TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Presidenti i Cardiff tregon nëse do t’ia paguajë Nantes shumë e transferimit të Sala

Lajmi.net - 12.02.2019

Presidenti i Cardiff, Mehmet Dalman, ka thënë se skuadra e tij do t’i bëjë pagesën Nantes për transferimin e Emiliano Sala, nëse për këtë është e detyruar.

31-vjeçarja braziliane zbulon lidhjen sekrete me futbollistin që humbi jetën

Durres Lajm - 12.02.2019

Një volejbolliste thotë se ka pasur lidhje sekrete me futbollistin e ndjerë Emiliano Sala, i cili humbi jetën në një aksident ajror. Luiza Ungerer 31 vjeç nga Brazili ka zbuluar se ajo komunikonte me ...

FOTOT/ Emiliano Sala kishte një aferë të fshehtë, zbulohet lidhja e tij

Gazeta Tema - 12.02.2019

Futbollisti Emiliano Salo, që humbi jetën në një aksident ajror misterioz, ka pasur një lidhje të fshehtë me një basketbolliste braziliane, të quajtur Luiza Ungerer.

Champions League do të heshtë në nder të Emiliano Sala

BalkanWeb - 12.02.2019

Nis sot zyrtarisht faza me eliminim në Ligën e Kampioneve, që është dhe pjesa më e nxehtë e veprimtarisë më të rëndësishme europiane për klube. Përpara ndeshjeve do të mbahet një minutë heshtje në ...

Kush ishte e dashura e argjentinasit Sala?

Zeri - 12.02.2019

Futbollisti argjentinas, Emiliano Sala, i cili ka humbur jetën para disa ditësh pas rrëzimit të aeroplani e kishte fshehur të dashurën e tij. Volejbollistja e njohur braziliane, Luisa Ungerer ...

E dashura e Emiliano Sala, zbulon bisedën e tyre të fundit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.02.2019

Volejbollistja profesioniste, Luiza Ungerer por edhe e dashura sekrete e Emiliano Salas që nga viti 2017 nuk ka dashur të hesht më pas vdekjes së të dashurit e saj duke treguar bisedat e tyre të ...

Çështja Sala mund të zgjasë një vit

Albeu.com - 12.02.2019

Hetimet për shkaqet e rrëzimit të avionit ku po udhëntonte futbollisti Sala në datën 21 janar mund të zgjasin deri në një vit, shkruan Albeu.com. Pasi hetimet u ndërprenë në datën 24 janar , pas ...

Sala do të kujtohet edhe sonte, në ndeshjet e Ligës së Kampionëve

Zhurnal - 12.02.2019

Para ndeshjeve të kësaj jave në Ligës e Kampionëve dhe në Evropa Ligë, do të mbahet një minutë heshtje për ta përkujtuar Emiliano Salan. Sala, i cili u transferua në Cardiff City nga Nantes gjatë ...

U tallën me vdekjen e Emiliano Salas, arrestohen dy tifozët e klubit anglez

Mapo - 12.02.2019

Dy tifozë të Southamptonin janë arrestuar nga policia, pasi që ishin publikuar video ku shiheshin ata të dy duke u tallur me vdekjen e futbollistit të Cardiff Cityt, Emiliano Salas, gjatë ndeshjes ...

​Hetimi për rrëzimin e aeroplanit të Salas mund të zgjasë deri në një vit

Gazeta Express - 12.02.2019

Hetimi për t’i zbuluar shkaqet e rrëzimit të aeroplanit me të cilin po udhëtonte Emiliano Sala mund ta zgjasë deri në një vit, mirëpo Cardiff City do të duhet t’ia paguajë Nantesit shumën prej 17 ...

Vdekja e Sala, UEFA jep vendimin e rëndësishëm

Albeu.com - 12.02.2019

UEFA ka vendosur që të gjitha ndeshjet e kësaj jave në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës të nisin me 1 minutë heshtje në kujtim të Emiliano Sala , i cili humbi jetën pas aksidentit tragjik me ...

