TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tiranë, protestuesit e arrestuar sot dalin para gjykatës

Alsat - 16.04.2019

37 personat e arrestuar në Tiranë për dhunë në protestën e 13 prillit të organizuar nga opozita para Kryeministrisë dhe Kuvendit të Shqipërisë do të dalin sot para Gjykatës së Tiranës për masën e ...

Protesta e 13 Prillit, të ndaluarit në gjykatë

RTSH - 16.04.2019

Në Gjykatën e Tiranës pritet të nisi procesi gjyqësor për masën sigurisë ndaj 37 personave të arrestuar për dhunë në protestën e opozitës të mbajtur të shtunën më 13 prill.

Protesta e opozitës/ Mbeten në burg 3 protestues, 2 arrest shtëpie

BalkanWeb - 16.04.2019

Të arrestuarit pas protestës së opozitës kanë dalë sot në gjykatë për masën e sigurisë e cila ka vendosur të lërë në burg vetëm 3 nga 37 prej tyre. Për 2 të tjerë vendosi ‘arrest shtëpie’ dhe 32 të ...

Jepet masa për të arrestuarit e protestës së opozitës, shikoni çfarë po ndodh para dyerve të gjykatës

SOT - 16.04.2019

Familjarët e të 37 personave të arrestuar në protestën e opozitës janë mbledhur para Gjykatës Penale te treni, pasi pritet të jepet masa e sigurisë për personat e arrestuar ditën e shtunë.

Masa për të ndaluarit e 13 prillit/ Ish-deputetët e PD në gjykatë

Mapo - 16.04.2019

Sot do të merret masa për 37 protestuesit e arrestuar në protestën e 13 prillit që u zhvillua përpara kryeministrisë e më pas përpara parlamentit. Në gjykatë ndodhen Gazment Bardhi dhe ish-deputeti i ...

PD tjetër padi ndaj Lleshaj për hedhjen e gazit lotsjellës

Botasot - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, këtë të hënë ka dorëzuar në Prokurori, një tjetër padi kundër Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe Policisë për përdorimin kriminal të gazit ...

PD tjetër padinë ndaj Lleshaj për hedhjen e gazit lotsjellës

Medial - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, këtë të hënë ka dorëzuar në Prokurori, një tjetër padi kundër Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe Policisë për përdorimin kriminal të gazit ...

Padia e PD-së për Lleshajn, Bardhi në Prokurori: Nuk ka patur akte dhune ndaj policisë!

RTSH - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i demokratëve, i thirrur në Prokurori për padinë e PD-së ndaj Ministrit të Brendshëm për keqpërdorimin e uniformave blu ndaj protestuesve, si edhe përdorjen e gazit ...

“Lleshaj një mbetje e komunizmit”, PD lëshon paralajmërimin e fortë pas padisë ndaj ministrit: Duhet t'i thoni ...

SOT - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka dorëzuar sot një tjetër padi kundër Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe Policisë për përdorimin e gazit lotsjellës në protestë.

Protesta, PD padit ministrin Lleshaj; Bardhi: Prokurorët që i shërbejnë qeverisë, të njëjtin fund

Top Channel - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka paditur në Prokurorinë e Tiranës ministrin Sandër Lleshaj, si edhe disa efektivë policie për përdorimin e gazit lotsjellës në ...

Gazmend Bardhi: Prokuroria të mos bëhet shtojcë e Policisë së Shtetit

ABC News - 15.04.2019

Në një deklaratë për mediat, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi, ka hedhur vazhdimisht akuza kundër Qeverisë, Ministrit të Brendshëm Sander Lleshaj, Policisë por edhe Prokurorisë.

“Padia e PD”, Bardhi: 40 qytetarë të pafajshëm të arrestuar

BalkanWeb - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ishte i pranishëm sot në ambjentet e Prokurorisë së Tiranës për padinë e partisë së përfaqëson kundër ministrit të Brendshëm, Sandër ...

Padia për Lleshajn, Gazment Bardhi: Ministri mbetje komuniste

Mapo - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, dorëzoi sot prova në Prokurorinë e Tiranës si pjesë e padisë së ngritur nga opozita sa i takon sjelljes së policisë së shtetit, përdorimit të gazit ...

“Lleshaj, mbetje e komunizmit”, Bardhi: Dorëzova prova për dhunën

BalkanWeb - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka qenë sot në Prokurori ku ka dhënë shpjegime për padinë e bërë ndaj ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe policisë për dhunë ndaj ...

Bardhi sulmon ashpër Lleshajn: Mbetje komuniste! Quan puç protestën dhe normale vjedhjen e Rinasit

Gazeta Express - 15.04.2019

Pas daljes së tij nga dera e prokurorisë së Tiranës, Sekretari i PD-së Gazmend Bardhi i ka bërë një thirrje prokurorëve dhe gjyqtarëve që të mos bëhen vegla të maxhorancës por të nisin sa më parë ...

Paditi ministrin Sandër Lleshaj, Gazment Bardhi thirret në Prokurori

SOT - 15.04.2019

Sekretari i Pergjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka hyrë në Prokurorinë e Tiranës, i thirrur për padinë e bërë nga partia që përfaqëson kundër ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi dhe ...

