nga takimi me ekipin negociator, Thaçin e Veselin

Zeri - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sopa ka dal nga takimi me ekipin negociator, presidentin Thaci dhe kryeparlamentarin Veseli raporton "Zeri.info".

Krerët e shtetit të Kosovës diskutojnë për dialogun

Alsat - 11.02.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Vesel ka ftuar në takim krerët e shtetit dhe bashkëkryesuesit e ekipit shtetëror të dialogut me Serbinë. Takimi po mbahet në kabinetin e Kryetarit të Kuvendit, ...

Hoxhaj e Limaj dalin nga takimi me krerët e shtetit

Zeri - 11.02.2019

Zëvendës kryeministri Enver Hoxhaj dhe bashkryesuesi i ekipit negociator me Serbinë, Fatmir Limaj sapo dolën nga takimi me liderët shtetëror raporton "Zeri.info".

Limaj: Platforma e dialogut nesër dorëzohet te liderët e shtetit, pastaj shkon në Kuvend

Almakos - 12.02.2019

Bashkëkryesuesi i Ekipit negociator dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka bërë të ditur se platforma e dialogut me Serbinë tashmë është në finalizim.

Mblidhen përsëri krerët e shtetit

Lajmi.net - 11.02.2019

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka ftuar në një takim të gjithë krerët e shtetit. Me ftesë të kreut të Kuvendit, Kadri Veseli, në ora 12:00 do të fillojë takimi me krerët e shtetit, ...

Kosovë, teksti i platformës iu dërgohet krerëve të shtetit nesër

RTSH - 12.02.2019

Ekipi negiociator pas disa orë punimesh sonte ka përfunduar tekstin e draft-platformës për dialogun me Serbinë dhe nesër do t’ua dorëzojë për shqyrtim krerëve të shtetit, pas të cilit do të dërgohet ...

Mblidhen liderët e shtetit, a do të hiqet taksa?

Albeu.com - 11.02.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli i ka ftuar në një takim në zyrën e tij presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj dhe zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj.

Ende po vazhdon takimi i Ekipit Negociator

Zeri - 12.02.2019

Ende është duke vazhduar takimi i sotëm i Ekipit Negociator nga i cili po synohet të finalizohet Platforma e Dialogut me Serbinë Aktualisht kryenegociatorët e dialogut, kanë nisur këtë mbledhje rreth ...

Veseli mbledh krerët e shtetit, diskutohet për dialogun

Telegrafi - 11.02.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka ftuar në takim krerët e shtetit dhe ekipin shtetëror për dialog. Telegrafi merr vesh se takimi ka nisur në orën 12:00, dhe temë diskutimi nuk është ...

Përfundon takimi i krerëve, nesër platforma për dialogun në Kuvend

Gazeta Express - 11.02.2019

Para pak minutash ka përfunduar takimi mes presidentit të vendit Hashim Thaçi, kryeministrit Ramush Haradinaj, kryekuvendarit Kadri Veseli si dhe kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir ...

Veseli fton krerët e shtetit për Dialogun

Koha.net - 11.02.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar krerët e shtetit Hashim Thaçin, Ramush Haradinajn, si dhe bashkëkryesuesit e Dialogut Fatmir Limajn e Shpend Ahmetin, në një takim në Kuvend.

Takim urgjent, Thaçi pret Haradinajn, Limaj dhe Veselin

Zeri - 11.02.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, do të mbledh në një takim në zyrat e tij në Presidencë, kryeministrin Ramush Haradinaj, kryekuvendarin Kadri Veseli si dhe kryetarin e Nismës Socialdemokrate, ...

Veseli thërret në takim urgjent krerët e shtetit, diskutohet për taksën

Gazeta Express - 11.02.2019

Krye parlamentari Kadri Veseli i ka ftuar në një takim në zyrën e tij presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj dhe zëvendës kryeministrin Fatmir ...