TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bill Clinton arrin në sheshin Skënderbeu, pamjet e para (Drejtpërdrejt)

Botasot - 12.06.2019

(E plotësuar) - Ka arritur në sheshin Skënderbeu ish presidenti Bill Clinton. Po ashtu ka arritur edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama. Qytetarët në pritje të Clinton dhe Albright në sheshin ...

Qytetarët në pritje të Clinton dhe Albright në sheshin “Skënderbeu”

Botasot - 12.06.2019

Gjithçka gati për nisjen e Tubimit qendror të shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, raporton“Bota sot”. Ky tubim mbahet në sheshin “Skënderbeu”, ku marrin pjesë edhe ish ...

Ja çka shkruajnë mediat ndërkombëtare për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

Gazeta Express - 12.06.2019

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku ...

Kosova nderon sot aleatët në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s

Botasot - 12.06.2019

Sot Republika e Kosovës shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-së. E veçanta e këtij përvjetori është sepse ky përvjetor historik të Kosovës do të shënohet bashkë me miqtë dhe aleatët tonë me ...

Klinton viziton Prishtinën. Ish presidenti në përvjetorin e hyrjes së NATO në Kosovë

Top Channel - 11.06.2019

Dy politikanët që i dhanë vulë përfundimit të luftës serbe, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish- sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albrigt kane arritur në ...

Atifete Jahjaga krahë Bill Clinton, por vëmendja diku tjetër

Botasot - 11.06.2019

Sot në Kosovë ishte erdhi ish presidenti i SHBA-ve Bill Clinton. Atij iu bë një pritje madhështore nga të gjithë. Ish presidentin amerikan në aeroport u prit nga ish presidentja Atifete Jahjaga dhe ...

Kosova nderon aleatët në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s

VOA - 11.06.2019

Kosova shënon të mërkurën 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s, që nga shqiptarët shënohet si ditë e lirisë. Njëzet vjet më pas roli i Shteteve të Bashkuara vazhdon të vlerësohet si i ...

Hoxhaj për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës: Faleminderit NATO

Medial - 11.06.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka kujtuar momentet e hyrjes së trupave të NATO dhe çlirimit të Kosovës. Me këtë rast numri dy i Qeverisë ka falënderuar NATO-n, duke thënë se për 20 ...

Bill Klinton e Medlin Olbrajt vizitojnë Kosovën në 20-vjetorin e çlirimit të vendit

Alsat - 11.06.2019

Ish-presidenti i SHBA-së Bill Klinton dhe ish sekretarja amerikane e shtetit Medlin Olbrajt, kanë mbërritur në Kosovë për të marrë pjesë në aktivitetet që shënojnë 20 vjetorin e hyrjes së trupave të ...

20 vjet çlirim – nesër festohet në sheshin “Skënderbeu”

Medial - 11.06.2019

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja Madeleine Albright kanë arritur në Kosovë me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në vendin tonë.

Hoxha: Në 20-vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, kujtojmë sakrificën e të gjithë qytetarëve

Botasot - 11.06.2019

Ministrja e Integrimit, Dhurata Hoxha ka thënë se përpjekjet e Kosovës shekullore për liri dhe pavarësi do të kurorëzoheshin në ditën e sotme para 20 vitesh, ngase, siç thotë ajo, pas një lufte të ...

20 vjetori i çlirimit të Kosovës, zbulohet axhenda e aktiviteteve

Top Channel - 11.06.2019

Siç u lajmërua tashmë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, vjen sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 viteve liri. Me këtë rast këshilli organizativ i Kosovës ka ...

Nesër, i madh e i vogël në sheshin e Prishtinës për të mirëpritur Bill Clintonin dhe ish sekretaren Albright

Botasot - 11.06.2019

Nesër më 12 qershor 2019, do të shënohet 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-vë Bill Clinton, ish-sekretarja Albright, dhe shumë ...

Përfundon ceremonia zyrtare për shënimin e 20 Vjetorit të Hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

E plotësuar- Ka përfunduar ceremonia për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Ceremonia është përmbyllur pas fjalimit të kryeministrit Ramush Haradinaj.

Edhe mediet ndërkombëtare shkruajnë për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës

Medial - 12.06.2019

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku ...

Kosova nderon aleatët në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s

Lajmi.net - 12.06.2019

Ky përvjetor historik i Kosovës do të shënohet bashkë me miqtë dhe aleatët tonë me të cilët ndajmë vlerat e paqes, lirisë dhe demokracisë. Njëkohësisht Kosova nderon të kaluarën dhe vizionin për paqe ...

