TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Borë në këtë vend të Kosovës, trashësia arrin deri në 15 centimetra

Botasot - 15.05.2019

Temperatura jo fort të lartë po mbizotërojnë ditëve të fundit në vendin tonë. Përveq të reshurave të shiut, këto temperatura kanë sjellur edhe reshje të borës në disa pjesë të Kosovës, shkruan ...

Borë në Rugovë, trashësia e saj arrin deri në 15 centimetra (Foto)

Telegrafi - 15.05.2019

Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës.

Në Rugovë bie borë

Koha.net - 14.05.2019

Përveç të reshurave të shiut në një pjesë të Kosovës sot ka rënë edhe borë. Gjatë ditës së sotme borë ka rënë në Rugovë, transmeton Koha.net. Kjo mësohet nga videot e publikuara në rrjetet ...

Borë në mes të majit në Kosovë (VIDEO)

Tetova Sot - 14.05.2019

Moti këtë javë është përkeqësuar dukshëm. Të reshurat e shiut kanë pushtuar vendin që nga mëngjesi, porse në Rugovë të Pejës ka pasur edhe reshje të borës. Mot i ngjashëm është në gjithë Ballkanit.

Ja sa ka arritur trashësia e borës në Rugovë

Gazeta Express - 15.05.2019

Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës.

Në Rugovë reshje bore

Ina - 15.05.2019

Përveç të reshurave të shiut në një pjesë të Kosovës dje ka rënë edhe borë. Gjatë ditës së sotme borë ka rënë në Rugovë, transmeton Koha.net. Kjo mësohet nga videot e publikuara në rrjetet ...

E pabesueshme, reshje të dendura bore po bien në Kosovë (VIDEO)

Albeu.com - 14.05.2019

Moti këtë javë është përkeqësuar dukshëm dhe reshjet e borës janë rikthyer në muajin maj. Të reshurat e shiut kanë pushtuar vendin që nga mëngjesi, por në Rugovë të Pejës ka pasur edhe reshje të ...

Ja sa ka arritur trashësia e borës në Rugovë

Zeri - 15.05.2019

Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës.

Rikthehet dimri! Reshje të dendura bore po bien në Kosovë

LajmiFundit - 14.05.2019

Nderkohe qe presim te vije vera, dimri eshte rikthyer fuqishem. Moti këtë javë është përkeqësuar dukshëm dhe reshjet e borës janë rikthyer në muajin maj.

Rugova mbulohet nga dëbora, trashësia ka arritur dëri në 15cm

Albeu.com - 15.05.2019

Edhe pse jemi vetem 2 javë larg stinës së verës, në Kosovë po vazhdojnë temperaturat e ulëta. Përvec reshjeve të shiut, kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës.

Rugova mbulohet nga dëbora, trashësia ka arritur deri në 15cm

Portalb - 15.05.2019

Edhe pse jemi vetem 2 javë larg stinës së verës, në Kosovë po vazhdojnë temperaturat e ulëta. Përvec reshjeve të shiut, kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës.