TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Greqia i dëbon dy diplomatë për shkak të përzierjes në Marrëveshjen Athinë - Shkup

Idividi - 11.07.2018

Athinë, 11 korrik 2018 (MIA) - Autoritetet greke vendosën t'i dëbojnë dy diplomatë rusë nga shteti për shkak të involvimit në arritjen e Marrëveshjes midis Athinës dhe Shkupit për emrin e ri të ...

Diplomatë rusë kanë punuar për pengimin e marrëveshjes mes Maqedonisë dhe Greqisë

Idividi - 11.07.2018

Athinë, 11 korrik 2018 (MIA) - Të pengohet në praktikë rruga drejtë marrëveshjes për emrin, ka qenë një prej qëllimeve të aktiviteteve të diplomatëve rusë në Greqi, thotë, duke iu referuar burimeve ...

MPJ ruse kumtoi se do të ndërmarrë masa adekuate pasi që Greqia do të dëbojë dy diplomatë rusë

Idividi - 11.07.2018

Moskë, 11 korrik 2018 (MIA) - Ministria ruse e Punëve të Jashtme kumtoi sot se do të ndërmarrë masa adekuate pasi që Greqia paralajmëroi se do të dëbojë dy diploamtë rusë.

Greqia edhe paraprakisht e paralajmëroi Rusinë se do të dëbojë diplomatë të saj

Idividi - 11.07.2018

Athinë, 11 korrik 2018 (MIA) - Greqia e ka informuar Rusinë më 6 korrik se planifikon të dënojë disa diplomatë rusë nga vendi për aktivitete të paligjshme lidhur me mitingjet kundër marrëveshjes me ...

Greqia dëbon dy diplomatë rusë

VOA - 11.07.2018

Greqia ka dëbuar dy diplomatë rusë lidhur me akuzat se Moska ka ndërhyrë në negociatat e saj me Maqedoninë fqinjë. Shtypi grek raportoi lidhur me dëbimet të mërkurën, duke shtuar se dy përfaqësues të ...

Greqia dëbon dy diplomatë rusë

Evropaelire - 11.07.2018

Greqia urdhëroi dëbimin e dy diplomatëve rusë dhe ua ndaloi hyrjen dy të tjerëve, nën dyshimet se kanë rrezikuar sigurinë kombëtare. Qeveria greke tha se zyrtarët rusë kanë synuar të sigurojnë dhe të ...

Greqia dëbon diplomatë rusë, tentuan ta prishin marrëveshjen Athinë-Shkup

Lajmi.net - 11.07.2018

Qeveria greke vendosi të dëbojë dy diplomatë rusë dhe t'u ndalojë hyrjen në Greqi dy të tjerëve, për shkak të involvimit në punët e brendshme të vendit dhe aktivitete kundër sigurisë kombëtare të ...

Greqia tensione me Rusinë/ Athina dëbon dy diplomatë rusë, i ndalon hyrjen dy të tjerëve

SOT - 11.07.2018

Greqia dëbon dy diplomatë rusë dhe do t’i ndaloje hyrjen në Greqi dy diplomatëve të tjerë, pasi i akuzon për veprimtari të paligjshme kundër sigurisë kombëtare.

Tension diplomatik Greqi-Rusi, Athina dëbon 4 përfaqësues rusë

Top Channel - 11.07.2018

Greqia ka vendosur të dëbojë në mënyrë të menjëhershme dy diplomatë rusë dhe të shpallë “non grata” dy të tjerë. Lajmi është bërë i ditur nga mediat greke gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, ...

Athina dëbon dy diplomatë rusë, ja si hakmerret Putin

SOT - 11.07.2018

Rusia do të dëbojë dy diplomatë grekë në përgjigje të vendimit të Athinës për të dëbuar dy nga të dërguarit e Moskës. Qeveria greke nuk i është përgjigjur drejtpërdrejt raporteve, por zëdhënësi i saj ...

