TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kjo është vajza nga Skenderaj që ka emrin Madeleine Albright (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Për dallim nga qytetarë të shumtë që sot po kanë mundësi të takojnë ish-sekretaren amerikane Madeleine Albright meqë po qëndron në Kosovën në 20 vjetorin e çlirimit, është një tjetër vajzë që mban po ...

Albright e Clinton nëpërmjet fotografive në përvjetorin e 20 të lirisë së Kosovës

Gazeta Express - 12.06.2019

Në ditën e madhe për popullin e Kosovës, në 20 vjetorin e çlirimit e ndërhyrjes së Nato-s, në vizitë zyrtare kanë qëndruar ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright.

Kosovë: Manifestime në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s

DW - 12.06.2019

Personalitete të shumta nga rajoni dhe bota demokratike morën pjesë në manifestimin qendror që u mbajt në qendër të Prishtinës me rastin e 20 vjetorit të futjes së trupave të NATO-s, prej nga dhe ...

Albright tregon se çfarë i tha Clinton ditën kur vendosën të ndërhyjnë në Kosovë

SOT - 12.06.2019

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, gjatë ceremonisë qendrore për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës, tha se vendimi për të ndërhyrë në Kosovë, “ishte i drejtë”.

Dita e lirisë së Kosovës; Clinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë

Top Channel - 12.06.2019

Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së ...

Albright pas zbulimit të bustit: Dua të falënderoj atë që më ka bërë kaq të gjatë

Lajmi.net - 12.06.2019

Në Prishtinë është zbuluar busti i ish-Sekretares së Shtetit, Madeline Albright, raporton lajmi.net. Ajo tha se ky bust dhe Kosova kanë një rëndësi shumë të madhe për të, por që me shaka e falënderoi ...

Zbulohet busti i ish sekretares amerikane Madeleine Albright

VOA - 12.06.2019

Në qendër të Prishtinës në një shesh që mban emrin e ish-sekretares amerikane Medeleine Albright, të mërkurën u zbulua edhe busti i saj, në shenjë nderimi për rolin e zonjës Albright për çlirimin e ...

Albright: Ky shtet dhe ky bust kanë shumë rëndësi për mua

Lajmi.net - 12.06.2019

Para pak çastesh në sheshin “Madeline Albright”, është zbuluar edhe busti i ish-Sekretares së Shtetit, shkruan lajmi.net. Pas zbulimit të këtij busti, ish-Sekretarja e Shtetit, Madeline Albright, u ...

Capital T uron 20 vjet liri me një foto të ushtareve të UÇK-së

Lajmi.net - 12.06.2019

Kosova sot feston 20-vjetorin e çlirimit, meqë rast kanë ardhë edhe shumë personalitete të njohura nga e gjithë bota, shkruan lajmi.net. Mysafirët më special në këtë ditë ishin Bill Klinton dhe ...

Përurohet busti i Albright, zbulohet pllaka ‘Bulevardi Bill Klinton

Kosova Live - 12.06.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me personalitete të larta vendore e ndërkombëtare mori pjesë në aktivitetin “Ecja për Liri”.

Zbulohet busti i Albright në Prishtinë

Zeri - 12.06.2019

Sot kur po shënohet 20 vjetori i çlirimit të Kosovës në Prishtinë është zbuluar busti i ish-sekretares së SHBA-së, Madaleine Albright, raporton zeri.info.

Përurohet busti i Madeleine Albraight

Lajmi.net - 12.06.2019

Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë është zhvilluar ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga sheshi ‘Skënderbeu’, drejt sheshit ...

Skandaloze: Sportisti serb shpërthen me fjalë të turpshme për vizitën e Madeleine Albright në Kosovë

Zeri - 12.06.2019

Madeleine Albright, e cila në vitin 1999 ka qenë sekretare amerikane e shtetit, mendohet të jetë një prej avokatëve kryesorë të agresionit të NATO-s në ish-Jugosllavi, shkruajnë mediat serbe, ...

