TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rrëfimi i mediumit rus për konfliktin mes forcave ruse, NATO-së dhe UÇK-së, në aeroportin e Sllatinës

Botasot - 12.06.2019

Prishtina sot shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s në territorin e Kosovës. Me këtë rast në Prishtinë, kanë ardhur ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ...

Kosova shënon 20 vjetorin e hyrjes së forcave të NATO-s

Alsat - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan, Bill Klinton para qytetarëve të Kosovës, në ceremoninë e 20 vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s tha se është nderë i madh të qëndrojë në Kosovë.

Thaçi, Albright, Clinton dhe Haradinaj përshëndesin 20 vjetorin e lirisë së Kosovës

ABC News - 12.06.2019

Në Kosovë po zhvillohen sot aktivitete dhe ceremoni të ndryshme shtetërore në përkujtim të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s. Në prani të ish presidentit Klinton dhe ish sekretares Ollbrajt, ...

Presidenti Meta: Kosovë, gëzuar 20 vjetorin e lirisë

LajmiFundit - 12.06.2019

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka uruar të gjithë shqiptarët për 20 vjetorin e lirisë së Ksovoës. Sot në Prishtinë u zhvillua ceremonia e 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë dhe cclirimi i ...

Meta takon Presidentin Klinton: Mirënjohje!

Gazeta Express - 12.06.2019

Pjesë e festimeve për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës ishte edhe Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta. Ai ka shpërndarë disa foto nga ceremonia festive në Prishtinë, ndërsa falenderon SHBA-të dhe ...

Beqaj: Deri në Vde.kje mirënjohës ndaj Amerikës

Medial - 12.06.2019

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, ka marrë pjesë në ceremoninë e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës nga forcat e Aleancës Veriatlantike NATO.

Përfundon ceremonia zyrtare për shënimin e 20 Vjetorit të Hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

E plotësuar- Ka përfunduar ceremonia për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Ceremonia është përmbyllur pas fjalimit të kryeministrit Ramush Haradinaj.

20 vite nga hyrja e NATO-s, Klinton: Lini ‘armët’ nisni diskutimet

Mapo - 12.06.2019

Ish-Presidenti amerikan, Bill Klinton që vendosi gurin e themelit për çlirimin e Kosovës 20 vite më parë, sot ka folur në sheshin e Prishtinës, duke apeluar që dy vendet të diskutojnë hapur dallimet ...

Thaçi turpërohet para Clintonit dhe Albrightit

Botasot - 12.06.2019

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në tubimin për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, u ka uruar mirëseardhje ish-presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares së shtetit Medeleine ...

Bill Clinton arrin në sheshin Skënderbeu, pamjet e para (Drejtpërdrejt)

Botasot - 12.06.2019

(E plotësuar) - Ka arritur në sheshin Skënderbeu ish presidenti Bill Clinton. Po ashtu ka arritur edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama. Qytetarët në pritje të Clinton dhe Albright në sheshin ...

Mahnitëse: Logoja e NATO-s në ceremoninë e 20-vjetorit të çlirimit

Gazeta Express - 12.06.2019

Shënimi i 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë është organizuar në një ceremoni të veçantë. Në pamje shihet logoja e NATO-s ku edhe janë ulur mysafirët e ftuar në ceremoni.

Përjetë mirënjohës ndaj NATO-s dhe ndaj SHBA-së

Zeri - 12.06.2019

Para dy dekadave në Kosovë patën hyrë trupat e NATO-s, të cilat ua rikthyen kosovarëve shpresën e humbur për jetë, shkruan Gazeta "Zëri". Ndonëse lufta në vend ka përfunduar para 20 vjetëve, njëri ...

Qytetarët në pritje të Clinton dhe Albright në sheshin “Skënderbeu”

Botasot - 12.06.2019

Gjithçka gati për nisjen e Tubimit qendror të shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, raporton“Bota sot”. Ky tubim mbahet në sheshin “Skënderbeu”, ku marrin pjesë edhe ish ...

Ja çka shkruajnë mediat ndërkombëtare për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

Gazeta Express - 12.06.2019

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku ...

Turma në shesh shpërthen në ovacione kur përmendet emri i Bill Clinton (Video)

Gazeta Express - 12.06.2019

Ka nisur ceremonia qendrore për nderë rë 20-vjetorit kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe gjenocidit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës.