Greqia dëbon diplomatët rusë, tentuan të minojnë marrëveshjen me Maqedoninë

Lajmi.net - 11.07.2018

Greqia do të dëbojë dy diplomatë rusë dhe do të ndalojë hyrjen në dy të tjerëve për veprimtari që nuk janë në përputhje me statusin e tyre, njoftoi të mërkurën gazeta greke Kathimerini.

“Dora” e Rusisë në Ballkan, përplasje diplomatike me Greqinë për marrëveshjen me Maqedoninë

Gazeta Tema - 11.07.2018

Greqia dhe Rusia kanë shënuar një përplasje diplomatike. Greqia ka vendosur dëbimin e dy të dërguarve të Moskës, vendim që solli kundëpërgjigjen e Rusisë, bëri të ditur agjencia ruse e lajmeve, RIA ...

Ndizen tensionet/ Greqia dëboi dy diplomatë rusë, vjen hakmarrja e Moskës

BalkanWeb - 11.07.2018

RUSI -Pas dëbimit të dy diplomatëve rusë dhe ndalimit të hyrjes në territorin grek të dy të tjerëve ka ardhur reagimi i Moskës. Ministria e Jashtme e Rusisë ka njoftuar se do t’i kundërpërgjigjet ...

Athina dëbon dy diplomatë rus, kanë tentuar të ndikojnë në marrëveshjen me Maqedoninë

Telegrafi - 11.07.2018

Qeveria e Greqisë ka vendosur që të dëbojë dy diplomatë rus dhe të ndalojë hyrjen në Greqi edhe për dy të tjerë, duke i akuzuar për ndërhyrje në punët e brendshme dhe punë joligjore kundër sigurisë ...

Tensionohen marrëdhëniet Greqi-Rusi/ Athina dëbon dy diplomatë rusë, ja arsyeja

BalkanWeb - 11.07.2018

Nga: Ira Londo GREQI – Tensionohen marrëdhëniet bilaterale Rusi-Greqi. Qeveria greke ka vendosur dëbimin e 2 diplomatëve rusë dhe ndalimin e hyrjes në territorin grek të 2 të tjerëve.

Fillojnë dëbimet e diplomatëve… tension mes Rusisë dhe Greqise

Mapo - 11.07.2018

Tensionohen marrëdhëniet Rusi-Greqi. Qeveria greke ka kërkuar dëbimin e dy ambasadorëve rusë. Sipas gazetës greke Kathimerini, dy ambasadorët janë larguar me argumentin e ata ndërhynin në çështjet ...

Tensione Athinë-Moskë: Greqia dëbon diplomatët rusë për spiunazh dhe ndërhyrje në punët e brendshme

Gazeta Tema - 11.07.2018

Qeveria greke ka kërkuar dëbimim e dy diplomatëve rusë për shkak të implikimit të tyre në çështje spiunazhi dhe ndërhyrje në punët e brendshme. Burime qeveritare i thanë gazetës “Kathimerini” se ...

Greqia dëbon dy diplomatë rusë

Tetova Sot - 11.07.2018

Greqia urdhëroi dëbimin e dy diplomatëve rusë dhe ua ndaloi hyrjen dy të tjerëve, nën dyshimet se kanë rrezikuar sigurinë kombëtare. Qeveria greke tha se zyrtarët rusë kanë synuar të sigurojnë dhe të ...

Greqia dëbon diplomatë rusë

Idividi - 11.07.2018

Athinë, 11 korrik 2018 (MIA) - Qeveria greke vendosi të dëbojë dy diplomatë rusë dhe t'u ndalojë hyrjen në Greqi dy të tjerëve, për shkak të involvimit në punët e brendshme të vendit dhe aktivitete ...

Tension diplomatik Greqi-Rusi, Athina dëbon 4 përfaqësues rusë

Botasot - 11.07.2018

Greqia ka vendosur të dëbojë në mënyrë të menjëhershme dy diplomatë rusë dhe të shpallë “non grata” dy të tjerë. Lajmi është bërë i ditur nga mediat greke gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, ...