UEFA merr vendimin që pritej pasi Emiliano Sala ndërroi jetë

Lajmi.net - 12.02.2019

UEFA ka marrë një vendim zyrtar sa i përket ndeshjeve të kësaj jave në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës. UEFA ka bërë të ditur se në çdo ndeshje të Ligës së Kampionëve dhe atyre të Evropës, do ...

Vdekja tragjike e Emiliano Sala, UEFA ka një lajm të rëndësishëm

Zeri - 12.02.2019

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA, ka konfirmuar se do të ketë një minut heshtje në të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës në kujtim të Emiliano Sala.

Presidenti i Cardiff tregon nëse do t?ia paguajë Nantes shumë e transferimit të Emiliano Sala

Albeu.com - 12.02.2019

Presidenti i Cardiff , Mehmet Dalman, ka thënë se skuadra e tij do t’i bëjë pagesën Nantes për transferimin e Emiliano Sala , nëse për këtë është e detyruar.

Autopsia hedh dritë mbi aksidentin e sulmuesit Sala

Top Channel - 11.02.2019

Futbollisti argjentinas Emiliano Sala, i cili humbi jetën tragjikisht pas një aksidenti ajror mbi kanalin e La Manshit, vdiq pas goditjeve të rënda në kokë dhe në trup.

Del ekspertiza e autopsisë së Emiliano Sala, vdiq nga lëndimet në kokë dhe trup

Telegrafi - 11.02.2019

Zhdukja e Emiliano Salas, kishte bërë që bota e futbollit të tronditet, por ai i gjet pas më shumë së një javë kërkime. Trupi i gjetur nën rrënojat e aeroplanit fillimisht u bë i ditur që i takon ...

Del autopsia, zbulohet pse vdiq Emiliano Sala

SOT - 11.02.2019

Emiliano Sala, sulmuesi i pafat i Argjentinës, i cili ra në Kanalin Anglez më 21 janar, ndërkohë që po fluturonte nga Nantes në Cardiff, vdiq si pasojë e “plagëve në kokë dhe në gjoks” dhe pasi trupi ...

Zbardhet autopsia e futbollistit/ Ja pse vdiq Emiliano Sala!

Mapo - 11.02.2019

Vdekja e futbollistit Emiliano Sala, në momentet më të hijshme të karrierës së tij, ka tronditur botën e futbollit, por jo vetëm. Mediat më prestigjoze e kanë trajtuar gjerë e gjatë vdekjen e tij pas ...

Zbardhen shkaqet e vdekjes së Emiliano Sala

Tetova Sot - 11.02.2019

​Vdekja e Emiliano Sala u shkaktua nga lëndimet në kokë dhe në trupin e tij, kështu ka konfirmuar ekspertiza e autopsisë në trupin e ish-futbollistit argjentinas.

Dalin rezultatet e autopsisë, ja pse vdiq Emiliano Sala

BalkanWeb - 11.02.2019

Emiliano Sala, sulmuesi i pafat i Argjentinës, i cili ra në Kanalin Anglez më 21 janar, ndërkohë që po fluturonte nga Nantes në Cardiff, vdiq si pasojë e “plagëve në kokë dhe në gjoks” dhe pasi trupi ...

Zbulohen shkaqet e vdekjes së Emiliano Sala

SuperSport - 11.02.2019

Zbulohen shkaqet e ndarjes nga jeta të sulmuesit argjentinas Emiliano Sala.Vdekja e 28-vjeçarit u shkaktua nga lëndimet në kokë dhe në trupin e tij, kështu konfirmoi ekspertiza e autopsisë në trupin ...

Zbulohen detaje të reja si humbi jetën Emiliano Sala

Albeu.com - 11.02.2019

Janë zbardhur detaje të reja për aksidentin tragjik që i mori jetën futbollistit, Emiliano Sala që po udhëtonte nga Franca për në Cardiff. Sipas kompanisë së aksidenteve ajrore në Angli, sulmuesi ...