Padia e PD ndaj Lleshaj dhe Policisë, Bardhi në Prokurori

LajmiFundit - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka shkuar në Prokurorinë e Tiranës për të ngritur padi nga ana e PD-së kundër Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi dhe Policisë për përdorimin kriminal ...

Seretari i Përgjithshëm i PD shkon në prokurori

Gazeta Express - 15.04.2019

Sekretari i Pergjithshem i PD-së, Gazmend Bardhi ka shkuar këtë të hënë në prokurorinë e Tiranës i thirrur për padinë që selia blu ka kryer mbi protestën e 16 marsit ku fgazi lotsjellës ndaj ...

Gazi lotsjellës në protesta, PD padi për ministrin Lleshaj

Top Channel - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka paditur në Prokurorinë e Tiranës ministrin Sandër Lleshaj, si edhe disa efektivë policie për përdorimin e gazit lotsjellës në ...

Gazment Bardhi në Prokurori për gazin lotsjellës

Durres Lajm - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka shkuar paraditen e sotme në Prokurorinë e Tiranës. Sipas selisë blu, Bardhi ka shkuar në organin e akuzës për padinë që Partia ...

Gazi lotsjellës, Bardhi në Prokurori për padinë kundër Lleshajt

Mapo - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka mbërritur në Prokurorinë e Tiranës pas padisë së PD, kundër ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe Policisë për përdorimin e gazit lotsjellës në ...

Gazi lotsjellës në protestat e opozitës, PD padi për ministrin Lleshaj

Java News - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka paditur në Prokurorinë e Tiranës ministrin Sandër Lleshaj, si edhe disa efektivë policie për përdorimin e gazit lotsjellës në ...

Protesta e opozitës, sot jepet masa për 37 të arrestuarit

Gazeta Express - 16.04.2019

Gjatë kësaj të marte do jepet masa e sigurisë për 37 të arrestuarit e protestës së opozitës së bashkuar, e cila u mbajt tre ditë më parë para godinës së kryeministrisë.

Reagimet e opozitës një ditë pas protestës

ABC News - 14.04.2019

Kanë zgjedhur rrjetet sociale opozitarët për të dhënë reagimet e tyre një ditë pas protestës kombëtare 13 Prillit. Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përsëritur mesazhin e tij se nuk ka ...

Arrestohen 37 protestues të opozitës, procedohet penalisht Gazment Bardhi

ABC News - 14.04.2019

37 persona janë arrestuar nga policia e Tiranës në bashkëpunim me prokurorinë pas protestës kombëtare të 13 Prillit. Ata i përkasin moshave nga 17 vjeç deri në 61 vjeç.

“Askush s’na ndal”, Bardhi: Rama s’ka moral të burgosë popullin

BalkanWeb - 14.04.2019

Partia Demokratike i është përgjigjur sot maxhorancës për akuzat e përdorimit të dhunën në protestë me të tjera akuza. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi tha se kryeministri Edi Rama e ...

Në protestën e opozitës arrestohen 27 persona

Telegrafi - 14.04.2019

Që në mbyllje të protestës së opozitës, policia e Tiranës nisi shoqërimet e para në komisariate. Forcat e rendit deri më tani kanë ndaluar 55 persona, 27 prej të cilëve u prangosën, ndërsa 10 të ...

Bardhi: Llesh Kimiku sajoi skenarë me djegie makinash fallco e policë “të dhunuar”

Botasot - 14.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka theksuar se ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, “sajoi skenarë me djegie makinash fallco e policë “të dhunuar” për të mbuluar ...

PD: Djegia e makinës, false

ABC News - 14.04.2019

Partia Demokratike deklaron se makina e djegur në protestë dhe policët e plagosur janë skenar i ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj. Kështu deklaron Partia Demokratike nëpërmjet Sekretarit të ...

Bardhi: Llesh kimiku sajoi skenarë me djegie makinash false

Medial - 14.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar në lidhje me akuzat se protestuesit e PD-së kanë djegur një makinë, ku ka theksuar se makina e djegur dhe policët e plagosur janë skenar i ...

U procedua penalisht, trimërohet Gazmend Bardhi: Asgjë nuk na ndal dot

Gazeta Tema - 14.04.2019

Sekretari i përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pasi u procedua penalisht nga policia në lidhje me protestën e cila u mbajt dje nga opozita. Në një deklaratë për median Bardhi tha se ...

PD, Bardhi: Llesh kimiku sajoi skenarë me djegie makinash false

Durres Lajm - 14.04.2019

Partia Demokratike deklaron se makina e djegur dhe policët e plagosur janë skenar i ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi shkruan në “Twitter” se pas ...

Bardhi në Prokurori: Qëllimi i Policisë ka qenë pengimi i zhvillimit të protestës, duke hedhur gaz

Gazeta Tema - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi tha se ishte sot në Prokurori për të dhënë shpjegime për padinë e bërë ndaj ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe policisë për dhunë ...