Jahjaga jep detaje për agjendën e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s

Lajmi.net - 10.06.2019

Jahjaga ka konfirmuar se Ish- Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe Ish- Sekretarja e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright do t’i bashkëngjitet ...

Gafa e radhës nga Jahjaga, Sali Berisha kryeministër

Alsat - 10.06.2019

Ish- presidentja e Kosovës Atifete Jahjga sot në një konferencë për media ka dhënë detajet e organizimit të shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë.

Jahjaga jep detaje për agjendën e shënimit të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës

Gazeta Express - 10.06.2019

Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga sot përmes një konference për media, si udhëheqëse e këshillit organizativ për shënimin e përvjetorit të lirisë së Kosovës, ka treguar për agjendën e datës ...

Kosova përgatitet për të festuar hyrjen e NATO-s në vend

ABC News - 10.06.2019

Sot janë bërë 20 vjet qëkur Sekretari i përgjithshëm i NATO, Havijer Solana, kishte lëshuar urdhrin për ndalimin e bombardimit në Kosovë, kurse, Këshilli i Sigurisë i OKB-së, miratoi rezolutën 1244, ...

Clinton e Allbright do të shëtisin rrugëve të Prishtinës për 20 vjetorin e lirisë së Kosovës

Gazeta Express - 10.06.2019

Është bërë publike agjenda zyrtare e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Nga data 11 deri në datën 12 është paraparë të mbahen disa aktivitete, raporton Gazeta Express.

Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnë Kosovën në 20 vjetorin e çlirimit të saj

VOA - 10.06.2019

Institucionet e Kosovës janë duke bërë përgatitjet e fundit për veprimtaritë me të cilat pritet të shënohet 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s, që i dhanë fund luftës gati dyvjeçare dhe ...

Në prag të 20 vjetorit të lirisë, politikëbërja në nivel të ulët karshi interesave të qytetarëve

Botasot - 10.06.2019

Po afrohet dita e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë, ku janë bërë të ditura edhe disa aktivitete që do të mbahen për nder të kësaj dite.

Jagjaga fton qytetaret në festimin e 20 vjetorit të NATO në Kosovë

Koha.net - 10.06.2019

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, udhëheqëse e fushatës “Për lirinë tonë”, ka deklaruar se për të shënuar 20 vjetorin e hyrjes së NATO-s, janë ftuar miq të shtetit të Kosovës, ku të ...

Jahjaga në konferencë për media (Drejtpërdrejt)

Botasot - 10.06.2019

Ish-presidentja Atifete Jahjaga, po mban konferencë për media në emër të Këshillit Organizativ për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në ...

20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s, ish-presidenti amerikan Bill Clinton viziton Kosovën

Gazeta Tema - 10.06.2019

Këshilli Organizativ për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë, ka njoftuar se më 12 qershor, ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, ...

Atifete Jahjaga krahë Bill Clinton, por vëmendja diku tjetër

Tetova Sot - 11.06.2019

Sot në Kosovë ishte erdhi ish presidenti i SHBA-ve Bill Clinton. Atij iu bë një pritje madhështore nga të gjithë. Ish presidentin amerikan në aeroport u prit nga ish presidentja Atifete Jahjaga dhe ...

20 vjet çlirim – nesër festohet në sheshin 'Skënderbeu'

Zeri - 11.06.2019

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja Madeleine Albright kanë arritur në Kosovë me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në vendin tonë.

20 vjet nga hyrja e trupave të NATO-s në Kosovë, Klintoni dhe Ollbrajti të pranishëm në manifestime

Portalb - 11.06.2019

Sot dhe nesër, 11 dhe 12 qershor 2019, në Republikën e Kosovës do të shënohet 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ndryshe dita e lirimit të Kosovës, transmeton Portalb.mk.

Agjenda e presidencës për aktivitetet e sotme

Zeri - 11.06.2019

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene Albright kanë mbërritur sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 ...

Ndiqeni LIVE tubimin për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s

Gazeta Express - 12.06.2019

Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë mbahet tubimi qendror. Ky tubim po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, ku po marrin pjesë edhe ish presidenti amerikan Bill Clinton, ...

Mediat ndërkombëtare shkruajnë për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

Zeri - 12.06.2019

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku ...

Atifete Jahjaga ia huq sërish: I thotë Sali Berishës kryeministër i Shqipërisë

Botasot - 10.06.2019

Ish- presidentja e Kosovës Atifete Jahjga sot në një konferencë për media ka dhënë detajet e organizimit të shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë.