Ky është klubi në Prishtinë që e ka emrin e Madeleine Albrightit

Botasot - 12.06.2019

Ka pothuajse një vit që klubin prishtinas e mban emrin e mikeshës më të madhe të popullit shqiptar, amerikanes Madeleine Albright. Është KV “Madeleine Albright” nga Prishtina, që ka për kryetar klubi ...

Humori amerikan, Albright për bustin: Ju falënderoj që më keni bërë kaq të gjatë

Gazeta Express - 12.06.2019

Para pak minutave tek obelesku i ‘New Bornit’ u përurua busti i Ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës ...

Ecja nëpër shesh, Clinton nuk ia lëshon dorën Albright’it

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, dhe ish-sekretarja amerikane, Madeleine Albright, kanë filluar së bashku ecjen nëpër sheshin qendror të Prishtinës, ceremoni e quajtur kjo “Ecja e Lirisë”.

Përurohet busti i Albrightit në Prishtinë

Gazeta Express - 12.06.2019

Në këto qaste po përurohet në Prishtinë busti i ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright, raporton Gazeta Express. Në Prishtinë, afër monumentit të NEWBORN’it, për nder të 20-vjetorit ...

“Ecje për Liri” – qytetarë të shumtë presin parakalimin e personaliteteve që e mundësuan këtë ditë

Lajmi.net - 12.06.2019

Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë po zhvillohet ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga sheshi ‘Skenderbeu’ deri te busti i ...

Zbulohet shtatorja, nga tani Albright përjetësisht në Prishtinë

Botasot - 12.06.2019

(E plotësuar) - Është zbuluar shtatorja e ish-sekretares amerikane Madeleine Albright në Prishtinë. Aty po marrin pjesë ish-presidenti Bill Clinton, politikanë dhe shumë qytetarë nga Kosova.

Clinton dhe Albright po ecin në sheshet e Prishtinës

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, nën përcjelljen e udhëheqësve kosovarë, kanë ecur në sheshet e Prishtinës në atë që po quhet “Ecja e ...

Në pritje të Clintonit dhe Albrightit për “Ecjen e lirisë”

Botasot - 12.06.2019

(E plotësuar) - Qytetarë të shumtë po presin ta shohin ish-presidentin Bill Clinton dhe ish-sekretaren e shtetit Madeline Albright, të cilët do ta bëjnë ecjen e lirisë në Prishtinë, raporton "Bota ...

Veseli: Kosova do të jetë gjithmonë, kudo dhe kurdo me SHBA-të

Lajmi.net - 12.06.2019

“Sot, ne festojmë 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës, duke pasur në mesin tonë miqtë më të mëdhenj të lirisë sonë, të kombit tonë, të atdheut tonë: Presidentin Clinton, Zonjën Sekretare Albright, ...

Personalitetet e larta vendore e ndërkombëtare në ‘Ecjen për liri’ (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë zhvillohet “Ecje për liri”, ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga hoteli “Swiss Diamond” deri te busti i ...

Përurohet busti i ish-sekretares Albright në Prishtinë

Botasot - 12.06.2019

Në sheshin që mban emrin e saj, po mbahet ceremonia e përurimit te bustit të ish-sekretares se Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine ...

Albright përlot: Momenti kur Clinton më tha se avionët për bombardimin e serbve ishin nisur

Albeu.com - 12.06.2019

Ish-sekratarja e shtetit amerikan, Madeleine Albright ka mbajtur një fjalim emocionues në shënimin e 20 vjetorit të climrimit të Kosovës duke kujtuar çastet kur nisi sulmi për parandlaimin e ...

Këngëtarë, aktorë e futbollistë shqiptarë emocionohen nga vizita e Clinton dhe Albright në Kosovë, urojnë 20 vjet liri

Telegrafi - 12.06.2019

Me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, është organizuar ceremoni mikpritëse për ish-presidentin amerikan, Bill Clinton, dhe ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline ...