Hetimet e para zbulojnë se si e humbi jetën Sala

Lajmi.net - 11.02.2019

Pas gjetjes së trupit të Emiliano Salas në fund të javës së kaluar, janë zbardhur disa detaje të reja. Kompania e aksidenteve ajrore në Angli ka zbardhur disa detaje të reja rreth rrëzimit të ...

Pas gjetjes së trupit të Emiliano Sala, hetimi zbardh detaje shokuese për vdekjen e tij

Zeri - 11.02.2019

Pas gjetjes së Emiliano Sala, tashmë ka filluar një hetim në lidhje me vdekjen e 28-vjeçarit. Sulmuesi i Cardiff Cityt së bashku me pilotin, Dave Ibbotson ishin duke udhëtuar drejt Uellsit nga ...

Sala, autopsia zbulon shkaqet e vdekjes së futbollistit

Gazeta Tema - 11.02.2019

Emiliano Sala, humbi jetën më 21 janar pasi avionic që ai udhëtonte nga Nantes për në Cardiff u rrëzua. Trupi i sulmuesit argjentias u nxorrë nga avioni më datë 4 shkurt dhe u identifikua vetëm falë ...

Gruaja e pilotit të Emiliano Salas thotë disa fjalë prekëse

Lajmi.net - 11.02.2019

Ende janë duke vazhduar kërkimet për trupin e pilotit të aeroplanit që po udhëtonte Emiliano Sala, David Ibbotson. Trupi i Emiliano Sala është gjetur në javën e kaluar, mirëpo po vazhdojnë kërkimet ...

Tre tifozë të Southmaptonit me veprim të shëmtuar për Emiliano Salan

Lajmi.net - 10.02.2019

Tre tifozë të Southamptonit kanë bërë një veprim të shëmtuar me vdekjen e Emiliano Salas. Emiliano Sala u gjet i vdekur në këtë javë, pasi aeroplani me të cilin po fluturonte nga Franca për në ...

Pasi dhuroi 30 mijë euro për gjetjen e Sala, Mbappe i prin edhe donacionit për gjetjen e pilotit

Telegrafi - 10.02.2019

Të enjten me 7 shkurt u gjet trupi i pajetë i Emiliano Sala, e gjitha kjo fal kërkimeve private nga familja të siguruara nga donacioni publik. Për fillimin e kërkimeve për gjetjen e aeroplanit të ...

Tragjedia e Sala, ja vendimi i UEFA-s në nder të sulmuesit argjentinas

Durres Lajm - 12.02.2019

UEFA ka vendosur që të gjitha ndeshjet e kësaj jave në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës të nisin me 1 minutë heshtje në kujtim të Emiliano Sala, i cili humbi jetën pas aksidentit tragjik me ...

Presidenti i Cardiff tregon nëse do t’ia paguajë Nantes shumë e transferimit të Sala

Medial - 12.02.2019

Presidenti i Cardiff tregon nëse do t’ia paguajë Nantes shumë e transferimit të Sala Presidenti i Cardiff, Mehmet Dalman, ka thënë se skuadra e tij do t’i bëjë pagesën Nantes për transferimin e ...

Del ekspertiza e autopsisë së Emiliano Sala, vdiq nga lëndimet në kokë dhe trup

Almakos - 11.02.2019

Zhdukja e Emiliano Salas, kishte bërë që bota e futbollit të tronditet, por ai i gjet pas më shumë së një javë kërkime. Trupi i gjetur nën rrënojat e aeroplanit fillimisht u bë i ditur që i takon ...

Dalin rezultatet e autopsisë, ja pse ndërroi jetë Emiliano Sala

LajmiFundit - 11.02.2019

Emiliano Sala, sulmuesi i pafat i Argjentinës, i cili ra në Kanalin Anglez më 21 janar, ndërkohë që po fluturonte nga Nantes në Cardiff, vdiq si pasojë e “plagëve në kokë dhe në gjoks” dhe pasi trupi ...