Jahjaga jep detaje për agjendën e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës

Zeri - 10.06.2019

Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga sot përmes një konference për media, si udhëheqëse e këshillit organizativ për shënimin e përvjetorit të lirisë së Kosovës, ka treguar për agjendën e datës ...

Clinton e Allbright do të shëtisin rrugëve të Prishtinës për 20 vjetorin e lirisë së Kosovës

Zeri - 10.06.2019

Është bërë publike agjenda zyrtare e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Nga data 11 deri në datën 12 është paraparë të mbahen disa aktivitete Aktivitetet për shënimin e ...

Jagjaga konfirmon: Këta miq ndërkombëtarë vijnë në festimin e 20 vjetorit të NATO në Kosovë

Botasot - 10.06.2019

(E plotësuar) - Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, udhëheqëse e fushatës “Për lirinë tonë”, ka deklaruar se për të shënuar 20 vjetorin e hyrjes së NATO-s, janë ftuar miq të shtetit të ...

Ish presidenti dhe ish sekretarja amerikane e shtetit vizitë historike në Kosovë, caktohet data dhe arsyeja e takimit ...

SOT - 10.06.2019

Këshilli Organizativ për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë, ka njoftuar se më 12 qershor, ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, ...

20 vjetori i çlirimit të Kosovës, zbulohet axhenda e aktiviteteve

Zhurnal - 11.06.2019

Prishtinë, 11 qershor – Zhurnal.mk – Siç u lajmërua tashmë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, vjen sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 viteve liri.

20-vjet liri, qytetarët ftohen për të festuar në sheshin “Skënderbeu”

Botasot - 11.06.2019

Sot shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore ...

Ja çka shkruajnë mediat ndërkombëtare për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

Botasot - 12.06.2019

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku ...

Clinton e Allbright do të shëtisin rrugëve të Prishtinës për 20 vjetorin e lirisë së Kosovës

Botasot - 10.06.2019

Është bërë publike agjenda zyrtare e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Nga data 11 deri në datën 12 është paraparë të mbahen disa aktivitete.

Jahjaga fton qytetaret në festimin e 20 vjetorit të NATO në Kosovë

Alsat - 10.06.2019

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, udhëheqëse e fushatës “Për lirinë tonë”, ka deklaruar se për të shënuar 20 vjetorin e hyrjes së NATO-s, janë ftuar miq të shtetit të Kosovës, ku të ...

20 vjet nga hyrja e trupave të NATO-s në Kosovë, Klintoni dhe Ollbrajti të pranishëm në manifestime

Antpress - 11.06.2019

Sot dhe nesër, 11 dhe 12 qershor 2019, në Republikën e Kosovës do të shënohet 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ndryshe dita e çlirimit, transmeton Portalb.mk.

20-vjet liri, qytetarët ftohen për të festuar në sheshin “Skënderbeu”

Telegrafi - 11.06.2019

Sot shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore ...

Ja çka shkruajnë mediat ndërkombëtare për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

Ina - 12.06.2019

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku ...

Clinton dhe Albright do të shëtisin rrugëve të Prishtinës për 20 vjetorin e lirisë së Kosovës

Albeu.com - 10.06.2019

Është bërë publike agjenda zyrtare e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Nga data 11 deri në datën 12 është paraparë të mbahen disa aktivitete.

Jahjaga fton qytetaret në festimin e 20 vjetorit të NATO në Kosovë

Telegrafi - 10.06.2019

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, udhëheqëse e fushatës “Për lirinë tonë”, ka deklaruar se për të shënuar 20 vjetorin e hyrjes së NATO-s, janë ftuar miq të shtetit të Kosovës, ku të ...

20-vjetori i çlirimit të Kosovës, zbulohet axhenda e aktiviteteve

Zeri - 11.06.2019

Siç u lajmërua tashmë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, vjen sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 viteve liri. Me këtë rast këshilli organizativ i Kosovës ka ...

Kjo është ora kur Clinton e Albright dalin nëpër rrugët e Prishtinës

Gazeta Express - 12.06.2019

Nesër shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera ...

Ja çka shkruan “The Guardian” për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

Botasot - 12.06.2019

Kosova sot po shënon 20-vjetorin e çlirimit. Për këtë ngjarje, po raportojnë edhe mediat ndërkombëtare. Kështu britanikja “ The Guardian ", në një shkrim të titulluar: “Ende është i nevojshëm”: NATO ...