Lluka: Albright, gruaja më e fuqishme e botës u përjetësua në Prishtinë

Telegrafi - 12.06.2019

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Jahja Lluka, ka thënë se fjala dhe guximi i ish-sekretares amerikane, Madeline Albright, bënë që kjo zonjë e madhe të rrëmbej zemrat e gjithë popujve në ...

Në 20-vjetorin e çlirimit të vendit, këngëtari i njohur thotë se nuk duhet harruar e kaluara

Lajmi.net - 12.06.2019

Në sheshin “Skënderbeu” po mbahet ceremonia shtetërore, ku të ftuar janë edhe miqtë e vendit, shkruan lajmi.net. Në Kosovë me këtë rast kanë ardhur edhe Bill Clinton, Madeleine Albright, e shumë ...

Ja se si e kishte humbur kontrollin Albright me serbët: “Serbë të fëlliqt. Dilni jashtë, jashtë!”

Alsat - 12.06.2019

Sekretarja amerikane e shtetit në kohën e luftës në Kosovë, Madeleine Albright, para disa vitesh kishte qenë në atdheun e saj, Çeki, në promovim të një libri të saj.

Gecaj: Madhështia e vetme e ceremonisë shtetërore ishte Presidenti Clinton, Sekretarja Albright dhe Gjenerali Clark

Botasot - 12.06.2019

Zyrtari i LDK-së, Bajram Gecaj, ka deklaruar se Madhështia e vetme e ceremonisë së stome të shënimit të njëzetvjetorit të lirisë ishin Presidenti Clinton, Sekretarja Albright dhe Gjenerali Clark dhe ...

Leonora publikon foto të Albright: Zot, faleminderit që po i presim këto ditë

Lajmi.net - 12.06.2019

Me rastin e 20-vjetorit të çlirimit, në Kosovë erdhën edhe Bill Clinton dhe Madeleine Albright, shkruan lajmi.net. Minuta më parë, Albright ka dhënë një fjalimme rastin e kësaj dite të shënuar, ku u ...

Qytetarët mezi presin të takohen me Clinton e Albright

Botasot - 12.06.2019

Derisa është mbajtur ceremonia qendrore për shënim te 20 vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë qytetarë të shumtë kanë shprehur falënderimet ndaj shtetit amerikan që e shpëtuan vendin dhe ...

Nitaj: Para 20 vjetëve na u pre laku nga fyti

Botasot - 12.06.2019

Deputeti I Kuvendit të Kosovës, Muharrem Nitaj përmes një postimi në Facebook ka falenderuar presidentin Clinton, zonjën Albright dhe gjeneralin Clark.

Përurohet busti i Madeleine Albright: Jam shumë e nderuar, ky vend do të thotë shumë për mua

Telegrafi - 12.06.2019

Është përuruar busti i ish-sekretares amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, afër monumentit të ‘New Born-it” në Prishtinë. Ky bust është ngritur në shenjë falënderimi në 20 vjetorin e ndërhyrjes ...

Albright e kujton momentin kur i kishte thënë Clinton-it: Po e bëjmë gjënë e duhur në Kosovë

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së Nato-s, po qëndon në Kosovë. Në ceremoninë e organizuar nga presidenca, Albright, iu drejtua qytetarëve me ...

Thaçi dekoron me “Urdhrin e lirisë” Medline Albright dhe Wesley Clark

ABC News - 12.06.2019

Ish- sekretarja amerikane e shtetit Medline Albright dhe ish-Komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Ëesley Clark, që ndodhen në Kosovë për festimet me rastin e 20 vjetorit ...

Albright: Po ndihem si në shtëpinë time

Botasot - 12.06.2019

Ish sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright është kthyer në Kosovë për vizitë në 20 vjetorin e çlirimit të vendit. Nga shteti i pavarur i Kosovës ajo u nderua me Urdhrin e Lirisë në shenjë ...