Emiliano Sala, dalin rezultatet e autopsisë, ja shkaku i vdekjes

Java News - 11.02.2019

Emiliano Sala, sulmuesi i pafat i Argjentinës, i cili ra në Kanalin Anglez më 21 janar, ndërkohë që po fluturonte nga Nantes në Cardiff, vdiq si pasojë e “plagëve në kokë dhe në gjoks” dhe pasi trupi ...

Hetimet e para zbulojnë se si e humbi jetën Sala

Almakos - 11.02.2019

Pas gjetjes së trupit të Emiliano Salas në fund të javës së kaluar, janë zbardhur disa detaje të reja. Kompania e aksidenteve ajrore në Angli ka zbardhur disa detaje të reja rreth rrëzimit të ...

Gruaja e pilotit të Emiliano Salas thotë disa fjalë prekëse

Almakos - 11.02.2019

Ende janë duke vazhduar kërkimet për trupin e pilotit të aeroplanit që po udhëtonte Emiliano Sala, David Ibbotson. Trupi i Emiliano Sala është gjetur në javën e kaluar, mirëpo po vazhdojnë kërkimet ...

Tre tifozë të Southmaptonit me veprim të shëmtuar për Emiliano Salan

Medial - 10.02.2019

Tre tifozë të Southamptonit kanë bërë një veprim të shëmtuar me vdekjen e Emiliano Salas. Emiliano Sala u gjet i vdekur në këtë javë, pasi aeroplani me të cilin po fluturonte nga Franca për në ...

Pasi dhuroi 30 mijë euro për gjetjen e Sala, Mbappe i prin edhe donacionit për gjetjen e pilotit

Almakos - 10.02.2019

Të enjten me 7 shkurt u gjet trupi i pajetë i Emiliano Sala, e gjitha kjo fal kërkimeve private nga familja të siguruara nga donacioni publik. Për fillimin e kërkimeve për gjetjen e aeroplanit të ...

UEFA ka vendosur një minutë heshtje...

Botasot - 12.02.2019

UEFA ka vendosur që të gjitha ndeshjet e kësaj jave në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës të nisin me 1 minutë heshtje në kujtim të Emiliano Sala, i cili humbi jetën pas aksidentit tragjik me ...

Dalin rezultatet e autopsisë, ja pse vdiq Emiliano Sala

Medial - 11.02.2019

Emiliano Sala, sulmuesi i pafat i Argjentinës, i cili ra në Kanalin Anglez më 21 janar, ndërkohë që po fluturonte nga Nantes në Cardiff, vdiq si pasojë e “plagëve në kokë dhe në gjoks” dhe pasi trupi ...

Dhuroi 30 mijë euro për gjetjen e Sala, Mbappe prin edhe gjetjen e pilotit

Albeu.com - 11.02.2019

Të enjten me 7 shkurt u gjet trupi i pajetë i Emiliano Sala , e gjitha kjo fal kërkimeve private nga familja të siguruara nga donacioni publik. Për fillimin e kërkimeve për gjetjen e aeroplanit të ...

UEFA vendos, një minutë heshtje në ndeshjet e Championsit

Flaka - 12.02.2019

UEFA ka vendosur që të gjitha ndeshjet e kësaj jave në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës të nisin me 1 minutë heshtje në kujtim të Emiliano Sala, i cili humbi jetën pas aksidentit tragjik me ...

Emiliano Sala, dalin rezultatet e autopsisë, ja shkaku i vdekjes

Botasot - 11.02.2019

Emiliano Sala, sulmuesi i pafat i Argjentinës, i cili ra në Kanalin Anglez më 21 janar, ndërkohë që po fluturonte nga Nantes në Cardiff, vdiq si pasojë e “plagëve në kokë dhe në gjoks” dhe pasi trupi ...

Emiliano Sala, dalin rezultatet e autopsisë

Alsat - 11.02.2019

Emiliano Sala, sulmuesi i pafat i Argjentinës, i cili ra në Kanalin Anglez më 21 janar, ndërkohë që po fluturonte nga Nantes në Cardiff, vdiq si pasojë e “plagëve në kokë dhe në gjoks” dhe pasi trupi ...