Kosova nderon sot aleatët në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s

Botasot - 12.06.2019

Sot Republika e Kosovës shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-së. E veçanta e këtij përvjetori është sepse ky përvjetor historik të Kosovës do të shënohet bashkë me miqtë dhe aleatët tonë me ...

Thaçi: Në 20 vjetorin e lirisë, me ushtarët e Republikës së Kosovës

Botasot - 11.06.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi me rastin e shënimit të 20 vjetorit të lirisë së Kosovës, është takuar me ushtarët e Republikës së Kosovës.

Klinton viziton Prishtinën. Ish presidenti në përvjetorin e hyrjes së NATO në Kosovë

Top Channel - 11.06.2019

Dy politikanët që i dhanë vulë përfundimit të luftës serbe, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish- sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albrigt kane arritur në ...

Klinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik të shqiptarëve

Alsat - 11.06.2019

Ish presidenti amerikan Bill Klinton dhe ish-sekretarja amerikane, Madeline Albright po qëndrojnë në Kosovë për të marrë pjesë në shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë.

Kosova nderon aleatët në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s

VOA - 11.06.2019

Kosova shënon të mërkurën 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s, që nga shqiptarët shënohet si ditë e lirisë. Njëzet vjet më pas roli i Shteteve të Bashkuara vazhdon të vlerësohet si i ...

Klinton: E gjithë bota duhet ta shoh Kosovën vend të demokracisë

Alsat - 11.06.2019

Me nderime shtetërore është pritur në Kosovë ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill ...

Hoxhaj për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës: Faleminderit NATO

Medial - 11.06.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka kujtuar momentet e hyrjes së trupave të NATO dhe çlirimit të Kosovës. Me këtë rast numri dy i Qeverisë ka falënderuar NATO-n, duke thënë se për 20 ...

Sot, e para 20 vitesh: Ky është gazetari i parë shqiptar që hyri në Kosovë me trupat e NATO-s

Botasot - 11.06.2019

Dita e 11 qershorit sot shënon plot 20 vjet që kur NATO u fut në Kosovë, që për shqiptarët kosniderohet jo vetëm nje datë historike por edhe sinonim i lirisë dhe paqes, bashkë me të edhe pavarësisë ...

Presidenti Bill Klinton sinonim i lirisë dhe pavarësisë së Kosovës

Kosova Live - 11.06.2019

“President Bill Klinton, ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen. Mirë se erdhe në shtëpinë tënde dhe tek populli në zemrat e të cilit ju keni hyrë si njeriu më i dashur.

Hoxha: Në 20-vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, kujtojmë sakrificën e të gjithë qytetarëve

Botasot - 11.06.2019

Ministrja e Integrimit, Dhurata Hoxha ka thënë se përpjekjet e Kosovës shekullore për liri dhe pavarësi do të kurorëzoheshin në ditën e sotme para 20 vitesh, ngase, siç thotë ajo, pas një lufte të ...

Liria dhe frika: Kosova kujton luftën 20 vjet pas

Botasot - 11.06.2019

20 vjet më parë në Kosovë po rridhnin lotët – të gëzimit ose të dëshpërimit, varet se në cilën anë ishit, kur u futën trupat e NATO-s për t’i dhënë fund luftës me Serbinë.

20 vjet çlirim – nesër festohet në sheshin “Skënderbeu”

Medial - 11.06.2019

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja Madeleine Albright kanë arritur në Kosovë me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në vendin tonë.

Nesër, i madh e i vogël në sheshin e Prishtinës për të mirëpritur Bill Clintonin dhe ish sekretaren Albright

Botasot - 11.06.2019

Nesër më 12 qershor 2019, do të shënohet 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-vë Bill Clinton, ish-sekretarja Albright, dhe shumë ...

20 vjetori i çlirimit të Kosovës, zbulohet axhenda e aktiviteteve

Top Channel - 11.06.2019

Siç u lajmërua tashmë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, vjen sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 viteve liri. Me këtë rast këshilli organizativ i Kosovës ka ...

Meta për çlirimin e Kosovës: Falënderim dhe mirënjohje përjetë Presidentit Klinton

Portalb - 12.06.2019

Sot në Prishtinë u zhvillua ceremonia e 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë dhe cclirimi i vendit nga forcat serbe. ‘Gëzuar 20-vjetorin e lirisë Kosovë e dashur! Falënderim dhe mirënjohje ...

Meta takim të përzemërt me Clinton: Mirënjohje përjetë SHBA-së!