Këto personalitete po marrin pjesë në shënimin e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit

Lajmi.net - 12.06.2019

Në këtë tubim, po marrin pjesë personalitete të rëndësishme nga vendi dhe bota. Të pranishëm janë, ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton, ish-sekretarja Medeliene Albright, gjenerali amerikan, ...

Pamje spektakulare: Nën tingujt e Nexhmie Pagarushës, Clinton dhe Albright i bashkohen festës tek “Skenderbeu”

Botasot - 12.06.2019

Tanimë në sheshin “Skenderbeu”, kanë arritur edhe ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja Albright. Të shoqëruar nga krerët e shtetit të Kosovës dhe forca të shumta të sigurisë, ata ...

20 vjetori i Çlirimit të Kosovës, Albright: Ia dolëm se kauza jonë ishte e drejtë

ABC News - 12.06.2019

Në Kosovë po zhvillohet ceremonia me rastin e 20-vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s dhe çlirimit të vendit. Në ceremoni marrin pjesë ish-presidenti amerikan Bill Clinton, ish-sekretarja ...

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë

Mapo - 12.06.2019

Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha ditën e sotme se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë.

Kosova shënon ditën e lirisë

VOA - 12.06.2019

Ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë.

Albright : Jam krenare për vajzat e vogla kosovare që e kanë emrin Madeline

Zeri - 12.06.2019

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit Madeleine Albright është pritur sot nga presidenti Hashim Thaçi, ndërkohë që Kosova feston 20-vjetorin e çlirimit. Gjatë konferencës për media ish-sekretarja e ...

Haradinaj takon ish-Sekretaren Albright

Gazeta Express - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takur sot ish-Sekretaren e shtetit amerikan Medeleine Albright. Haradinaj ka shkruar se Kosova kujton me pietet dhe ndjenjë të respektit, angazhimin e ...

Albright, e nderuar që është në Kosovë

Botasot - 12.06.2019

Me duartrokitje dhe brohoritje nga qytetarët ka marrë fjalën sekretarja e shtetit Madeleine Albright, raporton Bota sot. Ajo thotë se është e nderuar që është në Kosovë.

Thaçi e dekoron Albright me ‘Urdhrin e Lirisë’, ajo thotë se është krenare me popullin e Kosovës

Lajmi.net - 12.06.2019

Gjatë takimit, Thaçi e ka dekoruar Albright me ‘Urdhrin e Lirisë’. “Mirë se ke ardh në shtëpinë tuaj, në familjen tuaj, ju keni qenë dhe do mbeteni gjithmonë hero i popullit të Kosovës për angazhimin ...

Snajperët kujdesen për sigurinë e Clinton-it, Albright-it e Clark-ut

Gazeta Express - 12.06.2019

Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident ...

Hyseni: Ardhja e Clinton e Albright rikonfirmim i miqësisë Amerikë-Kosovë

Botasot - 12.06.2019

Ish-ministri Skender Hyseni, i cili foli rreth rëndësisë së 12 qershorit. Hyseni deklaroi se gjatë gjithë luftës ka qëndruar në Prishtinë. “Ka rëndësi të madhe 12 qershori, shënon fundin e presionit ...

Albright zbulon bisedën me Clinton: Më telefonoi natën dhe më tha për ndërhyrjen e NATO-s

Java News - 12.06.2019

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ne fjalimin e mbajtur sot ne ceremonine ne Prishtine per nder te 20 vjetorit te hurjes se NATO ne kete shtet, ka dhene mesazhe te forta para te ...

Qytetarët dalin në shesh, presin të takohen me Clinton-in e Albright-in

Gazeta Express - 12.06.2019

Ata po presin të përshëndesin ish-presidentin Bill Clinton e ish sekretaren amerikane Madeleine Albright. Dy figurat më të rëndësishme që dhanë kontribut në çlirimin e vendit do të vijnë në shesh, ku ...