Athina dëboi dy diplomatë rusë, sepse kanë punuar për pengimin e marrëveshjes Maqedoni-Greqi! Ja si përgjigjet Moska!

Lajm - 12.07.2018

Të pengohet në praktikë rruga drejtë marrëveshjes për emrin, ka qenë një prej qëllimeve të aktiviteteve të diplomatëve rusë në Greqi, thotë, duke iu referuar burimeve të veta, gazetari i gazetës ...

Greqia dëbon diplomatët rusë, tentuan të minojnë marrëveshjen me Maqedoninë

Tetova Sot - 11.07.2018

Greqia do të dëbojë dy diplomatë rusë dhe do të ndalojë hyrjen në dy të tjerëve për veprimtari që nuk janë në përputhje me statusin e tyre, njoftoi të mërkurën gazeta greke Kathimerini.

Athina dëbon dy diplomatë rus, kanë tentuar të ndikojnë në marrëveshjen me Maqedoninë

Botasot - 11.07.2018

Qeveria e Greqisë ka vendosur që të dëbojë dy diplomatë rus dhe të ndalojë hyrjen në Greqi edhe për dy të tjerë, duke i akuzuar për ndërhyrje në punët e brendshme dhe punë joligjore kundër sigurisë ...

Tensione Greqi-Rusi/ Athina dëbon dy diplomatë rusë: Ndërhynë në punët e brendshme

Java News - 11.07.2018

Qeveria greke ka kërkuar dëbimim e dy diplomatëve rusë për shkak të implikimit të tyre në çështje spiunazhi dhe ndërhyrje në punët e brendshme. Burime qeveritare i thanë gazetës “Kathimerini” se ...

Greqia dëbon dy diplomatë rusë

Koha.net - 11.07.2018

Greqia urdhëroi dëbimin e dy diplomatëve rusë dhe ua ndaloi hyrjen dy të tjerëve, nën dyshimet se kanë rrezikuar sigurinë kombëtare. Qeveria greke tha se zyrtarët rusë kanë synuar të sigurojnë dhe të ...

Tensione Greqi-Rusi/ Athina dëbon 4 diplomatë rusë për ‘ndërhyrje në punët e brendshme’

Java News - 11.07.2018

Greqia ka vendosur të dëbojë në mënyrë të menjëhershme dy diplomatë rusë dhe të shpallë “non grata” dy të tjerë. Lajmi është bërë i ditur nga mediat greke gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, ...

Greqia dëbon dy diplomatë rusë

Alsat - 11.07.2018

Greqia do të dëbojë dy diplomatë rusë dhe do të ndalojë hyrjen në dy të tjerëve për veprimtari që nuk janë në përputhje me statusin e tyre, njoftoi të mërkurën gazeta greke Kathimerini.

Greqia dëbon diplomatët rusë, tension diplomatik mes dy vendeve

RTSH - 11.07.2018

Dy vendet mike dhe aleate mes tyre Greqia dhe Rusia kanë tensionuar marrëdhëniet diplomatike. Ka qënë Greqia që ka vendosur të dëbojë në mënyrë të menjëhershme dy diplomatë rusë dhe të shpallë “non ...

Greqia dëbon dy diplomatë rusë

Flaka - 11.07.2018

Greqia do të dëbojë dy diplomatë rusë dhe do të ndalojë hyrjen në dy të tjerëve për veprimtari që nuk janë në përputhje me statusin e tyre, njoftoi të mërkurën gazeta greke Kathimerini.

Greqia dëbon dy diplomatë rusë

ABC News - 11.07.2018

Greqia do të dëbojë dy diplomatë rusë dhe do të ndalojë hyrjen në dy të tjerëve në këtë vend. Gazeta greke Kathimerini raporton se shkak janë bërë përpjekjet e diplomatëve rusë për të minuar një ...