Durres Lajm - 12.06.2019

Presidenti Ilir Meta mori pjesë sot në ceremoninë përkujtimore dhe festive shtetërore me rastin e 20-Vjetorit të Hyrjes së Trupave çlirimtare të NATO-s në Kosovë.

Thaçi: Kosova është krenaria jonë, vendimi i NATO-s i drejtë

Java News - 12.06.2019

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në tubimin për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, u ka uruar mirëseardhje ish-presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares së shtetit Medeleine ...

Clinton dhe Albright nisen drejt tubimit qendror në sheshin e Prishtinës (FOTO)

Gazeta Express - 12.06.2019

Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë ka nisur ceremonia zyrtare për shënimin e kësaj date. Ceremonia po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, ku përveç personaliteteve ...

Ndiqeni LIVE tubimin për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s

Gazeta Express - 12.06.2019

Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë mbahet tubimi qendror. Ky tubim po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, ku po marrin pjesë edhe ish presidenti amerikan Bill Clinton, ...

Edhe mediet ndërkombëtare shkruajnë për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës

Medial - 12.06.2019

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku ...

Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnë Kosovën në 20 vjetorin e çlirimit të saj

VOA - 10.06.2019

Institucionet e Kosovës janë duke bërë përgatitjet e fundit për veprimtaritë me të cilat pritet të shënohet 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s, që i dhanë fund luftës gati dyvjeçare dhe ...

Në prag të 20 vjetorit të lirisë, politikëbërja në nivel të ulët karshi interesave të qytetarëve

Botasot - 10.06.2019

Po afrohet dita e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë, ku janë bërë të ditura edhe disa aktivitete që do të mbahen për nder të kësaj dite.

Kosova nderon aleatët në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s

Lajmi.net - 12.06.2019

Ky përvjetor historik i Kosovës do të shënohet bashkë me miqtë dhe aleatët tonë me të cilët ndajmë vlerat e paqes, lirisë dhe demokracisë. Njëkohësisht Kosova nderon të kaluarën dhe vizionin për paqe ...

Klinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë

Zhurnal - 11.06.2019

Ish presidenti amerikan Bill Klinton dhe ish-sekretarja amerikane, Madeline Albright po qëndrojnë në Kosovë për të marrë pjesë në shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë.

20 vjet çlirim – nesër festohet në sheshin 'Skënderbeu'

Zeri - 11.06.2019

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja Madeleine Albright kanë arritur në Kosovë me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në vendin tonë.

Agjenda e presidencës për aktivitetet e sotme

Zeri - 11.06.2019

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene Albright kanë mbërritur sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 ...

20 vjet nga hyrja e trupave të NATO-s në Kosovë, Klintoni dhe Ollbrajti të pranishëm në manifestime

Portalb - 11.06.2019

Sot dhe nesër, 11 dhe 12 qershor 2019, në Republikën e Kosovës do të shënohet 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ndryshe dita e lirimit të Kosovës, transmeton Portalb.mk.

Presidenti Meta përshëndet 20-vjetorin e hyrjes të NATO-s në Kosovë

RTSH - 12.06.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë sot në ceremoninë përkujtimore dhe festive shtetërore me rastin e 20-Vjetorit të Hyrjes së Trupave çlirimtare të NATO-s në Kosovë.

Clinton dhe Albright nisen drejtë tubimit Qendror në sheshin të Prishtinës (FOTO)

Antpress - 12.06.2019

Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë ka nisur ceremonia zyrtare për shënimin e kësaj date. Ceremonia po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, ku përveç personaliteteve ...

Mediat ndërkombëtare shkruajnë për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

Zeri - 12.06.2019

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku ...

20-vjet liri, qytetarët ftohen për të festuar në sheshin “Skënderbeu”

Botasot - 11.06.2019

Sot shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore ...

20 vjetori i çlirimit të Kosovës, zbulohet axhenda e aktiviteteve

Zhurnal - 11.06.2019

Prishtinë, 11 qershor – Zhurnal.mk – Siç u lajmërua tashmë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, vjen sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 viteve liri.

LIVE: Ceremonia e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë

Zeri - 12.06.2019

Ka filluar ceremonia e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Kjo ceremoni po mbahet në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë dhe po marrin pjesë edhe ish presidenti amerikan ...

Ja çka shkruajnë mediat ndërkombëtare për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

Botasot - 12.06.2019

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku ...