TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pas incidentit Lladrovci – Bazaj, Sami Lushtaku në Drenas

Lajmi.net - 12.10.2017

Për vizitën e Lushtakut në Drenas, kanë konfirmuar Zëdhënësi i PDK-së dega e kësaj komune, Betim Berisha, por ai ka mohuar se arsyeja e vizitës mund të ketë qenë kanosja e bërë nga vëllai i Naim ...

Tahiri: PDK-ja në 20 komuna do të shkojë në balotazh (Video)

Telegrafi - 12.10.2017

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri, ka theksuar se në Komunën e Drenasit dhe të Shtimes, në kuadër të zgjedhjeve lokale të 22 tetorit, partia e Veselit do ta ...

Bazaj del hapur kundër LLadrovcit, tregon kandidatin që do ta votojë

Botasot - 12.10.2017

Kryetari i Kuvendit Komunal të Drenasit, Naim Bazaj, ka bërë të ditur se ka marrë pjesë në tubimet zgjedhore të kandidatit të Nismës për Kosovën për kryetar të Drenasit, Isa Xhemajlajt.

Ish-drejtori ia refuzon Ramiz Lladrovcit mirënjohjen, ja çfarë i shkruan

Botasot - 12.10.2017

Ish Drejtori i Administratës së Përgjithshme Komunale në Drenas, Xhemë Binaku ka refuzuar të marrë mirënjohjen e dhënë nga kryetari aktual i Komunës Ramiz Lladrovci, për kontribut në fushën e arsimit.

Pas incidentit Lladrovci – Bazaj, Sami Lushtaku në Drenas

Ina - 13.10.2017

Disa ditë pas incidentit që ndodhi ndaj Kryetarit aktual të Drenasit, Ramiz Lladrovcit, Klan Kosova mëson se Kryetari aktual i Skenderajt Sami Lushtaku ka qenë sot për një vizitë në Drenas.

Tahiri: PDK-ja në 20 komuna do të shkojë në balotazh

Lajmi.net - 12.10.2017

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri, ka theksuar se në Komunën e Drenasit dhe të Shtimes, në kuadër të zgjedhjeve lokale të 22 tetorit, partia e Veselit do ta ...

Naim Bazaj tallet keq me Ramiz Lladrovcin

Ina - 12.10.2017

Kryetari i Kuvendit Komunal të Drenasit, Naim Bazaj, në një intervistë për Periskopin ka thënë se në zgjedhjet e 22 tetorit, Komuna e Drenasit do të shkojë në balotazh.

Lladrovci zotohet për përkrahje të bizneseve

Koha.net - 12.10.2017

Kandidati për Kryetar të Drenasit dhe kryetari aktual, Ramiz Lladrovci, ka takuar sot pronarët dhe përfaqësuesit e bizneseve të komunës së Drenasit dhe ka diskutuar me ta për ecurit e zhvillimit ...

Zbulohen letrat e dërguara, Lladrovci – Thaçit

Ina - 11.10.2017

Ramiz Lladrovci ishte përpjekur që të pastrohej para Hashim Thaçit se nuk po e spiunonte tek shërbimet e huaja dhe nuk qëndronte prapa pohimeve se Thaçi është i implikuar në vrasjen e njërit prej ...

Pritje madhështore për Ramiz Lladrovcin në takime elektorale

Lajmi.net - 11.10.2017

Kandidati për Kryetar të Drenasit dhe kryetari aktual, Ramiz Lladrovci, ka vijuar me intensitet takimet elektorale në disa lokalitete të komunës së Drenasit së bashku me bartësin e Listës së PDK-së, ...

Bazaj: Ma kanë arrestuar vëllanë për shkak të Lladrovcit

Albeu.com - 11.10.2017

Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Drenasit , Naim Bazaj , e ka konfirmuar për Klan Kosovën se vëllai i tij me inicialet F.B. është arrestuar si i dyshuar për kanosjen ndaj Kryetarit të Drenasit , Ramiz ...

Arrestohet vëllai i Naim Bazajt, sulmoi Ramiz Lladrovcin

Gazeta Express - 11.10.2017

​Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Drenasit, Naim Bazaj, e ka konfirmuar për Gazetën Express se vëllai i tij F.B. është arrestuar dje si i dyshuar për kanosjen ndaj Kryetarit të Drenasit, Ramiz ...

Tahiri: PDK-ja në 20 komuna do të shkojë në balotazh (Video)

Almakos - 13.10.2017

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri, ka theksuar se në Komunën e Drenasit dhe të Shtimes, në kuadër të zgjedhjeve lokale të 22 tetorit, partia e Veselit do ta ...

Ramiz Lladrovci zotohet se do të përkrah bizneset, do të heq taksën për leje operimi

Lajmi.net - 12.10.2017

Kandidati për Kryetar të Drenasit dhe kryetari aktual, Ramiz Lladrovci, ka takuar sot, pronarët dhe përfaqësuesit e bizneseve të komunës së Drenasit, ku diskutoi për ecurit e zhvillimit ekonomik, ...

Zbulohen letrat e dërguara, Lladrovci – Thaçit: Nuk po të spiunoj te shërbimet e huaja

Lajm - 11.10.2017

Ramiz Lladrovci ishte përpjekur që të pastrohej para Hashim Thaçit se nuk po e spiunonte tek shërbimet e huaja dhe nuk qëndronte prapa pohimeve se Thaçi është i implikuar në vrasjen e njërit prej ...

Pritje madhështore për Ramiz Lladrovcin në takime elektorale

Telegrafi - 12.10.2017

Kandidati i PDK-së për kryetar të Drenasit dhe kryetari aktual, Ramiz Lladrovci, ka vijuar me intensitet takimet elektorale në disa lokalitete të komunës së Drenasit së bashku me bartësin e Listës së ...

Vëllai i Naim Bazajt i arrestuar për sulm ndaj Ramiz Lladrovcit

Lajmi.net - 11.10.2017

Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Drenasit, Naim Bazaj, e ka konfirmuar për Klan Kosovën se vëllai i tij me inicialet F.B. është arrestuar si i dyshuar për kanosjen ndaj Kryetarit të Drenasit, Ramiz ...

Ramiz Ladrovci – Hashim Thaçit: Nuk po spiunoj për shërbimet e huaja

Telegrafi - 12.10.2017

Ramiz Lladrovci ia kishte shkruar tri letra Hashim Thaçi, në vitin 2003. Me anë të këtyre letrave kërkonte të takohej me Thaçin për t’ia dëshmuar se “nuk po bashkëpunonte me shërbime të huaja” kundër ...

Dalin letrat që sipas Bazajt, Lladrovci kishte shantazhuar Thaçin

Albeu.com - 12.10.2017

Ramiz Lladrovci ishte përpjekur që të pastrohej para Hashim Thaçit se nuk po e spiunonte tek shërbimet e huaja dhe nuk qëndronte prapa pohimeve se Thaçi është i implikuar në vrasjen e njërit prej ...

Ramiz Ladrovci – Hashim Thaçit: Nuk po spiunoj për shërbimet e huaja

Almakos - 12.10.2017

Ramiz Lladrovci ia kishte shkruar tri letra Hashim Thaçi, në vitin 2003. Me anë të këtyre letrave kërkonte të takohej me Thaçin për t’ia dëshmuar se “nuk po bashkëpunonte me shërbime të huaja” kundër ...