Bardhi sulmon ministrin Lleshaj, thirrje prokurorëve dhe gjyqtarëve që të mos bëhen vegla të mazhorancës

Java News - 15.04.2019

Pas daljes së tij nga dera e prokurorisë së Tiranës, Sekretari i PD-së Gazmend Bardhi i ka bërë një thirrje prokurorëve dhe gjyqtarëve që të mos bëhen vegla të mazhorancës por të nisin sa më parë ...

Gazi lotsjellës në protesta, PD padi për ministrin Lleshaj

Botasot - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka paditur në Prokurorinë e Tiranës ministrin Sandër Lleshaj, si edhe disa efektivë policie për përdorimin e gazit lotsjellës në ...

Bardhi: Rama s’ka moral të burgosë popullin, askush s’na ndal

Mapo - 14.04.2019

Maxhorancës i është përgjigjur Partia Demokratike për sa i përket akuzave të përdorimit të dhunës në protestë me të tjera akuza. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi tha se kryeministri ...

Dhuna në protestën e opozitës arrestohen 27 persona

Medial - 14.04.2019

Që në mbyllje të protestës së opozitës, policia e Tiranës nisi shoqërimet e para në komisariate. Forcat e rendit deri më tani kanë ndaluar 55 person, 27 prej të cilëve u prangosën, ndërsa 10 të ...

Protestat, Gazmend Bardhi: Rama është kthyer në kufomë politike

LajmiFundit - 14.04.2019

Sekretari i pergjithshem i PD Gazmend Bardhi ka dale ne nje deklarate per median duke kritikuar kryeministrin Rama. DEKLARATE E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD, GAZMENT BARDHI.

Bardhi: Rama nuk ka moral të burgosë popullin!

Top Channel - 14.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha se kryeministri Edi Rama “e ka blerë pushtetin me paratë e krimit dhe se s’ka moral të burgosë popullin”.

Bardhi padit Lleshajn: Dorëzova prova për dhunën

LajmiFundit - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka qenë sot në Prokurori ku ka paditur ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj për dhunë ndaj qytetarëve protestues.

Bardhi sulmon ashpër Lleshajn: Mbetje komuniste! Quan puç protestën dhe normale vjedhjen e Rinasit

Zeri - 15.04.2019

Pas daljes së tij nga dera e prokurorisë së Tiranës, Sekretari i PD-së Gazmend Bardhi i ka bërë një thirrje prokurorëve dhe gjyqtarëve që të mos bëhen vegla të maxhorancës por të nisin sa më parë ...

"Askush s’na ndal", Bardhi: Edi Rama është një kufomë politike

Durres Lajm - 14.04.2019

Përmes një deklarate për mediat të sekretarit të përgjithshëm, Gazment Bardhi, Partia Demokratike i është përgjigjur sot mazhorancës për akuzat e përdorimit të dhunës në protestën e një dite më parë.

Bardhi padit Lleshajn: Dorëzova prova për dhunën

Albeu.com - 15.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka qenë sot në Prokurori ku ka paditur ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj për dhunë ndaj qytetarëve protestues.

U procedua penalisht nga policia, vjen reagimi i menjëhershëm i krahut të djathtë të Bashës: Rama s’ka moral të burgosë ...

SOT - 14.04.2019

Partia Demokratike i është përgjigjur sot mazhorancës për akuzat e përdorimit të dhunës në protestë me të tjera akuza. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi tha se kryeministri Edi Rama e ...

Një gjeneral në shënjestër

Mapo - 16.04.2019

PD dorëzon në prokurori prova dhe materiale që sipas saj rëndojnë pozitën juridike të ministrit Sandër Lleshaj në përdorimin e gazit lotsjellës dhe akteve të tjera të dhunës kundër protestuesve.

Përdorimi i gazit lotsjellës në protestë, PD padit Lleshajn: Je mbetje e kohës së komunizmit, s’na tremb dot

SOT - 16.04.2019

Partia Demokratike paditi dje në prokurori ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj. Pas përdorimit të gazit lotsjellës nga ana e policisë në protestën e të shtunës, Sekretari i Përgjithshëm i PD, ...

Bardhi: Rama nuk ka moral të burgosë popullin!

Botasot - 14.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha se kryeministri Edi Rama “e ka blerë pushtetin me paratë e krimit dhe se s’ka moral të burgosë popullin”.

Sekretari i PD-së: Rama s?ka moral të burgosë popullin

Albeu.com - 14.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një dalje për mediat, tha se kryeministri Edi Rama nuk ka forcë të burgosë popullin e bashkuar kundër qeverisë.

Bardhi flet për moralin e Ramës: Po burgosë popullin e bashkuar

Java News - 14.04.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha se kryeministri Edi Rama “e ka blerë pushtetin me paratë e krimit dhe se s’ka moral të burgosë popullin”.

Reagon PD: Antikushtetuese, vetëm qeveria Rama

ABC News - 14.04.2019

Partia Demokratike ka hedhur poshtë akuzat e mazhorancës. Përmes Sekretarit të Përgjithshëm Gazment Bardhi, tha se antikushtetuese është vetëm qeveria e kryeministrit Rama e jo protesta e opozitës.